Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Gimnazjum chciało być szkołą podstawową. Ale będzie liceum

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 3 stycznia 2017 r. o 12:42 Powrót do artykułu
a po co szkoły do pacanowa kozy kuć
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co to? Mało liceów jest w okresie niżu demograficznego? To już lepiej technikum, zamiast kształcić kolejnych absolwentów liceów do pracy na kasie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Niestety w nowej szkole nie będziemy mogli prowadzić kształcenia dwujęzykowego. Nasi nauczyciele nie są przygotowani do prowadzenia takich zajęć na licealnym etapie." Szkoła dwujęzyczna, a nauczyciele nieprzygotowani do uczenia w liceum? To po czym uczą w gimnazjum? Po kursach?? Zatrudnić chętnych absolwentów z UMCS czy innych uczelni. Młodzi będą chcieli się wykazać. Nie wierzę, że nikt nie przyjdzie na posadę nauczycięla języka.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodzi o to że w podstawówce jest więcej klas to i etacików uczitielskich więcej trzeba. I nie ma tu nic do rzeczy ze język taki czy owaki, stołeczki i jeszcze raz stołeczki.
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wszystko jest tylko mydleniem oczu,nikt nie patrzy się na dobro dzieci, jeżeli szkoła ma przetrwać to w tym roku tj.2017 powinna mieć nabór uczniów - nie ważne już czy do liceum czy do podstawówki ,chociaż ta druga byłaby lepsza ponieważ szóstka pęka w szwach - osiemnastka też nie ma miejsca dla nowych uczniów...reforma przeprowadzana jest bez patrzenia się na konsekwencje jakie w jej wyniku poniosą sami uczniowie. Jeżeli w tym roku nie powstanie nowa jednostka to nie powstanie już wcale bo zostanie stwierdzone,że nie ma przecież uczniów których miałaby się w niej uczyć ponieważ w przeciągu tego feralnego roku uczniowie, którzy mogliby do niej uczęszczać zostaną częściowo na siłę (jak kasy francuskie) a częściowo z braku innych opcji poumieszczane w innych szkołach i nikt potem nie powie tym dzieciom ,że znowu mają zmieniać szkołę ...i tak szkoła "umrze"przecież z niczyjej winy prawda?...Zatroskany rodzic.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję wszystkie dotychczasowe gimnazja poprzekształcać w licea. Licea są potrzebne. Powinno w nich kontynuować naukę 80% młodzieży. W czasach innowacyjnej, zmieniającej się gospodarki uczenie pod konkretny zawód jest bez sensu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć skończone liceum i być pracownikiem fizycznym. W dzisiejszych czasach nawet ludzie po studiach pracują fizycznie. Praca umysłowa powinna być zarezerwowana dla tych, którzy pokończą studia wyższe z najlepszymi wynikami, będą wykazywać własną inicjatywę angażując się podczas studiów w pracę organizacji pozarządowych i wolontariat, będą mieli wysoką znajomość języków obcych potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami+ chęć nieustannego kształcenia się przez całe życie (studia podyplomowe, kursy, szkolenia). Rywalizacja zawsze robi dobrze, wyłania najlepszych. Jak ktoś kończy studia z 3 na dyplomie to dla mnie może być robotnikiem drogowym lub dostawcą pizzy. Jego wybór.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Liceum na Wajdeloty, kolejne liceum na Lipowej. Niedługo w Lublinie będzie więcej liceów jak podstawówek...
