Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dlaczego zima jest taka ciepła? Czy jeszcze przyjdzie mróz? Rozmowa z meteorologiem

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 stycznia 2018 r. o 18:34 Powrót do artykułu
Wydaje się wręcz niemożliwe żeby meteorolog Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS nie wiedział o katastrofalnych zmianach klimatycznych. Może trzeba zaprosić tego meteorologa na warsztaty, które na zlecenie stosownego ministerstwa mają na celu przygotowanie naszego miasta do mających miejsce, a katastrofalnych w możliwych skutkach zmianach klimatycznych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybitny znawca tematu. W sumie nie odpowiedzial na zadne pytanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale człowiek nie mówi o tym ze nie wie, ale o tym ze nie znany jest powód.  Czytanie ze zrozumieniem może i boli ale trzeba próbować. Życzę wielu udanych powziętych prób w 2018 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zima jest tak łagodna ponieważ USA, Rosja, Chiny, Korea Płn. i reszta koloni walczy z klimatem i na klimat. Jak się pogodzą to zima przyjdzie i do nas... Do przedpokoju świata, gdzie są wszystkie wycieraczki do butów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie katastroficzne zmiany? Znów drogowcy zaoszczędzą na piachu i soli. Śnieg jest w górach, gdzie ma być. Czego chcieć więcej? Ja chętnie zostałbym meterologiem, czy analitykiem finansowym. Niby mają wiedzę, superkomputery i fascynujące wzory, a ich wróżby wychodzą jak wróżowi Maciejowi. Na pytanie: "Czy będzie zimno?", zawsze można dać odpowiedź: "Napewno będzie.". A jak nie będzie? To ręki przecież nie utną. A szkoda. Ja tam słyszałem przed obecną zimą, że czeka nas zima stulecia. Czyżby chrust zbierali górale już od 3 lat? A wiecie dlaczego zaczęli go zbierać? Bo w tv podano prognozę długoterminową ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozmowa z Grzegorzem Kołodziejem z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS----- to wydaje się jakaś schyłkowa katedra na umcs ,równie dobrze mogą sobie założyć biuro lotów na ksiezyc, słuchajta jajogłowe doktóry z umcs ,róbta to na czym sie znata,nastawta zacier hehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Jakie katastroficzne zmiany? Znów drogowcy zaoszczędzą na piachu i soli. Śnieg jest w górach, gdzie ma być. Czego chcieć więcej? Ja chętnie zostałbym meterologiem, czy analitykiem finansowym. Niby mają wiedzę, superkomputery i fascynujące wzory, a ich wróżby wychodzą jak wróżowi Maciejowi. Na pytanie: "Czy będzie zimno?", zawsze można dać odpowiedź: "Napewno będzie.". A jak nie będzie? To ręki przecież nie utną. A szkoda. Ja tam słyszałem przed obecną zimą, że czeka nas zima stulecia. Czyżby chrust zbierali górale już od 3 lat? A wiecie dlaczego zaczęli go zbierać? Bo w tv podano prognozę długoterminową ;)
O możliwe katastroficzne zmiany zapytaj specjany zespół utworzony  przez obecnego jeszcze pezyzdenta naszego miasta, który powołany został d pzeciwdziąłnia tym zmianom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Najprostsza odpowiedź jest taka, że mamy ciepłą zimę, ponieważ nad Polskę w przeważającej części okresu zimowego napływają ciepłe masy powietrzne znad Atlantyku." Geniusz normalnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na przykład tacy Amerykanie nie wierzą w globalne ocieplenie i... mają to, w co wierzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kilka uwag dla kochanych komentujących. Po pierwsze nie jestem doktorem, ale mgr inż. Po drugie pogodowe zawirowania tu i ówdzie na Ziemi, wskazują, że nie jest to zawód na wymarciu, a katedra tylko schyłkowa. Zapraszam na lubelskie lotnisko i zachęcam do dawania prognoz dla lądujących samolotów - co robię w branży od 34 lat (prognoz powstawania i zaniku mgły radiacyjnej, widzialności w przelotnych opadach śniegu, czasu trwania burzy nad lotniskiem i paru innych ciekawych - szczególnie dla samolotów podchodzących do lądowania - parametrów, typu uskok wiatru). Zachęcam też do trafnego diagnozowania stanu atmosfery, szczególnie w sytuacjach, gdy w nocy w czasie mgły widzialność zmienia się dosyć dynamicznie pomiędzy 200 a 400 m, a RVR pomiędzy 325 a 375, przy widzialności pionowej 200 ft. Jak będziecie wracali rejsem z Izraela o 00.30 w nocy i na podstawie mojej decyzji określającej taki, a nie inny stan warunków polecicie do Warszawy, to potem zapraszam na dyskusje do Zakładu (adres na stronach UMCS). Materiał prezentowany w prasie jest popularnonaukowy i warto tak do niego podchodzić, szczególnie, gdy komentujący rości sobie prawo do komentowania wybranych fragmentów i nie bierze pod uwagę przesłania całości. Gdyby ktoś z czytelników czuł niedosyt, to proszę poszukać wiążącej i jedynie słusznej odpowiedzi na pytanie dlaczego od ponad miesiąca północny Atlantyk zdominowany jest przez rozległy obszar niskiego ciśnienia i podzielić się z niewiedzącymi i ignorantami. Pozdrawiam Grzegorz Kołodziej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Globalne ocieplenie szaleje w USA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja wiedziałem że w tym roku będzie ciepła zima, bo Ruscy straszyli że w Polsce w tym roku będzie bardzo sroga zima.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktycznie mrozu jakiegoś dużego w ciągu dnia nie ma, ale nad ranem, jak do pracy jadę to i tak skrobania szyb nie da się uniknąć, odmrażacz do szyb z K2 nawet sobie ostatnio w chemiczna-hurtownia zamówiłem i łatwiej jest się szybko z tym zamarzniętym szronem uporać rano
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się bardzo cieszę, że prawdziwa zima jeszcze nadejdzie. Bo właśnie wymieniłem opony na zimowe, dosłownie wczoraj odebrałem paczkę z logistykaopon.pl i nie chciałbym ich chować w garażu na za rok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...