Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
dupy jesteście i tyle w temacie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiem Wam dlaczego tak wielu nie poszło - otóż: dorabiają na kilku etatach i im się nie opłaca najnormalniej w świecie. Nawet sobie nie zdajecie sprawy z tego jak zayebiste pensje mają nauczyciele, a taki np. nauczyciel wuefu czesze miesięcznie 6 tysiaków. Mistrzostwo świata to oczywiście nauczyciele matmy dający korki. W szkołach specjalnych też nie są gorsi. Taki nauczyciel z uprawnieniami SI wyciąga nawet 8-10.000 miesięcznie, podobnie inni specjaliści od terapii autystów. Tak więc moi drodzy - paradoks. Niby mają tak źle ale jak trzeba strajkować, to nie ma komu :-) Oczywiście jestem za podniesieniem płac nauczycielom i niech mają nawet 2.000 więcej, w zamian oczekuję od nich 40 godz. tygodnia pracy i normalnego wymiaru urlopu. To wszystko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że nauczyciele przesadzają, bo wystarczy popatrzeć na oświadczenia majątkowe nauczycieli, którzy zasiadają w radach gmin (wiejskich lub miejskich) i widać ile naprawdę zarabiają. Znam wielu nauczycieli i nie widzę u któregokolwiek, aby klepał przysłowiową biedę, wręcz przeciwnie to ludzie, którzy mają fundusze na dobre samochody, domy i luksusowe letnie wyjazdy całą rodziną. Tak mają ludzie źle zarabiający? Poza tym, nikt ich na siłę nauczycielem nie uczynił! Sami wybrali ten zawód, bardzo często "odziedziczyli" profesję po rodzicach i często orłami edukacji nie są. Przecież mogli wybrać inny, lepiej płatny i lżejszy zawód i teraz nie narzekać. Uważam, że powinno się w pierwszej kolejności zlikwidować kartę nauczyciela. Należy też pozwolić rodzicom i uczniom na coroczną tajną ocenę pracy nauczyciela. Teraz niektórzy to zachowują się jak przysłowiowe święte krowy, bo wiedzą, że karta ich chroni i dopóki nie uderzą ucznia lub nie przyjdą na bani, nic im nie można zrobić. To chore podejście, bo chroni miernoty, a nie pozwala wykazać się ludziom z prawdziwym powołaniem do nauczania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ZNP za platformy / zsl nic nie robiło tylko siedziało a za platformy 7 lat podwyżek nie było !!! Teraz są tylko za niskie, ale wówczas do 2015 r. ZNP siedziało przeważnie cicho i tylko nóżką potupywało, a teraz odważni ZNPowcy ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do  ssjijsijs -  Możesz mieć sporo racji, bo znam nauczyciela w-f z małej gminy pod Kraśnikiem, który na spokojnie poza pracą w szkole podstawowej, prowadzi treningi w dwóch klubach dla dzieci. Na brak pieniędzy absolutnie nie narzeka, a obecna sytuacja bardzo mu odpowiada, no bo gdzie będzie mu lepiej? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że nauczyciele przesadzają, bo wystarczy popatrzeć na oświadczenia majątkowe nauczycieli, którzy zasiadają w radach gmin (wiejskich lub miejskich) i widać ile naprawdę zarabiają. Znam wielu nauczycieli i nie widzę u któregokolwiek, aby klepał przysłowiową biedę, wręcz przeciwnie to ludzie, którzy mają fundusze na dobre samochody, domy i luksusowe letnie wyjazdy całą rodziną. Tak mają ludzie źle zarabiający? Poza tym, nikt ich na siłę nauczycielem nie uczynił!  Sami wybrali ten zawód, bardzo często "odziedziczyli" profesję po rodzicach i często orłami edukacji nie są. Przecież mogli wybrać inny, lepiej płatny i lżejszy zawód i teraz nie narzekać. Uważam, że powinno się w pierwszej kolejności zlikwidować kartę nauczyciela. Należy też pozwolić rodzicom i uczniom na coroczną tajną ocenę pracy nauczyciela. Teraz niektórzy to zachowują się jak przysłowiowe święte krowy, bo wiedzą, że karta ich chroni i dopóki nie uderzą ucznia lub nie przyjdą na bani, nic im nie można zrobić. To chore podejście, bo chroni miernoty, a nie pozwala wykazać się ludziom z prawdziwym powołaniem do nauczania.
