Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2011 r.
14:43
Edytuj ten wpis

Bilety autobusowe za 1 zł. Nowy pomysł na zmniejszenie korków

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 24 A A
Strefa Centralna komunikacji miejskiej
Strefa Centralna komunikacji miejskiej

W centrum Lublina mają obowiązywać specjalne, tańsze bilety komunikacji miejskiej. Przejazd kosztowałby tylko 1 zł. Tak prezydent chce zachęcić mieszkańców do przesiadki z prywatnych samochodów do autobusów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strefa centralna w komunikacji miejskiej ma pokrywać się ze strefą płatnego parkowania, która zacznie obowiązywać w kwietniu przyszłego roku. I w tym samym terminie dostępny ma być specjalny, tańszy bilet.

– Kto w strefie zostawi auto na parkingu będzie mógł w jej obrębie poruszać się komunikacją miejską na preferencyjnych warunkach. Staramy się konsekwentnie budować system zachęt do korzystania z komunikacji miejskiej – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Liczymy na to, że dzięki temu zwiększy się rotacja pojazdów na miejscach parkingowych – dodaje Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta.

Za złotówkę

Z biletem za złotówkę będzie można też dojechać do najbliższego przystanku poza granicami strefy centralnej. Co więcej, na tym przystanku będzie też można zacząć podróż do śródmieścia. – Pasażer wsiadający przystanek przed strefą mógłby z takiego biletu korzystać – zapewnia Lech Pudło, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. W ten sposób bilet ma spełniać jeszcze jedno zadanie: zachęcić mieszkańców, by w ogóle nie wjeżdżali swoimi samochodami do strefy centralnej.

W ten sposób za złotówkę można by przejechać np. *spod Dworca Głównego PKS (czyli prawie spod Kalinowszczyzny) pod Katolicki Uniwersytet Lubelski *z Paganiniego na Zamojską *z bliskiego Czechowa na skrzyżowanie Narutowicza i Głębokiej skąd blisko jest do Politechniki.

Projekt uchwały określającej strefę centralną w komunikacji miejskiej i wprowadzającej specjalny bilet trafi do Rady Miasta najprawdopodobniej w styczniu. – Ale przedstawiamy tę koncepcję już teraz, by poznać opinię mieszkańców – mówi Żuk. Zanim projekt trafi pod głosowanie musi jeszcze zostać skonsultowany ze związkami zawodowymi.

Póki co nad dokumentem głowią się jeszcze prawnicy. Wszystko przez to, że w komunikacji miejskiej tam, gdzie jest bilet normalny, musi być też ulgowy za pół ceny. To oznaczałoby też konieczność wprowadzenia biletu za… 50 groszy, czego Ratusz wolałby uniknąć. Urzędnicy mają już na to pomysł. – Bilet na strefę centralną byłby specjalnym biletem ulgowym, a do korzystania z ulgi uprawnieni byliby wszyscy – wyjaśnia Pudło.

Nowy bilet byłby dostępny u kierowców i w automatach, a także w kioskach znajdujących się w obrębie strefy.

Co z podwyżką

22 grudnia na sesji Rady Miasta 22 okaże się, czy prezydent zdoła przekonać radnych do podwyżki cen biletów. Jakie to propozycje:

*Bilet jednoprzejazdowy: 3,20 zł
*30-minuntowy: 2,80 zł *6-godzinny: 7 zł
*dobowy: 13 zł *72-godzinny: 22 zł
*jednorazowy nocny: 5,80 zł *90-minutowy nocny: 8,20 zł.

Miały być też nowe bilety okresowe na 2 linie:

*10-dniowy: 30 zł
*30-dniowy: 73 zł
*90-dniowy: 178 zł
* 150-dniowy a także
*90-minutowy dzienny: 4 zł.

