Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Arkady wygrały w sądzie z Ratuszem. Bardzo atrakcyjna działka nie wraca do miasta

Utworzony przez kronikidewelorozwoju, 5 października 2020 r. o 19:58 Powrót do artykułu
Dość ciekawa sprawa, że sąd wziął pod uwagę jedynie okres ostatnich dwóch lat. Czyżby inwestor dostał parasol ochronny od któregoś z wpływowych przedstawicieli dobrej zmiany? Nie jest przecież żadną tajemnicą, że Arkady to spuścizna jeszcze po Pruszkowskim, za którego rządów w Lublinie działy się niezłe cuda.
To nieprawda, w aktach sprawy są dokumenty sięgające 2009 r. Z formułowaniem sądów i ocen poczekałbym do poznania uzasadnienia. Ale rozumiem, że chodzi o tworzenie dobrego wizerunku, każdym kosztem. Mam wrażenie, że od pewnego czasu w mieście tylko to się liczy: dobry PR. Niepotrzebnie, bo miasto rozwija się nieźle i nie potrzebuje klakierów. Zabawny jest ten wysyp plusików pojawiających się przy korzystnych dla miasta komentarzach i minusików przy opiniach negatywnych. Sztaby klikaczy pracują dzielnie, paluszki rozgrzane do czerwoności :) Pomijam fakt, że większość komentarzy (zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych) ma niską wartość merytoryczną.  Bardzo wygodne jest wiązanie tej inwestycji z Pruszkowskim (marny prezydent), ale problemy pojawiły się później. Co do przejęcia działki to ona już jest we władaniu spółki, więc nie wiem co miałaby przejmować lub zasiadywać. Nie może (i nie chce) jej rownież sprzedać, więc insynuacje o jego sprzedaży to brednie. Nie wierzę w spiskowe teorie dziejów, ale teren ten jest w orbicie zainteresowań wielu osób od dawna. Proszę pomyśleć na chłodno: czy posiadając taką działkę lepiej jest ją trzymać i nic nie robić, płacąc olbrzymie opłaty za użytkowanie wieczyste, wydając ogromne pieniądze na projekty czy na największe w historii Lublina badania archeologiczne zlecone przez prywatnego inwestora i narażać się na fatalne opinie zewsząd czy może jednak lepiej byłoby wybudować parking i zarabiać? Odpowiedź jest oczywista. Nikt świadomie i z własnej woli nie wybrałby pierwszego wariantu. Ale po tylu latach trudno będzie zmienić opinie wokół tej inwestycji, ale być może ten wyrok sądu będzie jakimś argumentem za tym, żeby spojrzeć na nowo na ten problem i pomśleć, że to chyba nie do końca było tak oczywiste jak się wszystkim wydawało...
-19
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Arkad nie bronie , ale graniczy z pewnością że  lubelski układ kolesi w grubymi portfelami  już wydał zlecenie na tą działkę i urzędnicy za wszelką cenę będą starali się ją odzyskać. Jak to się uda to w kilka tygodni zobaczymy tam żurawia i sprzedaż nowych apartamentów za 1 mln zł + VAT
Mogą być apartamenty, ale może także biurowiec pod wynajem, który pomieściłby pracowników rozrastającego się ciągle dworu ratuszowego tuż pod okiem naszego dewelosułtana.
Bierz się do roboty pisowski trollu, masz spamować na forum hejterskimi monologami. Myślisz, że dodanie dwóch komentarzy z konta kronikidewelorozwoju i po jednym z Monisia, zosia_lsm oraz 6789, pozwoli ci wyrobić dniówkę? Ogarnij się bo inaczej premia na koniec roku przejdzie obok nosa.
 To jest przerażające. Trolle pisowskie uwzięły się na nieskazitelnego prezydenta Żuka, który zawsze przestrzega prawa i walczy jak lew o dobro zwykłych mieszkańców Lublina. Musicie coś z tym zrobić, bo jeszcze prezydent się obrazi i zrezygnuje ze stanowiska. Co wtedy zrobią biedni lubelscy deweloperzy i przedstawiciele lokalnej oligarchii?
