Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 października 2020 r.
19:30

Arkady wygrały w sądzie z Ratuszem. Bardzo atrakcyjna działka nie wraca do miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
41 36 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Ratusz przegrał spór ze spółką Arkady, od której chciał odzyskać teren między ul. Lubartowską a Świętoduską. Spółka miała tu zbudować w określonym terminie parking podziemny, ale tego nie zrobiła, więc Ratusz postanowił sądownie rozwiązać umowę wieczystego użytkowania gruntu. Sąd oddalił pozew miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spór dotyczył nieruchomości, która w 2005 r. została oddana przez miasto spółce Arkady w użytkowanie wieczyste. Firma obiecywała, że wybuduje tu podziemny parking i że obiekt w stanie gotowym będzie gotowy do końca roku 2011. Termin był jednak kilkakrotnie przesuwany i stanęło na tym, że parking zostanie wykonany do końca roku 2018, bo Ratusz nie zgodził się na kolejną zmianę daty.

Gdy wyznaczony termin upłynął, władze miasta komisyjnie stwierdziły brak parkingu i złożyły do sądu pozew o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego gruntu. Urząd chciał też od spółki zapłaty 4 mln zł kary umownej za to, że nie wywiązała się z obietnicy. Spółka przekonywała przed sądem, że budowa nie zaczęła się „z przyczyn niezależnych” od niej i że nadal chce tu wykonać parking. Inwestor twierdził też, że władze miasta nie ułatwiały mu zadania.

Ostatecznie Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił pozew złożony przez miasto. – Sąd podniósł m.in., że spółka nie miała możliwości wjazdu na plac budowy przy użyciu ciężkiego sprzętu – przekazuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Władze miasta nie są zadowolone z takiego obrotu spraw i zamierzają dalej walczyć o odebranie spółce nieruchomości przy Lubartowskiej. – Wystąpiliśmy o uzasadnienie wyroku – informuje rzeczniczka i zapowiada, że miasto złoży apelację od wyroku. – Zwłaszcza, że sąd skupił się na analizie dwóch ostatnich lat przed wniesieniem pozwu, a tymczasem spółka dużo wcześniej nie rozpoczęła tej inwestycji, mimo że była zobowiązana do tego umową.

