Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2020 r.
10:28

Lubelscy dominikanie proszą o pomoc. Może zabraknąć pieniędzy na utrzymanie klasztoru

91 7 A A
o. Krzysztof Modras, przeor klasztoru ojców dominikanów na Starym Mieście w Lublinie, apeluje do wiernych o finansowe wsparcie
o. Krzysztof Modras, przeor klasztoru ojców dominikanów na Starym Mieście w Lublinie, apeluje do wiernych o finansowe wsparcie (fot. Maciej Kaczanowski)

Nie ma wiernych w kościele, niedzielnej tacy, ani wielu intencji mszalnych. O problemach finansowych, które mają związek z zakazem gromadzenia się wiernych, otwarcie mówią bracia dominikanie z Lublina. „W związku z tym ośmielamy się prosić o wsparcie” – piszą w apelu. Wierni już zareagowali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jedynym źródłem utrzymania są dla nas ofiary od wiernych. Nic nie produkujemy, nie wynajmujemy też żadnych pomieszczeń – mówi o. Krzysztof Modras, przeor klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. – Utrzymujemy się tylko z tego, co ludzie ofiarują nam podczas mszy świętej na tacę oraz z ofiar składanych przy zamawianiu intencji mszalnych, a także ze ślubów. A teraz nie ma wiernych na mszy świętej (od 14 marca ze względów bezpieczeństwa kościół przy ul. Złotej jest zamknięty, a zakonnicy msze święte i nabożeństwa transmitują za pośrednictwem internetu).

Co prawda zakonnicy mają pewne zapasy. – Ale jeśli obecna sytuacja będzie trwać dłużej, co najmniej dwa miesiące, to może być naprawdę ciężko – nie kryje przeor klasztoru. – A ponieważ sytuacja dotyczy wszystkich naszych klasztorów w Polsce, to chyba nie można liczyć na to, że prowincjał będzie w stanie wszystkim nam pomóc.

Dlatego też „Bracia dominikanie z Lublina” zwrócili się przez internet do „przyjaciół klasztoru” z prośbą o wsparcie. „Pomimo zredukowania bieżących wydatków, nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów, które generuje utrzymanie dużego obiektu klasztorno-kościelnego” – czytamy w apelu ojców dominikanów. „W związku z tym ośmielamy się prosić o wsparcie. Jeśli macie taką możliwość – bo zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj nikomu nie jest łatwo – to prosimy, wrzućcie na naszą dominikańską tacę jakąś drobną kwotę.”
Darowizny można przekazać także wpłacając pieniądze na rachunek bankowy podany na stronie Lublin.dominikanie.pl.

Po tym jak apel został opublikowany w internecie, są już pierwsze reakcje. – Ludzie zamówili dość dużo intencji – przyznaje przeor klasztoru. – Msze święte można oglądać codziennie za pośrednictwem internetu.