-22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dość ciekawa sprawa, że sąd wziął pod uwagę jedynie okres ostatnich dwóch lat. Czyżby inwestor dostał parasol ochronny od któregoś z wpływowych przedstawicieli dobrej zmiany? Nie jest przecież żadną tajemnicą, że Arkady to spuścizna jeszcze po Pruszkowskim, za którego rządów w Lublinie działy się niezłe cuda.
To nieprawda, w aktach sprawy są dokumenty sięgające 2009 r. Z formułowaniem sądów i ocen poczekałbym do poznania uzasadnienia. Ale rozumiem, że chodzi o tworzenie dobrego wizerunku, każdym kosztem. Mam wrażenie, że od pewnego czasu w mieście tylko to się liczy: dobry PR. Niepotrzebnie, bo miasto rozwija się nieźle i nie potrzebuje klakierów. Zabawny jest ten wysyp plusików pojawiających się przy korzystnych dla miasta komentarzach i minusików przy opiniach negatywnych. Sztaby klikaczy pracują dzielnie, paluszki rozgrzane do czerwoności :) Pomijam fakt, że większość komentarzy (zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych) ma niską wartość merytoryczną. Bardzo wygodne jest wiązanie tej inwestycji z Pruszkowskim (marny prezydent), ale problemy pojawiły się później. Co do przejęcia działki to ona już jest we władaniu spółki, więc nie wiem co miałaby przejmować lub zasiadywać. Nie może (i nie chce) jej rownież sprzedać, więc insynuacje o jego sprzedaży to brednie. Nie wierzę w spiskowe teorie dziejów, ale teren ten jest w orbicie zainteresowań wielu osób od dawna. Proszę pomyśleć na chłodno: czy posiadając taką działkę lepiej jest ją trzymać i nic nie robić, płacąc olbrzymie opłaty za użytkowanie wieczyste, wydając ogromne pieniądze na projekty czy na największe w historii Lublina badania archeologiczne zlecone przez prywatnego inwestora i narażać się na fatalne opinie zewsząd czy może jednak lepiej byłoby wybudować parking i zarabiać? Odpowiedź jest oczywista. Nikt świadomie i z własnej woli nie wybrałby pierwszego wariantu. Ale po tylu latach trudno będzie zmienić opinie wokół tej inwestycji, ale być może ten wyrok sądu będzie jakimś argumentem za tym, żeby spojrzeć na nowo na ten problem i pomśleć, że to chyba nie do końca było tak oczywiste jak się wszystkim wydawało...
 Mocium panie, jak mniemam przedstawicielu firmy Arkady, użytkowanie wieczyste to jeszcze nie własność. Ale może nią się stać jeśli się działkę odpowiednio długo zasiedzi. Przez 15 lat nie byliście w stanie postawić parkingu na kilkaset aut i tłumaczycie to faktem, źe na działkę było dużo chętnych? To znaczy co? Zamiast wylewać fundamenty musieliście całymi dniami odbierać telefony od napalonych na odkupienie działki klientów? Przecież to nawet nie jest śmieszne. No i kluczowe pytanie, w jakim celu założone zostały dwie spółki w Luksemburgu skoro macie czyste zamiary i chcecie jedynie zarabiać na parkingu podziemnym? To wszystko się kupy nie trzyma, sprawa śmierdzi na kilometr jakimś grubym wałkiem.
25
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie, umiesz już korzystać z wyszukiwarek podmiotów gospodarczych i przekazywać ogólnie dostępne informacje, które robi się jednym kliknięciem myszki. Wow, bardzo ładnie. I nawet odróżniasz użytkowanie wieczyste od własności, no no - wchodzimy na wyzszy poziom. Jeszcze nie potrafisz dotrzeć dotrzeć do beneficjentów ostatecznych, ale nie można od razu oczekiwać wszystkiego. Spółka Arkady jest spółką celową powołaną do zrealizowania tej własnie inwestycji, płaci podatki w Polsce, w Lublinie. Spółka podała powody, dlaczego parking nie został wybudowany, sąd uznał je za logiczne i racjonalne. I nie było tam nic o telefonach od napalonych na działki klientów. Ty, nie podajesz żadnych merytorycznych argumentów: "kupy się nie trzyma", "coś śmierdzi", "wałek". Takie stwierdzenia służą jedynie insynuacjom, stworzeniu fatalnej atmosfery wokół inwestycji i obrzucaniu błotem spółki. Niektórzy jeszcze się na to łapią, ale jest też coraz więcej myślących samodzielnie i kojarzących fakty.
