Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2020 r.
20:18

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 15 A A
W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej
W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej (fot. Maciej Kaczanowski)

W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej, gdzie nowe utrudnienia koło cmentarza mogą trwać do początku lutego. Natomiast w piątek drogowcy zajmą kolejny fragment Al. Racławickich, gdzie powinni się uwinąć z pracą do Wigilii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zapowiedziane na 2 grudnia zmiany na ul. Lipowej będą dotyczyły krótkiego odcinka między przystankiem przy kancelarii cmentarza a znajdującym się po przeciwnej stronie skrzyżowaniem z ul. Ofiar Katynia. Na jezdni zamknięte mają być dwa środkowe pasy ruchu, do dyspozycji kierowców zostaną tylko dwa skrajne.

– Takie zmiany potrwają około dwóch miesięcy – zapowiada Urząd Miasta Lublin. – W tym czasie drogowcy przebudują ostatni odcinek kanalizacji deszczowej znajdujący się w osi jezdni oraz odtworzą nawierzchnię.

Na Lipowej do rozwiązania wciąż pozostaje problem z kanalizacją burzową na wyższym odcinku ulicy, między Alejami Racławickimi a skrzyżowaniem z ul. Skłodowskiej i Okopową. Część zakopanych już elementów trzeba wymienić po pożarze będącym najprawdopodobniej efektem podpalenia. Takie prace nie zaczną się jednak zbyt szybko.

– Trudno dokładnie wskazać, kiedy – przyznaje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Aktualnie wykonawca czeka na dostawę zamówionych elementów. Biorąc pod uwagę, że czas oczekiwania na niezbędne komponenty wynosi około 3 miesięcy, należy założyć termin rozpoczęcia prac w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Kolejne zmiany czekają kierowców w piątek na Al. Racławickich, gdzie drogowcy zajmą połowę jezdni po stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Mowa o odcinku między ul. Łopacińskiego a wjazdem do hotelu Mercure.

– Ruch będzie się odbywać dwukierunkowo pasami od strony Ogrodu Saskiego. Na wyłączonym z ruchu fragmencie Al. Racławickich drogowcy wykonają trzy warstwy jezdni: od położenia kruszywa poprzez podbudowę do warstwy wiążącej. Planowane zakończenie robót na tym odcinku to 23 grudnia – deklaruje Góźdź.

Wcześniej, bo już za dwa tygodnie mają się zakończyć zasadnicze prace na przebudowywanym rondzie Honorowych Krwiodawców, gdzie przywrócony ma być ruch okrężny. – Jeśli warunki pogodowe w najbliższych dniach nie ulegną pogorszeniu, to termin otwarcia ronda Honorowych Krwiodawców dla ruchu okrężnego, planowany na 15 grudnia, jest nadal aktualny – deklaruje Góźdź.

