Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2020 r.
20:18

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 15 A A
W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej
W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej (fot. Maciej Kaczanowski)

W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej, gdzie nowe utrudnienia koło cmentarza mogą trwać do początku lutego. Natomiast w piątek drogowcy zajmą kolejny fragment Al. Racławickich, gdzie powinni się uwinąć z pracą do Wigilii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zapowiedziane na 2 grudnia zmiany na ul. Lipowej będą dotyczyły krótkiego odcinka między przystankiem przy kancelarii cmentarza a znajdującym się po przeciwnej stronie skrzyżowaniem z ul. Ofiar Katynia. Na jezdni zamknięte mają być dwa środkowe pasy ruchu, do dyspozycji kierowców zostaną tylko dwa skrajne.

– Takie zmiany potrwają około dwóch miesięcy – zapowiada Urząd Miasta Lublin. – W tym czasie drogowcy przebudują ostatni odcinek kanalizacji deszczowej znajdujący się w osi jezdni oraz odtworzą nawierzchnię.

Na Lipowej do rozwiązania wciąż pozostaje problem z kanalizacją burzową na wyższym odcinku ulicy, między Alejami Racławickimi a skrzyżowaniem z ul. Skłodowskiej i Okopową. Część zakopanych już elementów trzeba wymienić po pożarze będącym najprawdopodobniej efektem podpalenia. Takie prace nie zaczną się jednak zbyt szybko.

– Trudno dokładnie wskazać, kiedy – przyznaje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Aktualnie wykonawca czeka na dostawę zamówionych elementów. Biorąc pod uwagę, że czas oczekiwania na niezbędne komponenty wynosi około 3 miesięcy, należy założyć termin rozpoczęcia prac w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Kolejne zmiany czekają kierowców w piątek na Al. Racławickich, gdzie drogowcy zajmą połowę jezdni po stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Mowa o odcinku między ul. Łopacińskiego a wjazdem do hotelu Mercure.

– Ruch będzie się odbywać dwukierunkowo pasami od strony Ogrodu Saskiego. Na wyłączonym z ruchu fragmencie Al. Racławickich drogowcy wykonają trzy warstwy jezdni: od położenia kruszywa poprzez podbudowę do warstwy wiążącej. Planowane zakończenie robót na tym odcinku to 23 grudnia – deklaruje Góźdź.

Wcześniej, bo już za dwa tygodnie mają się zakończyć zasadnicze prace na przebudowywanym rondzie Honorowych Krwiodawców, gdzie przywrócony ma być ruch okrężny. – Jeśli warunki pogodowe w najbliższych dniach nie ulegną pogorszeniu, to termin otwarcia ronda Honorowych Krwiodawców dla ruchu okrężnego, planowany na 15 grudnia, jest nadal aktualny – deklaruje Góźdź.

Przebudowa Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku. Wtedy też w Alejach i ul. Lipowej mają się pojawić wydzielone pasy ruchu dla autobusów i trolejbusów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rukevitsa / 30 listopada 2020 r. o 21:33
+33
Naturalnie popieram przebudowę al. Racławickich i ul. Lipowej ale mam zastrzeżenia - jeżeli faktycznie pragnie się przydrożne drzewa pousuwać by wylać asfalt i jeszcze obok znaleźć miejsce na trakty pieszo-rowerowe to ja powiem tak - dobrze, jednakże należy szpaler drzew sadzić przez środek jezdni na al. Racławickich i ul. Lipowej. Drzewa/roślinność ulokowana na specjalnie do tego przystosowanej wyspie powinna być rozmieszczona w odległości 5 czy 10 metrowej. Jeżeli zaś nie będzie w ogóle roślinności/drzew na al. Racławickich i ul. Lipowej to te ulice zostaną doszczętnie oszpecone - będą betonowymi pustyniami z  traktami pieszo-rowerowymi oraz asfaltowymi autostradami. Już architektonicznie należy przyjrzeć się placu Kaczyńskiego, placu Litewskiemu i placu teatralnemu  - te trzy miejsca cec***e beton, kamień, marmur i to wszystko - roślinności chyba nawet nie ma 30%, za to wygładzenia terenu jest co najmniej 70%. Się potem dziwią wszyscy skąd smogu w mieście przybyło -  jakie inwestycje budowlane(nastawione na likwidacje zielonych połaci terenów) takie tego efekty. Czasem lepiej zrobić mniej i za mniejsze pieniądze niż za dużo i za olbrzymie pieniądze ale efekt nie cieszy tak jak cieszyły wyobrażenia.
