Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2013 r.
12:32
Edytuj ten wpis

Lublin. Za wodę i ścieki zapłacimy więcej. Zobacz ceny

Autor: Zdjęcie autora drs
0 25 A A
Jeżeli prezydent uzna taki wzrost cen za uzasadniony, to projekt nowej taryfy trafi do Rady Miasta,
Jeżeli prezydent uzna taki wzrost cen za uzasadniony, to projekt nowej taryfy trafi do Rady Miasta,

8,12 zł ma wynosić łączna stawka za metr sześcienny wody i odprowadzenie takiej samej ilości ścieków. Teraz kosztuje to 7,84 zł. Nowe ceny wejdą w życie od 1 marca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
3,47 zł za wodę i 4,65 zł za ścieki. Takie nowe stawki proponuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które w piątek oficjalnie przedstawiło projekt nowego cennika. Ponieważ w rozliczeniach przyjmuje się, że wytwarzamy tyle samo ścieków, ile pobieramy wody, łączna opłata wyniesie 8,12 zł.

– Jeżeli chodzi o skutki finansowe dla czteroosobowej rodziny, podwyżka spowoduje dodatkowe obciążenie kwotą 3,36 zł miesięcznie – ocenia Sławomir Matyjaszczyk, prezes MPWiK. Podwyżkę cen tłumaczy planowanymi inwestycjami i rosnącymi kosztami energii elektrycznej. A także spadkiem zużycia wody.

Projekt trafił do prezydenta, który miał zaopiniować nową taryfę. Gdyby uznał, że podwyżki są za duże, mógłby próbować zmusić wodociągi do złagodzenia podwyżki wynoszącej w przypadku wody 4,56 proc. i w 2,86 proc. jeśli chodzi o ścieki. Oczywiście, prezydent mógłby to robić jedynie poprzez nacisk na władze spółki, bo formalnie cennika nie mógłby odrzucić.

Prezydent nie będzie blokować podwyżek. – Wzrost cen jest uzasadniony – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Projekt nowej taryfy zostanie skierowany na najbliższą sesję Rady Miasta – dodaje.

Sesja planowana jest na 17 stycznia, ale najprawdopodobniej skończy się tak, jak zwykle i radni w ogóle nie będą chcieli głosować w tej sprawie. W tym przypadku prawo skonstruowane jest tak, że sprzeciw radnych nic nie da, a nowe stawki i tak wejdą w życie. Z kolei głosowanie za podwyżką cen nie przynosi radnym popularności. Od kilku lat radni zdejmują z obrad ten projekt uchwały, a ceny wchodzą w życie "z automatu”.

Nowe ceny przywitają nas 1 marca, będą obowiązywać do końca lutego 2014 r.

Zarząd MPWiK zapowiedział też w piątek, że w bieżącym roku nie będzie podwyżek płac dla załogi przedsiębiorstwa.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krzysiek88 / 19 listopada 2013 o 19:03
0

Właścicielom domów jednorodzinnych polecem małe przydomowe oczyszczalnie ścieków. Nie są superdrogie, a opłaty za odprowadzanie ścieków znacznie spadają.

I tutaj ma Pan całkowitą rację. Sam od dawna zastanawiam się nad wybudowaniem takiej przydomowej oczyszczalni ścieków, czytałem, że takie rozwiązanie ma dużo zalet - http://www.ekopan.pl/oczyszczalnie-przydomowe.html, jednakże dalej zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej firmy :)

I tutaj ma Pan całkowitą rację. Sam od dawna zastanawiam się nad wybudowaniem takiej przydomowej oczyszczalni ścieków, czytałem, że takie rozwiązanie ma dużo zalet - http://www.ekopan.pl/oczyszczalnie-przydomowe.html, jednakże dalej zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej firmy :)

rozwiń
Avatar
wątroba / 7 stycznia 2013 o 08:21
0
[quote name='szer' timestamp='1357347276' post='716585']
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów nie idzie do ścieków, podlewanie ogrodów tak samo, mycie samochodów tak samo. Jak długo będziecie nas oszukiwać. W sądzie te MPWiKI nie miałyby szans. A może zróbmy pozew zbiorowy? To są olbrzymie kwoty, które płacimy nieuzasadnione, a Oni jeszcze podwyższją, bo nachapać się nie mogą. Zastanówmy się
[/quote]
Jak wypijesz wodę to nie trafia ona do "ścieków" tylko do żołądka - aha!!!! Tak pozew zbiorowy polskich żołądków , MPWIK oddaj kasę za wypitą wodę buhahaha!!!!
(powtórz podstawówkę z biologii z szczególnym zwróceniem uwagi na układ trawienny).

