Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nie jest tajemnicą, że do byle stłuczki na drodze przyjeżdżają dwa ,trzy wozy strażackie a wystarczył by jeden zastęp. Teraz wiemy dlaczego, ano po to aby wykazać potrzebę ciągłego rozbudowywania struktur PSP i wykazywania jacy są potrzebni. Nie jest tajemnica, że strażacy z PSP w trakcie pożarów wysługują się tymi z OSP byle za dużo nie popracować? Nie wierzycie to zapytajcie strażaków ochotników.
Wszystko tutaj zależy od powiatu. ie generalizujmy tutaj wszystkich, bo np w powiecie Świdnik nie mamy zastrzeżeń co do dysponowania jednostek do zdarzeń. Owszem, są jednostki faworyzowane, ale i małe jednostki również często wyjeżdżają.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OSP w 5 minut gotowa do wyjazdu , chyba we śnie
Chyba w Twoim, bo w mojej jednostce średnio nam tyle czasu do wjazdu zajmuje.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie troche jest tutaj prawdy w tym artykule . sami tego doswiadczylismy a jestem z innego powiatu i tez 3 razy z rzedu na poczatku roku nie zostalismy wezwani do akcji chociaz jestesmy w ksrg . faktycznie byly to zdarzenia nie zagrazajace zyciu ludzkiemu ale my mielismy do miejsca zdarzenia 2 km a psp 20 km . wyjezdzamy zawsze po okolo 3-4 minutach. zglaszalismy to do komendanta tutejszej jednostki i jak sie okazuje jest to wylacznie decyzja dyzurnego ktory siedzi na punkcie .  wytlumaczeniem bylo ze nie bylismy potrzebni bo byly to stluczki albo sadza w kominie tylko ze my mamy taki sam sprzet jak jednostka z powiatu wyszkolenia tez mamy to tymbardziej powinno sie wysylac takie jednostki! jak przyjdzie wiosna czy lato zaczna sie pozary traw i lasow docenia wtedy nas bo wiedza ze jest zapierdziel przy tego typu zdarzeniach! pozdrawiam
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znamy to...........Oborniki Wlkp 8 super wyszkolonych strazakow na zmianie.....musza byc pierwsi jak padna na pys..to wezwa Osp
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My mam trochę inny problem ale podobny. Także tego, jesteśmy jednostka, która jako jedyna z 4 w gminie jest w KSRG. Ale to inne OSP wyjeżdżają częściej od Nas, nawet i za teren gminy! Poprostu sądzimy, że jest to faworyzacja tamtejszej jednostki i nabijanie statystyk, żeby mogła wkroczyć w szeregi KSRG.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Druhowie i druhny proszę pamiętać, że OSP jest od współdziałania, a nie wyręczania PSP... Oczywiście czyny KM PSP w tym przypadku są karygodne, to pamiętajmy o literkę prawa. wiem, że SKKM/P mają problemy z przestrzeganiem ww przepisów, bo myślą że są KDR przez cały czas (a to nie prawda)... Jeśli do zdarzenia wyśle oficer dwa zastępy z OSP to obligatoryjnie musi wysłać zastęp z PSP. Tylko niestety ze względu na ich niewiedze tego nie robią, a napewno działania z wykorzystaniem oby służb przyniosłoby pozytywne skutki w celu utrzymania bezpieczeństwa w powiecie. Pozdrawiam
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro jednostki OSP stać na sprzęt za miliony dlaczego nie stać ich na DSP za kilka tysięcy?? Wydaje mi się że artykuł pisał jakiś sfrustrowany ochotnik. W jednostkach OSP jest dużo oddanych członków ale jest też sporo fanatyków którzy przy wyjeździe do zdarzenia zrobią więcej szkody niż pożytku. Poza tym tak jak pisało w artykule dyżurny musi dzwonić po strażakach z OSP bez DSP by Ci uruchomili syrenę a w tym czasie szybciej mu zadysponować inne jednostki, pamiętać należy że dyżurny również wiadomi inne służby i jest rozliczany z czasu w którym to zrobi. Autorze popatrz na całość zagadnienia bo albo nie masz pojęcia o czym piszesz albo jesteś sfrustrowanym fanatykiem.