-18
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hahaha, nie POszło tak łatwo jak z czyszczeniem kamienic z "plebsu". Trafił cwaniak na cwaniaka. Dewelopek z Loży będzie się musiał obejść na razie smakiem.
 +1
-22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie, umiesz już korzystać z wyszukiwarek podmiotów gospodarczych i przekazywać ogólnie dostępne informacje, które robi się jednym kliknięciem myszki. Wow, bardzo ładnie. I nawet odróżniasz użytkowanie wieczyste od własności, no no - wchodzimy na wyzszy poziom. Jeszcze nie potrafisz dotrzeć dotrzeć do beneficjentów ostatecznych, ale nie można od razu oczekiwać wszystkiego. Spółka Arkady jest spółką celową powołaną do zrealizowania tej własnie inwestycji, płaci podatki w Polsce, w Lublinie. Spółka podała powody, dlaczego parking nie został wybudowany, sąd uznał je za logiczne i racjonalne. I nie było tam nic o telefonach od napalonych na działki klientów. Ty, nie podajesz żadnych merytorycznych argumentów: "kupy się nie trzyma", "coś śmierdzi", "wałek". Takie stwierdzenia służą jedynie insynuacjom, stworzeniu fatalnej atmosfery wokół inwestycji i obrzucaniu błotem spółki. Niektórzy jeszcze się na to łapią, ale jest też coraz więcej myślących samodzielnie i kojarzących fakty.
 Siepacz opłacany jest przez patodeweloperkę z Lubelskiej Loży, która ma chrapkę na tę działeczkę, no to i będzie obsmarowywać i obszczekiwać "obcego" inwestora. Dewelo-oligarchia lubelska jest wściekła, bo coraz więcej planowanych mega-geszeftów okazuje sie niewypałami. A wobec braku jelonków chętnych na pseudo-apartamenty kredyciki zaciągnięte w dobrych czasach na banki ziemi i powystawiane wszędzie pseudo-hotele zaczynają ciążyć w bilansach.
-19
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rzygaczko-szczekaczka będąca na usługach jedynej słusznej partii rzyga pod każdym artykułem - kronikidewelorozwoju, Monisia, zosia_lsm i parę innych kont a za wszystkimi stoi jeden i ten sam opłacony troll warujący na DW jak dobrze wytresowany kundelek, od rana do wieczora pluje jadem, oczernia, insynuuje, obraża a najlepsze w tym wszystkim jest to że opłacany jest z naszych podatków
20
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wściekłość dewelo-oligarchii udziela się też opłacanemu przez nich dewelo-trolowi z agencji dona arturro. Pycha kroczyła przed upadkiem i jak niektórzy przewidywali, wkrótce członkowie Loży sami sobie skoczą do gardeł jak wściekłe psy.
-15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie, umiesz już korzystać z wyszukiwarek podmiotów gospodarczych i przekazywać ogólnie dostępne informacje, które robi się jednym kliknięciem myszki. Wow, bardzo ładnie. I nawet odróżniasz użytkowanie wieczyste od własności, no no - wchodzimy na wyzszy poziom. Jeszcze nie potrafisz dotrzeć dotrzeć do beneficjentów ostatecznych, ale nie można od razu oczekiwać wszystkiego. Spółka Arkady jest spółką celową powołaną do zrealizowania tej własnie inwestycji, płaci podatki w Polsce, w Lublinie. Spółka podała powody, dlaczego parking nie został wybudowany, sąd uznał je za logiczne i racjonalne. I nie było tam nic o telefonach od napalonych na działki klientów. Ty, nie podajesz żadnych merytorycznych argumentów: "kupy się nie trzyma", "coś śmierdzi", "wałek". Takie stwierdzenia służą jedynie insynuacjom, stworzeniu fatalnej atmosfery wokół inwestycji i obrzucaniu błotem spółki. Niektórzy jeszcze się na to łapią, ale jest też coraz więcej myślących samodzielnie i kojarzących fakty.