– Uznano nasze argumenty, to jest dla nas ważne – komentuje Marek Woliński, przedstawiciel spółki Arkady. – Nadal widzimy szansę na zrealizowanie tej inwestycji. Nie mówimy już raczej o galerii handlowej, bo w Lublinie kolejna galeria nie ma już uzasadnienia ekonomicznego, raczej o parkingu i fajnej, miejskiej przestrzeni z restauracją na górze.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mefisto666 / 5 października 2020 r. o 20:22
+79
Niech się wilki nie cieszą. Apelacyjny to nie Okręgowy. Ta inwestycja to kabaret w czystej postaci. Ewidentnie widać, że nie chcieli budować. Ochota im prysła po 2010 roku. Liczyli na wzrost wartości a mamienie parkingiem jest śmieszne. Kiedy nastąpiłby zwrot inwestycji? Nigdy. Tylko galeria miała uzasadnienie ekonomiczne z przejściem z parkingu podziemnego pod Lubartowską na Stare Miasto. Skupianie się na ostatnich dwóch latach jest śmieszne. Zresztą jak sąd ma się znać na tak dużych inwestycjach skoro często banalnych spraw nie potrafi osądzić. Pewnie w SA siedzą już doświadczeni sędziowie i ocenią całość inwestycji i podejmowane decyzje przez właścicieli od 2005 roku. Prześledzi zmiany wlascicielskie itd. Myślący dobrze wiedzą kto za tymi spółkami stoi. Warto prześledzić tych ludzi i kapitał zangażowany w te inwestycje. Przecież Ci sami ludzie nie potrafili zbudować galerii w Chełmie i sprzedali grunt zagranicznemu inwestorowi. Być może o to samo chodzi w Lublinie. Miasto nie może im odpuścić. Tyle czasu minęło a Arkady dalej wyglądają śmietnik. Coś takiego w takim miejscu? Szok. Zwykli ludzie widzą, że ta sprawa śmierdzi a sąd nie? Ci ludzie stojący za tym projektem są znani w Lublinie nie od dziś. Tak jak napisałem warto aby dziennikarsko przejrzeć tych ludzi i ten biznes bo można wyczuć tu jakiś kant. Może pora aby CBA przyjrzała się albo mam nadzieję już się przygląda bo to nie jest normalne sytuacja.
Niech się wilki nie cieszą. Apelacyjny to nie Okręgowy. Ta inwestycja to kabaret w czystej postaci. Ewidentnie widać, że nie chcieli budować. Ochota im prysła po 2010 roku. Liczyli na wzrost wartości a mamienie parkingiem jest śmieszne. Kiedy nastąpiłby zwrot inwestycji? Nigdy. Tylko galeria miała uzasadnienie ekonomiczne z przejściem z parkingu podziemnego pod Lubartowską na Stare Miasto. Skupianie się na ostatnich dwóch latach jest śmieszne. Zresztą jak sąd ma się znać na tak dużych inwestycjach skoro często banalnych spraw nie potrafi osą... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 5 października 2020 r. o 21:33
+72
To zakrawa na żart. SO powinien patrzyć holistycznie, a nie tylko tam gdzie wskazuje ta spółka. Logice i faktom i umowie stan rzeczywisty przeczy. To nie jest dwa lata, to jest 15 lat opóźnienia. Stan jest taki, że tam nic nie ma. Mieszkańcom Lublina należy się zwrot tego terenu i lepsze wykorzystanie. Uważam, że osoby prywatne i mieszkańcy okolicznych kamienic powinny złożyć pozwy za blokowanie im dostępu do terenu zielonego obecnego w miescu Arkad, i to blokowanie im dostępu w złej wierze, uporczywe i wieloletnie. Jacyż specjaliści pracują w Sądzie, i jacyż Sędziowie, że nie widzą, że przez 15 lat nic tam nie powstało?! DLa mnie to ewidentnie postępowanie w złej wierze, tak Sądu, jak i przedewszystkim twk zwanego Inwestora.
To zakrawa na żart. SO powinien patrzyć holistycznie, a nie tylko tam gdzie wskazuje ta spółka. Logice i faktom i umowie stan rzeczywisty przeczy. To nie jest dwa lata, to jest 15 lat opóźnienia. Stan jest taki, że tam nic nie ma. Mieszkańcom Lublina należy się zwrot tego terenu i lepsze wykorzystanie. Uważam, że osoby prywatne i mieszkańcy okolicznych kamienic powinny złożyć pozwy za blokowanie im dostępu do terenu zielonego obecnego w miescu Arkad, i to blokowanie im dostępu w złej wierze, uporczywe i wieloletnie. Jacyż specjaliści pracują... rozwiń
Avatar
Endrju_Golara / 5 października 2020 r. o 22:56
+67
Mefisto666 - którego odprawionego z kwitkiem chętnego, oferującego nie tylko wielkie pieniądze, ale i "szerokie kontakty" reprezentujesz? Było ich wielu, ale dwaj byli ponoć wyjątkowo natarczywi w swoich ofertach. Na pewno interesowali się, bo projekt był nieopłacalny. Także wilki się nie cieszą, bo nie ma z czego: lata mijają, a budować (i zarabiać) nie można. Przez te wszystkie lata wygodnie było przyjąć narrację o nieudolnym inwestorze, ale materiał dowodowy był porażający i nie obejmował - wbrew temu co twierdzi pani rzecznik i co jest wygodne dla ratusza - tylko 2 ostatnich lat. Zresztą będzie uzasadnienie. Inwestor miał i ma się bardzo dobrze, rozwija swoje firmy buduje kolejne zakłady i niestety topi pieniądze, bo na teren, w który zainwestował chrapkę ma wielu chętnych, którzy tylko czekają, żeby te działki wróciły na rynek.
 Witamy przedstawiciela firmy Arkady na forum. Zaczniecie w końcu działać czy w 2060 roku po raz 483720 przeczytam w prasie wzmiankę o tym, że inwestor nie wycofuje się z planów i w dalszym ciągu zamierza budować? Tylko proszę o szczerą odpowiedź, sprawa nurtuje pewnie nie tylko mnie.
