Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2019 r.
11:09

Największy lubelski szpital zaciska pasa. "Jeżeli zbankrutuje, to już nikomu nie pomoże"

101 72 A A
Szpital jest w trakcie realizacji planu naprawczego
Szpital jest w trakcie realizacji planu naprawczego

Ograniczenie przyjęć pacjentów, badań laboratoryjnych, zastępowanie leków dożylnych doustnymi. Tak, według jednego z lekarzy, miałyby wyglądać oszczędności w SPSK4 w Lublinie. – Mamy kiepską sytuację finansową, ale pacjenci nie są zagrożeni – zapewnia rzeczniczka szpitala

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sygnał o oszczędnościach, których szuka szpital kliniczny nr 4 w Lublinie dotarł do nas od jednego z lubelskich lekarzy.

– To największy szpital w Lubelskim. Ma długi, więc szuka oszczędności. Personelowi odczytano list z dyrekcji: ograniczyć przyjęcia planowe i te z SOR, badania laboratoryjne i obrazowe, dawać leki doustne zamiast dożylne, bo są tańsze – wylicza lekarz i zaznacza: Dyrekcja nie ma jednak wyboru. Jeżeli szpital zbankrutuje, to już nikomu nie pomoże. 

Jak przyznaje Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie, szpital jest w kiepskiej sytuacji finansowej.

– Zamkniemy rok ze stratą na poziomie prawdopodobnie kilkunastu milionów złotych. Być może ta kwota się zmieni, bo zostały złożone do NFZ wnioski o zapłatę lub o przesunięcia rozliczeń świadczeń realizowanych w poszczególnych oddziałach – tłumaczy Podgórska.

– W tym tygodniu wpłynęło do nas pismo ze szpitala w tej kwestii. Aktualnie zajmujemy się tym tematem – potwierdza Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ.

Szpital jest w trakcie realizacji planu naprawczego. – To wymusza na nas pewne działania. W związku z kiepską sytuacją finansową dyrekcja rzeczywiście skierowała 30 października apel do wszystkich kierowników komórek organizacyjnych szpitala o wsparcie działań oszczędnościowych. W piśmie, które wzbudziło pewne kontrowersje wśród pracowników, wskazane zostały obszary, w których takie działania można podjąć – tłumaczy rzeczniczka szpitala i precyzuje: Chodziło np. o ograniczenie do niezbędnego minimum zamówień leków i sprzętu medycznego, oczywiście bez naruszania komfortu pacjenta, nie mówiąc już o zagrożeniu dla zdrowia.

Poza tym dyrekcja apelowała o ograniczenie w miarę możliwości najdroższych procedur medycznych. – W tym wypadku te ograniczenia zawierają jednak szereg wyłączeń w zależności od stanu klinicznego pacjenta – podkreśla rzeczniczka szpitala. – Apel dotyczył także ograniczenia dublowania diagnostyki, co zdarza się bardzo często. Czasem te same badania zlecane są np. na SOR, a potem także na oddziale – dodaje Podgórska.

– Zdajemy sobie sprawę z konieczności oszczędności w zakresie diagnostyki, a także dłuższych pobytów w szpitalu. Informujemy o tym pacjentów i wskazujemy np. konieczność przejmowania pacjentów przez opiekunów – mówi prof. Konrad Rejdak, kierownik Kliniki Neurologii w SPSK4 w Lublinie. – Co do „zamrożenia” zatrudnienia pracowników, na co też wskazywała dyrekcja, to i tak do końca roku nie mieliśmy takich planów. Nie są także zagrożone programy lekowe dotyczące pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, bo w połowie roku udało nam się wywalczyć większe finansowanie w tym zakresie.