Przebudowa Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku. Wtedy też w Alejach i ul. Lipowej mają się pojawić wydzielone pasy ruchu dla autobusów i trolejbusów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rukevitsa / 30 listopada 2020 r. o 21:33
+33
Naturalnie popieram przebudowę al. Racławickich i ul. Lipowej ale mam zastrzeżenia - jeżeli faktycznie pragnie się przydrożne drzewa pousuwać by wylać asfalt i jeszcze obok znaleźć miejsce na trakty pieszo-rowerowe to ja powiem tak - dobrze, jednakże należy szpaler drzew sadzić przez środek jezdni na al. Racławickich i ul. Lipowej. Drzewa/roślinność ulokowana na specjalnie do tego przystosowanej wyspie powinna być rozmieszczona w odległości 5 czy 10 metrowej. Jeżeli zaś nie będzie w ogóle roślinności/drzew na al. Racławickich i ul. Lipowej to te ulice zostaną doszczętnie oszpecone - będą betonowymi pustyniami z  traktami pieszo-rowerowymi oraz asfaltowymi autostradami. Już architektonicznie należy przyjrzeć się placu Kaczyńskiego, placu Litewskiemu i placu teatralnemu  - te trzy miejsca cec***e beton, kamień, marmur i to wszystko - roślinności chyba nawet nie ma 30%, za to wygładzenia terenu jest co najmniej 70%. Się potem dziwią wszyscy skąd smogu w mieście przybyło -  jakie inwestycje budowlane(nastawione na likwidacje zielonych połaci terenów) takie tego efekty. Czasem lepiej zrobić mniej i za mniejsze pieniądze niż za dużo i za olbrzymie pieniądze ale efekt nie cieszy tak jak cieszyły wyobrażenia.
 To jakiś żart czy ty tak na poważnie? Przecież przed remontem wzdłuż Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego rosło 450 drzew a po przebudowie będzie ich ponad 700. Drzew wyciętych będzie 6, przesadzonych 36 a nowo posadzonych ponad 180. Wszystko masz tutaj napisane - ***s://***transport-publiczny.pl/wiadomosci/lublin-postepuje-przebudowa-al-raclawickich-65411.html
 To jakiś żart czy ty tak na poważnie? Przecież przed remontem wzdłuż Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego rosło 450 drzew a po przebudowie będzie ich ponad 700. Drzew wyciętych będzie 6, przesadzonych 36 a nowo posadzonych ponad 180. Wszystko masz tutaj napisane - ***s://***transport-publiczny.pl/wiadomosci/lublin-postepuje-przebudowa-al-raclawickich-65411.html rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 30 listopada 2020 r. o 21:36
+15
1. A czym się różnią drzewa od roślinności? 2. Przez środek jezdni - wzdłuż, czy w poprzek? 3. Co to znaczy: przyjrzeć się architektonicznie?Przez lupę, teleskop, przydymioną szybkę - czy jeszcze jakoś  inaczej? 4. Jaką metodą mierzy się wygładzenie terenu,  w jakich jednostkach się podaje? Dlaczego należy przyjrzeć się placu, a nie placowi - wybitny językoznawco?
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 08:30
+12
No to po kolei. 1. "A czym się różnią drzewa od roślinności? - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne" Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie. 2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac 3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy? No popatrz , a ja cały czas byłem przekonany, że do spostrzegania rzeczy jakimi są wystarczą oczy....Czego to się człowiek nie dowie od takich "geniuszy" jak Ty... A realizm i racjonalizm? To jest coś, o czym Ty bladego pojęcia nie masz. Mój profesor od logiki na studiach mawiał, że człowiek, który nie rozumie słów, pojęć, których używa - nazywany jest bufonem. Wizjoner? Skąd wiedział, że Ty się kiedyś pojawisz? 4. "przyjrzyj się po prostu łaskawie jak miejsca, o których mówiłem wyglądały dawniej i dziś" Oczyma duszy? Wyobraźni? Masz zdolności retrospekcji, oglądania czegoś, czego już nie ma?I prorocze wizje: bo zmiany są dopiero planowane? Mówiąc krótko: bredzisz, bredzisz, bredzisz. I nie wysilaj zbytnio resztek zwojów mózgowych, bo Ci się przepalą.
No to po kolei. 1. "A czym się różnią drzewa od roślinności? - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne" Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie. 2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac 3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy? No popatrz , a ja cały czas byłem przekonan... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 30 listopada 2020 r. o 23:45
+4