 Witamy przedstawiciela firmy Arkady na forum. Zaczniecie w końcu działać czy w 2060 roku po raz 483720 przeczytam w prasie wzmiankę o tym, że inwestor nie wycofuje się z planów i w dalszym ciągu zamierza budować? Tylko proszę o szczerą odpowiedź, sprawa nurtuje pewnie nie tylko mnie. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 października 2020 r. o 20:47
+58
hahhaa 2005 rok ?? Pruszkowski ?
Avatar
Komentator / 6 października 2020 r. o 07:14
+48
"Gdy wyznaczony termin upłynął, władze miasta komisyjnie stwierdziły brak parkingu" istny Bareja. Zerknęli przez okienko w Ratuszu żeby to odkryć? I któż to był w składzie tej komisji? Lublin pod rządami Żuka staje się teatrem groteski. Kolejna granica śmieszności i żenady przekroczona.
 Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w obecnym systemie prawnym w PL, wszystko musi być na piśmie. Żeby nie było, że za 5 lat takie przykładowe Arkady w sądzie powiedzą - "nie było parkingu? A gdzie protokół z oględzin? Gdzie podpisy komisji?". niby brzmi jak Bareja, ale tak mamy. PS: osobiście uważam, że obecnie Arkady idą już na zasiedzenie. Jeszcze "tylko" 15 latek przepychanki i działeczka będzie ich.
 Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w obecnym systemie prawnym w PL, wszystko musi być na piśmie. Żeby nie było, że za 5 lat takie przykładowe Arkady w sądzie powiedzą - "nie było parkingu? A gdzie protokół z oględzin? Gdzie podpisy komisji?". niby brzmi jak Bareja, ale tak mamy. PS: osobiście uważam, że obecnie Arkady idą już na zasiedzenie. Jeszcze "tylko" 15 latek przepychanki i działeczka będzie ich. rozwiń
Avatar
Mefisto666 / 6 października 2020 r. o 08:59
+44
Warto przyjrzeć się w końcu kto chowa się od tylu lat za tym projektem i dlaczego. 15 lat ściemy. Takie rzeczy tylko w Polsce. Wiadomo chyba już o co chodzi tym ludziom? Warto poczytać rejestry spółek w Polsce i za granicą. Wtedy trochę się rozjaśnia. ***s://rejestr.io/krs/227095/arkady ***s://opencorporates.com/companies/lu/B106887 ***s://opencorporates.com/companies/lu/B108616 ***s://***zefix.ch/en/search/entity/list/firm/1252507
Avatar
Bobas1987 / 6 października 2020 r. o 09:00
+34
hahhaa 2005 rok ?? Pruszkowski ?
 Skoro był wsamraśnym prezydentem to inwestycje musiały być wsamraśne oczywiście realizowane przez wsamraśnych inwestorów. Ja bym się nie łudził, że Arkady wybudują cokolwiek z tego co zapowiadają. Widać, że chodzi wyłącznie o przejęcie gruntów.
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 6 października 2020 r. o 08:50
+30
Arkad nie bronie , ale graniczy z pewnością że  lubelski układ kolesi w grubymi portfelami  już wydał zlecenie na tą działkę i urzędnicy za wszelką cenę będą starali się ją odzyskać. Jak to się uda to w kilka tygodni zobaczymy tam żurawia i sprzedaż nowych apartamentów za 1 mln zł + VAT
Mogą być apartamenty, ale może także biurowiec pod wynajem, który pomieściłby pracowników rozrastającego się ciągle dworu ratuszowego tuż pod okiem naszego dewelosułtana.
 Bierz się do roboty pisowski trollu, masz spamować na forum hejterskimi monologami. Myślisz, że dodanie dwóch komentarzy z konta kronikidewelorozwoju i po jednym z Monisia, zosia_lsm oraz 6789, pozwoli ci wyrobić dniówkę? Ogarnij się bo inaczej premia na koniec roku przejdzie obok nosa.
 Bierz się do roboty pisowski trollu, masz spamować na forum hejterskimi monologami. Myślisz, że dodanie dwóch komentarzy z konta kronikidewelorozwoju i po jednym z Monisia, zosia_lsm oraz 6789, pozwoli ci wyrobić dniówkę? Ogarnij się bo inaczej premia na koniec roku przejdzie obok nosa. rozwiń
Avatar
Benny102 / 6 października 2020 r. o 09:32
+28
Dość ciekawa sprawa, że sąd wziął pod uwagę jedynie okres ostatnich dwóch lat. Czyżby inwestor dostał parasol ochronny od któregoś z wpływowych przedstawicieli dobrej zmiany? Nie jest przecież żadną tajemnicą, że Arkady to spuścizna jeszcze po Pruszkowskim, za którego rządów w Lublinie działy się niezłe cuda.
Avatar
dziennikarzsledczy / 6 października 2020 r. o 10:04
+27
Warto przyjrzeć się w końcu kto chowa się od tylu lat za tym projektem i dlaczego.  15 lat ściemy. Takie rzeczy tylko w Polsce. Wiadomo chyba już o co chodzi tym ludziom? Warto poczytać rejestry spółek w Polsce i za granicą. Wtedy trochę się rozjaśnia. ***s://rejestr.io/krs/227095/arkady ***s://opencorporates.com/companies/lu/B106887 ***s://opencorporates.com/companies/lu/B108616 ***s://***zefix.ch/en/search/entity/list/firm/1252507
 Spółeczki krzaki porejestrowane w Luksemburgu czyli raju podatkowym, nieźle. To chyba nie pozostawia złudzeń co do prawdziwych intencji inwestora.
 Spółeczki krzaki porejestrowane w Luksemburgu czyli raju podatkowym, nieźle. To chyba nie pozostawia złudzeń co do prawdziwych intencji inwestora. rozwiń
Avatar
Guith / 7 października 2020 r. o 17:32
-7
Ależ jadka na forum, ależ wscieklizna. Aktywność prawie jak w tematach o Górkach Czechowskich. Czyżby ta sama grupa trzymjąca władzę pragnęła przejąć kontrolnę nad arkadami? Tyle szczegółów to pewnie sama wierchuszka lubelskiej pato-dewelo-oligarchii udziela sie w temacie?