Projekt nie przewiduje za to wzrostu cen biletów okresowych z wyjątkiem tych na okaziciela.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 9 grudnia 2011 o 13:54
0
Według mnie powinni "dorobić" linie dodatkowe np.z dopiskiem "A" -polegało by to na tym,że obsługiwały by fragmenty znanych tras -ale tylko między przystankami,gdzie bywa największy tłok -np. linia 9A kursowała by od przystanku Skrzetuskiego do Parku Bronowice ;linia 34A od przystanku Przyjaźni(lub Dworca Północnego) do Dworca PKS, 57A od Skrzetuskiego do np.Kalinowszczyzny, itd. - i wtedy na takich skróconych liniach/trasach bilety mogły by być po 1zł. Dodam jeszcze,że linie z dopiskiem "A" kursowały by w porannych i popołudniowych godzinach szczytu komunikacyjnego.
Według mnie powinni "dorobić" linie dodatkowe np.z dopiskiem "A" -polegało by to na tym,że obsługiwały by fragmenty znanych tras -ale tylko między przystankami,gdzie bywa największy tłok -np. linia 9A kursowała by od przystanku Skrzetuskiego do Parku Bronowice ;linia 34A od przystanku Przyjaźni(lub Dworca Północnego) do Dworca PKS, 57A od Skrzetuskiego do np.Kalinowszczyzny, itd. - i wtedy na takich skróconych liniach/trasach bilety mogły by być po 1zł. Dodam jeszcze,że linie z dopiskiem "A" kursowały by w poran... rozwiń
Avatar
Austfarmer / 6 grudnia 2011 o 14:08
0
A ja tam olewam jeżdżenie swoim autem po mieście i bezmyślne hajcowanie paliwa w korkach! Ja wolę autobusem -za cenę biletu(1,20zł) niedaleko bym zajechał,przecież jazda autem na krótkie trasy jest bardzo kosztowna; zimne auto na pierwszym kilometrze spala tyle,co przy następnych 40km. Przyjemność jazdy autem odczuwam dopiero za miastem. A w korku niech męczy się kierowca autobusu,którym jadę -w końcu on od tego jest Jadącym swoim autem "do kiosku po gazetę" polecam "lekturę" tego: http://www.auto-swiat.pl/1-ile-pali-twoje-auto-na-krotkich-odcinkach
A ja tam olewam jeżdżenie swoim autem po mieście i bezmyślne hajcowanie paliwa w korkach! Ja wolę autobusem -za cenę biletu(1,20zł) niedaleko bym zajechał,przecież jazda autem na krótkie trasy jest bardzo kosztowna; zimne auto na pierwszym kilometrze spala tyle,co przy następnych 40km. Przyjemność jazdy autem odczuwam dopiero za miastem. A w korku niech męczy się kierowca autobusu,którym jadę -w końcu on od tego jest Jadącym swoim autem "do kiosku po gazetę" polecam "lekturę" tego: http://www.auto-swiat.pl/1-ile-pa... rozwiń
Avatar
kierowca / 6 grudnia 2011 o 11:43
0
Co za bzdurny pomysł!!! Mam przyjechać do centrum samochodem, zostawić go na parkingu, a dalej jechać autobusem? I jednocześnie płacić za parking, na którym stoi samochód, i za przejazd? Gdzie tu logika??? Przecież taniej będzie podjechać jak najbliżej miejsca, w którym mam coś do załatwienia, samochodem i dojście tam na piechotę...
Avatar
szosa / 6 grudnia 2011 o 11:28
0
3.20 za jeden przejazd :D:D:D:????? czy prezydent ma mózg???? no nie wierze... to jakis żart czy co? ... 2.40 to juz duzo na tak male miasto... i powiem szczerze ze jak tyle bedzie kosztowal bilet to bardziej oplaca sie jezdzic samochodem. 3.20 .... od ku...a metropolia dostatku i bogactwa. kazdego z nas bedzie stac! bo w lublinie wszyscy zarabiamy tyle co pan prezydent.. dzielony na 20. ;]
3.20 za jeden przejazd :D:D:D:????? czy prezydent ma mózg???? no nie wierze... to jakis żart czy co? ... 2.40 to juz duzo na tak male miasto... i powiem szczerze ze jak tyle bedzie kosztowal bilet to bardziej oplaca sie jezdzic samochodem. 3.20 .... od ku...a metropolia dostatku i bogactwa. kazdego z nas bedzie stac! bo w lublinie wszyscy zarabiamy tyle co pan prezydent.. dzielony na 20. ;] rozwiń
Avatar
agi / 6 grudnia 2011 o 07:50
0
Bardzo chętnie - eokologicznie, tanio, mniej stresu i przejmowania się "gdzie zaparkuję?" tylko nie w takim ŚCISKU jaki jest obecnie w autobusach! Nie chcę dojeżdżać do centrum poobijana, zmęczona, sfrustrowana i wygnieciona - a tak jest teraz po przejażdżce komunikacją miejską...
Avatar
guh / 5 grudnia 2011 o 23:35
0
ok. fajne rozwiązanie ale szczególnie dla tych co dojeżdżają z podlubelskich wsi i tym samym sa skazani na jeżdzenie autem ... Chetnie sie przesiade w autobus za złotowke ale gdzie mam najpierw zaparkowac swoje auto??
Avatar
gis / 5 grudnia 2011 o 23:07
0
zapraszam na bezpłatne szkolenia - jedyne takie w Lublinie:

