Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
a kiedy jakaś demonstracja w Lublinie ? Moglibyście dać jakieś info Macie przecież jakieś źródła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naturalnie popieram przebudowę al. Racławickich i ul. Lipowej ale mam zastrzeżenia - jeżeli faktycznie pragnie się przydrożne drzewa pousuwać by wylać asfalt i jeszcze obok znaleźć miejsce na trakty pieszo-rowerowe to ja powiem tak - dobrze, jednakże należy szpaler drzew sadzić przez środek jezdni na al. Racławickich i ul. Lipowej. Drzewa/roślinność ulokowana na specjalnie do tego przystosowanej wyspie powinna być rozmieszczona w odległości 5 czy 10 metrowej. Jeżeli zaś nie będzie w ogóle roślinności/drzew na al. Racławickich i ul. Lipowej to te ulice zostaną doszczętnie oszpecone - będą betonowymi pustyniami z  traktami pieszo-rowerowymi oraz asfaltowymi autostradami. Już architektonicznie należy przyjrzeć się placu Kaczyńskiego, placu Litewskiemu i placu teatralnemu  - te trzy miejsca cec***e beton, kamień, marmur i to wszystko - roślinności chyba nawet nie ma 30%, za to wygładzenia terenu jest co najmniej 70%. Się potem dziwią wszyscy skąd smogu w mieście przybyło -  jakie inwestycje budowlane(nastawione na likwidacje zielonych połaci terenów) takie tego efekty. Czasem lepiej zrobić mniej i za mniejsze pieniądze niż za dużo i za olbrzymie pieniądze ale efekt nie cieszy tak jak cieszyły wyobrażenia.
 To jakiś żart czy ty tak na poważnie? Przecież przed remontem wzdłuż Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego rosło 450 drzew a po przebudowie będzie ich ponad 700. Drzew wyciętych będzie 6, przesadzonych 36 a nowo posadzonych ponad 180. Wszystko masz tutaj napisane - ***s://***transport-publiczny.pl/wiadomosci/lublin-postepuje-przebudowa-al-raclawickich-65411.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. A czym się różnią drzewa od roślinności? 2. Przez środek jezdni - wzdłuż, czy w poprzek? 3. Co to znaczy: przyjrzeć się architektonicznie?Przez lupę, teleskop, przydymioną szybkę - czy jeszcze jakoś  inaczej? 4. Jaką metodą mierzy się wygładzenie terenu,  w jakich jednostkach się podaje? Dlaczego należy przyjrzeć się placu, a nie placowi - wybitny językoznawco?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to po kolei. 1. "A czym się różnią drzewa od roślinności? - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne" Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie. 2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac 3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy? No popatrz , a ja cały czas byłem przekonany, że do spostrzegania rzeczy jakimi są wystarczą oczy....Czego to się człowiek nie dowie od takich "geniuszy" jak Ty... A realizm i racjonalizm? To jest coś, o czym Ty bladego pojęcia nie masz. Mój profesor od logiki na studiach mawiał, że człowiek, który nie rozumie słów, pojęć, których używa - nazywany jest bufonem. Wizjoner? Skąd wiedział, że Ty się kiedyś pojawisz? 4. "przyjrzyj się po prostu łaskawie jak miejsca, o których mówiłem wyglądały dawniej i dziś" Oczyma duszy? Wyobraźni? Masz zdolności retrospekcji, oglądania czegoś, czego już nie ma?I prorocze wizje: bo zmiany są dopiero planowane? Mówiąc krótko: bredzisz, bredzisz, bredzisz. I nie wysilaj zbytnio resztek zwojów mózgowych, bo Ci się przepalą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj realizowany proj. zwiększenia przepustowości ciągu komunikacji przez  śródmieścia wytyczne na przełomie XIX/XX w. Al. Racławickimi, Lipową, al. Piłsudskiego, al. Zygmuntowskimi. Autorzy projektu wyznaczyli sobie  cel jaki nikomu na Ziemi i nie udało się osiągnąć. Między innymi, wskutek nierozumnej lokalizacji w śródmieściu urzędu marszałkowskiego, który potrzebuje przede wszystkim dogodnego dojazdu, a nie prestiżowej lokalizacji. Dzisiaj realizowany jest projekt, który drastycznie pogorszy warunki życia mieszkających przy tym ciągu komunikacyjnym; zwiększa się ilość powierzchni zaasfaltowanych i zabetonowanych kosztem zmniejszenia powierzchni zielonych, w tym drzew. Na szczęście mieszkańcom udało się w jakimś stopniu ograniczyć pierwotny zakres zaasfaltowania i zabetonowanie śródmieścia, ale pytanie o organizację życia w śródmieściu pozostaje bez odpowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
więc zwoje mózgowe się nie przepalą
No pewnie. Najpierw musiałbyś je mieć. Pleć pleciugo....Lał wodolej wodę....I więcej nie oczekuj, bo nie mam zamiaru znowu rozszyfrowywać Twoich pokręconych referatów nie na temat...Nie karmić trolla!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyskusji...Chciałbyś.... Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha. Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat. Nie karmić trolla - idioty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo mnie taka dziecinada i błazenada absolutnie
- napisał dzieciuch i błazen. Nie karmić trolla!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...