Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Statystycznie to ja i mój kto mamy po trzy nogi. Statystyczne wyliczenie czasu podróży bierze pod uwage pasażerów, któzy jada 10 minut i , jak ja, 50 minut. Tyle bowiem zajmuje mi dotarcie z os. Świt na plac wolności ( wybitnie i niepotrzebnie zakręcona linia 57). Nie w godzinach szczytu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby dojechać z Majdanu Tatarskiego (ul. Grabskiego, Pogodna) na Kalinowszczyznę, czy na Tatary trzeba czekać na jeden prywatny autobus, który rzadko jeździ, albo jechać co najmniej dwoma. W efekcie zamiast podróżować 5 min, jedzie się 30min. A jak szybko dojechać z Felina na ul. Mełgiewską, może ta pani też wie? To jest rzeczywistość, a nie statystyka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Statystycznie to ja i mój pies mamy po 3 nogi... Ale wreszcie ktoś w tym mieście zaczął myśleć na poważnie o komunikacji. Szkoda tylko że w ZTMie jest banda pociołków MPK i BTZ wraz ze znajomkami władz ratusza na celu, co konkurs na dyrektora tej instytucji został ogłoszony i roztrzygnięty po cichu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak dojechać z Kunickiego na LSM ? Oprócz trolejbusu linii 152, który jedzie wokół miasta prawie godzinę... (co prawda wraca już tylko 25 minut). A przesiadki to dodatkowy koszt. Człowiek marnuje czas i pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trasa Nałkowskich-Lipowa, 5,5 km odległości, autobus raz na 20 minut, wiecznie pełny, za to co 10 minut MPK linią nr 6 wozi powietrze trasę Nałkowskich-Lipowa autobus pokonuje w godzinach porannych w 20-30 minut, przypominam 5,5 km!! co ciekawe autobus daje radę szybciej niż auto bo na skrzyżowaniu Romera z Diamentową wciska się troszkę na chama, podobnie zjeżdża na Nadbystrzyckiej z lewego pasa (za światłami z Zana), a to tylko dlatego że większość kierowców z Lublina to matoły i o jeździe "na suwaka" nigdy nie słyszało pomijając czas przejazdu, największym mankamentem lubelskiego MPK jest duchota , niewyobrażalna latem, jeszcze w czerwcu kierowca autobusu linii 40 włączył w pojeździe ogrzewanie!! zrobił to prawdopodobnie z 2 powodów: albo te autobusy to straszne złomy i kierowcy w ten sposób schładzają silnik albo kierowcy są po prostu złośliwi, innego rozwiązania nie ma władze MPK od lat chcą nam wmówić, że klimatyzacja w autobusach MPK się nie sprawdza, to kłamstwo, we wszystkich cywilizowanych państwach, w tym w krajach położonych w chłodniejszej strefie klimatycznej (jak np. Szwecja czy Islandia) autobusy mają klimę nie próbujcie zrobić z nas idiotów i nie podajcie w prasie, że autobus z klimą zżera 30 % więcej paliwa , to jest nieprawda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam na Czechowie rejony Koncertowej. Jak dojadę na sławinek, gdy mam linie autobusowe: 12, 13, 15, 15b, 23, 29, 34, 36, 42, 44 CA1, ?? Co mi po tym że mam 11 liń autobusowych jak nie mam połączenia z sąsiednią dzielnicą począwszy od ulicy Ducha a skończywszy na Zbożowej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sylwek napisał:
Mieszkam na Czechowie rejony Koncertowej. Jak dojadę na sławinek, gdy mam linie autobusowe: 12, 13, 15, 15b, 23, 29, 34, 36, 42, 44 CA1, ?? Co mi po tym że mam 11 liń autobusowych jak nie mam połączenia z sąsiednią dzielnicą począwszy od ulicy Ducha a skończywszy na Zbożowej...