Internecie mszalne można zamawiać za pośrednictwem specjalnego formularza również umieszczonego na stronie internetowej klasztoru.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pp123 / 31 marca 2020 r. o 10:57
+85
To sprzedajcie ziemie a jak nie macie to niech biskup sprzeda i da wam pieniądze. Majątek Kościół ma spory niech go sprzeda a nie wyciąga rękę po pieniądze ludzi. Nawet w takich czasach tylko kasa kasa.
Avatar
Motormaxx / 31 marca 2020 r. o 12:12
+74
To jest chyba ten czas, żeby Kościół jako świetnie prosperująca instytucja naruszył swój potężny majątek i zaczął pomagać tym najbiedniejszym. Dominikanie to faktycznie biedni zakonnicy i absolutnie nie ich mam na myśli pisząc te słowa. Ale kiedy słyszę, że Rydzyk prosi o wsparcie to mnie krew zalewa. Pasibrzuchy nie mają wstydu. Coraz większa liczba ludzi traci pracę i źródła dochodu nie mogąc zaspokoić podstawowych potrzeb swoich rodzin a pasibrzuchy wołają o kasę. Bezczelność i buta co niektórych z nich są przerażające. To jest czas kiedy trzeba sięgnąć do swoich kieszeni i pomóc ludziom, biednym rodzinom, dzieciom. Kogo ma być na to stać jak nie księży?
To jest chyba ten czas, żeby Kościół jako świetnie prosperująca instytucja naruszył swój potężny majątek i zaczął pomagać tym najbiedniejszym. Dominikanie to faktycznie biedni zakonnicy i absolutnie nie ich mam na myśli pisząc te słowa. Ale kiedy słyszę, że Rydzyk prosi o wsparcie to mnie krew zalewa. Pasibrzuchy nie mają wstydu. Coraz większa liczba ludzi traci pracę i źródła dochodu nie mogąc zaspokoić podstawowych potrzeb swoich rodzin a pasibrzuchy wołają o kasę. Bezczelność i buta co niektórych z nich są przerażające. To jest czas kiedy... rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 11:03
+71
"Jedynym źródłem utrzymania są dla nas ofiary od wiernych. Nic nie produkujemy, nie wynajmujemy też żadnych pomieszczeń". To może czas się wziąć do jakiejś roboty, a nie wciąż żyć na koszt innych? Wiele klasztorów przez setki lat zajmowało się produkcją nalewek, ziół itp. Niektóre robią to do dziś uzyskując wcale niemałe dochody. Pewnie niejeden z nas chciałby żyć na cudzy koszt, ale sorry - mamy XXI wiek, kapitalizm i w dodatku - jak napisał Pp123 - bardzo bogaty Kościół Katolicki, jako instytucję. Może czas, żeby chociaż w trudnych czasach uszczknął coś ze swojego bogactwa, a nie wciąż sępi od ludzi z jednej strony, a od państwa z drugiej.
"Jedynym źródłem utrzymania są dla nas ofiary od wiernych. Nic nie produkujemy, nie wynajmujemy też żadnych pomieszczeń". To może czas się wziąć do jakiejś roboty, a nie wciąż żyć na koszt innych? Wiele klasztorów przez setki lat zajmowało się produkcją nalewek, ziół itp. Niektóre robią to do dziś uzyskując wcale niemałe dochody. Pewnie niejeden z nas chciałby żyć na cudzy koszt, ale sorry - mamy XXI wiek, kapitalizm i w dodatku - jak napisał Pp123 - bardzo bogaty Kościół Katolicki, jako instytucję. Może czas, żeby chociaż w trudny... rozwiń
Avatar
Adam Nowak / 31 marca 2020 r. o 11:59
+45
Panie Krzysiu jak nie jest stać na utrzymanie budynków to nic jak trzeba pozbyć się tego ciężaru.Dać to komuś kogo na to stać i nie będzie żebrał o wsparcie. Waść niech podejmie pracę /jak widać na fotce jest pan w wieku produkcyjnym/,zarabia na utrzymanie ,płaci podatki jak inni rodacy. Wtedy zobaczy co to kredyt i wiązanie końca z końcem by wystarczyło do następnej wypłaty. Powodzenia.
Avatar
fillip75 / 31 marca 2020 r. o 11:44
+34
Proszę nieśmiało czytelników DW o wsparcie. Jak okazało się posiadanie Porsche 911 wiąże się z dużymi wydatkami, na które mnie nie stać. Wygrałem auto w tele audio. Moja radość była przeogromna, do czasu gdy okazało się, że muszę opłacić podatek od wygranej, OC i bezpieczne miejsce parkingowe. Móglbym sprzedać owe auto, lecz z ogromną stratą. Dlatego drodzy czytelnicy proszę was o wsparcie, bym mógł cieszyć się jazdą tym wypasionym autem... I jaka może być reakcja? Ja słyszałem, że w Lublinie są braki mieszkaniowe. Jak to robi się w Niemczech? Oprócz życia z =_ :€ podatku od wiernych... dostosowują klasztorne pomieszczenia pod wynajem. Wpiszcie w google "Landshut, wohnmiete", a traficie na ofertę klasztoru. Niestety lokale nie są ani za paciorek, ani za Bóg zapłać. Warto, bo nie ma opłaty za miejsce parkingowe. Oszczędność 30 -60€/mc ;)
