Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Czy ktoś policzył ile pięknych starych lip wycięto przy budowie informatyki. Czy ekolodzy z UMCS protestowali? Podobna sprawa ze starymi daglezjami z drugiej strony budynku mat-fiz. To jest ""kultura wyższa""
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żadna Lipa. Przecież będą ciekły soki z liści na przechowdniów. Bez sensu. Wczoraj ten chirurg zaproponował w Kurierze żeby to był Dąb, a nie Lipa. Wydadzą pieniadze i dalej będzie źle, więc trzeba przemysleś jaki gatunek. Ten co uważa że lipa jest ok, niech wcześniej się zastanowi co lepsze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Soki z liści...? Pierwsze słyszę....Koło mojego domu jest sporo lip, a nigdy sie z takim czyms nie spotkałam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Topola nie grzeszy żywotnością-dąb,jesion,klon,a może sosna?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jasne ,trzeba było wcześniej pomyśleć o nawadnianiu i pielęgnacji baobabu:( Teraz chcą go usunąć? Wytnijcie wszystkie drzewa w Lublinie. Kto jest odpowiedzialny za to? Ich zapytajcie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
Żadna Lipa. Przecież będą ciekły soki z liści na przechowdniów. Bez sensu. Wczoraj ten chirurg zaproponował w Kurierze żeby to był Dąb, a nie Lipa. Wydadzą pieniadze i dalej będzie źle, więc trzeba przemysleś jaki gatunek. Ten co uważa że lipa jest ok, niech wcześniej się zastanowi co lepsze...
Jakie soki? Chłopie jesli się na czyms nie znasz to nie wypisuj głupot bo robisz z siebie tylko posmiewisko Topole rosną szybko ale i krótko żyją, zwłaszcza jak psy i inne prymitywy leją na nią. Lipa - piekne długowieczne drzewo, ale trzeba by było ja ogrodzić żeby nie załatwili jej jak topoli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a moze najpierw niech sprobuja uratowac to drzewo a nie juz szukaja nastepców.Co to bedzie za baobab z jakiegos malego smiesznego3 metrowego drzewka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bazyl napisał:
Jakie soki? Chłopie jesli się na czyms nie znasz to nie wypisuj głupot bo robisz z siebie tylko posmiewisko Topole rosną szybko ale i krótko żyją, zwłaszcza jak psy i inne prymitywy leją na nią. Lipa - piekne długowieczne drzewo, ale trzeba by było ja ogrodzić żeby nie załatwili jej jak topoli.
Człowieku, jakbym nie doświadczył to bym nie pisał. W pewnym momencie wiosny na pewnych gatunkach lip leci z nich jakiś opad - posprawdzaj to się dowiesz!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda z tymi lepkimi sokami.Brudzą one bardzo.Lipa zawiera olejki eteryczne,jest silnie miododajna i w okresie kwitnienia faktycznie zanieczyszcza.Mam na cmentarzu pomnik pod lipą i jest on w ciągu lata trudny do umycia bo pokryty lepką wydzieliną.Lipa to drzewo ,które lubię i mam koło domu, ale czy na K rakowskim się sprawdzi ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego tak lekkomyślnie podejmowane są decyzje o wycince drzew w Lublinie ?!!?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mmm napisał:
Prawda z tymi lepkimi sokami.Brudzą one bardzo.Lipa zawiera olejki eteryczne,jest silnie miododajna i w okresie kwitnienia faktycznie zanieczyszcza.Mam na cmentarzu pomnik pod lipą i jest on w ciągu lata trudny do umycia bo pokryty lepką wydzieliną.Lipa to drzewo ,które lubię i mam koło domu, ale czy na K rakowskim się sprawdzi ? [/quote] [quote name='mmm' timestamp='1337081249' post='630406'] Prawda z tymi lepkimi sokami.Brudzą one bardzo.Lipa zawiera olejki eteryczne,jest silnie miododajna i w okresie kwitnienia faktycznie zanieczyszcza.Mam na cmentarzu pomnik pod lipą i jest on w ciągu lata trudny do umycia bo pokryty lepką wydzieliną.Lipa to drzewo ,które lubię i mam koło domu, ale czy na K rakowskim się sprawdzi ?
A szamochód jak źle umyć jeśli choćby kilka godzin postoi pod lipą...!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak łatwo jest manipulować ciemną masą. Nie mocz psi i ludzki, ale beton i wykopki załatwiły baobaba. Naród głupi wszystko kupi, dalej łykajcie kłamstwa urzędasów i pożal się Boże redaktorzyn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tam widzialbym dęba. w dodatku nie takie 3m tylko minimum 5m. przeciez to ma byc zastapienie jednego 'pomnika' drugim. poszukac gdzie stoi wolnostojacy dąb, wyciac ziemi dookola, wynajac ciezarowke do przewozow ponadnormatywnych, zamknac ulice na pare godzin i go 'wkleic' na litewski. po tym wklejeniu oczywiscie ogrodzic go okregiem o srednicy 3-4m z okragla lawka po obwodzie. ale czego ja oczekuje od wlacz LBN... ps. i zadnej lipy, bo z nich leci syf.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego nie platan conajmniej 10 letni. Przecież to piękne monumentalne drzewo doskonale rośnie i u nas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Lublinie nie ma odpowiednich służb dbających o zieleń. Drzewa się oszpeca, podcinając "jak leci" często tak, że zostają same pnie, nie mając szansy na przeżycie. Ciemnota w tej kwestii sięga granic. O zieleni miejskiej decydują ludzie nie kompetentni a za wykonawstwo bierze się Pan Zdzisiek, pracujący w firmie X, która wcześniej zajmowała się zamiataniem ulic a teraz są "profesjonalną" firmą dbającą o zieleń a Pan Zdzisiek podcina drzewa, nie nie podcina sieka piłą jak mu pasuje. Dzięki temu zamiast ładnych okazów mamy oszpecone, żałosne kikuty. To samo było z Baobabem. Najpierw podcięto mu korzenie, potem zrobiono nawierzchnie, bez systemu nawadniającego. Dopiero po jakimś czasie zorientowano się że drzewo nie ma wody, gdy zaczęło bardzo usychać. Wtedy zrobiono kratki ale było za późno, więc wszedł Pan Zdzisio i obciął Baobab jak mu pasowało. Tak zniszczone, stare drzewo nie ma szans na przeżycie,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zgadzam sie na wyciecie Baobaba. Wczoraj go ogladalam- wszystkie galazie ma zielone. jesli go nie zniszczy glupota, to jeszcze postoi. Mysle, ze zasluzyl na smierc naturalna. A bazpieczenstwo? Moze go po prostu ładnie (!) ogrodzic... Małgorzata Znamierowska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...