 To jakiś żart czy ty tak na poważnie? Przecież przed remontem wzdłuż Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego rosło 450 drzew a po przebudowie będzie ich ponad 700. Drzew wyciętych będzie 6, przesadzonych 36 a nowo posadzonych ponad 180. Wszystko masz tutaj napisane - ***s://***transport-publiczny.pl/wiadomosci/lublin-postepuje-przebudowa-al-raclawickich-65411.html
 To jakiś żart czy ty tak na poważnie? Przecież przed remontem wzdłuż Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego rosło 450 drzew a po przebudowie będzie ich ponad 700. Drzew wyciętych będzie 6, przesadzonych 36 a nowo posadzonych ponad 180. Wszystko masz tutaj napisane - ***s://***transport-publiczny.pl/wiadomosci/lublin-postepuje-przebudowa-al-raclawickich-65411.html rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 30 listopada 2020 r. o 21:36
+15
1. A czym się różnią drzewa od roślinności? 2. Przez środek jezdni - wzdłuż, czy w poprzek? 3. Co to znaczy: przyjrzeć się architektonicznie?Przez lupę, teleskop, przydymioną szybkę - czy jeszcze jakoś  inaczej? 4. Jaką metodą mierzy się wygładzenie terenu,  w jakich jednostkach się podaje? Dlaczego należy przyjrzeć się placu, a nie placowi - wybitny językoznawco?
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 08:30
+12
No to po kolei. 1. "A czym się różnią drzewa od roślinności? - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne" Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie. 2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac 3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy? No popatrz , a ja cały czas byłem przekonany, że do spostrzegania rzeczy jakimi są wystarczą oczy....Czego to się człowiek nie dowie od takich "geniuszy" jak Ty... A realizm i racjonalizm? To jest coś, o czym Ty bladego pojęcia nie masz. Mój profesor od logiki na studiach mawiał, że człowiek, który nie rozumie słów, pojęć, których używa - nazywany jest bufonem. Wizjoner? Skąd wiedział, że Ty się kiedyś pojawisz? 4. "przyjrzyj się po prostu łaskawie jak miejsca, o których mówiłem wyglądały dawniej i dziś" Oczyma duszy? Wyobraźni? Masz zdolności retrospekcji, oglądania czegoś, czego już nie ma?I prorocze wizje: bo zmiany są dopiero planowane? Mówiąc krótko: bredzisz, bredzisz, bredzisz. I nie wysilaj zbytnio resztek zwojów mózgowych, bo Ci się przepalą.
No to po kolei. 1. "A czym się różnią drzewa od roślinności? - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne" Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie. 2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac 3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy? No popatrz , a ja cały czas byłem przekonan... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 30 listopada 2020 r. o 23:45
+4
@ Rukevitsa: "To jakiś żart czy ty tak na poważnie?" - Ja tylko sugestywnie, tutaj była tylko opinia z mojej strony, nie żart i nie absolutnie poważnie - spokojnie, przecież mocy sprawczych żadnych nie mam ani też nie jestem żadnym perfekcjonistą nieomylnym, ten mój komentarz nikogo do niczego nie zobowiązuje, wyraziłem tylko swoje zdanie( mogłem się mylić i jeśli się pomyliłem to przepraszam). "Przecież przed remontem wzdłuż Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego rosło 450 drzew a po przebudowie będzie ich ponad 700." - Pozostaje ufać na słowo, jednak co pokażą realia to wyjdzie w praniu. "Drzew wyciętych będzie 6, przesadzonych 36 a nowo posadzonych ponad 180." - Szczerze powiedziawszy sceptyczny jestem tutaj i z lekka powątpiewam. "Wszystko masz tutaj napisane - ***s://***transport-publiczny.pl/wiadomosci/lublin-postepuje-przebudowa-al-raclawickich-65411.html" - Jest to całkiem obiektywne źródło, poczytałem i częściowo mogę zwrócić ci honor.