Proszę nieśmiało czytelników DW o wsparcie. Jak okazało się posiadanie Porsche 911 wiąże się z dużymi wydatkami, na które mnie nie stać. Wygrałem auto w tele audio. Moja radość była przeogromna, do czasu gdy okazało się, że muszę opłacić podatek od wygranej, OC i bezpieczne miejsce parkingowe. Móglbym sprzedać owe auto, lecz z ogromną stratą. Dlatego drodzy czytelnicy proszę was o wsparcie, bym mógł cieszyć się jazdą tym wypasionym autem... I jaka może być reakcja? Ja słyszałem, że w Lublinie są braki mieszkaniowe. Jak to robi się w Niemczec... rozwiń
Avatar
moherowazośka / 31 marca 2020 r. o 18:02
+14
Zdrowe chłopy utrzymują się z żebraniny? Co panowie robią cały dzień?
Avatar
Japolan / 31 marca 2020 r. o 16:31
+9
Zamknęli się przed wiernymi - bardziej od innych tchórzliwych dominikanów (a w gronie polkich dominikanów były ostre dyskusje, w tym sprzeciwy oddanych wiernym dominikanów przeciwko zdradzie wiernych) - a teraz mają czelność domagać się pieniędzy. Dla porównania: Bractwo św. Piusa X w Polsce organizuje czas spowiedzi oraz udzielania wiernym Komunii świętej (także przez jadących setki kilometrów księży) - oto link do informacji ogólnej:  ***s://***piusx.org.pl/komunikaty/2020/80  . Dominikanie (poza bardzo nielicznymi) zdradzili własny, dominikański, ryt Mszy świętej - przyjęli ryt Montiniego (znanego szerzej jako Paweł VI). Kto rozsądny będzie karnił tchórzliwe "psy obronne"? Po cóż więc utrzymywać tchórzliwe "Psy Pańskie" (to jest dominikanów)???
Zamknęli się przed wiernymi - bardziej od innych tchórzliwych dominikanów (a w gronie polkich dominikanów były ostre dyskusje, w tym sprzeciwy oddanych wiernym dominikanów przeciwko zdradzie wiernych) - a teraz mają czelność domagać się pieniędzy. Dla porównania: Bractwo św. Piusa X w Polsce organizuje czas spowiedzi oraz udzielania wiernym Komunii świętej (także przez jadących setki kilometrów księży) - oto link do informacji ogólnej:  ***s://***piusx.org.pl/komunikaty/2020/80  . Dominikanie (poza bardzo nielicznymi) zdradzili własny, d... rozwiń
Avatar
moherowazośka / 31 marca 2020 r. o 18:02
+14
Zdrowe chłopy utrzymują się z żebraniny? Co panowie robią cały dzień?
Avatar
Japolan / 31 marca 2020 r. o 16:31
+9
Zamknęli się przed wiernymi - bardziej od innych tchórzliwych dominikanów (a w gronie polkich dominikanów były ostre dyskusje, w tym sprzeciwy oddanych wiernym dominikanów przeciwko zdradzie wiernych) - a teraz mają czelność domagać się pieniędzy. Dla porównania: Bractwo św. Piusa X w Polsce organizuje czas spowiedzi oraz udzielania wiernym Komunii świętej (także przez jadących setki kilometrów księży) - oto link do informacji ogólnej:  ***s://***piusx.org.pl/komunikaty/2020/80  . Dominikanie (poza bardzo nielicznymi) zdradzili własny, dominikański, ryt Mszy świętej - przyjęli ryt Montiniego (znanego szerzej jako Paweł VI). Kto rozsądny będzie karnił tchórzliwe "psy obronne"? Po cóż więc utrzymywać tchórzliwe "Psy Pańskie" (to jest dominikanów)???
Zamknęli się przed wiernymi - bardziej od innych tchórzliwych dominikanów (a w gronie polkich dominikanów były ostre dyskusje, w tym sprzeciwy oddanych wiernym dominikanów przeciwko zdradzie wiernych) - a teraz mają czelność domagać się pieniędzy. Dla porównania: Bractwo św. Piusa X w Polsce organizuje czas spowiedzi oraz udzielania wiernym Komunii świętej (także przez jadących setki kilometrów księży) - oto link do informacji ogólnej:  ***s://***piusx.org.pl/komunikaty/2020/80  . Dominikanie (poza bardzo nielicznymi) zdradzili własny, d... rozwiń
Avatar
Motormaxx / 31 marca 2020 r. o 12:12
+74
To jest chyba ten czas, żeby Kościół jako świetnie prosperująca instytucja naruszył swój potężny majątek i zaczął pomagać tym najbiedniejszym. Dominikanie to faktycznie biedni zakonnicy i absolutnie nie ich mam na myśli pisząc te słowa. Ale kiedy słyszę, że Rydzyk prosi o wsparcie to mnie krew zalewa. Pasibrzuchy nie mają wstydu. Coraz większa liczba ludzi traci pracę i źródła dochodu nie mogąc zaspokoić podstawowych potrzeb swoich rodzin a pasibrzuchy wołają o kasę. Bezczelność i buta co niektórych z nich są przerażające. To jest czas kiedy trzeba sięgnąć do swoich kieszeni i pomóc ludziom, biednym rodzinom, dzieciom. Kogo ma być na to stać jak nie księży?
