Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
na muzeum Polin, na cmentarze zydowskie kasa jest, to i na stary zabytkowy POLSKI kosciół też się powinna znaleźć
Nie jestem fanem narodu żydowskiego, ale też historii nie zmienimy - Żydzi byli obecni w dziejach Polski przez wiele lat. Mamy ich wyrugować z pamięci? Podkreślam też - nie jestem zdania, że nie należy dbać o zabytki sakralne. Ale nie może być tak, że przebogata instytucja, jaką jest Kościół Katolicki, praktycznie nie wykorzystuje w tym celu własnych środków, tylko wiecznie wyciąga łapy po publiczne pieniądze. I po kasę wiernych, ale to już ich wola, czy chcą płacić, czy nie. Za to już wpływu na te kościelne nieruchomości, w dużej mierze jednak finansowane przez państwo (choćby na skutek zwolnień podatkowych, albo przekazywanie działek za symboliczną złotówkę, albo rekompensaty za mienie utracone, nie zawsze zresztą rekompensaty faktycznie należne), państwo nie ma. Czyli ma dać kasę i spadać, tak? Ludzie, puknijcie się. Pazerność kleru nie ma nic wspólnego z religią, wiarą itp. Nauczcie się oddzielać jedno od drugiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prosić biskupów kasy mają że ho ho.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro ten proboszcz sympatyzuje z narodowcami to niech zrobią mu zrzutkę. Kiedyś miałem okazję z nim pogadać i wydawał się fajnym człowiekiem, nawet myślałem żeby dorzucić do jego pomysłów a później wyszły sprawy jak wystawa przeciwko LGBT, jego zdjęcie z jakąś bronią i te chore poglądy... pomyślałem wówczas, jak oni się kryli przed 2015 aż trudno było poznać tę zatruty rozum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...