e-Wydanie

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 11:12
+36
Sami wybraliście. Ważne że przelewy do bezyluba z Torunia idą szerokim strumieniem.
Avatar
PP / 8 listopada 2019 o 11:21
+34
Sami wybraliście. Ważne że przelewy do bezyluba z Torunia idą szerokim strumieniem.
 Dokładnie tak. Niech dalej rozdają pieniądze. 
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 13:09
+32
Powiedzmy to sobie szczerze. To nie tylko ten szpital jest w kłopotach. WSZYSTKIE nasze szpitale mają kłopoty. Reforma służby zdrowia za rządów pis polega na ciągłym pogarszaniu standardów leczenia i powolnym zabijaniu tego obszaru działalności państwa. To są rządy PIS. To dotyczy prawie każdej dziedziny.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 11:33
+28
Uuuu... To już tak źle jest w Służbie Zdrowia, że nawet szpitale kliniczne się chwieją...? Szybko idzie... Na SOR-ach horror... W zeszłym roku umarła rekordowa liczba Polaków, najwięcej od II Wojny światowej... dane rządowego GUS
Avatar
Myślący / 9 listopada 2019 o 08:08
+24
Szpitale są od tego żeby leczyć ludzi a nie żeby zarabiały, bo chodzi o to że pieniądze na ich utrzymanie wplacamy my w składce zdrowotnej! Pracujemy, utrzymujemy więc korzystamy. Szpital z zalożenia jest instytucją która wydaje pieniądze na to żeby ratować życie i zdrowie ludzi którzy żyją w społeczeństwie i gadanie coś o stratach albo nierentownych zabiegach to po prostu czysta patologia! Ludziom się w głowach poprzewracało. 
Avatar
takie tam / 8 listopada 2019 o 22:16
+22
A może by tak obciąć premię za wszystkie czynności wykonywane w ramach etatu, obciąć dodatki za świadczenie usług w poradni w ramach czasu pracy, zwolnić personel pielęgniarski i lekarski zatrudniony ponad normy (o dziwo nie można narzekać na niespełnianie norm), przypilnować lekarzy pełnoetatowych, żeby nie kończyli pracy o 11-12 i biegli do gabinetów prywatnych, wprowadzić elektroniczną dokumentację, ograniczyć papierologię, wycenić procedury i planowo realizować opłacalne świadczenia (tak, takie też jeszcze istnieją), zoptymalizować wykorzystanie bloku operacyjnego, realnie obciąć niepotrzebne piony dyżurowe itd. itd. itd. Oczywiście wprowadzenie zamienników leków, ograniczenie niepotrzebnych badań itp. również przyniosą oszczędności (o ile ktoś się do nich zastosuje), ale nie tutaj trzeba szukać milionów... Niestety niektóre decyzje wymagają niezależności, a w szpitalu obecnie rządzi um, a nie dyrektor...
A może by tak obciąć premię za wszystkie czynności wykonywane w ramach etatu, obciąć dodatki za świadczenie usług w poradni w ramach czasu pracy, zwolnić personel pielęgniarski i lekarski zatrudniony ponad normy (o dziwo nie można narzekać na niespełnianie norm), przypilnować lekarzy pełnoetatowych, żeby nie kończyli pracy o 11-12 i biegli do gabinetów prywatnych, wprowadzić elektroniczną dokumentację, ograniczyć papierologię, wycenić procedury i planowo realizować opłacalne świadczenia (tak, takie też jeszcze istnieją), zoptymalizować wykor... rozwiń
Avatar
_K_ / 8 listopada 2019 o 14:46
+21
Wiem, że to nie uzdrowi zsytuacji, ale na pewno pomoże w zauważalnym stopniu. I tu pytanie - ile szpital wydaje co roku na kapelanów?
Avatar
Hehehe / 8 listopada 2019 o 12:01
+21