A propos ilości ścieków to jest to ustalone normą 0,9 X ilość zużycia wody jak mnie pamięć nie myli.
Na podlewanie trawnika przed "chałupą" załóż sobie drugi wodomierz - do celów gospodarczych- to płacić będziesz mniej o ok. 50% - dzwoń do MPWIK- sprawdź.
[quote name='szer' timestamp='1357347276' post='716585']
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów ... rozwiń
Avatar
brechta z anny / 5 stycznia 2013 o 23:31
0
anno... czy byłaś lub widziałaś kiedyś awarie wodociągową? sadze ze nie!! praca w wodociągach w brew pozorom nie jest łatwa. Awarie, które są w nocy, świeta i nie ma że zimno czy goraco trzeba kopac. Bo ludzie musza mieć wode. Bo WODA potrzebna jest.
zarząd MPWiK moze podwyższać i miasto nie ma nic do tego. taka uchwała. prezydent to podpisał.
Avatar
lolek / 5 stycznia 2013 o 10:49
0
Za to w Łęcznej dzięki rządom Teodora Kosiarskiego za wodę ze ściekam płacimy już obecnie dyskontową cenę 9,99 zł. Jeszcze kilka lat podwyżek Wam do Łęcznej brakuje.
Avatar
anna / 5 stycznia 2013 o 09:34
0
,,,,kiedy wodociagi zaczna obnizac swoje koszty,,,,,,,maja ok.300-400 ludzi w firmie za duzo,,,,,,pracownicy przychodza do pracy i nie maja co robic,,,,pozoruja prace,,,,,,firma jest przesprzetowiona co bardzo podnosi koszty,,,,,,nakupowali roznego sprzetu....ktory jest wykorzystywany w minimalnym stopniu i bez ktorego mozna by sie swobodnie obyc,,,,,narobili stanowisk dyrektorskich i kierowniczych bez liku,,,,,,samych dyrektorow jest ,,,,,,10-ciu,,,,,
Avatar
biolubelskie.pl / 5 stycznia 2013 o 07:38
0
Właścicielom domów jednorodzinnych polecem małe przydomowe oczyszczalnie ścieków. Nie są superdrogie, a opłaty za odprowadzanie ścieków znacznie spadają.
Avatar
ja / 5 stycznia 2013 o 06:39
0
"[color=#4D4D4D][font=arial]Wzrost cen jest uzasadniony – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta" - źle to świadczy o poziomie intelektualnym naszych władz. Krótka analiza podanych przyczyn:[/font][/color][list=1]
[*][color=#4D4D4D][font=arial]spadek zużycia wody - to niezwykle inteligentne uzasadnienie podwyżki. Ludzie ze względu na rosnącą biedę zaczynają oszczędzać to trzeba im dowalić podwyżkę by panom urzedasom słupki się zgadzały i wynik nie popsuł...[/font][/color]
[*][color=#4D4D4D][font=arial]rosnące koszty energii elektrycznej - tu chyba władze nas kłamią ponieważ wstukując w google takie hasło wyraźnie pojawia się komunikat, że URE nie zgodził się na wzrost stawek w 2013 roku i takie firmy jak PGE (chyba wiodący dostawca energii w naszym mieście) nie przewiduje podwyżek bez zgody URE.[/font][/color]
[*][color=#4D4D4D][font=arial]planowane inwestycje - na zdrowy rozsądek inwestycje planuje się po to by pozyskiwać nowych klientów a nie ich tracić podnosząc ceny!!! Normalna firma robi biznesplan, zabezpiecza finansowanie np. z kredytu gdyż inwestycja ma przynieść zyski które spłacą jej koszty i przyniosą dodatkowy dochód. A tu miasto nie dość że za nasze pieniądze to jeszcze za wyższe stawki!![/font][/color]
[/list]
[color=#4D4D4D][font=arial]Następnym razem proponuję więcej wysiłku intelektualnego w przygotowywanie uzasadnienia...[/font][/color]
"[color=#4D4D4D][font=arial]Wzrost cen jest uzasadniony – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta" - źle to świadczy o poziomie intelektualnym naszych władz. Krótka analiza podanych przyczyn:[/font][/color][list=1]
[*][color=#4D4D4D][font=arial]spadek zużycia wody - to niezwykle inteligentne uzasadnienie podwyżki. Ludzie ze względu na rosnącą biedę zaczynają oszczędzać to trzeba im dowalić podwyżkę by panom urzedasom słupki się zgadzały i wynik nie popsuł...[/font][/color]
[*][color=#4D4D4D][f... rozwiń
Avatar
szer / 5 stycznia 2013 o 01:54
0
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów nie idzie do ścieków, podlewanie ogrodów tak samo, mycie samochodów tak samo. Jak długo będziecie nas oszukiwać. W sądzie te MPWiKI nie miałyby szans. A może zróbmy pozew zbiorowy? To są olbrzymie kwoty, które płacimy nieuzasadnione, a Oni jeszcze podwyższją, bo nachapać się nie mogą. Zastanówmy się
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów nie idzie do ścieków, podlewanie ogrodów tak samo, mycie samochodów tak samo. Jak długo... rozwiń
Avatar
xxx / 5 stycznia 2013 o 00:43
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1357322080' post='716492']
znowu pismaki przękręciły