@ Rukevitsa: "To jakiś żart czy ty tak na poważnie?" - Ja tylko sugestywnie, tutaj była tylko opinia z mojej strony, nie żart i nie absolutnie poważnie - spokojnie, przecież mocy sprawczych żadnych nie mam ani też nie jestem żadnym perfekcjonistą nieomylnym, ten mój komentarz nikogo do niczego nie zobowiązuje, wyraziłem tylko swoje zdanie( mogłem się mylić i jeśli się pomyliłem to przepraszam). "Przecież przed remontem wzdłuż Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego rosło 450 drzew a po przebudowie będzie ich ponad 700." - ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 16:33
+2
Dyskusji...Chciałbyś.... Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha. Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat. Nie karmić trolla - idioty!
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 15:18
+2
więc zwoje mózgowe się nie przepalą
No pewnie. Najpierw musiałbyś je mieć. Pleć pleciugo....Lał wodolej wodę....I więcej nie oczekuj, bo nie mam zamiaru znowu rozszyfrowywać Twoich pokręconych referatów nie na temat...Nie karmić trolla!!!!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 11:26
+1
@ Zgredek Edek: "No to po kolei." - Ależ proszę uprzejmie. "Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie." - No i je dostałeś, możesz czuć się więc usatysfakcjonowany. "2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac" - W porządku, tu rację przyznać mogę, jednak to nadmierne czepianie się tak mało istotnych szczegółów to można sobie darować, nie była to strasznie rażąca pomyłka, bez przesady. "3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy?" - nie rozumiesz czegoś takiego jak przenośnia? To już nie mój problem. "No popatrz , a ja cały czas byłem przekonany, że do spostrzegania rzeczy jakimi są wystarczą oczy...." - pewnych rzeczy nie da się postrzegać jedynie wzrokiem, czasem potrzeba czucia, zmysłu, rozumu, instynktów, intuicji etc., jeżeli postrzegasz jedynie oczami a nie poprzez jakąś głębię, filozofię to w gruncie rzeczy masz zawężone pole postrzegania. same oczy nie wystarczą, czasem bardzo pomocna bywa wyobraźnia, zmysł, strategia. "Czego to się człowiek nie dowie od takich "geniuszy" jak Ty..." - wiem, że przemawia przez ciebie tutaj ironia, ale widzisz "geniuszu" przynajmniej dzięki mnie poznałeś co to przenośnia( zamienne słówko - metafora). "A realizm i racjonalizm? To jest coś, o czym Ty bladego pojęcia nie masz." - Dzięki za rozbawienie mnie do łez, dawno się tak nie uśmiałem. Poza tym od ciebie i tobie podobnych zawszę mogę usłyszeć teksty w stylu: "nie znasz się", "nie masz pojęcia(zielonego czy bladego to nie istotne)", "nie masz doświadczenia", "nie wiesz". Znam to na pamięć nie musisz tych formułek mi przytaczać. "Mój profesor od logiki na studiach mawiał, że człowiek, który nie rozumie słów, pojęć, których używa - nazywany jest bufonem." - To w takim razie ten profesor się myli( a ty tylko razem z nim), bo bufonem określa się człowieka zarozumiałego, pysznego a nie takiego, który używa słów, pojęć, których nie rozumie. Tak więc bufonami można byłoby określić jeśli już to ciebie i twojego profesora pewnie też( nie jeden profesor myśli, że jest nie wiadomo kim, bo tylko dlatego, że ma jakiś szykowny tytuł naukowy i z tego powodu potrafi się wywyższać i pokazywać jaki jest wspaniały, wszechwiedzący i tak dalej - znałem takich, choć szczęśliwie