Avatar
Guith / 7 października 2020 r. o 17:27
-7
LEGENDA DLA CZYTELNIKÓW: . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  . . . .  . POSTY Z DUŻĄ ILOŚCIĄZIELONYCH ŁAPEK = RATUSZOWA-PATO-DEWELOPERKA . . . . . . . . . . .  . . . .  . . . . .  . . . . .  . . . . POSTY Z OLBRZYMIĄ ILOŚCIĄ CZERWONYCH ŁAPEK = MIESZKAŃCY LUBLIN, NORMALNI LUDZIE KOMENTUJACY RZECZYWISTOŚĆ, SPOŁECZNICY WALCZĄCY Z LUBELSKĄ PATOLOGIĄ GNIEŻDŻĄCĄ SIĘ W GMACHU RATUSZA
Avatar
Amor2k3 / 7 października 2020 r. o 10:35
-9
Szkoda ze przez przerażająca niekompetencja urzędników prez Żuka ten teren straszy od 15 lat. Zaslonilby najbrzydszy widok w Polsce na dominujący nad miastem budynek centrum onkologii. Czy prezydent jest tak samo zaangażowany w temat jak w temat zabudowania Górek Czechowskich?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 6 października 2020 r. o 16:02
-11
A kto robi publicity patodeweloperom z Loży (i ich kamerdynerowi z ratusza przy okazji), którzy ślinili się na tą działkę już od wielu lat? Większość na forum już wie, co za ptaszek z dona arturro, co ma agencję d/s wazelinowania dewelorozwoju. PS. Kamerdyner okazał się bezradny, kiedy przyszło mu zmierzyć się nie z "plebsem", ale z ludźmi, którzy mają środki żeby bronić swojego geszeftu. 
Avatar
kronikidewelorozwoju / 6 października 2020 r. o 15:56
-10
Arkad nie bronie , ale graniczy z pewnością że  lubelski układ kolesi w grubymi portfelami  już wydał zlecenie na tą działkę i urzędnicy za wszelką cenę będą starali się ją odzyskać. Jak to się uda to w kilka tygodni zobaczymy tam żurawia i sprzedaż nowych apartamentów za 1 mln zł + VAT
 +2
Avatar
kronikidewelorozwoju / 6 października 2020 r. o 15:55
-14
Mefisto666 - którego odprawionego z kwitkiem chętnego, oferującego nie tylko wielkie pieniądze, ale i "szerokie kontakty" reprezentujesz? Było ich wielu, ale dwaj byli ponoć wyjątkowo natarczywi w swoich ofertach. 
 A to interesujące. Może szczegóły tych akcji ujrzą  swiatło dzienne na dalszych etapach postępowania.
Avatar
Mefisto666 / 6 października 2020 r. o 15:48
+14
Warto jeszcze dodać kto im robi publicity. Grupa Medialna ITM Sp. z.o.o. (adres: ul. Bramowa 6, 20-111 Lublin) Przypadkowy adres? Nie sądzę. Szczególnie jak się przeczyta to: ***s://rejestr.io/krs/254180/grupa-medialna-itm wydawca Nowego Tygodnia. Coraz ciekawiej się robi.
Avatar
Endrju_Golara / 6 października 2020 r. o 14:55
+21
Fajnie, umiesz już korzystać z wyszukiwarek podmiotów gospodarczych i przekazywać ogólnie dostępne informacje, które robi się jednym kliknięciem myszki. Wow, bardzo ładnie. I nawet odróżniasz użytkowanie wieczyste od własności, no no - wchodzimy na wyzszy poziom. Jeszcze nie potrafisz dotrzeć dotrzeć do beneficjentów ostatecznych, ale nie można od razu oczekiwać wszystkiego. Spółka Arkady jest spółką celową powołaną do zrealizowania tej własnie inwestycji, płaci podatki w Polsce, w Lublinie. Spółka podała powody, dlaczego parking nie został wybudowany, sąd uznał je za logiczne i racjonalne. I nie było tam nic o telefonach od napalonych na działki klientów. Ty, nie podajesz żadnych merytorycznych argumentów: "kupy się nie trzyma", "coś śmierdzi", "wałek". Takie stwierdzenia służą jedynie insynuacjom, stworzeniu fatalnej atmosfery wokół inwestycji i obrzucaniu błotem spółki. Niektórzy jeszcze się na to łapią, ale jest też coraz więcej myślących samodzielnie i kojarzących fakty.
 Lanie wody, trzeba przyznać, wychodzi wam znakomicie. Mnie natomiast ciekawi jedna rzecz skoro już wywołany do tablicy został temat podatków. Przejęliście działkę w roku 2005 i dokładnie w tym samym roku w Luksemburgu tj. w raju podatkowym zarejestrowane zostają dwie spółki powiązane z Arkady. Jakby pan był łaskaw napisać w paru słowach czemu służył ten zabieg?
 Lanie wody, trzeba przyznać, wychodzi wam znakomicie. Mnie natomiast ciekawi jedna rzecz skoro już wywołany do tablicy został temat podatków. Przejęliście działkę w roku 2005 i dokładnie w tym samym roku w Luksemburgu tj. w raju podatkowym zarejestrowane zostają dwie spółki powiązane z Arkady. Jakby pan był łaskaw napisać w paru słowach czemu służył ten zabieg? rozwiń
Avatar
Monisia / 6 października 2020 r. o 14:41
-15
Wściekłość dewelo-oligarchii udziela się też opłacanemu przez nich dewelo-trolowi z agencji dona arturro. Pycha kroczyła przed upadkiem i jak niektórzy przewidywali, wkrótce członkowie Loży sami sobie skoczą do gardeł jak wściekłe psy.
Avatar
ege_szege / 6 października 2020 r. o 14:21
+19
rzygaczko-szczekaczka będąca na usługach jedynej słusznej partii rzyga pod każdym artykułem - kronikidewelorozwoju, Monisia, zosia_lsm i parę innych kont a za wszystkimi stoi jeden i ten sam opłacony troll warujący na DW jak dobrze wytresowany kundelek, od rana do wieczora pluje jadem, oczernia, insynuuje, obraża a najlepsze w tym wszystkim jest to że opłacany jest z naszych podatków
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelscy zawodnicy walczą o tytuł Najlepszego Sportowca AZS Lublin 2020

