Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin. Za wodę i ścieki zapłacimy więcej. Zobacz ceny

Utworzony przez Robunio, 4 stycznia 2013 r. o 12:54 Powrót do artykułu
Jeżeli wody zużywamy mniej to czy zmalało zatrudnienie w MPWiK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesli zuzywamy mniej wody to powinna ona taniec a nie drozec? Prawa rynku rzadza sie takimy prawami chyba? Jesli nie ma na cos popytu to ceny powinny spadac aby przyciagnac klientow a nie tracic juz obecnych. Czegos tutaj nie rozumiem????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Matyjaszek rodzina 4 osobowa zużywa ok 10m3 a nie 3 m3. Celowo Pan podał taka liczbę, zeby pokazać, że podwyżka jest niewielka. Oszukujecie nawet na etapie prostej informacji. Ludzie oszczędzają, montują perlatory itd to wtedy Wy podwyższacie? A co robicie, zeby ograniczyć koszty Zarządu? Powinniście nagradać oszczędzających bo wody w ziemi będzie coraz mniej. Niech Pan spojrzy spojrzeniem nowoczesnego Prezesa MPWiK. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W USA na południu za zlikwidowanie trawnika (nie trzeba podlewać, oszczędność wody) przedsiębiorstwo wodno kanalizacyjne płaci w nagrodę ok 250$. Wyobrażacie sobie coś takiego w naszym dziwnym kraju?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak można usiłować komuś wmówić, że 4 osobowa rodzina zużywa 3m3 wody/ miesiąc. To chyba rodzona myszy, albo kotów....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma co oszczedzać na wodzie, im mniej zuzywamy tym wyzsze ceny, MPWiK musi miec tyle samo lub wiecej po stronie wplywow!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, Proszę ludzie czytajcie dokładnie artykuł: 1. Cena wody rośnie bo cena paliwa-energii elektrycznej wzrosła i to kilka krotnie w 2012r oku, ( dla przypomnienia pompy pompujące wodę do naszych mieszkań oraz urządzenia do oczyszczania ścieków nie pracują na powietrze), 2. "... czteroosobowa rodzina zużywa 3m3 wody miesięcznie.." - błąd redagującego tekst, wystarczy przeliczyć sobie mając podane cyfry powyżej w artykule., że chodzi 3m3 na osobę i na miesiąc (wody zimnej oczywiście). Przykład: 8,12-7,84=0,28 zł, 0,28zł X 4 osoby X 3m3 os/miesiąc= 3,36 zł/miesiąc 3. Prezes MPWIK nazywa się Matyjaszczyk, Dodatkowo gwoli wyjaśnienia: 1. Proszę sprawdzić ile będzie kosztować podgrzanie 1m3 wody i nie wiązać tego z MPWIK jak to często się robi- tylko z LPEC, 2. A czy zatrudnienie w PGE czy PGNIG zmalało mimo, że ludzie oszczędzają prąd - liczniki II taryfy, oszczędzają gaz kupując kuchenki elektryczne itp. a ceny wzrastały kilkukrotnie w ciągu 2012r. -no gaz potaniał w styczniu 2013 o uwaga ! niby o 10%, 3. A jak znaczna część ludzi nie ma na chleb to zmalała liczba marketów i spadły cen artykułów spożywczych, nie ma na paliwo do sowich 10-20 letnich! aut to zmalała liczba stacji a tym samym cena paliwa ? 4. Jak pijemy mniej np. coca coli to jej cena zmaleje, palimy mniej papierosów to cena ich zmalała czy zmaleje itp.? 5. Dla "veriende Huber" spróbuj likwidować trawniki w Polsce, skwery , spróbuj wyciąć drzewo lub krzew by go nie podlewać, a potem próbuj "wystąpić" do MPWIK po "nagrodę". Nie powielajmy błędów innych ale nauczmy się wyciągać wnioski obserwując, bez zbędnego eksperymentowania za które przyjdzie nam zapłacić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublinianin napisał:
Witam, Proszę ludzie czytajcie dokładnie artykuł:
czytamy: "Podwyżkę tłumaczy inwestycjami i rosnącymi kosztami energii elektrycznej, a także spadkiem zużycia wody." SPADKIEM ZUŻYCIA WODY !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto pomysleć o przydomowej oczyszczalni ścieków. Podwyżki odprowadzania ścieków przez MPWiK będą wtedy niestraszne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i jeszcze za co
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
super Będą podwyżki i premie w MPWIK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Robunio napisał:
Jeżeli wody zużywamy mniej to czy zmalało zatrudnienie w MPWiK.