niewielu w moim życiu). "Wizjoner? Skąd wiedział, że Ty się kiedyś pojawisz?" - Spytaj swojego profesora-bufona to ci odpowie, ja na te pytania nie znam odpowiedzi. "Oczyma duszy? Wyobraźni?" - Zadajesz pytanie retoryczne. "Masz zdolności retrospekcji, oglądania czegoś, czego już nie ma?" - zdolności retrospekcji może posiadać każdy, zdjęcia z poprzednich lat/dekad to doskonałe materiały do uzmysłowienia sobie jak było dawniej i dziś - to bywa bardzo pomocne w kontekście planowania - bo czasem coś co było dobre z przeszłości może mieć pozytywne zastosowanie w teraźniejszości. "I prorocze wizje: bo zmiany są dopiero planowane?" - Nie, bo po prostu staram się myśleć, analizować, wyciągać wnioski i to wszystko, żadne wizje prorocze, słynnym jasnowidzem z Człuchowa( notabene wyrazy uznania dla tego Pana i szacunku) nie jestem. "Mówiąc krótko: bredzisz, bredzisz, bredzisz." - Skoro lubisz Gandalfa, to odpowiem ci cytatem: "you shall not pass". "I nie wysilaj zbytnio resztek zwojów mózgowych, bo Ci się przepalą." - Nie, nie stanowi to dla mnie bynajmniej obciążenia intelektualnego, więc zwoje mózgowe się nie przepalą
@ Zgredek Edek: "No to po kolei." - Ależ proszę uprzejmie. "Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie." - No i je dostałeś, możesz czuć się więc usatysfakcjonowany. "2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac" - W porządku, tu rację przyznać mogę, jednak to nadmierne czepianie się tak mało istotnych szczegółów to można sobie darować, nie była to strasznie rażąca pomyłka, bez prze... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 23:31
0
@ Jasin: "- napisał dzieciuch i błazen. Nie karmić trolla!" - To nie karm trolla, wystarczy przestać pisać, głupie komentarze a Zgredek Edek nie będzie zabierał głosu.
Avatar
Jasin / 1 grudnia 2020 r. o 19:58
0
Bo mnie taka dziecinada i błazenada absolutnie
- napisał dzieciuch i błazen. Nie karmić trolla!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 19:21
-2
@ Zgredek Edek: "Dyskusji...Chciałbyś...." - Ależ skąd? sam się narzucasz niepotrzebnie. "Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha." -Ale śmieszne, boki zrywać, normalnie, tylko, żeby ci się jelito ze śmiechu nie wysunęło. "Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat." - a ty za to opanowałeś inną rzecz do perfekcji - czepianie się niemal zawsze i wszędzie i jedyne co umiesz to pisać, że bzdury, że pojęcia nie mam i tym podobne - tylko tyle tacy jak ty potrafią, hejtować byle tylko hejtować. "Nie karmić trolla - idioty!" - Nie karmić gnoma - imbecyla! - pasuje ci to? Bo mnie taka dziecinada i błazenada absolutnie.
@ Zgredek Edek: "Dyskusji...Chciałbyś...." - Ależ skąd? sam się narzucasz niepotrzebnie. "Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha." -Ale śmieszne, boki zrywać, normalnie, tylko, żeby ci się jelito ze śmiechu nie wysunęło. "Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat." - a ty za to opanowałeś inną rzecz do perfekcji - czepianie się niemal zawsze i wszędzie i jedyne co umiesz to pisać, że bzdury, że pojęcia nie mam i tym podobne - tylko tyle tacy jak ty potrafią, hejtować byle tylko he... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 23:31
0
@ Jasin: "- napisał dzieciuch i błazen. Nie karmić trolla!" - To nie karm trolla, wystarczy przestać pisać, głupie komentarze a Zgredek Edek nie będzie zabierał głosu.