www.gis-szkolenia.pl

warto skorzystać! zapraszam
Avatar
:) / 5 grudnia 2011 o 22:09
0
Szanowny Panie Prezydencie,

najlepszą zachętą jest dobry przykład. Czy można liczyć na taki przykład z Pana strony ?
Avatar
\SARDYNKA/ / 5 grudnia 2011 o 22:04
0
Widac ze pan prezydent nie jezdzi komunikacją miejską. Zapraszamy Panie Prezydencie do przejażdzki autobusem linii 55 lub 42 w godzinach porannych (około 7.00) to się panu odechce zmian. Albo w końcu sie pan wezmiesz za prawdziwe zmiany === zmiana taboru, dostosowanie do ilości jeżdzących osób.
Avatar
pawel / 5 grudnia 2011 o 20:11
0
Jeżeli miasto chce wymusić na mieszkańcach zachodnioeuropejskie standardy zachowania w centrum (dojeżdżanie MPK itp.), to niech najpierw zbuduje odpowiednią infrastrukturę - wielopoziomowe parkingi, więcej połączeń mpk, kolejka miejska, obwodnica, estakada nad Głęboką i wiadukt pod Racławickimi itp. itd., a dopiero następnie wymaga przesiadki do śmierdzących autobusów.

Pozdrawiam!
Avatar
bambo75 / 9 grudnia 2011 o 13:54
0
Według mnie powinni "dorobić" linie dodatkowe np.z dopiskiem "A" -polegało by to na tym,że obsługiwały by fragmenty znanych tras -ale tylko między przystankami,gdzie bywa największy tłok -np. linia 9A kursowała by od przystanku Skrzetuskiego do Parku Bronowice ;linia 34A od przystanku Przyjaźni(lub Dworca Północnego) do Dworca PKS, 57A od Skrzetuskiego do np.Kalinowszczyzny, itd. - i wtedy na takich skróconych liniach/trasach bilety mogły by być po 1zł. Dodam jeszcze,że linie z dopiskiem "A" kursowały by w porannych i popołudniowych godzinach szczytu komunikacyjnego.
Według mnie powinni "dorobić" linie dodatkowe np.z dopiskiem "A" -polegało by to na tym,że obsługiwały by fragmenty znanych tras -ale tylko między przystankami,gdzie bywa największy tłok -np. linia 9A kursowała by od przystanku Skrzetuskiego do Parku Bronowice ;linia 34A od przystanku Przyjaźni(lub Dworca Północnego) do Dworca PKS, 57A od Skrzetuskiego do np.Kalinowszczyzny, itd. - i wtedy na takich skróconych liniach/trasach bilety mogły by być po 1zł. Dodam jeszcze,że linie z dopiskiem "A" kursowały by w poran... rozwiń
Avatar
Austfarmer / 6 grudnia 2011 o 14:08
0
A ja tam olewam jeżdżenie swoim autem po mieście i bezmyślne hajcowanie paliwa w korkach! Ja wolę autobusem -za cenę biletu(1,20zł) niedaleko bym zajechał,przecież jazda autem na krótkie trasy jest bardzo kosztowna; zimne auto na pierwszym kilometrze spala tyle,co przy następnych 40km. Przyjemność jazdy autem odczuwam dopiero za miastem. A w korku niech męczy się kierowca autobusu,którym jadę -w końcu on od tego jest Jadącym swoim autem "do kiosku po gazetę" polecam "lekturę" tego: http://www.auto-swiat.pl/1-ile-pali-twoje-auto-na-krotkich-odcinkach
A ja tam olewam jeżdżenie swoim autem po mieście i bezmyślne hajcowanie paliwa w korkach! Ja wolę autobusem -za cenę biletu(1,20zł) niedaleko bym zajechał,przecież jazda autem na krótkie trasy jest bardzo kosztowna; zimne auto na pierwszym kilometrze spala tyle,co przy następnych 40km. Przyjemność jazdy autem odczuwam dopiero za miastem. A w korku niech męczy się kierowca autobusu,którym jadę -w końcu on od tego jest Jadącym swoim autem "do kiosku po gazetę" polecam "lekturę" tego: http://www.auto-swiat.pl/1-ile-pa... rozwiń
