Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Największy lubelski szpital zaciska pasa. "Jeżeli zbankrutuje, to już nikomu nie pomoże"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 listopada 2019 r. o 11:12 Powrót do artykułu
Jak to jest? Lekarze pracujący w szpitalach mają super domy i super samochody, przedstawiciele handlowi firm farmaceutycznych i produkujacych sprzęt dla szpitali mają super samochody i zarobki, firmy farmaceutyczne i produkujace sprzęt dla szpitali super prosperuja, a SZPITALE MAJĄ DŁUGI I OSZCZĘDZAJĄ ALBO PADAJĄ. Jak to jest?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie to złe wieści. Od kilku miesięcy lekarze z SPSK4 ratują życie i zdrowie mojej mamy. Dokonują cudów niemalże. Na oddziale na którym leży (Neurochirurgia i Rehabilitacja) pracują wspaniali ludzie o ogromnej wiedzy i empatii. Jakkolwiek skończy się ta batalia o moją mamę zawsze będę im wdzięczna. Wszystkim, począwszy od pań salowych aż do pana ordynatora. I teraz do refleksji - o ile więcej mogliby zrobić, ile więcej istnień uratować gdyby te kwestie finansowe nie wisiały nad nimi. Co w tej Polsce nie tak, że żaden ale to żaden rząd nie potrafi tego problemu rozwiązać? A może to brak spójności i kontynuacji reform? Bo od blisko 30 lat każda ekipa ma swoją "lepszą" wizję, totalnie inną niż poprzednia i w kółko zaczynamy te reformy od nowa. Obłęd jakiś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Badania prywatnie  Wizyty prywatnie  A na ZUS płace 1360 miesięcznie i co z tego mam? Od dawna mówię -sprywatyzować 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co Wy na To Pisiory?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja powiem tak. Skąd są pieniądze na tak duży remont szpitala? :) Unia dopłaci a gdzie reszta kasy jak są niby takie dlugi? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To spróbuj zalatwić sobie prywatną opiekę po wypadku z urazem wielonarządowym. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już nie popadajmy w skrajność. Jeżeli pacjentowi można podać zamiennik lekarstwa który mają identyczne działanie, jest tańszy ale też uzyskał stosowne certyfikaty to dlaczego tego nie zrobić? Po co płacić za to samo znaczenie drożej – tylko dla tego ze producent jest bardziej znany, a może że współpracujemy z nim od dawana?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Badania prywatnie Wizyty prywatnie A na ZUS płace 1360 miesięcznie i co z tego mam? Od dawna mówię -sprywatyzować
 Płacisz głównie na emerytów. Też nim kiedyś będziesz. Taka spuścizna po poprzednim ustroju + starzejące społeczeństwo. NFZ więcej raczej nie dostanie, bo są inne wydatki - trzeba realizować kiełbaskę wyborczą, żeby za 4 lata nie spaść ze stołka. To jest zabawa naszym kosztem i tyle. Prywatyzacja? Co to zmieni Twoim zdaniem? Ten kraj od dekad uczy kombinatorstwa i złodziejstwa, przykład ten idzie z góry. Więc zamiast zastanawiać się nad nierealną prywatyzacją przenieś się do szarej strefy, ubezpieczenie z UP i tak będziesz miał, a na emeryturę odłożysz dzięki pieniążkom zaoszczędzonym na zusie i innych daninach :) Uczciwie czy nie przynajmniej nie będziesz przymierał głodem jak nadejdzie czas na emeryturkę, która przy zakładanej i moim zdaniem mocno niedoszacowanej inflacji prawdopodobnie ledwie obstanie na czynsz i bochenek chleba raz na 2 dni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem, że to nie uzdrowi zsytuacji, ale na pewno pomoże w zauważalnym stopniu. I tu pytanie - ile szpital wydaje co roku na kapelanów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i na ochronę Wodza co miesiąc...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cała ta służba zdrowia jest chora. Przykład z tego szpitala z przed 3 lat ojciec był na jednym z oddziałów zrobili mu wszystkie badania oo czym zdiagnozowali chorobę ale stwierdzili, że musi być leczony na innym oddziale. Myślałem, że go przeniosą, otóż nie wypisali go i kazali ma drugi dzień zgłosić się na wskazany oddział. Byłem tak w...by, że głowa mała po co to. Otóż po to aby dwa razy wziąć pieniądze na ojca z NFZ i co na oddziale zrobili ponownie te same badania, po co? To jest właśnie chora służba zdrowia i ten kraj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Damy mniej leków i tańsze, skrócimy pobyty- mówi dyrektor szpitala, damy tańszy lakier i polakierujemy tam tylko, gdzie widać -mówi lakiernik, damy więcej reklam, mniej filmów- mówi manager tv, damy mniej mąki i upieczemy mniejsze bułeczki -mówi piekarz. Oto Polska właśnie i uczciwość wokół nas.
 100/100 To jest zaradność/ uczciwość w pigułce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Jakitaki,zapytaj swoich POprzednikow szczegolnie ryżego i pana Arłukowicza co zrobił ze sluzbą zdrowia dziwne ze nie sprzedali bo tylko to umieli .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skąd pieniądze na nową elewację szpitala? Na coroczne remonty poszczególnych oddziałów ( zamiast zrobić porzadnie), na pełno sanwisk kierowniczych? Niedługo więcej będzie kierowników niż zwykłych praownikow..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale wielu lekarzy zarabia wysokie pensje... do tego często jeszcze chcą żyć na bardzo, bardzo wysokim poziomie i dorabiają na różnych dodatkowych etacikach, dyżurach (nieraz poziom tych usług medycznych "na szybko i w pośpiechu" jest godny politowania...)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki dyrektor robi nowa elewację tak ogromnego szpitala, gdy to nie stać na leki dla ludzi chorych??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Badania prywatnie Wizyty prywatnie A na ZUS płace 1360 miesięcznie i co z tego mam? Od dawna mówię -sprywatyzować
Płacisz głównie na emerytów. Też nim kiedyś będziesz. Z taką służbą zdrowia to to robi się coraz bardziej wątpliwe.
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obciąć wynagrodzenia wszystkim lekarzom dyrektorom ordynatorom podnieśc opłaty za parking do 30zł za sam wjazd.Powaznie ten szpital upadnie czy kogos to obchodzi ? Nikogo niech sobie sami radzą a jak nie to padnie i tyle z Lublina beda jeździć do Chełma Zamoscia Świdnika albo dalej i dobra Lubelszczyzna powinna upasc tutaj powinno byc tylko pole i pole i pole
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te dzieci będą płacić Ci emeryturę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta nowa elewacja wiąże się z termomodernizacją, dociepleniem ścian, wymianą grzejników, szpital musi spełnić normy energetyczne, nie chodzi tu o upiększanie ale poprawę warunków. To zupełnie inne środki niż na leki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...