@ Rukevitsa: "To jakiś żart czy ty tak na poważnie?" - Ja tylko sugestywnie, tutaj była tylko opinia z mojej strony, nie żart i nie absolutnie poważnie - spokojnie, przecież mocy sprawczych żadnych nie mam ani też nie jestem żadnym perfekcjonistą nieomylnym, ten mój komentarz nikogo do niczego nie zobowiązuje, wyraziłem tylko swoje zdanie( mogłem się mylić i jeśli się pomyliłem to przepraszam). "Przecież przed remontem wzdłuż Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego rosło 450 drzew a po przebudowie będzie ich ponad 700." - Pozostaje ufać na słowo, jednak co pokażą realia to wyjdzie w praniu. "Drzew wyciętych będzie 6, przesadzonych 36 a nowo posadzonych ponad 180." - Szczerze powiedziawszy sceptyczny jestem tutaj i z lekka powątpiewam. "Wszystko masz tutaj napisane - ***s://***transport-publiczny.pl/wiadomosci/lublin-postepuje-przebudowa-al-raclawickich-65411.html" - Jest to całkiem obiektywne źródło, poczytałem i częściowo mogę zwrócić ci honor.
@ Rukevitsa: "To jakiś żart czy ty tak na poważnie?" - Ja tylko sugestywnie, tutaj była tylko opinia z mojej strony, nie żart i nie absolutnie poważnie - spokojnie, przecież mocy sprawczych żadnych nie mam ani też nie jestem żadnym perfekcjonistą nieomylnym, ten mój komentarz nikogo do niczego nie zobowiązuje, wyraziłem tylko swoje zdanie( mogłem się mylić i jeśli się pomyliłem to przepraszam). "Przecież przed remontem wzdłuż Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego rosło 450 drzew a po przebudowie będzie ich ponad 700." - ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 16:33
+2
Dyskusji...Chciałbyś.... Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha. Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat. Nie karmić trolla - idioty!
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 15:18
+2
więc zwoje mózgowe się nie przepalą
No pewnie. Najpierw musiałbyś je mieć. Pleć pleciugo....Lał wodolej wodę....I więcej nie oczekuj, bo nie mam zamiaru znowu rozszyfrowywać Twoich pokręconych referatów nie na temat...Nie karmić trolla!!!!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 11:26
+1
@ Zgredek Edek: "No to po kolei." - Ależ proszę uprzejmie. "Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie." - No i je dostałeś, możesz czuć się więc usatysfakcjonowany. "2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac" - W porządku, tu rację przyznać mogę, jednak to nadmierne czepianie się tak mało istotnych szczegółów to można sobie darować, nie była to strasznie rażąca pomyłka, bez przesady. "3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy?" - nie rozumiesz czegoś takiego jak przenośnia? To już nie mój problem. "No popatrz , a ja cały czas byłem przekonany, że do spostrzegania rzeczy jakimi są wystarczą oczy...." - pewnych rzeczy nie da się postrzegać jedynie wzrokiem, czasem potrzeba czucia, zmysłu, rozumu, instynktów, intuicji etc., jeżeli postrzegasz jedynie oczami a nie poprzez jakąś głębię, filozofię to w gruncie rzeczy masz zawężone pole postrzegania. same oczy nie wystarczą, czasem bardzo pomocna bywa wyobraźnia, zmysł, strategia. "Czego to się człowiek nie dowie od takich "geniuszy" jak Ty..." - wiem, że przemawia przez ciebie tutaj ironia, ale widzisz "geniuszu" przynajmniej dzięki mnie poznałeś co to przenośnia( zamienne słówko - metafora). "A realizm i racjonalizm? To jest coś, o czym Ty bladego pojęcia nie masz." - Dzięki za rozbawienie mnie do łez, dawno się tak nie uśmiałem. Poza tym od ciebie i tobie podobnych zawszę mogę usłyszeć teksty w stylu: "nie znasz się", "nie masz pojęcia(zielonego czy bladego to nie istotne)", "nie masz doświadczenia", "nie wiesz". Znam to na pamięć nie musisz tych formułek mi przytaczać. "Mój profesor od logiki na studiach mawiał, że człowiek, który nie rozumie słów, pojęć, których używa - nazywany jest bufonem." - To w takim razie ten profesor się myli( a ty tylko razem z nim), bo bufonem określa się człowieka zarozumiałego, pysznego a nie takiego, który używa słów, pojęć, których nie rozumie. Tak więc bufonami można byłoby określić jeśli już to ciebie i twojego profesora pewnie też( nie jeden profesor myśli, że jest nie wiadomo kim, bo tylko dlatego, że ma jakiś szykowny tytuł naukowy i z tego powodu potrafi się wywyższać i pokazywać jaki jest wspaniały, wszechwiedzący i tak dalej - znałem takich, choć szczęśliwie niewielu w moim życiu). "Wizjoner? Skąd wiedział, że Ty się kiedyś pojawisz?" - Spytaj swojego profesora-bufona to ci odpowie, ja na te pytania nie znam odpowiedzi. "Oczyma duszy? Wyobraźni?" - Zadajesz pytanie retoryczne. "Masz zdolności retrospekcji, oglądania czegoś, czego już nie ma?" - zdolności retrospekcji może posiadać każdy, zdjęcia z poprzednich lat/dekad to doskonałe materiały do uzmysłowienia sobie jak było dawniej i dziś - to bywa bardzo pomocne w kontekście planowania - bo czasem coś co było dobre z przeszłości może mieć pozytywne zastosowanie w teraźniejszości. "I prorocze wizje: bo zmiany są dopiero planowane?" - Nie, bo po prostu staram się myśleć, analizować, wyciągać wnioski i to wszystko, żadne wizje prorocze, słynnym jasnowidzem z Człuchowa( notabene wyrazy uznania dla tego Pana i szacunku) nie jestem. "Mówiąc krótko: bredzisz, bredzisz, bredzisz." - Skoro lubisz Gandalfa, to odpowiem ci cytatem: "you shall not pass". "I nie wysilaj zbytnio resztek zwojów mózgowych, bo Ci się przepalą." - Nie, nie stanowi to dla mnie bynajmniej obciążenia intelektualnego, więc zwoje mózgowe się nie przepalą