Lubelscy zawodnicy walczą o tytuł Najlepszego Sportowca AZS Lublin 2020

10 sportowców reprezentujących Kluby Uczelniane Akademickiego Związku Sportowego z woj. lubelskiego walczy o tytuł tego najlepszego. 10 listopada poznamy nazwisko najbardziej wyróżniającego się w minionym roku zawodnika lub zawodniczki

Puławy: Park handlowy w miejsce Tesco. Kiedy zakupy w Karuzeli?

Puławy: Park handlowy w miejsce Tesco. Kiedy zakupy w Karuzeli?

Rozwijająca się pandemia nie pokrzyżowała planów spółki, która przy ul. Dęblińskiej w Puławach planuje budowę parku handlowego "Karuzela". Budowa obiektu, którego powierzchnia wyniesie 14 tys. metrów kwadratowych, ma rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Mandaty i wnioski do sądu po marszach kobiet. W Świdniku 70-latek rzucił się na tajniaka
galeria

Mandaty i wnioski do sądu po marszach kobiet. W Świdniku 70-latek rzucił się na tajniaka

Niewiele mandatów nałożyła policja na uczestników weekendowych protestów w lubelskich miastach. Dwa razy funkcjonariusze zostali zaatakowani i w każdym przypadku agresorami byli przeciwnicy marszów.