Nie jestem pewien, ale chyba nie !!! A to dlatego, że każdy kto może chce się nachlipać ( kasy !!! ) ze źródełka obfitości jakim jest MPWiK bez względu na to czy coś potrafi i robi czy nie, tym bardziej gdy MPWiK dyktuje ceny !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
adg napisał:
czytamy: "Podwyżkę tłumaczy inwestycjami i rosnącymi kosztami energii elektrycznej, a także spadkiem zużycia wody." SPADKIEM ZUŻYCIA WODY !!! [/quote] znowu pismaki przękręciły [quote name='Gość' timestamp='1357319761' post='716480'] super Będą podwyżki i premie w MPWIK
przeciez podwyżek ma nie być
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego ten artykuł nie jest premium i jest dostępny za darmo ? Po co płacę kupę kasy za Piano skoro wszyscy czytają tak wspaniałe artykuły za free !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezesie mpewiku podnieś jeszcze wysokość mojej emerytury a będziemy kwita.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lublinianin napisał:
znowu pismaki przękręciły przeciez podwyżek ma nie być
tak jak miało nie być podwyżek cen....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lublinianin napisał:
znowu pismaki przękręciły przeciez podwyżek ma nie być
Dla załogi ma nie być podwyżek. Dla Zarządu i szefostwa nagrody i premie są co roku. Co roku cena wody wzrasta, więc góra zawsze się nachapie. Podwyżki cen wody są zawsze motywowane jakimiś komunałami, a potem się okazuje, że MPWiK ciągle przynosi zyski, więc i kolesie się obdzielają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów nie idzie do ścieków, podlewanie ogrodów tak samo, mycie samochodów tak samo. Jak długo będziecie nas oszukiwać. W sądzie te MPWiKI nie miałyby szans. A może zróbmy pozew zbiorowy? To są olbrzymie kwoty, które płacimy nieuzasadnione, a Oni jeszcze podwyższją, bo nachapać się nie mogą. Zastanówmy się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Wzrost cen jest uzasadniony – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta" - źle to świadczy o poziomie intelektualnym naszych władz. Krótka analiza podanych przyczyn: [*] spadek zużycia wody - to niezwykle inteligentne uzasadnienie podwyżki. Ludzie ze względu na rosnącą biedę zaczynają oszczędzać to trzeba im dowalić podwyżkę by panom urzedasom słupki się zgadzały i wynik nie popsuł... [*] rosnące koszty energii elektrycznej - tu chyba władze nas kłamią ponieważ wstukując w google takie hasło wyraźnie pojawia się komunikat, że URE nie zgodził się na wzrost stawek w 2013 roku i takie firmy jak PGE (chyba wiodący dostawca energii w naszym mieście) nie przewiduje podwyżek bez zgody URE. [*] planowane inwestycje - na zdrowy rozsądek inwestycje planuje się po to by pozyskiwać nowych klientów a nie ich tracić podnosząc ceny!!! Normalna firma robi biznesplan, zabezpiecza finansowanie np. z kredytu gdyż inwestycja ma przynieść zyski które spłacą jej koszty i przyniosą dodatkowy dochód. A tu miasto nie dość że za nasze pieniądze to jeszcze za wyższe stawki!! Następnym razem proponuję więcej wysiłku intelektualnego w przygotowywanie uzasadnienia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właścicielom domów jednorodzinnych polecem małe przydomowe oczyszczalnie ścieków. Nie są superdrogie, a opłaty za odprowadzanie ścieków znacznie spadają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...