Avatar
kierowca / 6 grudnia 2011 o 11:43
0
Co za bzdurny pomysł!!! Mam przyjechać do centrum samochodem, zostawić go na parkingu, a dalej jechać autobusem? I jednocześnie płacić za parking, na którym stoi samochód, i za przejazd? Gdzie tu logika??? Przecież taniej będzie podjechać jak najbliżej miejsca, w którym mam coś do załatwienia, samochodem i dojście tam na piechotę...
Avatar
szosa / 6 grudnia 2011 o 11:28
0
3.20 za jeden przejazd :D:D:D:????? czy prezydent ma mózg???? no nie wierze... to jakis żart czy co? ... 2.40 to juz duzo na tak male miasto... i powiem szczerze ze jak tyle bedzie kosztowal bilet to bardziej oplaca sie jezdzic samochodem. 3.20 .... od ku...a metropolia dostatku i bogactwa. kazdego z nas bedzie stac! bo w lublinie wszyscy zarabiamy tyle co pan prezydent.. dzielony na 20. ;]
3.20 za jeden przejazd :D:D:D:????? czy prezydent ma mózg???? no nie wierze... to jakis żart czy co? ... 2.40 to juz duzo na tak male miasto... i powiem szczerze ze jak tyle bedzie kosztowal bilet to bardziej oplaca sie jezdzic samochodem. 3.20 .... od ku...a metropolia dostatku i bogactwa. kazdego z nas bedzie stac! bo w lublinie wszyscy zarabiamy tyle co pan prezydent.. dzielony na 20. ;] rozwiń
Avatar
agi / 6 grudnia 2011 o 07:50
0
Bardzo chętnie - eokologicznie, tanio, mniej stresu i przejmowania się "gdzie zaparkuję?" tylko nie w takim ŚCISKU jaki jest obecnie w autobusach! Nie chcę dojeżdżać do centrum poobijana, zmęczona, sfrustrowana i wygnieciona - a tak jest teraz po przejażdżce komunikacją miejską...
Avatar
guh / 5 grudnia 2011 o 23:35
0
ok. fajne rozwiązanie ale szczególnie dla tych co dojeżdżają z podlubelskich wsi i tym samym sa skazani na jeżdzenie autem ... Chetnie sie przesiade w autobus za złotowke ale gdzie mam najpierw zaparkowac swoje auto??
Avatar
gis / 5 grudnia 2011 o 23:07
0
zapraszam na bezpłatne szkolenia - jedyne takie w Lublinie:

www.gis-szkolenia.pl

warto skorzystać! zapraszam
Avatar
:) / 5 grudnia 2011 o 22:09
0
Szanowny Panie Prezydencie,

najlepszą zachętą jest dobry przykład. Czy można liczyć na taki przykład z Pana strony ?
Avatar
\SARDYNKA/ / 5 grudnia 2011 o 22:04
0
Widac ze pan prezydent nie jezdzi komunikacją miejską. Zapraszamy Panie Prezydencie do przejażdzki autobusem linii 55 lub 42 w godzinach porannych (około 7.00) to się panu odechce zmian. Albo w końcu sie pan wezmiesz za prawdziwe zmiany === zmiana taboru, dostosowanie do ilości jeżdzących osób.
Avatar
pawel / 5 grudnia 2011 o 20:11
0
Jeżeli miasto chce wymusić na mieszkańcach zachodnioeuropejskie standardy zachowania w centrum (dojeżdżanie MPK itp.), to niech najpierw zbuduje odpowiednią infrastrukturę - wielopoziomowe parkingi, więcej połączeń mpk, kolejka miejska, obwodnica, estakada nad Głęboką i wiadukt pod Racławickimi itp. itd., a dopiero następnie wymaga przesiadki do śmierdzących autobusów.