@ Zgredek Edek: "No to po kolei." - Ależ proszę uprzejmie. "Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie." - No i je dostałeś, możesz czuć się więc usatysfakcjonowany. "2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac" - W porządku, tu rację przyznać mogę, jednak to nadmierne czepianie się tak mało istotnych szczegółów to można sobie darować, nie była to strasznie rażąca pomyłka, bez prze... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 23:31
0
@ Jasin: "- napisał dzieciuch i błazen. Nie karmić trolla!" - To nie karm trolla, wystarczy przestać pisać, głupie komentarze a Zgredek Edek nie będzie zabierał głosu.
Avatar
Jasin / 1 grudnia 2020 r. o 19:58
0
Bo mnie taka dziecinada i błazenada absolutnie
- napisał dzieciuch i błazen. Nie karmić trolla!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 19:21
-2
@ Zgredek Edek: "Dyskusji...Chciałbyś...." - Ależ skąd? sam się narzucasz niepotrzebnie. "Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha." -Ale śmieszne, boki zrywać, normalnie, tylko, żeby ci się jelito ze śmiechu nie wysunęło. "Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat." - a ty za to opanowałeś inną rzecz do perfekcji - czepianie się niemal zawsze i wszędzie i jedyne co umiesz to pisać, że bzdury, że pojęcia nie mam i tym podobne - tylko tyle tacy jak ty potrafią, hejtować byle tylko hejtować. "Nie karmić trolla - idioty!" - Nie karmić gnoma - imbecyla! - pasuje ci to? Bo mnie taka dziecinada i błazenada absolutnie.
@ Zgredek Edek: "Dyskusji...Chciałbyś...." - Ależ skąd? sam się narzucasz niepotrzebnie. "Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha." -Ale śmieszne, boki zrywać, normalnie, tylko, żeby ci się jelito ze śmiechu nie wysunęło. "Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat." - a ty za to opanowałeś inną rzecz do perfekcji - czepianie się niemal zawsze i wszędzie i jedyne co umiesz to pisać, że bzdury, że pojęcia nie mam i tym podobne - tylko tyle tacy jak ty potrafią, hejtować byle tylko he... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 23:31
0
@ Jasin: "- napisał dzieciuch i błazen. Nie karmić trolla!" - To nie karm trolla, wystarczy przestać pisać, głupie komentarze a Zgredek Edek nie będzie zabierał głosu.
Avatar
Jasin / 1 grudnia 2020 r. o 19:58
0
Bo mnie taka dziecinada i błazenada absolutnie
- napisał dzieciuch i błazen. Nie karmić trolla!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 19:21
-2
@ Zgredek Edek: "Dyskusji...Chciałbyś...." - Ależ skąd? sam się narzucasz niepotrzebnie. "Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha." -Ale śmieszne, boki zrywać, normalnie, tylko, żeby ci się jelito ze śmiechu nie wysunęło. "Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat." - a ty za to opanowałeś inną rzecz do perfekcji - czepianie się niemal zawsze i wszędzie i jedyne co umiesz to pisać, że bzdury, że pojęcia nie mam i tym podobne - tylko tyle tacy jak ty potrafią, hejtować byle tylko hejtować. "Nie karmić trolla - idioty!" - Nie karmić gnoma - imbecyla! - pasuje ci to? Bo mnie taka dziecinada i błazenada absolutnie.
@ Zgredek Edek: "Dyskusji...Chciałbyś...." - Ależ skąd? sam się narzucasz niepotrzebnie. "Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha." -Ale śmieszne, boki zrywać, normalnie, tylko, żeby ci się jelito ze śmiechu nie wysunęło. "Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat." - a ty za to opanowałeś inną rzecz do perfekcji - czepianie się niemal zawsze i wszędzie i jedyne co umiesz to pisać, że bzdury, że pojęcia nie mam i tym podobne - tylko tyle tacy jak ty potrafią, hejtować byle tylko he... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 16:33
+2
Dyskusji...Chciałbyś.... Łojezusiemaryjo, trzymajcie mnie, buhahahahaha. Jedną rzecz opanowałeś do perfekcji: pisanie bzdur na każdy temat. Nie karmić trolla - idioty!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 16:16
-2
@ Zgredek Edek: "No pewnie. Najpierw musiałbyś je mieć." - Jakbyś ty je w ogóle miał. "Pleć pleciugo....Lał wodolej wodę...." - Pierdu pierdu baja bongo. "I więcej nie oczekuj," - gdzież bym chciał, wcale o to nie zabiegam. "bo nie mam zamiaru znowu rozszyfrowywać Twoich pokręconych referatów nie na temat..." - A jednak masz zamiar, bo ciągle wdajesz się w dyskusję, zamiast odpuścić. "Nie karmić trolla!!!!" - Nie karmcie Zgredka!!!!( chociaż nie można uznać go za trolla, to już gnomem może być).