przeciez podwyżek ma nie być
[/quote]

Dla załogi ma nie być podwyżek.
Dla Zarządu i szefostwa nagrody i premie są co roku.
Co roku cena wody wzrasta, więc góra zawsze się nachapie.
Podwyżki cen wody są zawsze motywowane jakimiś komunałami, a potem się okazuje, że MPWiK ciągle przynosi zyski, więc i kolesie się obdzielają.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2013 o 23:47
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1357322080' post='716492']
znowu pismaki przękręciły

przeciez podwyżek ma nie być
[/quote]
tak jak miało nie być podwyżek cen....
Avatar
Krzysiek88 / 19 listopada 2013 o 19:03
0

Właścicielom domów jednorodzinnych polecem małe przydomowe oczyszczalnie ścieków. Nie są superdrogie, a opłaty za odprowadzanie ścieków znacznie spadają.

I tutaj ma Pan całkowitą rację. Sam od dawna zastanawiam się nad wybudowaniem takiej przydomowej oczyszczalni ścieków, czytałem, że takie rozwiązanie ma dużo zalet - http://www.ekopan.pl/oczyszczalnie-przydomowe.html, jednakże dalej zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej firmy :)

I tutaj ma Pan całkowitą rację. Sam od dawna zastanawiam się nad wybudowaniem takiej przydomowej oczyszczalni ścieków, czytałem, że takie rozwiązanie ma dużo zalet - http://www.ekopan.pl/oczyszczalnie-przydomowe.html, jednakże dalej zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej firmy :)

rozwiń
Avatar
wątroba / 7 stycznia 2013 o 08:21
0
[quote name='szer' timestamp='1357347276' post='716585']
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów nie idzie do ścieków, podlewanie ogrodów tak samo, mycie samochodów tak samo. Jak długo będziecie nas oszukiwać. W sądzie te MPWiKI nie miałyby szans. A może zróbmy pozew zbiorowy? To są olbrzymie kwoty, które płacimy nieuzasadnione, a Oni jeszcze podwyższją, bo nachapać się nie mogą. Zastanówmy się
[/quote]
Jak wypijesz wodę to nie trafia ona do "ścieków" tylko do żołądka - aha!!!! Tak pozew zbiorowy polskich żołądków , MPWIK oddaj kasę za wypitą wodę buhahaha!!!!
(powtórz podstawówkę z biologii z szczególnym zwróceniem uwagi na układ trawienny).