To jest chyba ten czas, żeby Kościół jako świetnie prosperująca instytucja naruszył swój potężny majątek i zaczął pomagać tym najbiedniejszym. Dominikanie to faktycznie biedni zakonnicy i absolutnie nie ich mam na myśli pisząc te słowa. Ale kiedy słyszę, że Rydzyk prosi o wsparcie to mnie krew zalewa. Pasibrzuchy nie mają wstydu. Coraz większa liczba ludzi traci pracę i źródła dochodu nie mogąc zaspokoić podstawowych potrzeb swoich rodzin a pasibrzuchy wołają o kasę. Bezczelność i buta co niektórych z nich są przerażające. To jest czas kiedy... rozwiń
Avatar
Adam Nowak / 31 marca 2020 r. o 11:59
+45
Panie Krzysiu jak nie jest stać na utrzymanie budynków to nic jak trzeba pozbyć się tego ciężaru.Dać to komuś kogo na to stać i nie będzie żebrał o wsparcie. Waść niech podejmie pracę /jak widać na fotce jest pan w wieku produkcyjnym/,zarabia na utrzymanie ,płaci podatki jak inni rodacy. Wtedy zobaczy co to kredyt i wiązanie końca z końcem by wystarczyło do następnej wypłaty. Powodzenia.
Avatar
fillip75 / 31 marca 2020 r. o 11:44
+34
Proszę nieśmiało czytelników DW o wsparcie. Jak okazało się posiadanie Porsche 911 wiąże się z dużymi wydatkami, na które mnie nie stać. Wygrałem auto w tele audio. Moja radość była przeogromna, do czasu gdy okazało się, że muszę opłacić podatek od wygranej, OC i bezpieczne miejsce parkingowe. Móglbym sprzedać owe auto, lecz z ogromną stratą. Dlatego drodzy czytelnicy proszę was o wsparcie, bym mógł cieszyć się jazdą tym wypasionym autem... I jaka może być reakcja? Ja słyszałem, że w Lublinie są braki mieszkaniowe. Jak to robi się w Niemczech? Oprócz życia z =_ :€ podatku od wiernych... dostosowują klasztorne pomieszczenia pod wynajem. Wpiszcie w google "Landshut, wohnmiete", a traficie na ofertę klasztoru. Niestety lokale nie są ani za paciorek, ani za Bóg zapłać. Warto, bo nie ma opłaty za miejsce parkingowe. Oszczędność 30 -60€/mc ;)
Proszę nieśmiało czytelników DW o wsparcie. Jak okazało się posiadanie Porsche 911 wiąże się z dużymi wydatkami, na które mnie nie stać. Wygrałem auto w tele audio. Moja radość była przeogromna, do czasu gdy okazało się, że muszę opłacić podatek od wygranej, OC i bezpieczne miejsce parkingowe. Móglbym sprzedać owe auto, lecz z ogromną stratą. Dlatego drodzy czytelnicy proszę was o wsparcie, bym mógł cieszyć się jazdą tym wypasionym autem... I jaka może być reakcja? Ja słyszałem, że w Lublinie są braki mieszkaniowe. Jak to robi się w Niemczec... rozwiń
Avatar
___K___ / 31 marca 2020 r. o 11:03
+71
"Jedynym źródłem utrzymania są dla nas ofiary od wiernych. Nic nie produkujemy, nie wynajmujemy też żadnych pomieszczeń". To może czas się wziąć do jakiejś roboty, a nie wciąż żyć na koszt innych? Wiele klasztorów przez setki lat zajmowało się produkcją nalewek, ziół itp. Niektóre robią to do dziś uzyskując wcale niemałe dochody. Pewnie niejeden z nas chciałby żyć na cudzy koszt, ale sorry - mamy XXI wiek, kapitalizm i w dodatku - jak napisał Pp123 - bardzo bogaty Kościół Katolicki, jako instytucję. Może czas, żeby chociaż w trudnych czasach uszczknął coś ze swojego bogactwa, a nie wciąż sępi od ludzi z jednej strony, a od państwa z drugiej.
"Jedynym źródłem utrzymania są dla nas ofiary od wiernych. Nic nie produkujemy, nie wynajmujemy też żadnych pomieszczeń". To może czas się wziąć do jakiejś roboty, a nie wciąż żyć na koszt innych? Wiele klasztorów przez setki lat zajmowało się produkcją nalewek, ziół itp. Niektóre robią to do dziś uzyskując wcale niemałe dochody. Pewnie niejeden z nas chciałby żyć na cudzy koszt, ale sorry - mamy XXI wiek, kapitalizm i w dodatku - jak napisał Pp123 - bardzo bogaty Kościół Katolicki, jako instytucję. Może czas, żeby chociaż w trudny... rozwiń
Avatar
Pp123 / 31 marca 2020 r. o 10:57
+85
To sprzedajcie ziemie a jak nie macie to niech biskup sprzeda i da wam pieniądze. Majątek Kościół ma spory niech go sprzeda a nie wyciąga rękę po pieniądze ludzi. Nawet w takich czasach tylko kasa kasa.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego
galeria