Pozdrawiam!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk
film

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk 0 0

Bartosz B. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – tak orzekł wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie, przychylając się do wniosku prokuratury, która postawiła 21-latkowi m.in. zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Na czym polega leasing operacyjny?

Na czym polega leasing operacyjny? 0 0

Leasing operacyjny to jedna z wielu opcji finansowania zakupu samochodu w firmie. Ma on zarówno zalety, jak i wady, mimo wszystko polscy przedsiębiorcy często decydują się rozliczać koszty związane z zakupem auta właśnie w ten sposób. Dowiedz się, na czym polega leasing operacyjny i w jaki sposób rozliczyć koszty z nim związane.

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju
galeria
film

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju 1 2

Policjanci z CBŚP rozbili agencji towarzyskich. Podczas jednej akcji zlikwidowano 19 tzw. "mieszkaniówek", m.in. w Zamościu, Biłgoraju i Chełmie.

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle 0 0

Niewątpliwie branża metalowa ciągle się rozwija, a produkcja wciąż rośnie. Ma to kluczowe znaczenie dla gałęzi motoryzacyjnej, lotniczej, ale również elektrycznej i energetycznej. Warto zauważyć, że proces produkcyjny staje się bardziej innowacyjny, dzięki stosowaniu automatyzacji, a to z kolei wpływa na sam czas wytwarzania tego materiału.

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna 0 0

Górnik Łęczna po dwóch meczach kontrolnych w Łęcznej w kolejnym sparingu zmierzy się w sobotę w Rzeszowie z tamtejszą Stalą

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala
galeria

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala 3 6

Do wypadku z udziałem miejskiego autobusu linii 16 doszło dziś rano na ul. Węglarza.

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy
galeria

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy 16 12

Obawiamy się o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców województwa – alarmują lekarze z Oddziału Kardiologii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie w oficjalnym komunikacie dotyczącym trwającej w placówce restrukturyzacji.

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 14 5

Piotr Pogonowski przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Były wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego złożył rezygnację ze stanowiska.

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem?
film

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem? 1 4

Rozmowa z Beatą Nadolską, szefową Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę 0 0

Trwa otwarty konkurs na upowszechnianie kultury fizycznej oraz wspieranie przedsięwzięć artystycznych i patriotycznych w gminie Kurów. W tym roku władze na obydwa zadania przeznaczyły o 30 proc. więcej pieniędzy, niż w ubiegłym roku.

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych
galeria

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych 4 0

W tym roku siedem młodych osób otrzymało stypendium artystyczne od prezydenta Michał Litwiniuka. Większość stypendystów postawi na samorozwój.

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

Polska po raz drugi w tym sezonie będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata. Po listopadowych konkursach w Wiśle kolej na Zakopane, czyli jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w tegorocznym cyklu

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01]
24 stycznia 2020, 9:00

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01] 0 1

Wysyp kinowych premier w najbliższy weekend. Na ekranach lubelskich kin zobaczymy m.in. oscarowe "1917" i "Jojo Rabbit", komedię akcji "Bad Boys For Life", propozycję science-fiction "Proxima", dramat Clinta Eastwooda "Richard Jewell" czy film dla młodszych widzów - "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania
film

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania 7 107

Orzekające wspólnie trzy izby Sądu Najwyższego stwierdziły w czwartek, że nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w jego składzie znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Orzeczenie ma mieć zastosowanie do wyroków wydawanych od dnia dzisiejszego.

Tragiczny wypadek na torach. Szynobus śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę

Tragiczny wypadek na torach. Szynobus śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę 8 6

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 22 w Krasnymstawie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!