 A niby dlaczego tajna? W tajnej można nawymyślać mnóstwo różnych bzdur. Dlaczego nie zwrócisz uwagi na to, co Ci się nie podoba w oczy albo sam nie zgłosisz do dyrektora? Czyżby odwagi brakowało twarz pokazać? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurła, żadna grupa zawodowa nie jest tak uprzywielojowana jak nauczyciele. Pracują ok 20 godzin lekcyjnych, ponad 3 miesiace wolnego, o dorabianiu na karepetycjach to już nie wspomnę. Czego nie protestowali za PO, jak nie mieli podwyzek. Oni Chcą 1000 pln, podwyżki- żadna grupa zawodowa nigdy tyle nie dostała. Ponadto mam nadzieję, że ZNP zostanie zlikwidowany, a każdy nauczyciel uczący w szkole będzie uczył dobrze w szkole a nie na korepetycjach za które bierze 50 pln za godzinę i nie rozlicza się z fiskusem. Pan Broniarz na emeryturę a ZNP do likwidacji. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nauczyciele mieli iść na L4, ale poszli na lekcje."***Łaskawcy!!! :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tacy sa wlasnie nauczyciele...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tchórze, uważam , że później mamy takie społeczeństwo ,że się wszystkiego boi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A u mnie w umowie z Niemcem mam taki ładny punkcik: "Za straszenie chorobą mogę zostać obciążony karą". Jednym słowem mogą mi niewyplacić pensji. Tylko problem w tym, że w Polsce nauczycielom wyplaca się pensję z góry ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A niby dlaczego tajna? W tajnej można nawymyślać mnóstwo różnych bzdur. Dlaczego nie zwrócisz uwagi na to, co Ci się nie podoba w oczy albo sam nie zgłosisz do dyrektora? Czyżby odwagi brakowało twarz pokazać? 
 Dlaczego tajna? A np dlatego, że nauczycielem matematyki w szkole średniej jest wice dyrektor szkoły. Jako nauczyciel jest delikatnie mówiąc słaby, olewa wszystko, ale z racji pełnionej funkcji wszyscy się boją jaśnie panu zwrócić uwagę. Wychowawcy klas, którym zwraca się uwagę na temat tego nauczyciela mówią, że nic nie mogą zrobić bo to prawie dyrektor i nikt nie chce z nim zadzierać. A właśnie gdyby podczas takiej corocznej tajnej oceny zobaczono jakie są opinie o jego nauczaniu, może ktoś wyżej podjąłby decyzję o zmianie nauczyciela na takiego co chce uczyć i to nie tylko na prywatnych korkach? Co do bzdur, to jeśli jedna osoba napisze bzdury, można sprawę przemilczeć, ale jak co najmniej pół klasy będzie miało podobne zdanie, to chyba nie można mówić o bzdurach. Takie oceny pracy nauczyciela funkcjonują w wielu krajach i nie ma tam tworu o nazwie "Karta nauczyciela", który jest swoistym, przepraszam z wyrażenie, du.ochronem dla nauczycieli. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żadna grupa zawodowa nie jest tak uprzywilejowana ???? Jak to nie, a kasta nadzwyczajna sędziowie, 38 dni urlopu, biorą kiedy chcą, 4 dniowy tydzień pracy, nie płacą ZUS i podatków, immunitety ***ety, 9-15 tyś zł do wypłaty, stany spoczynku itd, policja i wojsko też nie ma źle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Nauczyciele, daliście przykład patriotyzmu, odpowiedzialności i uczciwości, "paralizatorom" z sądów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cholerni tchórze bez kręgosłupa moralnego ,same baby i zniewieściali faceci,niech was cholera,najlepiej ,jak inni za was nadstawią karku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A za co im podwyżki ? Pracują po 4 godziny dziennie wszystkie święta ferie wakacje wolne. Dla mnie nie ma podstaw na żadne podwyżki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
belfry to papierowe tygrysy, przeciez jak ich wylejom, to gdzie pójdą; matka mi mówiła jak nie zdasz na prawo czy medycynę; to ostatecznie bedziesz uczył; ostatecznie zostałem magistrem od przysiadów, oczywiście zaocznie,a jeżdżę tirem ......życie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
.... i od tej chwili nie mogą liczyć na jakąkolwiek empatię z mojej strony! Już o godz. 6 rano powiozłem małżonkę, aby zajęła się dwójką naszych wnucząt i okazuje się, iż zajęcia szkolne jednak się odbędą!. Po co więc ta wrzawa i szum, jeśli brakuje Wam determinacji w walce o lepsze wynagrodzenia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proste jak konstrukcja cepa ,jak ci nie odpowiada to idż do innej pracy,szukaj lepiej płatnej może 2 ghodz dziennie uda ci sie odszukac. Nie pasuje to poszeł/la w inny zawód .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proste jak konstrukcja cepa ,jak ci nie odpowiada to idż do innej pracy,szukaj lepiej płatnej może 2 ghodz dziennie uda ci sie odszukac. Nie pasuje to poszeł/la w inny zawód .
 Powiedz to lekarzowi, jak juz odsiedzisz swoje w kolejce 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...