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

W poniedziałek wieczorem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z zapalonych zniczy ułożono napis PILECKI. To część akcji "Zapal znicz Pileckiemu", która odbywa się w 11 miastach w Polsce. Odczytano także fragment Raportu Pileckiego. Wydarzenie było częścią obchodów 72. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego.

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek
Alarm 24
galeria

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek

Zabytkowy młyn w Osmolicach Pierwszych czeka na ratunek. Obiekt jest w stanie krytycznym. O jego dalszy los niepokoją się czytelnicy. Być może uda się go uratować przed zawaleniem.

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze
Zdjęcia
galeria

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze

Był 25 maja 1948 roku, gdy w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy, na mocy wyroku sądu, stracono rotm. Witolda Pileckiego. Jego historię przypomnieli dzisiaj mieszkańcy Puław biorący udział w akcji "Zapal Znicz Rotmistrzowi".

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Przejścia dla pieszych na Skłodowskiej i Wróblewskiego w Puławach zyskają czujniki ruchu oraz oświetlenie reagujące na ruch. Takie samo rozwiązanie w przyszłym roku może pojawić się na ul. Czartoryskich. W planach jest także poprawa bezpieczeństwa przez niebezpieczne przejście na Piaskowej.

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań
galeria
film

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań

Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Od 1 czerwca stopniowo uruchamianych ma być 61 działających w Lublinie placówek opieki, w tym domy i kluby seniora, ale także warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Z powodu przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców zmieniono dzisiaj trasę linii autobusowej nr 33.

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak
Alarm 24

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak

Do zdarzenia doszło dziś po południu w Ludwinie.

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Od dzisiaj uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach stacjonarnych w szkołach. W Lublinie wzięło w nich udział niewiele ponad 4 proc. dzieci. Na razie tłumów nie ma też na konsultacjach. Większość uczniów siedzi w domach i zdalnie poprawia stopnie, które znajdą się na świadectwie.

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Bez rządowego wsparcia lotnisko będzie miało problemy z wyjściem z kryzysu, w którym się znalazło. A to z kolei przełoży się negatywnie na sytuację ekonomiczną i turystyczną w całym województwie – mówił poseł Michał Krawczyk (KO) po dzisiejszym spotkaniu Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, który zebrał się w sprawie przyszłości Portu Lotniczego Lublin.

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek województwa odmówił udostępnienia Fundacji Wolności danych swoich pracowników, którym przyznał nagrody powyżej 20 tys. zł.

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy
Zdjęcia
galeria

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy

Pościg policji za uciekającym kierowcą zakończył się rozbiciem trzech samochodów na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II w Lublinie.

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w czwartej lidze mogą zagrać także wicemistrzowie „okręgówek”. Decyzję na ten temat powinniśmy poznać na początku czerwca. I jeśli będzie ona pozytywna z okręgu zamojskiego do ligi poza Gryfem Gminą Zamość dołączy także Grom Różaniec

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą
film

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą

Działacze Koalicji Polskiej składającej się z PSL i Kukiz 15 rozmawiali dziś w Lublinie o kampanii wyborczej i wyborach prezydenckich, które się nie odbyły, a także planie na następną kampanię przed wyborami, które mogą się odbyć w czerwcu.

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób
film

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. W wieczornym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 193 nowych przypadkach w całej Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.