Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co z przebudową ronda na Klinie i mostem? Brakuje 29 mln zł. Prezydent poprosi radnych

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 18 maja 2018 r. o 06:57 Powrót do artykułu
Nawet nie ma co komentować. Kompletne nieudacznictwo. A tłumaczenie, że przez 3 lata wszystko ma kosztować dwa razy tyle to wynik szantażu firm budowlanych. Przyczyniło się do tego łączenie kilku projektów i czekanie do ostatniej chwili na ogłaszanie przetargu. Miasto musi to zlecić, nawet za cenę dwukrotnie wyższą, więc można to wykorzystać. To można chyba nazwać niegospodarnością. Świadczą o tym oszczędności na innych inwestycjach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech mu kolesie "dewwloperzy" dołożą. Tyle lat sprzedawał im grunty za free, pozwalał wycinać zieleń nie płacąc za nią, wybudował im tyle dróg do osiedli bo oni zapomnieli, remontował mosty i parki aby mogli stawiać swoje straszydła "apartamenty", żenada....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to ciekawe czy pisowcy są za inwestycjami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ani grosza więcej nie dawać do rączek Fuchmistrzunia, bo to jak wŻucać do studni. PO wyborach okaże się, że tę robotę da się wykonać za POłowę ceny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZEZ DOBRĄ ZMIANĘ WSZYSTKO DROŻEJE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie wypędźmy tego develoZukocwaniaka !! Przecież to grabież w biały dzień. Koszty okołobudowlane wzrosły ale o 5-10% a nie 100% !!! Tam powinno wkroczyć CBA i NIK . Nie pozwólmy zadłużać miasta dla następnych pokoleń. To jest jawny przekręt transferowania pieniedzy do prywatnych kieszeni firm budowlanych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie PO próbują wyprowadzić pieniądze do swoich ostatnim rzutem na taśmę przed wyborami. Poza tym próbują robic na złość PISowi i marnotrawią fundusze alby doprowadzić do zapaści finansów samorządowych by zgonić winę na rząd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak to 3 lata temu kosztorys???? szacunek - kosztorys ma być aktualny na max 6 miesięcy przed ogłoszeniem przetargu!!! Heca.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech mnie ktoś oświeci jak budowa 100 m drogi jednojezdniowej + budowa (remont) mostka 20m przez ciek wodny + budowa prostej sygnalizacji może kosztować ponad 70 mln zl ???? Firmy budowlane mogę wyceniać swoją pracę jak chcą ale rolą prezydenta i radnych jest myśleć racjonalnie i dbać o interes miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapytajcie ludzi na budowie czy im pensje o 100% podnieśli. Zobaczcie kto pracuje przy tych budowach dróg za te miliony. To są ludzie z łapanki za 10-12 zł / h na czarno. Te ceny ofertowe to zwykły szantaż.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zakres prac na rondzie jest niepotrzebnie tak rozdęty, bo ten syfon nie musi być likwidowany tym bardziej ze korzystnie wpływa na spowolnienie ruchu co wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa. Po co więc prostować i wyrzucać niepotrzebnie pieniądze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może lepiej przejrzeć zwolnienia z podatku od nieruchomości. Wiele osób może się zdziwić jaka tam leży kasa i kto na tym korzysta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co wyrzucać pieniądze na sygnalizację na Btonowickiej, jeśli z tej ulicy rzadko ktoś wyjeżdża? Jak jest zmiana świateł na Leczynskiej to swobodnie można wyjechać. Radni powinni zwròcic dokumentację do poprawki i wyrzucić niepotrzebne wymysły projetantòw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw dokonczcie jeden remont Krochmalna Diamentowa , a nie zakorkujcie nastepne wazne skrzyzowanie w Lublinie , i tylko rowery nam zostanal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zdaniem Żuka będzie to rozwiązanie szybsze i korzystniejsze od powtarzania przetargu z nadzieją na niższe ceny" - ma koleś tupet nie ma co , cena wyższa o 100% ale nie ma co czekać , trzeba wydawać , wybory już blisko. Bezczelny typ!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam komentarze pod artykułem i mam wrażenie, że jestem na głosowaniu partyjnym PiS, gdzie jeden mówi co inni mają pisać a pozostali to robią. Ewentualnie jeden troll siedzi i pisze komentarze. Niestety PiSowcy na nic wasze podłe komentarze - nie zatrzymacie rozwoju miasta!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To że firmy sobie tyle życzą za robotę to jedno , może i na to Żuko nie ma wpływu, ale rozum chyba ma. Ta inwestycja nie jest pilna tak jak szkoła. Most stoi 100 lat to i drugie 100 lat postoi. Za 2 lata wszystko będzie znowu tanie w kryzysie. Po co teraz przepłacać na siłę. Nie popisał się Żuczek tą decyzją. Albo ma coś z tego albo jednak nie jest zbyt inteligentny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie podoba mi się gigantomania drogowa Żuka. Przebudowa tego ronda będzie oznaczać wycinki drzew, poszerzanie jezdni, nowe gigantyczne węzły drogowe. To wszystko jest złe, za drogie i niepotrzebne. Miasto to nie autostrada. Żuk nie wywalił na zbity pysk dyrektorów ze ZDiM, a ci sa kompletnie durni. Z drugiej strony jak pomyślę, że wygra PIS, to też nic nie będzie dobrego. Pieniądze będą szły na pomniki smoleńskie, marsze wyklętych, a polityka drogowa będzie sprowadzona do parkujcie gdzie chcecie - więcej samochodów na starym mieście, placu Litewskim, wszędzie. Likwidacja buspasów, większe korki itp. No i żadnej gwarancji, że dyrektorzy ze ZDiM wylecą. Żadnej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Czytam komentarze pod artykułem i mam wrażenie, że jestem na głosowaniu partyjnym PiS, gdzie jeden mówi co inni mają pisać a pozostali to robią. Ewentualnie jeden troll siedzi i pisze komentarze. Niestety PiSowcy na nic wasze podłe komentarze - nie zatrzymacie rozwoju miasta!
 Niestety większość tych wpisów jest autorstwa jednego. może dwóch płatnych trolli. Ich zadaniem jest pluć na Żuka ile wlezie i za to mają płacone.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radzę poczytać jak podrożały materiały budowlane i nie pisać bzdur w komentarzach. Tutaj przykładowy artykuł na ten temat: tvn24bis.pl/nieruchomosci,83/ceny-materialow-budowlanych-w-gore-ceny,829844.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...