Avatar
Jasin / 1 grudnia 2020 r. o 19:58
0
Bo mnie taka dziecinada i błazenada absolutnie
- napisał dzieciuch i błazen. Nie karmić trolla!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 19:21
-2
@ Zgredek Edek: "Dyskusji...Chciałbyś...." - Ależ skąd? sam się narzucasz niepotrzebnie. "Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha." -Ale śmieszne, boki zrywać, normalnie, tylko, żeby ci się jelito ze śmiechu nie wysunęło. "Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat." - a ty za to opanowałeś inną rzecz do perfekcji - czepianie się niemal zawsze i wszędzie i jedyne co umiesz to pisać, że bzdury, że pojęcia nie mam i tym podobne - tylko tyle tacy jak ty potrafią, hejtować byle tylko hejtować. "Nie karmić trolla - idioty!" - Nie karmić gnoma - imbecyla! - pasuje ci to? Bo mnie taka dziecinada i błazenada absolutnie.
@ Zgredek Edek: "Dyskusji...Chciałbyś...." - Ależ skąd? sam się narzucasz niepotrzebnie. "Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha." -Ale śmieszne, boki zrywać, normalnie, tylko, żeby ci się jelito ze śmiechu nie wysunęło. "Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat." - a ty za to opanowałeś inną rzecz do perfekcji - czepianie się niemal zawsze i wszędzie i jedyne co umiesz to pisać, że bzdury, że pojęcia nie mam i tym podobne - tylko tyle tacy jak ty potrafią, hejtować byle tylko he... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 16:33
+2
Dyskusji...Chciałbyś.... Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha. Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat. Nie karmić trolla - idioty!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 16:16
-2
@ Zgredek Edek: "No pewnie. Najpierw musiałbyś je mieć." - Jakbyś ty je w ogóle miał. "Pleć pleciugo....Lał wodolej wodę...." - Pierdu pierdu baja bongo. "I więcej nie oczekuj," - gdzież bym chciał, wcale o to nie zabiegam. "bo nie mam zamiaru znowu rozszyfrowywać Twoich pokręconych referatów nie na temat..." - A jednak masz zamiar, bo ciągle wdajesz się w dyskusję, zamiast odpuścić. "Nie karmić trolla!!!!" - Nie karmcie Zgredka!!!!( chociaż nie można uznać go za trolla, to już gnomem może być).
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 15:18
+2
więc zwoje mózgowe się nie przepalą
No pewnie. Najpierw musiałbyś je mieć. Pleć pleciugo....Lał wodolej wodę....I więcej nie oczekuj, bo nie mam zamiaru znowu rozszyfrowywać Twoich pokręconych referatów nie na temat...Nie karmić trolla!!!!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 11:26
+1
@ Zgredek Edek: "No to po kolei." - Ależ proszę uprzejmie. "Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie." - No i je dostałeś, możesz czuć się więc usatysfakcjonowany. "2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac" - W porządku, tu rację przyznać mogę, jednak to nadmierne czepianie się tak mało istotnych szczegółów to można sobie darować, nie była to strasznie rażąca pomyłka, bez przesady. "3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy?" - nie rozumiesz czegoś takiego jak przenośnia? To już nie mój problem. "No popatrz , a ja cały czas byłem przekonany, że do spostrzegania rzeczy jakimi są wystarczą oczy...." - pewnych rzeczy nie da się postrzegać jedynie wzrokiem, czasem potrzeba czucia, zmysłu, rozumu, instynktów, intuicji etc., jeżeli postrzegasz jedynie oczami a nie poprzez jakąś głębię, filozofię to w gruncie rzeczy masz zawężone pole postrzegania. same oczy nie wystarczą, czasem bardzo pomocna bywa wyobraźnia, zmysł, strategia. "Czego to się człowiek nie dowie od takich "geniuszy" jak Ty..." - wiem, że przemawia przez ciebie tutaj