Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
I tak jest tłok w autobusach, zwłaszcza w tych starych. A nowe długie jeżdżą za rzadko..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no wreszcie jakis madry pomysl wyplynal od wlodarzy!! gratuluje i licze na szybkie wprowadzenie w zycie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mój pomysł: bilet 10 min. za 1zł. dlaczego nie zachęcić do jazdy mpk poza centrum ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł zacny, ale Panie Prezydencie, czy nie lepiej pomyśleć o zarezerwowaniu terenu dla nowoczesnej komunikacji szynowej. Takie plany były już w latach 80-tych, wykorzystując topografię Lublina w centrum miasta planowano nawet przebieg w tunelu. Chcą harmonijnie rozwijać miasto od takiego rozwiązania nie uciekniemy i jest to o wiele ważniejsze niż estakada nad Głęboką, zdublowanie Al. Warszawskiej przebiciem Trasy W-Z przez Skansen. To już najwyższy czas Panie Prezydencie, bo niedługo wyprzedzi nas Olsztyn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poroniony pomysł Panie Prezydencie Skoro juz przyjade i zostawię auto na parkingu to zaprakuje na tyle blisko że nie bede musiala jeździć dodatkowo po strefie autobusem co za bzdurny i chory pomysł.Prosze wprowadzić ulgę na dowód rejstracyjny i tyle wtedy pomyślę o przesiadce do MPK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ulgowe w ogóle będą ? Czy mam rozumieć, że jako student będę jeździł w jedną stronę za 3,20 zamiast za 1,40 ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jerzy napisał:
Pomysł zacny, ale Panie Prezydencie, czy nie lepiej pomyśleć o zarezerwowaniu terenu dla nowoczesnej komunikacji szynowej. Takie plany były już w latach 80-tych, wykorzystując topografię Lublina w centrum miasta planowano nawet przebieg w tunelu. Chcą harmonijnie rozwijać miasto od takiego rozwiązania nie uciekniemy i jest to o wiele ważniejsze niż estakada nad Głęboką, zdublowanie Al. Warszawskiej przebiciem Trasy W-Z przez Skansen. To już najwyższy czas Panie Prezydencie, bo niedługo wyprzedzi nas Olsztyn.
Bez komunikacji kolejowej Lublin zakorkowany nie będzie się rozwijać.To konieczność.W planach kolej aglomeracyjna dla Lubartowa, Łęcznej, Świdnika Zemborzyc itd.Ożyja podlubelskie miejscowości.Znacznie poprawi się jakośc życia. Na poczatek uruchomienie połączeń po istniejących szlakach posiadanym taborem taborem. Zapewnienie na stacjach i w pociągach maksymalnego bezpieczeństwa.Maksymalne skrócenie czasu dojazdu do Warszawy, Krakowa i Rzeszowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zachęcić do korzystania z mpk? Radzę najpierw zwiększyć liczbę kursów, bo nikt nie ma ochoty być glonojadem i jeździć w takim ścisku jaki jest dotychczas. Masakra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem jak można nazwać organizowanie specjalnej strefy w centrum zachęcaniem mieszkańców do korzystania z komunikacji? Czy na prawdę prezydent uważa, że wiele osób zdecyduje się skorzystać z udogodnienia jakim jest przejechanie 2 przystanków za 1zł? Bo chyba trzeba być szczęściarzem, żeby musieć pokonywać trasę od granicy do granicy strefy. Dlaczego w ramach zachęcania do korzystania z komunikacji miejskiej nie powołać po prostu biletów czasowych: 15 (np za owe 1zł) i 60 minutowych (za np 4zł /normalny/)? A tak przy okazji co do podwyżek może Pan prezydent porówna ceny biletów komunikacji miejskiej w innych miastach i odniesie je do standardów płacowych w naszym mieście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak na pewno gdy wzrośnie cena normalnych biletów to zachęci mieszkańców do rezygnacji z jazdy prywatnym samochodem. Moim zdaniem zachęciło by gdyby ceny zmalały w ogóle a nie tylko w centrum, bo jaki sens ma dojazd do centrum samochodem i przesiadanie się w MPK, albo jadę samochodem albo MPK, a nie tracę czas na parkowanie dojście do przystanku szczególnie gdy się rano spieszę do pracy. Bilety w Lublinie są i tak już drogie a jeszcze planowane są podwyżki, teraz już na prawdę się zaczynam zastanawiać czy nie lepiej opłaca mi się dojeżdżać samochodem. Ale najfajniejsze jest to że czy pojedziemy 1 przystanek czy 10 to zapłacimy 3,20 jeśli oczywiście propozycja Pana Prezydenta przejdzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brawo krzysztof żuk. ten facet zna się na zarządzaniu miastem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bb napisał:
Nie bardzo rozumiem jak można nazwać organizowanie specjalnej strefy w centrum zachęcaniem mieszkańców do korzystania z komunikacji? Czy na prawdę prezydent uważa, że wiele osób zdecyduje się skorzystać z udogodnienia jakim jest przejechanie 2 przystanków za 1zł? Bo chyba trzeba być szczęściarzem, żeby musieć pokonywać trasę od granicy do granicy strefy. (...) A tak przy okazji co do podwyżek może Pan prezydent porówna ceny biletów komunikacji miejskiej w innych miastach i odniesie je do standardów płacowych w naszym mieście.
