Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
To sprzedajcie ziemie a jak nie macie to niech biskup sprzeda i da wam pieniądze. Majątek Kościół ma spory niech go sprzeda a nie wyciąga rękę po pieniądze ludzi. Nawet w takich czasach tylko kasa kasa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Jedynym źródłem utrzymania są dla nas ofiary od wiernych. Nic nie produkujemy, nie wynajmujemy też żadnych pomieszczeń". To może czas się wziąć do jakiejś roboty, a nie wciąż żyć na koszt innych? Wiele klasztorów przez setki lat zajmowało się produkcją nalewek, ziół itp. Niektóre robią to do dziś uzyskując wcale niemałe dochody. Pewnie niejeden z nas chciałby żyć na cudzy koszt, ale sorry - mamy XXI wiek, kapitalizm i w dodatku - jak napisał Pp123 - bardzo bogaty Kościół Katolicki, jako instytucję. Może czas, żeby chociaż w trudnych czasach uszczknął coś ze swojego bogactwa, a nie wciąż sępi od ludzi z jednej strony, a od państwa z drugiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę nieśmiało czytelników DW o wsparcie. Jak okazało się posiadanie Porsche 911 wiąże się z dużymi wydatkami, na które mnie nie stać. Wygrałem auto w tele audio. Moja radość była przeogromna, do czasu gdy okazało się, że muszę opłacić podatek od wygranej, OC i bezpieczne miejsce parkingowe. Móglbym sprzedać owe auto, lecz z ogromną stratą. Dlatego drodzy czytelnicy proszę was o wsparcie, bym mógł cieszyć się jazdą tym wypasionym autem... I jaka może być reakcja? Ja słyszałem, że w Lublinie są braki mieszkaniowe. Jak to robi się w Niemczech? Oprócz życia z =_ :€ podatku od wiernych... dostosowują klasztorne pomieszczenia pod wynajem. Wpiszcie w google "Landshut, wohnmiete", a traficie na ofertę klasztoru. Niestety lokale nie są ani za paciorek, ani za Bóg zapłać. Warto, bo nie ma opłaty za miejsce parkingowe. Oszczędność 30 -60€/mc ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Krzysiu jak nie jest stać na utrzymanie budynków to nic jak trzeba pozbyć się tego ciężaru.Dać to komuś kogo na to stać i nie będzie żebrał o wsparcie. Waść niech podejmie pracę /jak widać na fotce jest pan w wieku produkcyjnym/,zarabia na utrzymanie ,płaci podatki jak inni rodacy. Wtedy zobaczy co to kredyt i wiązanie końca z końcem by wystarczyło do następnej wypłaty. Powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest chyba ten czas, żeby Kościół jako świetnie prosperująca instytucja naruszył swój potężny majątek i zaczął pomagać tym najbiedniejszym. Dominikanie to faktycznie biedni zakonnicy i absolutnie nie ich mam na myśli pisząc te słowa. Ale kiedy słyszę, że Rydzyk prosi o wsparcie to mnie krew zalewa. Pasibrzuchy nie mają wstydu. Coraz większa liczba ludzi traci pracę i źródła dochodu nie mogąc zaspokoić podstawowych potrzeb swoich rodzin a pasibrzuchy wołają o kasę. Bezczelność i buta co niektórych z nich są przerażające. To jest czas kiedy trzeba sięgnąć do swoich kieszeni i pomóc ludziom, biednym rodzinom, dzieciom. Kogo ma być na to stać jak nie księży?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  • Zamknęli się przed wiernymi - bardziej od innych tchórzliwych dominikanów (a w gronie polkich dominikanów były ostre dyskusje, w tym sprzeciwy oddanych wiernym dominikanów przeciwko zdradzie wiernych) - a teraz mają czelność domagać się pieniędzy.
  • Dla porównania: Bractwo św. Piusa X w Polsce organizuje czas spowiedzi oraz udzielania wiernym Komunii świętej (także przez jadących setki kilometrów księży) - oto link do informacji ogólnej:  ***s://***piusx.org.pl/komunikaty/2020/80  .
  • Dominikanie (poza bardzo nielicznymi) zdradzili własny, dominikański, ryt Mszy świętej - przyjęli ryt Montiniego (znanego szerzej jako Paweł VI).
  • Kto rozsądny będzie karnił tchórzliwe "psy obronne"? Po cóż więc utrzymywać tchórzliwe "Psy Pańskie" (to jest dominikanów)???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdrowe chłopy utrzymują się z żebraniny? Co panowie robią cały dzień?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...