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 15:18
+2
więc zwoje mózgowe się nie przepalą
No pewnie. Najpierw musiałbyś je mieć. Pleć pleciugo....Lał wodolej wodę....I więcej nie oczekuj, bo nie mam zamiaru znowu rozszyfrowywać Twoich pokręconych referatów nie na temat...Nie karmić trolla!!!!
Avatar
-felipe_96. / 1 grudnia 2020 r. o 11:26
+1
@ Zgredek Edek: "No to po kolei." - Ależ proszę uprzejmie. "Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie." - No i je dostałeś, możesz czuć się więc usatysfakcjonowany. "2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac" - W porządku, tu rację przyznać mogę, jednak to nadmierne czepianie się tak mało istotnych szczegółów to można sobie darować, nie była to strasznie rażąca pomyłka, bez przesady. "3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy?" - nie rozumiesz czegoś takiego jak przenośnia? To już nie mój problem. "No popatrz , a ja cały czas byłem przekonany, że do spostrzegania rzeczy jakimi są wystarczą oczy...." - pewnych rzeczy nie da się postrzegać jedynie wzrokiem, czasem potrzeba czucia, zmysłu, rozumu, instynktów, intuicji etc., jeżeli postrzegasz jedynie oczami a nie poprzez jakąś głębię, filozofię to w gruncie rzeczy masz zawężone pole postrzegania. same oczy nie wystarczą, czasem bardzo pomocna bywa wyobraźnia, zmysł, strategia. "Czego to się człowiek nie dowie od takich "geniuszy" jak Ty..." - wiem, że przemawia przez ciebie tutaj ironia, ale widzisz "geniuszu" przynajmniej dzięki mnie poznałeś co to przenośnia( zamienne słówko - metafora). "A realizm i racjonalizm? To jest coś, o czym Ty bladego pojęcia nie masz." - Dzięki za rozbawienie mnie do łez, dawno się tak nie uśmiałem. Poza tym od ciebie i tobie podobnych zawszę mogę usłyszeć teksty w stylu: "nie znasz się", "nie masz pojęcia(zielonego czy bladego to nie istotne)", "nie masz doświadczenia", "nie wiesz". Znam to na pamięć nie musisz tych formułek mi przytaczać. "Mój profesor od logiki na studiach mawiał, że człowiek, który nie rozumie słów, pojęć, których używa - nazywany jest bufonem." - To w takim razie ten profesor się myli( a ty tylko razem z nim), bo bufonem określa się człowieka zarozumiałego, pysznego a nie takiego, który używa słów, pojęć, których nie rozumie. Tak więc bufonami można byłoby określić jeśli już to ciebie i twojego profesora pewnie też( nie jeden profesor myśli, że jest nie wiadomo kim, bo tylko dlatego, że ma jakiś szykowny tytuł naukowy i z tego powodu potrafi się wywyższać i pokazywać jaki jest wspaniały, wszechwiedzący i tak dalej - znałem takich, choć szczęśliwie niewielu w moim życiu). "Wizjoner? Skąd wiedział, że Ty się kiedyś pojawisz?" - Spytaj swojego profesora-bufona to ci odpowie, ja na te pytania nie znam odpowiedzi. "Oczyma duszy? Wyobraźni?" - Zadajesz pytanie retoryczne. "Masz zdolności retrospekcji, oglądania czegoś, czego już nie ma?" - zdolności retrospekcji może posiadać każdy, zdjęcia z poprzednich lat/dekad to doskonałe materiały do uzmysłowienia sobie jak było dawniej i dziś - to bywa bardzo pomocne w kontekście planowania - bo czasem coś co było dobre z przeszłości może mieć pozytywne zastosowanie w teraźniejszości. "I prorocze wizje: bo zmiany są dopiero planowane?" - Nie, bo po prostu staram się myśleć, analizować, wyciągać wnioski i to wszystko, żadne wizje prorocze, słynnym jasnowidzem z Człuchowa( notabene wyrazy uznania dla tego Pana i szacunku) nie jestem. "Mówiąc krótko: bredzisz, bredzisz, bredzisz." - Skoro lubisz Gandalfa, to odpowiem ci cytatem: "you shall not pass". "I nie wysilaj zbytnio resztek zwojów mózgowych, bo Ci się przepalą." - Nie, nie stanowi to dla mnie bynajmniej obciążenia intelektualnego, więc zwoje mózgowe się nie przepalą
@ Zgredek Edek: "No to po kolei." - Ależ proszę uprzejmie. "Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie." - No i je dostałeś, możesz czuć się więc usatysfakcjonowany. "2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac" - W porządku, tu rację przyznać mogę, jednak to nadmierne czepianie się tak mało istotnych szczegółów to można sobie darować, nie była to strasznie rażąca pomyłka, bez prze... rozwiń
Avatar
Ksawyer / 1 grudnia 2020 r. o 09:42
-16