A propos ilości ścieków to jest to ustalone normą 0,9 X ilość zużycia wody jak mnie pamięć nie myli.
Na podlewanie trawnika przed "chałupą" załóż sobie drugi wodomierz - do celów gospodarczych- to płacić będziesz mniej o ok. 50% - dzwoń do MPWIK- sprawdź.
[quote name='szer' timestamp='1357347276' post='716585']
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów ... rozwiń
Avatar
brechta z anny / 5 stycznia 2013 o 23:31
0
anno... czy byłaś lub widziałaś kiedyś awarie wodociągową? sadze ze nie!! praca w wodociągach w brew pozorom nie jest łatwa. Awarie, które są w nocy, świeta i nie ma że zimno czy goraco trzeba kopac. Bo ludzie musza mieć wode. Bo WODA potrzebna jest.
zarząd MPWiK moze podwyższać i miasto nie ma nic do tego. taka uchwała. prezydent to podpisał.
Avatar
lolek / 5 stycznia 2013 o 10:49
0
Za to w Łęcznej dzięki rządom Teodora Kosiarskiego za wodę ze ściekam płacimy już obecnie dyskontową cenę 9,99 zł. Jeszcze kilka lat podwyżek Wam do Łęcznej brakuje.
Avatar
anna / 5 stycznia 2013 o 09:34
0
,,,,kiedy wodociagi zaczna obnizac swoje koszty,,,,,,,maja ok.300-400 ludzi w firmie za duzo,,,,,,pracownicy przychodza do pracy i nie maja co robic,,,,pozoruja prace,,,,,,firma jest przesprzetowiona co bardzo podnosi koszty,,,,,,nakupowali roznego sprzetu....ktory jest wykorzystywany w minimalnym stopniu i bez ktorego mozna by sie swobodnie obyc,,,,,narobili stanowisk dyrektorskich i kierowniczych bez liku,,,,,,samych dyrektorow jest ,,,,,,10-ciu,,,,,
Avatar
biolubelskie.pl / 5 stycznia 2013 o 07:38
0
Właścicielom domów jednorodzinnych polecem małe przydomowe oczyszczalnie ścieków. Nie są superdrogie, a opłaty za odprowadzanie ścieków znacznie spadają.
Avatar
ja / 5 stycznia 2013 o 06:39
0
"[color=#4D4D4D][font=arial]Wzrost cen jest uzasadniony – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta" - źle to świadczy o poziomie intelektualnym naszych władz. Krótka analiza podanych przyczyn:[/font][/color][list=1]
[*][color=#4D4D4D][font=arial]spadek zużycia wody - to niezwykle inteligentne uzasadnienie podwyżki. Ludzie ze względu na rosnącą biedę zaczynają oszczędzać to trzeba im dowalić podwyżkę by panom urzedasom słupki się zgadzały i wynik nie popsuł...[/font][/color]
[*][color=#4D4D4D][font=arial]rosnące koszty energii elektrycznej - tu chyba władze nas kłamią ponieważ wstukując w google takie hasło wyraźnie pojawia się komunikat, że URE nie zgodził się na wzrost stawek w 2013 roku i takie firmy jak PGE (chyba wiodący dostawca energii w naszym mieście) nie przewiduje podwyżek bez zgody URE.[/font][/color]
[*][color=#4D4D4D][font=arial]planowane inwestycje - na zdrowy rozsądek inwestycje planuje się po to by pozyskiwać nowych klientów a nie ich tracić podnosząc ceny!!! Normalna firma robi biznesplan, zabezpiecza finansowanie np. z kredytu gdyż inwestycja ma przynieść zyski które spłacą jej koszty i przyniosą dodatkowy dochód. A tu miasto nie dość że za nasze pieniądze to jeszcze za wyższe stawki!![/font][/color]
[/list]
[color=#4D4D4D][font=arial]Następnym razem proponuję więcej wysiłku intelektualnego w przygotowywanie uzasadnienia...[/font][/color]
"[color=#4D4D4D][font=arial]Wzrost cen jest uzasadniony – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta" - źle to świadczy o poziomie intelektualnym naszych władz. Krótka analiza podanych przyczyn:[/font][/color][list=1]
[*][color=#4D4D4D][font=arial]spadek zużycia wody - to niezwykle inteligentne uzasadnienie podwyżki. Ludzie ze względu na rosnącą biedę zaczynają oszczędzać to trzeba im dowalić podwyżkę by panom urzedasom słupki się zgadzały i wynik nie popsuł...[/font][/color]
[*][color=#4D4D4D][f... rozwiń
Avatar
szer / 5 stycznia 2013 o 01:54
0
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów nie idzie do ścieków, podlewanie ogrodów tak samo, mycie samochodów tak samo. Jak długo będziecie nas oszukiwać. W sądzie te MPWiKI nie miałyby szans. A może zróbmy pozew zbiorowy? To są olbrzymie kwoty, które płacimy nieuzasadnione, a Oni jeszcze podwyższją, bo nachapać się nie mogą. Zastanówmy się
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów nie idzie do ścieków, podlewanie ogrodów tak samo, mycie samochodów tak samo. Jak długo... rozwiń
Avatar
xxx / 5 stycznia 2013 o 00:43
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1357322080' post='716492']
znowu pismaki przękręciły

przeciez podwyżek ma nie być
[/quote]

Dla załogi ma nie być podwyżek.
Dla Zarządu i szefostwa nagrody i premie są co roku.
Co roku cena wody wzrasta, więc góra zawsze się nachapie.
Podwyżki cen wody są zawsze motywowane jakimiś komunałami, a potem się okazuje, że MPWiK ciągle przynosi zyski, więc i kolesie się obdzielają.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2013 o 23:47
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1357322080' post='716492']
znowu pismaki przękręciły

przeciez podwyżek ma nie być
[/quote]
tak jak miało nie być podwyżek cen....
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!