 Lanie wody, trzeba przyznać, wychodzi wam znakomicie. Mnie natomiast ciekawi jedna rzecz skoro już wywołany do tablicy został temat podatków. Przejęliście działkę w roku 2005 i dokładnie w tym samym roku w Luksemburgu tj. w raju podatkowym zarejestrowane zostają dwie spółki powiązane z Arkady. Jakby pan był łaskaw napisać w paru słowach czemu służył ten zabieg?
22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto jeszcze dodać kto im robi publicity. Grupa Medialna ITM Sp. z.o.o. (adres: ul. Bramowa 6, 20-111 Lublin) Przypadkowy adres? Nie sądzę. Szczególnie jak się przeczyta to: ***s://rejestr.io/krs/254180/grupa-medialna-itm wydawca Nowego Tygodnia. Coraz ciekawiej się robi.
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mefisto666 - którego odprawionego z kwitkiem chętnego, oferującego nie tylko wielkie pieniądze, ale i "szerokie kontakty" reprezentujesz? Było ich wielu, ale dwaj byli ponoć wyjątkowo natarczywi w swoich ofertach. 
 A to interesujące. Może szczegóły tych akcji ujrzą  swiatło dzienne na dalszych etapach postępowania.
-14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Arkad nie bronie , ale graniczy z pewnością że  lubelski układ kolesi w grubymi portfelami  już wydał zlecenie na tą działkę i urzędnicy za wszelką cenę będą starali się ją odzyskać. Jak to się uda to w kilka tygodni zobaczymy tam żurawia i sprzedaż nowych apartamentów za 1 mln zł + VAT
 +2
-10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto robi publicity patodeweloperom z Loży (i ich kamerdynerowi z ratusza przy okazji), którzy ślinili się na tą działkę już od wielu lat? Większość na forum już wie, co za ptaszek z dona arturro, co ma agencję d/s wazelinowania dewelorozwoju. PS. Kamerdyner okazał się bezradny, kiedy przyszło mu zmierzyć się nie z "plebsem", ale z ludźmi, którzy mają środki żeby bronić swojego geszeftu. 
-11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda ze przez przerażająca niekompetencja urzędników prez Żuka ten teren straszy od 15 lat. Zaslonilby najbrzydszy widok w Polsce na dominujący nad miastem budynek centrum onkologii. Czy prezydent jest tak samo zaangażowany w temat jak w temat zabudowania Górek Czechowskich?
-8
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LEGENDA DLA CZYTELNIKÓW: . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  . . . .  .
  • POSTY Z DUŻĄ ILOŚCIĄZIELONYCH ŁAPEK = RATUSZOWA-PATO-DEWELOPERKA . . . . . . . . . . .  . . . .  . . . . .  . . . . .  . . . .
POSTY Z OLBRZYMIĄ ILOŚCIĄ CZERWONYCH ŁAPEK = MIESZKAŃCY LUBLIN, NORMALNI LUDZIE KOMENTUJACY RZECZYWISTOŚĆ, SPOŁECZNICY WALCZĄCY Z LUBELSKĄ PATOLOGIĄ GNIEŻDŻĄCĄ SIĘ W GMACHU RATUSZA
-8
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ależ jadka na forum, ależ wscieklizna. Aktywność prawie jak w tematach o Górkach Czechowskich. Czyżby ta sama grupa trzymjąca władzę pragnęła przejąć kontrolnę nad arkadami? Tyle szczegółów to pewnie sama wierchuszka lubelskiej pato-dewelo-oligarchii udziela sie w temacie?
-8
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.