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając posty na forum da się wywnioskować że wiele osób je piszących nie mają nawet 10% wiedzy na temat dysponowania SIS. Kilka postów jest bardzo konkretnych i widać po nich że piszący je mają sporą wiedzę w temacie. Sadząc po informacjach z "anonimowego" listu , piszący coś tam wie że gdzieś dzwonili ale nie wie w którym kościele. Treść listu jest na zasadzie wypłaczę się na forum to może wreszcie wyjedziemy. Duży błąd dyspozytor nigdy nie będzie dysponował niepewnych SIS do zdarzenia. Nigdy nie wyśle samodzielnie OSP z poza KSRG chyba że do zdjęcia kota z drzewa i to niedużego. Dlaczego? A tylko dlatego że po pierwsze trudno jest takie OSP powiadomić ( wyjedzie/nie wyjedzie bo może akurat są na festynie lub odpoczywają po piątku a czas leci) druga rzecz, zawsze jest problem z kontaktem za pomocą łączności radiowej a zazwyczaj takie jednostki nigdy nie przekazują danych do zdarzeń, kolejną rzeczą jednostki spoza KSRG nie są w żaden sposób kontrolowane. W związku z tym do zdarzenia może pojechać strażak bez badań ubezpieczenia, jest niewłaściwie umundurowany i niejednokrotnie wcięty. Dyżurny nigdy nie zaryzykuje dobrego imienia formacji w której pracuje, ponieważ to jej będzie zarzucone jak coś się stanie. W gruncie rzeczy generalnie do zdarzeń na terenie całego powiatu dysponowane są bardzo dobrze funkcjonujące jednostki OSP z KSRG oraz kilka jednostek prężnych spoza KSRG tj. np. Nasutów, Majdan Kraś., Głusk,Wola Przyb, Radawiec, Prawiedniki, Motycz Leśny, Kozubszczyzna i kilka innych których nie wymieniłem. Chociaż w niektórych z nich strażacy myślą że mając DSP będą od razu wysyłani 15 razy dziennie do zdarzeń. Generalnie w ostatnich latach obserwuje się spadek zdarzeń, w związku z tym jest mniej wyjazdów, a nikt na siłę nie będzie dysponował straży do pompowania wody z rowów jeśli nie zalewa dobytku ludności. Chociaż niektóre OSP mają zakusy na tego typu samozwańcze wyjazdy.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może to jakieś sfrustrowane OSP z jednej z gmin położonej w południowo zachodniej cześci powiatu lubelskiego/tuż koło lublina? bo tak mi to wygląda
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OSP to dłuższy temat .Oni wcale nie chcą jezdzić do żadnych zdarzeń,bo niby po co .Kasę na utrzymanie da gmina,samochody go dyspozycji na różny prywatne wyjazdy,budynki ,wybudowane z podatków przekazane do dyspozycji OSP i przez tą wynajmowane na rózne imprezy za odpowiednią .z której się przed nikim nie rozliczają .Żyć nie umierać,Czy się robi czy się leży.....itd
  Nie wiem czemu rzucasz wszystkie OSP do jednego worka. Ja moge powiedzieć, że ty jesteś durniem skoro piszesz takie glupoty nie mając o tym pojęcia :)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z artykułu wynika ze to ktoś z jednostki ktora nie posiada lub nie posiadala powiadamiania DSP. a wszystkie osp w KSRG takowy posiadają moze zamontowali a teraz jak raptem ma to wraz nie jezdzi. Grunt to miec jaja i sie przyznac na forum no chyba ze anonimowy strazak to nie ma jaj :)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a może polikwidować okoliczne OSP - skoro i tak nie wyjeżdżają? a może zlatujecie się w niewiadomo w jak długim czasie i w dodatku połowa pijanych "bohaterów" nie podoba się to wypad z systemu i skupić sie na festynach. I co z tego,że miliony zł inwestycji w OSP, już dawno mówiłem,że to sa pieniądze roztrwonione przez Państwo dla bandy rajcujących się wieśniaków co to nawet nie wiedzą jak bardzo sa sterowani przez Pawlaka.Na co Wam te wszystkie nowe za ciężkie pieniądze samochody i sprzęt jak nie sa wykorzystywane i NIGDY nie będą nawet w 30%.Od tego jest PSP a nie jakieś OSP baaa to już OSP nawet nie jest, bo każdy z nich dostaje pieniądze za każdą godzinę.Więc co pieniążków mało tak??
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W ustawie o samorządzie w zadaniach wójta wyraźnie są sformułowane zadania w zakresie zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. Wspołdziałanie jednostek jest uzależnione od potrzeb ,a przedewszystkim od kierownictwa Komendy Powiatowej PSP w powiecie lubelskim te zadania wypełniają chyba Komendy Miejskie. Ja mieszkam od komendy Powiatowej PSP 30 km i my z OSP zawsze jesteśmy pierwsi przy zdarzeniu co jest logiczne,jadąc 30km czy 10 km do zdarzenia. Nie wiem po co dyskusja ,ktorą powinien załatwić Komendant Wojewodzki w porozumieniu z podległym KP,KM? Sprawdzić czas dojazu z Bełżyc do Prawiednik ,a z Gluska do Prawiednik samo wyjdzie. Ostatnie wielkie pożary,ktore wystąpiły na obektach zabytkowych i produkcyjnych wskazują,że rola OSP jest duża bo w niektórych w/g relacji było 50;50% OSP i PSP. A cele społeczne OSP wynikają ze Statutu bo OSP jest dobrowolnym stowarzyszeniem,któremu wójt,burmistrz powierza zadania w zależności od wyposażenia. Propunuję artykuł ''Łęczna 24'' ''Przestrzeganie praw to obowiązek każdego,także dziecka. 