Ulga na dziecko z perspektywy rodzica w pytaniach i odpowiedziach

Ulga na dziecko z perspektywy rodzica w pytaniach i odpowiedziach

W trakcie epidemii bardzo trudno jest uzyskać jakiekolwiek informacje z urzędów - w różnych okresach są one zamknięte, często pracują w ograniczonym zakresie, część urzędników choruje, czy też jest na kwarantannach. Szczególnie w takim czasie, podatnicy szukają pomocy w opracowaniach internetowych. Nie ma w tym nic złego, w każdym jednak wypadku należy pamiętać, żeby korzystać z wiarygodnych źródeł i portali oraz traktować odpowiedzi jako wskazówki – nie jako wykładnię prawa. Podawane odpowiedzi zakładają bowiem jakiś konkretny stan faktyczny, który nie musi być tożsamy ze stanem podatnika. Jednym z często pojawiających się zagadnień, jest tak zwana ulga na dzieci – jak z niej korzystać, jak o nią wnioskować, jaka może być wysokość pomocy?

Warto robić coś dla innych. Stanisław Santarek o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Lublina
Magazyn

Warto robić coś dla innych. Stanisław Santarek o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Lublina

Jest twarzą Lublina. Od blisko 30 lat Stanisław Santarek jako przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Lublina ze współpracownikami i wolontariuszami z powodzeniem zbiera pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków i rzeźb na najstarszej nekropolii w mieście. – Moje możliwości są już na wyczerpaniu. Na początku maja będę obchodził 90. urodziny. Najwyższy czas żeby ktoś mnie zastąpił.

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin Jan Tkaczyk został mistrzem Polski juniorów we wspinaczce na czas. W weekend razem z klubowymi kolegami i koleżankami startował na zawodach w Gliwicach

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy przegrywał już 1:2 z Bad Boys Zastawie. Ostatecznie zwyciężył 3:2 zdobywając kolejne bramki w końcówce. Trzecie trafienie dla gospodarzy to gol samobójczy gości

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Nietypowa sytuacja w grupie pierwszej. Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna w przeciągu ośmiu dni dwa razy powalczą ze sobą o punkty. Pierwsze z zaległych spotkań obu ekip odbędzie się już we wtorek o godz. 14.30

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Tylko do środy włącznie można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na rok 2021.

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią
galeria

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią

Jest oficjalny wniosek o zmianę sposobu użytkowania zabytkowego budynku przy pl. Litewskim 3, gdzie mieścił się do niedawna Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

W ostatnim czasie branża kosmetyczna w Polsce rozwija się wyjątkowo prężnie. Dodatkowo coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online, szczególnie w czasie epidemii koronawirusa, kiedy dostępność sklepów stacjonarnych jest ograniczona. W rezultacie na rynku powstaje coraz więcej drogerii online. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią dla siebie

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej
Nagranie z monitoringu
film

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej

Wulgarne napisy na budynku i rozlany wosk na szybach. Ktoś w ten sposób zdewastował siedzibę biur polityków Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Policja poszukuje sprawców.

Ogniwo Wierzbica – Unia Rejowiec 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Ogniwo Wierzbica – Unia Rejowiec 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

W 11. kolejce konto punktowe on pełną pulę powiększyły Orzeł Srebrzyszcze, Znicz Sieniowa Różana i Brat-Cukrownik Siennica Nadolna

W co warto inwestować?

W co warto inwestować?

Wysoka inflacja, przekraczająca w Polsce 3%, a przy tym bardzo niskie, niewiele przekraczające 0% oprocentowanie lokat bankowy powoduje, że każdy kto ma jakieś oszczędności musi sobie zadać pytanie w co warto inwestować. Odpowiedź jest prosta jak nigdy dotąd.

Chełm. Złodziej chciał przechytrzyć czytnik kodów kreskowych

Chełm. Złodziej chciał przechytrzyć czytnik kodów kreskowych

Policja zatrzymała 31-latka, który w markecie budowlanym zamieniał kody kreskowe na produktach. Droższe rzeczy chciał kupić za niższą cenę. Jak wpadł?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.