Może w MPK czy ZTM uważają, że to sąsiadujące dzielnice i można podejść z buta ....?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~monika~ napisał:
Aby dojechać z Majdanu Tatarskiego (ul. Grabskiego, Pogodna) na Kalinowszczyznę, czy na Tatary trzeba czekać na jeden prywatny autobus, który rzadko jeździ,[/quote] Co do czekania krótkiego czasu oczekiwania na autobus: Ciekawe, czy ten czas uwzględnia także czekanie w domu. Ja też jeżdżę tym autobusem (ale tylko w zimie, teraz rower), jeździ on w dni powszednie co ok. 30 lub ok. 50 minut (w szczycie i poza). Ja wiem, o której ma odjazd i nigdy na przystanku nie czekam dłużej niż 5 minut, ale w domu/pracy czekam znacznie dłużej; nie jestem zadowolony z częstotliwości kursowania. A trasa też jest trochę dookoła, ale przynajmniej jest połączenie (jedyne) na trasie Felin - Bronowice - Kalinowszczyzna - ul. Jaczewskiego (3 szpitale + przychodnie specjalistyczne) - Czechów. Szkoda, że podano średnie czasy przejazdu, a nie znamy najkrótszych i najdłuższych. Ja prawie mieszczę się w średnim czasie (potrzebuję 30-35 minut jazdy plus dojście do/z przystanku plusz czekanie na autobus) [quote name='sylwek' post='316368' date='15.07.2010, 22:25:07']Co mi po tym że mam 11 liń autobusowych jak nie mam połączenia z sąsiednią dzielnicą
Jest więcej takich przykładów. Ale da się to zmienić: niedawno uruchomiono linię trolejbusową Majdanek - Kunickiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z Wrotkowa do Centrum jeździ tylko 40. 17 jeździ po chińsku bo przez Zemborzycką (buchacha) Podobnie do lubelskiego CITY na Zana z Nałkowskich da się dojechać tylko linią 37, która kursuje raz na godzinę albo rzadziej. Przypominam, że na Zana mieści się ZUS, Sąd Rejonowy, Leclerc, Media Markt i wiele innych punktów zainteresowania. MPK uznało, że lepiej jak napisał przedmówca wozić powietrze autobusami linii 6 i linii 1, które jeżdżą bez sensu co 10 minut z Nałkowskich. Rozkład linii jest archaiczny. Osiedle na Fulmana ciągle się rozbudowuje i w autobusach linii 40 jest naprawdę ogromny tłok. Niech MPK w końcu dostosuje rozkład do aktualnej rzeczywistości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~mariolka~ napisał:
jeszcze w czerwcu kierowca autobusu linii 40 włączył w pojeździe ogrzewanie!! [/quote] Jechałam wczoraj nad zalew 37 po godzinie 12, czyli w największy skwar. Autobus miał włączone ogrzewanie, myślałam, że mi nogi poparzy... [quote name='paweł~' post='316394' date='15.07.2010, 23:31:03']lepiej jak napisał przedmówca wozić powietrze autobusami linii 6
A kursów tejże linii jest na godzinę 6!!! I to w wakacje !!! SKANDAL !!! Zamiast zrobić więcej kursów 37, czy 40 gdzie jeździ nimi mnóstwo osób z uwagi na to, że linie te dojeżdżają nad zalew i przy dobrej pogodzie już przy osiedlu Słonecznym nie da się do nich wsiąść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tego 37, które swój ostatni kurs w stronę Zana ma PRZED godziną 20 !!! To jest nie do pomyślenia, żeby w wakacje, gdzie zaczyna się robić ciemno po godzinie 21, tak oblegany autobus kończył kurs tak wcześnie. Niech by dali ostatni chociaż o 20.30, bo po 21 to pewnie nawet nie ma co prosić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tą "Jedynką" co dziesięć minut to przegiąłeś. Często jeżdżę takimi liniami jak: 1, 28 i 45. Uwierz mi że jedynka w szczycie jeździ tak mniej więcej co 25 minut a poza szczytem co ok. 50 minut. Jeżeli nie wierzysz to sprawdź na www.mpk.lublin.pl A np. 28 i 45 co ok 30 minut. Najgorsze jest to że wszystkie są prawie w tym samym czasie, a potem przez kolejne pół godziny niema nić. Paranoja. Co do 6-tki to masz rację jeździ co 6 do 12 minut. I faktycznie wozi powietrze. No ale widocznie ktoś z ZTM-u mieszka "po trasie" ;-) Tak w tajemnicy :-) to powiem że jestem kierowcą MPK i takich absurdów jest o wiele więcej. Pytanie brzmi: Dlaczego ZTM w pierwszej kolejności nie przeprowadził ankiety u źródła, czyli wśród kierowców??? Takich "bezsensów jest o wiele więcej, ale w końcu to Polska! W Anglii na przykład, ludzie z Council-u (czyt. Urzędu Miejskiego czyli np ZTM-u) jeżdżą po kilka dni na jednej linii. Sprawdzają czy rozkład jest zgodny z realnym czasem przejazdu i liczą pasażerów. Na tej podstawie ustalają rozkłady i linie. Czynności te są powtarzane kilka razy w celu wyeliminowania błędów. Wiem to z autopsji :-) U nas przyjeżdża firma z Krakowa czy z z Wa-wy i prowadzi "badania" na podstawie których robi się rewolucje i inne dziwne zagrywki związane z komunikacją miejską. W najprostszy sposób można to porównać do tego że ktoś obcy posprząta Ci na biurku lub poukłada w szafie. Z pewnością niewiele znajdziesz :-) Pozdrawiam wszystkich myślących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdziłam. Faktycznie linia 1 jeździ rzadziej ale linia 6 tak jak pisałam wozi powietrze. Pewnie tak jest w całym Lublinie, MPK wychodzi z założenia, że ludzie i tak się zmieszczą bo nie mają innego wyjścia. Nikt w MPK nie myśli, że co kilka miesięcy na osiedlu Fulmana przybywa kolejny blok. Kolejny blok to kolejni ludzie. 6 dalej wożą powietrze a 40 zapchane jak puszki z sardynkami. Żenua.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~mariolka~ napisał:
Sprawdziłam. Faktycznie linia 1 jeździ rzadziej ale linia 6 tak jak pisałam wozi powietrze. Pewnie tak jest w całym Lublinie, MPK wychodzi z założenia, że ludzie i tak się zmieszczą bo nie mają innego wyjścia. Nikt w MPK nie myśli, że co kilka miesięcy na osiedlu Fulmana przybywa kolejny blok. Kolejny blok to kolejni ludzie. 6 dalej wożą powietrze a 40 zapchane jak puszki z sardynkami. Żenua.