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupków nie sieją. Jeżeli nie wie się co to jest nauczanie dwujęzyczne to proszę się nie wypowiadać!!! Dwujęzyczność w liceum to jest przygotowanie typowo do matury francuskiej, a nie językowe. I tu nie pomogą młodzi, którzy chcą się wykazać, bo tu trzeba uczyć literatury, fizyki , chemii itp. po francusku pod maturę we Francji, a do tego nikt nie ma przygotowania, ani nie będzie tylu uczniów z odpowiednim przygotowaniem językowym i nastawionych na studia we Francji. Takiego przedsięwzięcia nie zaczyna się od tak tylko trzeba się dobrze przygotować. Ponadto musi być początek w podstawówce i to nie jednej, a kilku. Ale jak ktoś nie ma bladego pojęcia o czym mówi to tylko przykro czytać.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A nie prościej by było odtworzyć sieć szkół podstawowych sprzed reformy z 1999r. wszędzie tam, gdzie to możliwe z takimi samymi obwodami? To, że będą to małe szkoły z 2-3 oddziałami na każdym poziomie nauczania to nawet lepiej, szkoły będą mniej anonimowe i łatwiej będzie nauczycielom dotrzeć do konkretnego ucznia. A w rejonie Śródmieścia (Starego Miasta) kolejna podstawówka z pewnością się przyda, tym bardziej, że nie będzie już SP nr 13 na Narutowicza i SP nr 12 na Podwalu. Pamiętajmy, że do końca lat 90-tych na Lipowej funkcjonowała jeszcze jedna podstawówka (SP nr 8). Oprócz tego do podstawówki na Lipowej mogłoby chodzić sporo dzieci spoza obwodu, których rodzice np. pracują w Śródmieściu. Z kolejnymi liceami nie przesadzajmy, roczniki nie są zbyt liczne i tak liceów będzie więcej jak 20 lat temu, a wtedy szkoły średnie (licea) też były 4 letnie i jakoś wszyscy się w szkołach mieścili. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby słabsi uczniowie kontynuowali naukę w technikach lub szkołach zawodowych. Poza Lublinem (w Bełżycach, Bychawie Opolu Lubelskim, Świdniku, Łęcznej) też są licea "średniacy" z prowincji wcale nie muszą kontynuować nauki w Lublinie. Są też szkoły prywatne/społeczne jak tatuś/mamusia mają kasę to niech płacą za naukę pociechy, ale nie kosztem publicznej oświaty.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze nie ma miejsca na kolejną szkołę podstawową w Śródmieściu Lublina i tyle !
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra decyzja z tym LO. Nawet dwie obecne szkoły podstawowe publiczne w Śródmieściu to za dużo, a są jeszce urszulanki
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Funkcja Śródmieścia w ciągu ostatnich 25 lat się bardzo zmieniła, dzieci dużo dużo mniej, niż demograficzny, a ponadto zmiana funkcji śródmieścia Lublina z usługowo - instytucjonalną !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z gimnazjalistami II i II klasa?????? Na kupę złomu?????
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z tymi zestresowanymi z obecnych klas II i III ? Powinny chyba całymi klasami przejsc do gimnazjów niezlikwidowanych
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z klas I i II obecnie?????? Dokąd?????
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co z dziećmi, które obecnie uczą się w gimnazjum nr 9? Czy po przekształceniach będą mogły skończyć w obecnym budynku gimnazjum jako oddział gimnazjalny, czy jednak od września 2017 roku zostaną przeniesione? Jeżeli tak to gdzie? Rodzice i dzieci są w nieciekawym położeniu. Sytuacja niejasna. Wszyscy sie martwią.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dopiero I-klasisci mieli stres przy zmianie szkoły. Znowu zmiana i stres???? Nikt nie myśli o tych dzieciach i co z nimi?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Póki Duda nie podpisał ustawy jakakolwiek dyskusja pozbawiona jest sensu. Wróble ćwierkają, że Duda ustawę zawetuje, mówiąc, że sam zgłosi projekt reformy szkolnictwa poddając go pod ogólnokrajowe referendum. Będzie mówił, że co prawda popiera reformę , ale pozostało za mało czasu, reforma została źle przygotowana, budzi zbyt duże kontrowersje. Gdyby miał podpisać ustawę to już by ją podpisał. Projekt Dudy ma zakładać 4 letnią podstawówkę, 4 letnie gimnazjum i 4 letnie liceum.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że sie nie połączy z SP nr 7, miałaby szansę przetrwać...  Tak to padnie błyskawicznie, połowa ogólniaków ma problemy z rekrutacją w Lublinie, nie ma chętnych i przyjmuje dzieci z 30 punktami. Myślę że to zaowalowana decyzja o likwidacji szkoły. Dziwie się że dyrekcja na to poszła.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może na Lipową należałoby przenieść LO im Staszica lub Unię, wydaje mi się, że szkoła ma lepsze warunki lokalowe. A imię Zapory możnaby nadać dla jakiejś nowopowstającej szkoły, ewentualnie dla Konopnicy jeśli miejscowość ta zostanie przyłączona do Lublina.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.