Dzisiaj realizowany proj. zwiększenia przepustowości ciągu komunikacji przez  śródmieścia wytyczne na przełomie XIX/XX w. Al. Racławickimi, Lipową, al. Piłsudskiego, al. Zygmuntowskimi. Autorzy projektu wyznaczyli sobie  cel jaki nikomu na Ziemi i nie udało się osiągnąć. Między innymi, wskutek nierozumnej lokalizacji w śródmieściu urzędu marszałkowskiego, który potrzebuje przede wszystkim dogodnego dojazdu, a nie prestiżowej lokalizacji. Dzisiaj realizowany jest projekt, który drastycznie pogorszy warunki życia mieszkających przy tym ciągu komunikacyjnym; zwiększa się ilość powierzchni zaasfaltowanych i zabetonowanych kosztem zmniejszenia powierzchni zielonych, w tym drzew. Na szczęście mieszkańcom udało się w jakimś stopniu ograniczyć pierwotny zakres zaasfaltowania i zabetonowanie śródmieścia, ale pytanie o organizację życia w śródmieściu pozostaje bez odpowiedzi.
Dzisiaj realizowany proj. zwiększenia przepustowości ciągu komunikacji przez  śródmieścia wytyczne na przełomie XIX/XX w. Al. Racławickimi, Lipową, al. Piłsudskiego, al. Zygmuntowskimi. Autorzy projektu wyznaczyli sobie  cel jaki nikomu na Ziemi i nie udało się osiągnąć. Między innymi, wskutek nierozumnej lokalizacji w śródmieściu urzędu marszałkowskiego, który potrzebuje przede wszystkim dogodnego dojazdu, a nie prestiżowej lokalizacji. Dzisiaj realizowany jest projekt, który drastycznie pogorszy warunki życia mieszkających przy tym ciągu k... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 1 grudnia 2020 r. o 08:30
+12
No to po kolei. 1. "A czym się różnią drzewa od roślinności? - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne" Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie. 2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac 3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy? No popatrz , a ja cały czas byłem przekonany, że do spostrzegania rzeczy jakimi są wystarczą oczy....Czego to się człowiek nie dowie od takich "geniuszy" jak Ty... A realizm i racjonalizm? To jest coś, o czym Ty bladego pojęcia nie masz. Mój profesor od logiki na studiach mawiał, że człowiek, który nie rozumie słów, pojęć, których używa - nazywany jest bufonem. Wizjoner? Skąd wiedział, że Ty się kiedyś pojawisz? 4. "przyjrzyj się po prostu łaskawie jak miejsca, o których mówiłem wyglądały dawniej i dziś" Oczyma duszy? Wyobraźni? Masz zdolności retrospekcji, oglądania czegoś, czego już nie ma?I prorocze wizje: bo zmiany są dopiero planowane? Mówiąc krótko: bredzisz, bredzisz, bredzisz. I nie wysilaj zbytnio resztek zwojów mózgowych, bo Ci się przepalą.
No to po kolei. 1. "A czym się różnią drzewa od roślinności? - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne" Zbyteczne? Nie. Bo Ty raczyłeś tak napisać. Więc poprosiłem o doprecyzowanie. 2. Placu, czy placowi ? Hmmmm... Wielki Nauczycielu - w Internecie bez problemu znajdziesz prawidłową odmianę przez przypadki rzeczownika plac 3. "więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem" Przepraszam, to co za "wynalazek" językowy? No popatrz , a ja cały czas byłem przekonan... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 30 listopada 2020 r. o 23:54
-12
@ Zgredek Edek: "1. A czym się różnią drzewa od roślinności?" - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne. "2. Przez środek jezdni - wzdłuż, czy w poprzek?" - no raczej wzdłuż, środkiem jezdni po wysepce, w poprzek to byłaby głupota. "3. Co to znaczy: przyjrzeć się architektonicznie?Przez lupę, teleskop, przydymioną szybkę - czy jeszcze jakoś inaczej?" - chodziło mi, żeby się przyjrzał ktoś kto ma zmysł architektoniczny i obiektywnie ocenił projekty. Na dalszą część pytania nie odpowiem, bo wiem, że jest w niej ironia. "4. Jaką metodą mierzy się wygładzenie terenu, w jakich jednostkach się podaje?" - przyjrzyj się po prostu łaskawie jak miejsca, o których mówiłem wyglądały dawniej i dziś a sam zobaczysz jak w skali procentowej wygładzenie terenu mocno postępowało, mniej ironii a więcej spostrzegania realizmem i racjonalizmem i dostrzeżesz co potrzeba. "Dlaczego należy przyjrzeć się placu, a nie placowi - wybitny językoznawco?" - Myślę, że nie popełniłem tutaj zbyt dużego błędu językowego i placu i placowi można się przyjrzeć - jedna i druga forma wcale nie rażą zbytnio, nie wiem, być może ty jesteś na to wyczulony, jeśli tak - to sorry.
@ Zgredek Edek: "1. A czym się różnią drzewa od roślinności?" - No niczym ale co to ma do rzeczy? Zadajesz pytanie aby zadać - zbyteczne. "2. Przez środek jezdni - wzdłuż, czy w poprzek?" - no raczej wzdłuż, środkiem jezdni po wysepce, w poprzek to byłaby głupota. "3. Co to znaczy: przyjrzeć się architektonicznie?Przez lupę, teleskop, przydymioną szybkę - czy jeszcze jakoś inaczej?" - chodziło mi, żeby się przyjrzał ktoś kto ma zmysł architektoniczny i obiektywnie ocenił projekty. Na dalszą część pytania nie od... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Kiepskie wieści otrzymali dzisiaj kibice Lewartu. Beniaminek stracił kapitana – Michała Budzyńskiego. Kontrakt zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje na to, że „Budyń” przeniesie się do trzecioligowej Chełmianki.

