Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Taczka i transparenty w Ratuszu. Spór o górki czechowskie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 31 stycznia 2019 r. o 09:34 Powrót do artykułu
Należy również pamiętać, że ostateczny kształt pytania miał być wypracowywany przy udziale strony społecznej, co jednak się nie stało – zauważa Pietrasiewicz. – Poniżej jakichkolwiek norm etycznych czy przyzwoitości są działania dewelopera, który w przestrzeni publicznej prezentuje materiały mówiące wyłącznie o powstaniu parku i pomijające aspekt zabudowy dla nawet kilkunastu tysięcy osób. Taka manipulacja powoduje, że osoby wprowadzone w błąd podczas głosowania referendalnego, wybierając „tak” za parkiem, nieświadomie zagłosują również za zabudową. otoczenie rozległej doliny budynkami będzie mieć negatywne skutki dla przewietrzania miasta. – Zwarte skupisko bloków na wierzchowinach stanowiłoby po prostu barierę zakłócająca przepływ mas powietrza. Jeśli zabudujemy dwie północne wierzchowiny po obu stronach, pozostanie między nimi tylko niewielki przesmyk głównego wąwozu, a bloki będą od siebie oddalone o 200 metrów lub mniej – przestrzega Krzysztof Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka, jednej z organizacji przeciwnych budowie. – Nawet jeśli w symulacjach komuś wychodzi, że przy wiatrach północnych nie będzie to bariera w pełni szczelna, to takie „napowietrzanie” będzie zaopatrywało miasto w powietrze ogrzane, przefiltrowane przez spaliny z samochodów, wyziewy z wentylacji kilku tysięcy mieszkań, w tym zapachy z kuchni nowych mieszkańców górek. Dziś powietrze jest filtrowane przez kwietne łąki, na których rosną dziesiątki gatunków ziół Dla chomika europejskiego najważniejszą przestrzenią na poligonie, a pewnie i jedną z ważniejszych w całej okolicy Lublina, jest największa wysoczyzna od strony ul. Koncertowej, w koncepcji TBV planowana pod zabudowę, a w obecnym planie przeznaczona w większości pod sportowe i rekreacyjne urządzenia terenowe. Tam, jak wskazywała inwentaryzacja z 2018 roku, zagęszczenie jego nor jest największe i tam są największe perspektywy dla jego ochrony – podkreśla Gorczyca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i rada miasta przepchnęła kolanem deweloprojekt z dewelopytaniem bez najmniejszego żądania czegokolwiek od dewelopera. Zabezpieczenia w jakikolwiek sposób interesu mieszkańców który już samą zabudową jest już naruszony. Powietrze będzie gorsze niż jest a zabudowywanie klinów jest zbrodnią XX wieku, myślałem że tylko zacofanych miejscach. Niestety standardy jakiekolwiek, a już na pewno samorządności w Lublinie nie istnieją. Gdzie naszym radnym do Krakowa gdzie radni wszystkich klubów bronią terenów zielonych Krowodrzy przed deweloperem. Będzie tak kiedyś w tym "zapyziałym miasteczku na pograniczu Guberni Rosyjskiej" ? Tutaj samodzierżawie za mordę jest ważniejsze niż opinie naukowców, wyrażone jak najdobitniej w licznych panelach i konferencjach. Po referendum (i tak nieważnym - obstawiam w sądzie administracyjnym) wygranym zapewne przez dewelopera zalewem propagandy wśród niedoinformowanych Lublinian, już nic od niego nie uzyskacie. Myślę nawet, że nikt nie będzie o nic prosił ponieważ sprawa od dawna wygląda mi na dogadaną. Wystarczy popatrzeć na pozycję deweloperów w lublinie. "Demokracja" wymaga pieniądza do wygranej, kampania kosztuje, dlatego tak obstawiam "kto tu rozdaje kulki". Prezydenta , moim zdaniem rzecznika tego dealu, w końcu udało mi się po 3 latach usłyszeć. Może dlatego, że zaskakująco mało miał do powiedzenia, a jego tezy o małej antysmogowej użyteczności Górek nie pokrywają się z polityką ratusza wobec ECHO. Głosowanie odbyło się wedle klucza partyjnego, a nie racjonalności i niestety tak będzie dalej, aż zabroni się zatrudniania przedstawicieli mieszkańców i ich rodzin na miejskich synekurach. Wstyd drodzy Państwo. Nie na darmo Stachura nazywał Lublin miastem które należy omijać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech developer buduje handlowo usługowe jak ma w planie zagospodarowania przestrzennego. Za co miasto zbuduje park jak nie ma na remont Ludowego?
 Za co? A no za te 10mln które są przewidziane w podarunku od TBV, w przypadku budowy parku.  Cała kwota ma zostać przeznaczowa własnie, na to o co pytasz. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Profesor Ewa Trzaskowska z Katedry Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu KUL wyraziła już swoją opinię na temat zabudowy tego terenu: "Będziemy oddychać z większym trudem i cierpieć na astmę i alergię. Strat nie odczujemy za miesiąc lub dwa, ale w dłuższej perspektywie będziemy tego żałować." (cytat z lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20110074,spolecznicy-i- naukowcy-w-obronie-gorek-czechowskich-osiedlowy.html#ixzz49GUji1HY). Podobną opinię przedstawił Prof. Michał Kaszewski, kierownik Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS i "zaznaczył, że zabudowa Górek Czechowskich spowoduje nieodwracalne w skutkach zablokowanie dopływu powietrza do miasta. - Dzięki temu terenowi mamy swobodny dopływ chłodnego powietrza z północy. Górki pełnią bowiem rolę naturalnego klina nawietrzającego miasto. Zabudowanie terenu może pogorszyć warunki aerosanitarne na obszarze całego Lublina. W mieście będzie cieplej i bardziej duszno - mówił na konferencji naukowiec."
 Żanująco kopiowany artykuł, ta Pani jest profesorem?  Komentarz wiarygodny, jak sam tytuł tej osoby. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo się cieszę że dojdzie do tego referendum. Mam nadzieję że każdy kto będzie mógł, pójdzie i przyczyni się do rozwoju Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...