ironia, ale widzisz "geniuszu" przynajmniej dzięki mnie poznałeś co to przenośnia( zamienne słówko - metafora). "A realizm i racjonalizm? To jest coś, o czym Ty bladego pojęcia nie masz." - Dzięki za rozbawienie mnie do łez, dawno się tak nie uśmiałem. Poza tym od ciebie i tobie podobnych zawszę mogę usłyszeć teksty w stylu: "nie znasz się", "nie masz pojęcia(zielonego czy bladego to nie istotne)", "nie masz doświadczenia", "nie wiesz". Znam to na pamięć nie musisz tych formułek mi przytaczać. "Mój profesor od logiki na studiach mawiał, że człowiek, który nie rozumie słów, pojęć, których używa - nazywany jest bufonem." - To w takim razie ten profesor się myli( a ty tylko razem z nim), bo bufonem określa się człowieka zarozumiałego, pysznego a nie takiego, który używa słów, pojęć, których nie rozumie. Tak więc bufonami można byłoby określić jeśli już to ciebie i twojego profesora pewnie też( nie jeden profesor myśli, że jest nie wiadomo kim, bo tylko dlatego, że ma jakiś szykowny tytuł naukowy i z tego powodu potrafi się wywyższać i pokazywać jaki jest wspaniały, wszechwiedzący i tak dalej - znałem takich, choć szczęśliwie niewielu w moim życiu). "Wizjoner? Skąd wiedział, że Ty się kiedyś pojawisz?" - Spytaj swojego profesora-bufona to ci odpowie, ja na te pytania nie znam odpowiedzi. "Oczyma duszy? Wyobraźni?" - Zadajesz pytanie retoryczne. "Masz zdolności retrospekcji, oglądania czegoś, czego już nie ma?" - zdolności retrospekcji może posiadać każdy, zdjęcia z poprzednich lat/dekad to doskonałe materiały do uzmysłowienia sobie jak było dawniej i dziś - to bywa bardzo pomocne w kontekście planowania - bo czasem coś co było dobre z przeszłości może mieć pozytywne zastosowanie w teraźniejszości. "I prorocze wizje: bo zmiany są dopiero planowane?" - Nie, bo po prostu staram się myśleć, analizować, wyciągać wnioski i to wszystko, żadne wizje prorocze, słynnym jasnowidzem z Człuchowa( notabene wyrazy uznania dla tego Pana i szacunku) nie jestem. "Mówiąc krótko: bredzisz, bredzisz, bredzisz." - Skoro lubisz Gandalfa, to odpowiem ci cytatem: "you shall not pass". "I nie wysilaj zbytnio resztek zwojów mózgowych, bo Ci się przepalą." - Nie, nie stanowi to dla mnie bynajmniej obciążenia intelektualnego, więc zwoje mózgowe się nie przepalą
@ Zgredek Edek: "No to po kolei." - Ależ proszę uprzejmie. "Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie." - No i je dostałeś, możesz czuć się więc usatysfakcjonowany. "2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac" - W porządku, tu rację przyznać mogę, jednak to nadmierne czepianie się tak mało istotnych szczegółów to można sobie darować, nie była to strasznie rażąca pomyłka, bez prze... rozwiń
Avatar
Ksawyer / 1 grudnia 2020 r. o 09:42
-16
Dzisiaj realizowany proj. zwiększenia przepustowości ciągu komunikacji przez  śródmieścia wytyczne na przełomie XIX/XX w. Al. Racławickimi, Lipową, al. Piłsudskiego, al. Zygmuntowskimi. Autorzy projektu wyznaczyli sobie  cel jaki nikomu na Ziemi i nie udało się osiągnąć. Między innymi, wskutek nierozumnej lokalizacji w śródmieściu urzędu marszałkowskiego, który potrzebuje przede wszystkim dogodnego dojazdu, a nie prestiżowej lokalizacji. Dzisiaj realizowany jest projekt, który drastycznie pogorszy warunki życia mieszkających przy tym ciągu komunikacyjnym; zwiększa się ilość powierzchni zaasfaltowanych i zabetonowanych kosztem zmniejszenia powierzchni zielonych, w tym drzew. Na szczęście mieszkańcom udało się w jakimś stopniu ograniczyć pierwotny zakres zaasfaltowania i zabetonowanie śródmieścia, ale pytanie o organizację życia w śródmieściu pozostaje bez odpowiedzi.