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni lub na grillu elektrycznym. Są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Naukowcy stworzyli model rozwoju epidemii, który wskazuje, że może ona dążyć do postaci endemicznej, czyli lokalnej i ustabilizowanej. Prawdopodobnie łagodnie wtedy chorować będą dzieci, co będzie po części chronić późniejszą dorosłą populację.

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Na ponad dwie doby zamknięty ma być przejazd kolejowy w podlubelskim Motyczu.

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę pewnie pokonały DGT AZS Politechniką Gdańską 77:70

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

Nepalscy wspinacze zdobyli K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. K2 jako jedyny ośmiotysięcznik nie został dotąd zdobyty zimą.

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rozmowa z Rafałem Królem, kapitanem Motoru Lublin

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"
galeria

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Zwołanie „okrągłego stołu” w sprawie Starego Gaju proponują lubelscy ekolodzy. To odpowiedź na ogłoszony przez Ratusz zamiar uznania części lasu za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. O taką decyzję apelują sami ekolodzy, ale przyznają, że potrzeba jeszcze mocniejszej ochrony lasu, więc proponują rozmowy

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie, 24 – w powiecie lubelskim i 23 – w powiecie włodawskim. W sumie w ciągu ostatniej doby u 358 mieszkańców województwa lubelskiego zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

7 412 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 369 osób.

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy
film

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy

Piekary Śląskie (woj. śląskie). Wieczorem ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy, aby uczcić pamięć 13-letniej Patrycji, która została zamordowana przez byłego chłopaka - 15-letniego Kacpra. Dziewczynę pożegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi ze szkoły, a także mieszkańcy miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.