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam taką sytuacje z autopsji ... tylko ze w moim obszrze dzialania zaczyna sie dziac w ten sam sposób jak jest opisany w powyższym liscie . Za ten stan rzeczy odpowiedzialny jest u nas wójt który reprymede dal do psk psp że "z terenu jego gminy za duzo jest wyjazdów i bardzo to obciaza budrzet gminy " tak to jest jak czlowiek o ZIELONYM POJECIU decyduje w takich sprawach !!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zadajmy sobie jedno podstawowe pytanie - Czy Ci wszyscy Ochotnicy spełniają podstawowe wymagania udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych???????????: - są przeszkoleni, - posiadają badania lekarskie, - są odpowiednio umundurowani. Dyżurny SK może dysponować do działań tylko takie jednostki, które spełniają te wymagania. Formuła OSP w wydaniu lat 70-tych musi ulec zmianie. Jeśli chcesz brać udział w działaniach - SPEŁNIJ wszystkie wymagania a później dopiero dyskutuj.
    Jak chcesz komentować to też spełnij wymóg "czytania ze zrozumieniem". Jest w artykule napisane że chodzi o wiele jednostek należących do KSRG. Jak nie wiesz co to jest KSRG i jakie trzeba spełniać wymagania aby się tam dostać to swoje mądrości zachowaj dla siebie. Ludzie są przeszkoleni (o tym też jest napisane w artykule), mają sprzęt (o tym też jest w artykule). Także wymagania na pewno spełniają !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro jakaś jednostka posiada sprzęt ratowniczy (np. hydraulikę Rt) za miliony (a raczej setki tysięcy) złotych, to tym bardziej powinno być ją stać na nowoczesne DSP, które wcale takie drogie nie jest. Idźcie lepiej do wójta z żądaniem doposażenia jednostek w nowoczesne systemy alarmowania.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a może polikwidować okoliczne OSP - skoro i tak nie wyjeżdżają? a może zlatujecie się w niewiadomo w jak długim czasie i w dodatku połowa pijanych "bohaterów" nie podoba się to wypad z systemu i skupić sie na festynach. I co z tego,że miliony zł inwestycji w OSP, już dawno mówiłem,że to sa pieniądze roztrwonione przez Państwo dla bandy rajcujących się wieśniaków co to nawet nie wiedzą jak bardzo sa sterowani przez Pawlaka.Na co Wam te wszystkie nowe za ciężkie pieniądze samochody i sprzęt jak nie sa wykorzystywane i NIGDY nie będą nawet w 30%.Od tego jest PSP a nie jakieś OSP baaa to już OSP nawet nie jest, bo każdy z nich dostaje pieniądze za każdą godzinę.Więc co pieniążków mało tak??
Przeczytałem wcześniej komentarze i pewnie prawda jak zwykle leży gdzieś po środku, ale pisanie o,,bandzie rajcujących się wieśniaków '' to delikatnie mówiąc lekkie przegięcie
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyżby ból dupy ospolca widocznie się nie nadaje to go nie wysyłają i nie piszcie, że są świetnie wyszkoleni, mają sprzęt.. to jak wygląda osp w ksrg na powiatówkach to jest w większości żart
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja u siebie na powiatówce gdybym nie zadysponował najbliższej OSP KSRG do zdarzenia to dodatek leci.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak mnie ciekawi czy jak ci się będzie palił dom albo będziesz miał wypadek i przyjedzie OSP to będziesz się pytał wszystkich czy maja badania i szkolenia czy bedziesz chciła żeby ci dobytek i cztery litery ratowali
  Dowódca odpowiada przed prokuratorem jak nie daj Bóg stanie się coś ratownikowi bez odpowiedniego umundurowania, badań i szkoleń. CPRy maja dane kto co i jak "posiada", więc dysponują tych spełniających normatyw. A jednostka OSP jednostce OSP nierówna. Przykład: niedziela 5 rano pożar w miejscowości X, która posiada jednostkę OSP nie włączoną w struktury KSRG. Alarmowane są jednostki miejscowa oraz najbliższe z systemu. Miejscowa ma ok. 2 km do miejsca zdarzenia. KSRG 6 oraz 8. I co się dzieje?. Te z systemu przyjeżdżają ponad 10 minut wcześniej od miejscowej (która de facto nie ma systemu powiadamiania).
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 7

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.