Mariolko, skarbie. MPK teraz ma tyle do powiedzenia co "mysz pod miotłą", albo "Żyd za okupacji" (bez obrazy dla Żydów). MPK jest jedną z trzech firm wykonującą przewozy dla ZTM (Zarząd Transportu Miejskiego). Poza MPK masz jeszcze firmę IREX i lubelskie AKL (Autobusowe Konsorcjum Lubelskie) w skład którego wchodzą dawni prywaciarze, np. Gorzel, Motyl, Pawłat itp, itd... Jeżeli TY czy inni pasażerowie macie jakieś zastrzeżenia co do działalności komunikacji miejskiej w Lublinie to proszę o kontakt z ZTM-em: Dane teleadresowe: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie al. Kraśnicka 25 20-718 Lublin NIP: 712 314 94 01 REGON: 060433560 Godziny pracy ZTM w Lublinie: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30 Godziny pracy BOK ZTM w Lublinie: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 16:45 Telefony: DYREKTOR Lech Pudło tel. (081) 466 29 00 ZASTĘPCA DYREKTORA D/S EKSPLOATACYJNYCH Anna Kamińska-Smarzewska tel. (081) 466 29 00 ZASTĘPCA DYREKTORA D/S EKONOMICZNYCH (GŁÓWNY KSIĘGOWY) Ryszard Witkowski tel. (081) 466 29 00 Sekretariat tel. (081) 466 29 00 fax. (081) 466 29 01 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Biuro Obsługi Klienta tel. (081) 466 29 36 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Dział Planowania i Rozwoju Sieci Komunikacyjnej tel. (081) 466 29 10 Zamówienia Publiczne tel. (081) 466 29 33 Rzecznik Prasowy tel. (081) 466 29 43
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aha zapomniałem o dodaniu strony www. oto ona: http://www.ztm.lublin.eu/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan prezes albo pan dyrektor Pudło sami powinni spróbować jeżdzić do pracy MPK i poczuli by jaki dają nam luksus jazdy że dzieci płaczą a ludzie starsi myślą że to jest ich ostatnia podróż zapraszam !!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze autobusy jeżdżące stadami ostatnio miałam okazję obserwować jak na przystanek park Bronowice w tym samym czasie podjechały trolejbusy 153 i 158 oraz 14 - wszystko jedzie w stronę Narutowicza i wszystko naraz jakby nie mogły jechać w odstępach 5 minutowych przynajmniej... Podobnie jest z 28 i 45 też jeżdżą mniej więcej w tym samym czasie a potem długo długo nic więc jeśli uciekną oba to nierealnym jest średni czas oczekiwania 9 minut tylko co najmniej 30 minut w lecie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego z Osiedla Szymonowica-Klonowica (boczna Abramowickiej) jedyny (auto)bus - linia nr 16 w okresie wakacji nie kursuje w soboty. W niedziele od zawsze jesteśmy gorzej traktowani, a w okresie wakacji również w soboty. Czy to jest normalne? Mamy tylko jedyne połączenie z il. Lwowską, dlaczego nie mamy w kierunku Lipowa, Narutowicza, Al. raclawickie? Przesiadać się nie można na tzw bilety godzinowe, za każdym razem trzeba kasować bilet, jesteśmy jakby gorsi, a obecywano nam przedłużenie linii trolejbusowej i co? - i nic!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...