Dzisiaj realizowany proj. zwiększenia przepustowości ciągu komunikacji przez  śródmieścia wytyczne na przełomie XIX/XX w. Al. Racławickimi, Lipową, al. Piłsudskiego, al. Zygmuntowskimi. Autorzy projektu wyznaczyli sobie  cel jaki nikomu na Ziemi i nie udało się osiągnąć. Między innymi, wskutek nierozumnej lokalizacji w śródmieściu urzędu marszałkowskiego, który potrzebuje przede wszystkim dogodnego dojazdu, a nie prestiżowej lokalizacji. Dzisiaj realizowany jest projekt, który drastycznie pogorszy warunki życia mieszkających przy tym ciągu k... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 08:30
+12
No to po kolei. 1. "A czym się różnią drzewa od roślinności? - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne" Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie. 2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac 3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy? No popatrz , a ja cały czas byłem przekonany, że do spostrzegania rzeczy jakimi są wystarczą oczy....Czego to się człowiek nie dowie od takich "geniuszy" jak Ty... A realizm i racjonalizm? To jest coś, o czym Ty bladego pojęcia nie masz. Mój profesor od logiki na studiach mawiał, że człowiek, który nie rozumie słów, pojęć, których używa - nazywany jest bufonem. Wizjoner? Skąd wiedział, że Ty się kiedyś pojawisz? 4. "przyjrzyj się po prostu łaskawie jak miejsca, o których mówiłem wyglądały dawniej i dziś" Oczyma duszy? Wyobraźni? Masz zdolności retrospekcji, oglądania czegoś, czego już nie ma?I prorocze wizje: bo zmiany są dopiero planowane? Mówiąc krótko: bredzisz, bredzisz, bredzisz. I nie wysilaj zbytnio resztek zwojów mózgowych, bo Ci się przepalą.
No to po kolei. 1. "A czym się różnią drzewa od roślinności? - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne" Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie. 2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac 3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy? No popatrz , a ja cały czas byłem przekonan... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 30 listopada 2020 r. o 23:54
-12
@ Zgredek Edek: "1. A czym się różnią drzewa od roślinności?" - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne. "2. Przez środek jezdni - wzdłuż, czy w poprzek?" - no raczej wzdłuż, środkiem jezdni po wysepce, w poprzek to byłaby głupota. "3. Co to znaczy: przyjrzeć się architektonicznie?Przez lupę, teleskop, przydymioną szybkę - czy jeszcze jakoś inaczej?" - chodziło mi, żeby się przyjrzał ktoś kto ma zmysł architektoniczny i obiektywnie ocenił projekty. Na dalszą część pytania nie odpowiem, bo wiem, że jest w niej ironia. "4. Jaką metodą mierzy się wygładzenie terenu, w jakich jednostkach się podaje?" - przyjrzyj się po prostu łaskawie jak miejsca, o których mówiłem wyglądały dawniej i dziś a sam zobaczysz jak w skali procentowej wygładzenie terenu mocno postępowało, mniej ironii a więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem i dostrzeżesz co potrzeba. "Dlaczego należy przyjrzeć się placu, a nie placowi - wybitny językoznawco?" - Myślę, że nie popełniłem tutaj zbyt dużego błędu językowego i placu i placowi można się przyjrzeć - jedna i druga forma wcale nie rażą zbytnio, nie wiem, być może ty jesteś na to wyczulony, jeśli tak - to sorry.
@ Zgredek Edek: "1. A czym się różnią drzewa od roślinności?" - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne. "2. Przez środek jezdni - wzdłuż, czy w poprzek?" - no raczej wzdłuż, środkiem jezdni po wysepce, w poprzek to byłaby głupota. "3. Co to znaczy: przyjrzeć się architektonicznie?Przez lupę, teleskop, przydymioną szybkę - czy jeszcze jakoś inaczej?" - chodziło mi, żeby się przyjrzał ktoś kto ma zmysł architektoniczny i obiektywnie ocenił projekty. Na dalszą część pytania nie od... rozwiń