Najlepiej to wydawać pieniądze na ochronę tęczowych marszów nierówności i nienawiści.
 Najlepiej wydawać na nierobów z kilkorgiem dzieci. 
Avatar
Jane Doe / 8 listopada 2019 o 14:17
+20
Dla mnie to złe wieści. Od kilku miesięcy lekarze z SPSK4 ratują życie i zdrowie mojej mamy. Dokonują cudów niemalże. Na oddziale na którym leży (Neurochirurgia i Rehabilitacja) pracują wspaniali ludzie o ogromnej wiedzy i empatii. Jakkolwiek skończy się ta batalia o moją mamę zawsze będę im wdzięczna. Wszystkim, począwszy od pań salowych aż do pana ordynatora. I teraz do refleksji - o ile więcej mogliby zrobić, ile więcej istnień uratować gdyby te kwestie finansowe nie wisiały nad nimi. Co w tej Polsce nie tak, że żaden ale to żaden rząd nie potrafi tego problemu rozwiązać? A może to brak spójności i kontynuacji reform? Bo od blisko 30 lat każda ekipa ma swoją "lepszą" wizję, totalnie inną niż poprzednia i w kółko zaczynamy te reformy od nowa. Obłęd jakiś.
Dla mnie to złe wieści. Od kilku miesięcy lekarze z SPSK4 ratują życie i zdrowie mojej mamy. Dokonują cudów niemalże. Na oddziale na którym leży (Neurochirurgia i Rehabilitacja) pracują wspaniali ludzie o ogromnej wiedzy i empatii. Jakkolwiek skończy się ta batalia o moją mamę zawsze będę im wdzięczna. Wszystkim, począwszy od pań salowych aż do pana ordynatora. I teraz do refleksji - o ile więcej mogliby zrobić, ile więcej istnień uratować gdyby te kwestie finansowe nie wisiały nad nimi. Co w tej Polsce nie tak, że żaden ale to żaden rząd ... rozwiń
Avatar
Japolan / 9 listopada 2019 o 00:30
+19
Jeden z czterech największych szpitali w Lublinie ma bardzo poważne problemy - zaś dla lubelskich szumowin politycznych problemem jest ratowanie kolesi partyjnych przed bezrobociem; teraz lubelska agencja zatrudnienia "Posady i Stanowiska" (PiS przy ul. Królewskiej) szuka synekur dla wykopanych z Sejmu dwóch panów: Lecha Sprawki oraz Krzysztofa Michałkiewicza, zaś przed około rokiem jako agencja pracy działał (kierujący PO w Województwie Lubelskim) dr Krzysztof Żuk (decydując o przygarnięciu do lubelskiego Urzędu Miasta "spadochroniarzy", np. z Urzędu Marszałkowskiego, oraz przyczyniając się do ustawienia swego dotychczasowego zastępcy, pana Krzysztofa Komorskiego, w miejskiej spółce "MOSiR"). Tak zachowują się prawdziwi okupanci - tym razem polskojęzyczni!
Jeden z czterech największych szpitali w Lublinie ma bardzo poważne problemy - zaś dla lubelskich szumowin politycznych problemem jest ratowanie kolesi partyjnych przed bezrobociem; teraz lubelska agencja zatrudnienia "Posady i Stanowiska" (PiS przy ul. Królewskiej) szuka synekur dla wykopanych z Sejmu dwóch panów: Lecha Sprawki oraz Krzysztofa Michałkiewicza, zaś przed około rokiem jako agencja pracy działał (kierujący PO w Województwie Lubelskim) dr Krzysztof Żuk (decydując o przygarnięciu do lubelskiego Urzędu Miasta "spa... rozwiń
Avatar
Andrzej / 2 dni temu o 18:10
0
Szpitale muszą być dochodowe - tak się wmawia ludziom ! A czy POLICJA też jakoś musi być dochodowa ? A czy STRAŻ POŻARNA też ma być dochodowa ? Bo gdzie tu jakaś konsekwencja ???
Avatar
_K_ / 14 listopada 2019 o 12:35
+1
W ciągu ostatnich 30 lat wybudowano w całej Polsce 7 nowych szpitali i ok. 1400 nowych kościołów (czyli 200 x więcej)
I właśnie dlatego to jest CHORY KRAJ.
