Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

\"Nie\" dla krematorium przy Majdanku

Utworzony przez Gość, 27 listopada 2008 r. o 01:48 Powrót do artykułu
Hmmm coś jest tu nie tak koło naszych grobów na lipowej Żydzi urządzili sobie dyskoteke z centrum handlowym(wsumie cieszyłem sie ze Plaza powstaje -nowe miejsca pracy lublin stał sie mniejszą dziura) a z Majdanka robią stefe sacrum .Wydaje mi sie ze nie powinnismy blokować inwestycji w naszym mieście zwłaszcza tych o rodzimym pochodzeniu kapitału.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś tu nie tak z tym uzasadnieniem.Komu przeszkadza spopielarnia?Nie przeszkadza cmentarz obok dawnego obozu koncentracyjnego a przeszkadza spopielarnia,która i tak by nie była "wyeksponowana" i nie miała by żadnego wpływu na pamieć po zamordowanych tam ludziach.Z tego co mi wiadomo,spopielarnie nie miała by się mieścić na TERENIE SAMEGO OBOZU lecz poza terenem dzisiejszego muzeum zagłądy, Protestują Żydzi nawet z Ameryki.A co mają do gadania obcokrajowcy co się ma dziać w naszym kraju,na naszym terenie? Na terenie byłego obozu zagłady w Oświęcimiu ustawiono krzyż papieski i terenem zawładnęły zakonnice-to dobrze?A jak u nas ma powstać spopielarnia zwłok to źle?Przeciem (moim zdaniem) taki obiekt nie będzie wyglądał jak krematorium z wysokim kominem jak w elektrociepłowni czy dawnej piekarni.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyjątkową wrażliwością wykazują się gminy żydowskie tylko wtedy, gdy biznes przechodzi im koło nosa: doprowadzono do rozbiórki sklepu obok obozu w Oświęcimiu, w zamian budując sklep z rozrywką koło najstarszej nekropolii przy Lipowej, teraz Majdanek... Czy Polacy nie mają już nic do powiedzenia we własnym kraju?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WASIE ULICE NASIE KAMIENICE,NIE WIEDZIAŁEM ŻE JUŻ SĄDY TEŻ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To bardzo dziwna decyzja sądu ! Majdanek, pobliże cmentarza, to najlepsze miejsce na krematorium. Dziwne, że Miasto pozwala tam na handel, a jest przeciwko działalności, jak najbardziej związanym z tym miejscem. W ŚWIĘTO ZMARŁYCH HANDLOWANO NAWET GOFRAMI !!! TYM SPOSOBEM NIE BĘDZIE W LUBLINIE SPALARNI ZWŁOK, PONIEWAŻ ŻADNA LOKALIZACJA NIE BĘDZIE LEPSZA. Może powstanie gdzieś daleko za miastem, wtedy wzrosną ceny usługi i będzie więcej kłopotów organizacyjnych dla klientów. Sama mam ochotę być skremowana, dlatego zabieram głos w tej sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja rozumie panstwa argumenty, jednak uwazam iz trzeba znalezc miejsce moze w nie az tak bliskiej odleglosci od majdanka. temu miejscu nalezy sie szacunek i pamiec, nie pozwolmy, aby serca nasze zabliznily sie blona niepamieci jednoczesnie musimy isc na przod, i nalezy zrobic wszystko - w tym takze inicjatywe obywatelska - aby takie szczegolne "miejsce" mialo lokalizacje odpowiednia. nie wieze, ze miasto nie potrafiloby zrobic z tym porzadku. chyba ze nie chce... moim zdaniem, miasto powinno zaoferowac jakas alternatywe, rozsadna rzecz jasna. i mimo wszystko uwazam, ze nie moze byc tak, ze po niespelna 70. latach, kolo miejsca tak waznego byla by spalarnia. biorac pod uwage kontekst historyczny i to do czego sluzyl oboz, byloby to znakiem ignorancji dla krwi przelanej w tym miejscu. juz sobie wyobrazam naglowek w die welt lub das bild: polacy ucza sie po 70. latach od niemcow... przepraszam za ten niesmaczny sarkazm, ale uwazam ze moze to uzmyslowi panstwu o co mi chodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będzie nowy cmentarz w Łęcznie, zapraszamy 'STYKS' i spalarnie zwłok do nas!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że lepszym miejscem dla spalarni byłaby okolica mającego wkrótce powstać nowego cmentarza na Poligonowej. W dalszej perspektywie - skoro Majdanek za czas jakiś się "skończy" jako cmentarz - byłoby wygodniej dla klientów (osób załatwiających pogrzeb), a przy tym bez asocjacji z krematoriami obozowymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popieram przedmowce gofry zelki wata cukrowa cukierki rekawiczki to ludzi nie kole w oczy generalnie media przdstawiaja sprawe tak jak by to krematorium mialo powstac na terenie obozu wiec jak juz piszecie o sprawie zrobcie tez zdjecie faktycznej lokalizacji obiektu a nie zrobiliscie zdjecie kopuly przez co wprowadzacie ludzi w blad i pytanie dlaczego pisze o tym dziennik czyzby jakies powiazanie rodzinne z ludzimi z konkurencji pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE DAJMY zYDOM DYKTOWAC NAM CO MAMY ROBIC. CO TO ZA ROZNICA GDZIE STANIE KREMATORIUM? CZY NA MAJDANKU CZY W INNYM MIEJSCU. NIKT NIE CHCE ZBUDOWAC KREMATORIUM NA MIEJSCU OBOZU KONCENTRACYJNEGO, POZA TYM - JAK zYDZI BUDOWALI PLAZE Z DYSKOTEKAMI BARAMI I SKLEPAMI KOLO NASZEGO CMENTARZA TO SIE NIE PIEPRZYLI, I WLADZA SIE NIE PIEPRZYLA TYLKO ZEZWOLILA IM NA BUDOWE TEGO MOLOCHA MALO KOMU POTRZEBNEGO W ZAMIAN ZA WYMIANE KILKU STUDZIENEK NA LIPOWEJ. NIE DAJMY zYDOM RZADZIC POLSKĄ. OBUDŹCIE SIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej dla nas by było rozebrać baraki, zaorać teren i posadzić drzewa. Wtedy zniknął by powtarzający się co rusz jazgot środowisk żydowskich o bezczeszczeniu terenu na którym mordowano ludzi. Zniknął by problem "wycieczek" młodzieży z Izraela której zabrania się kontaktu z młodzieżą polską bo a nóż zaraza przejdzie i prawda okaże się inna niż wpajano w Telawiwie!!! Gdyby spalarnia miała stanąć na ścisłym terenie dawnego obozu - no miałbym też pewne obawy. Ale spalarnia w jakiejś tam odległości od muzem - mnie osobiście nie razi!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...