Ostatni argument jest kuriozalny. W innych miastach ceny biletów są podobne bądź nawet droższe od naszych. To, że w Lublinie ludzie zarabiają mniej niż we Wrocławiu czy Krakowie ma być przesłanką do obnizenia wg. Ciebie ceny biletów?? Benzyna kosztuje tyle samo w Lublinie i Krakowie a MPK musi być rentowne. Mnie - jako użytkownika samochodu przekonałby pomysł Prezydenta Żuka do wybrania autobusu zamiast samochodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
darayavahus napisał:
a ulgowe w ogóle będą ? Czy mam rozumieć, że jako student będę jeździł w jedną stronę za 3,20 zamiast za 1,40 ?
Jako student jesteś za głupi - posłuchaj jeszcze ze 100 razy może zrozumiesz co mówią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy osoba która to wymyśliła ma zaświadczenie od lekarza z abramowic o zakończonym leczeniu ?? Bo jak tak to wiele tłumaczy. Pan Siemiński za ten pomysł i że odważył się takie coś pokazać publicznie poewinien od razu zwolniony i trafić na swoje poprzednie stanowisko... Aj zapomniałem że on z przechowalni bagażu pt. MPK !! To proszę mi powiedzieć skoro mam się przesiadać z samochodu do autobusu przed tą strefą, to gdzie tam mam zaparkować ?? Bo jakoś nic o tym nie jest wspomniane. Pewnie już liczą premie za ten wniosek racjonalizatorski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli miasto chce wymusić na mieszkańcach zachodnioeuropejskie standardy zachowania w centrum (dojeżdżanie MPK itp.), to niech najpierw zbuduje odpowiednią infrastrukturę - wielopoziomowe parkingi, więcej połączeń mpk, kolejka miejska, obwodnica, estakada nad Głęboką i wiadukt pod Racławickimi itp. itd., a dopiero następnie wymaga przesiadki do śmierdzących autobusów. Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widac ze pan prezydent nie jezdzi komunikacją miejską. Zapraszamy Panie Prezydencie do przejażdzki autobusem linii 55 lub 42 w godzinach porannych (około 7.00) to się panu odechce zmian. Albo w końcu sie pan wezmiesz za prawdziwe zmiany === zmiana taboru, dostosowanie do ilości jeżdzących osób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny Panie Prezydencie, najlepszą zachętą jest dobry przykład. Czy można liczyć na taki przykład z Pana strony ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapraszam na bezpłatne szkolenia - jedyne takie w Lublinie: www.gis-szkolenia.pl warto skorzystać! zapraszam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ok. fajne rozwiązanie ale szczególnie dla tych co dojeżdżają z podlubelskich wsi i tym samym sa skazani na jeżdzenie autem ... Chetnie sie przesiade w autobus za złotowke ale gdzie mam najpierw zaparkowac swoje auto??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo chętnie - eokologicznie, tanio, mniej stresu i przejmowania się "gdzie zaparkuję?" tylko nie w takim ŚCISKU jaki jest obecnie w autobusach! Nie chcę dojeżdżać do centrum poobijana, zmęczona, sfrustrowana i wygnieciona - a tak jest teraz po przejażdżce komunikacją miejską...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...