Avatar
Zenobia / 14 listopada 2019 o 09:08
+1
W ciągu ostatnich 30 lat wybudowano w całej Polsce 7 nowych szpitali i ok. 1400 nowych kościołów (czyli 200 x więcej)
Avatar
Artur / 12 listopada 2019 o 22:29
0
Ale wielu lekarzy zarabia wysokie pensje... do tego często jeszcze chcą żyć na bardzo, bardzo wysokim poziomie i dorabiają na różnych dodatkowych etacikach, dyżurach (nieraz poziom tych usług medycznych "na szybko i w pośpiechu" jest godny politowania...)
 Zazdrościsz? Wiesz zawsze możesz ich zwolnić i poszukać innych chętnych...
Avatar
_K_ / 12 listopada 2019 o 07:31
+3
WSZYSTKIEMU WINNA JEST "KOMUNA", BO TO ONA NABUDOWAŁA SZPITALI JAK ZWARIOWANA I TERAZ TYLKO MAMY Z TYM KŁOPOT!
Mam wrażenie, że kościołów jest w Polsce dużo więcej, niż szpitali. Gdyby się tak nie przyssały do państwowej kasy, to może na leczenie byłoby więcej pieniędzy...
Avatar
_K_ / 12 listopada 2019 o 07:30
+4
To pytanie kieruj do Rostowskiego i Arłukowicza.
PiS rządzi od czterech lat, ale wszelkie niepowodzenia i swoją nieudolność wciąż tłumaczy byłymi rządami Platformy. A podobno wystarczyło nie kraść...
Avatar
_K_ / 12 listopada 2019 o 07:28
+2
Do Faust ? Jeszcze i ty będziesz potrzebował tej wody swieconej spowiedzi i namaszczenia chciał bym widzieć wtedy twojej zachowanie i mądrości.
Czy naprawdę myślisz, że każdy na łożu śmierci się "nawraca"?
Avatar
_K_ / 12 listopada 2019 o 07:27
0
Doktory "zjedzą" nasze składki  , farmaceuci zarobią na lekach wywożąc je na zachód a nas będą leczyć suplementami. No bo jaki inny obraz się rysuje ? Byle jaki żółtodziób w kitlu domaga się Bóg wie jakich zarobków a Szumowski ulega i płaci . Mnie i wielu moim znajomym wydaje się że ministrem zdrowia nie powinien być lekarz tylko dobry i twardy ekonomista  który doktorom płaciłby za wyniki w leczeniu a nie jedynie za posiadany dyplom, który dość często został wydany delikwentowi za tatusiowe wpływy.
Postudiuj sobie medycynę, a zobaczysz, czy to za tatusiowe wpływy otrzymuje się dyplom. T niesamowite, jak to Polacy znają się na wszystkim, zwłaszcza na tym, czym się nie zajmują, a wśród tych branż medycyna i zarządzanie stoją na pierwszym miejscu...
Postudiuj sobie medycynę, a zobaczysz, czy to za tatusiowe wpływy otrzymuje się dyplom. T niesamowite, jak to Polacy znają się na wszystkim, zwłaszcza na tym, czym się nie zajmują, a wśród tych branż medycyna i zarządzanie stoją na pierwszym miejscu... rozwiń
Avatar
Anka / 12 listopada 2019 o 03:25
0
Ile kasy nie dadzą to i tak mało bo zaraz zaczną biedni lekarze i biedny personel medyczny strajkować o wyższe wynagrodzenia  i dla wkółko  . Leczenie pacjentów jest ostatnią rzeczą na którą się finansuje. 
Avatar
Miki / 11 listopada 2019 o 19:51
+5
Zwolennicy PiS Wspierajcie partię czynem - umierajcie przed terminem.
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 29 69

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 16 57

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 7

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 15 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 125 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 3 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 69 36

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.