Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowy dworzec autobusowy w Lublinie. Za 371 mln zł

Utworzony przez xxxx, 2 marca 2013 r. o 08:38 Powrót do artykułu
super wiadomość!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wreszcie tylko potrzebna jest lepsza komunikacja z centrum miasta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No nareszcie,super wiadomość!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak powinno być!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
d*** motyli nalapia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
boje się tylko tego konkursu.........na lotnisku był świetny projekt to go skopali, w teatrze w budowie też była jazda i proces, na litewskim go unieważnili, na zygmuntowskich projekt koszmarek stadionu poszedł do kosza.......obawa graniczy z pewnością, że powstanie piękny projekt zabraknie kasy i znów zrobią atrapę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Imponują mi takie komentarze typu "super wiadomość". Nie jestem malkontentem, ale trudno sobie wyobrazić odjeżdżające z okolic dworca autobusy, gdy teraz wystarczą trzy tiry i stoisz w korku od krzyżówki Krochmalnej z Kawią. Wiem, że to dopiero plany-marzenia. Chociaż wolę dobry dworzec od nowego stadionu, na którym nie wiem jaka drużyna miałaby grać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakaś mania wykrzywiania zdjęć ogarnęła Dziennik i panów " artystów " czy może przez takie ukośnie kadrowanie, zwykłe zdjęcie informacyjne , w mniemaniu pana " artysty " nabiera cech profesjonalizmu ( sztuki ) ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł, ale jak wspominał już ktoś na forum do dobrej realizacji droga daleka. Będziemy trzymać kciuki bo co innego nam pozostaje. Jeśli projekt nabierze tempa to może daruję prezydentowi że nie zbudował jeszcze wiaduktu nad Głęboką. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajek zapominasz o nowej infrastrukturze jaka ma być zbudowana. Przedłużenie Muzycznej, Dywizjony 303. Dworzec będzie bardzo blisko wewnętrznej obwodnicy więc dostęp na jakąkolwiek wylotówkę będzie łatwy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Podzamczu przydałby się wtedy jakiś mini dworzec/końcowy komunikacji miejskiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
byleby nie zbudowali prostego klocka, bo obok stylowego i historycznego dworca PKP będzie pasować jak p... do jeża.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale inwestycja!!!! 4-ry kondygnacje, 6.7tys*4=26.8 tys m2 i koszt 371 mln. Wychodzi że 1m2 kosztuje jakieś 13 tys PLN, to naprawdę europejski poziom. Ciekawe co tam bedzie, może perskie dywany i złote klamki? Może nawet basen, jakuzzi i lądowisko helikopterów. To z pewnością inwestycja XXI wieku dla nowego Lublina. I pomyśleć, że wszystko to, żeby podróżować PKS-em. Brawo Panie Prezydencie! Oby tak dalej, to przebije Pan nawet szejków. Co z tego, że nie za swoją kasę, za kredyty, ważne że jest drogie i każdy będzie nam zazdrościć ... a że paru znajomych się na tej budowie obłowi, też jest całkowicie zrozumiałe. Ja jako skromny człowiek, ze względów patriotycznych płaciłem podatki w Lublinie, mimo, że pracuję w innym mieście. Postanowiłem, że jednak będę płacił tam, gdzie zarabiam, bo jakoś do tego wszystkiego nie pasuję. Tam wprawdzie nie mają złotych klamek i perskich dywanów, ale nie mają również dziurawych dróg, brudnych ulic, rozpadających się chodników, zapuszczonych parków i śmieci latających po dworze. NIe mają również kibla za 1,3 mln złotych Żegnem Panie Prezydencie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SĄ TO TYLKO WIELKIE OBIETNICE - JAK URZĘDASY PANUJĄCEGO PREZYDENTA WYOBRAŻAJĄ SOBIE DOJAZD DO DWORCA - ZAPCHANĄ DO GRANIC MOŻLIWOŚCI KROCHMALNĄ , CZY TRASĄ ZIELONĄ, KTÓRA BĘDZIE ZBUDOWANA ZA KILKADZIESIĄT LAT - NA PAPIERZE TO WSZYSTKO PIĘKNIE WYGLĄDA - NA MARGINESIE A DLA KOGO MA BYĆ TEN DWORZEC - PKS WSCHÓD ROZKRADZIONA DO KOŃCA PRZEZ KOLESI Z PO , CZY DLA BUSIARZY - ONI I TAK WOLĄ ŚCISŁE CENTRUM - PAN PREZYDENT PLANUJE WIELE INWESTYCJI BEZ JAKIEGOKOLWIEK ROZEZNANIA EKONOMICZNEGO . CZYŻBY BYŁA TYLKO OKAZJA DO BUDOWY NOWEGO CENTRUM HANDLOWEGO. PLANY JAK WIDAĆ TO ROZPOCZĘCIE KAMPANII WYBORCZEJ. LUBLIN TO SETKI NIEDOKOŃCZONYCH INWESTYCJI - W TYM MIEŚCIE BRAK PRAWDZIWEGO GOSPODARZA. JEDYNE SUKCESU RATUSZA TO WIELKIE NARADY I WIELKIE PIANOBICIE . BĘDZIEMY O TYM PAMIĘTAĆ PRZY WYBORACH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obywatel napisał:
Ale inwestycja!!!! 4-ry kondygnacje, 6.7tys*4=26.8 tys m2 i koszt 371 mln. Wychodzi że 1m2 kosztuje jakieś 13 tys PLN, to naprawdę europejski poziom. Ciekawe co tam bedzie, może perskie dywany i złote klamki? Może nawet basen, jakuzzi i lądowisko helikopterów. To z pewnością inwestycja XXI wieku dla nowego Lublina. I pomyśleć, że wszystko to, żeby podróżować PKS-em. Brawo Panie Prezydencie! Oby tak dalej, to przebije Pan nawet szejków. Co z tego, że nie za swoją kasę, za kredyty, ważne że jest drogie i każdy będzie nam zazdrościć ... a że paru znajomych się na tej budowie obłowi, też jest całkowicie zrozumiałe. Ja jako skromny człowiek, ze względów patriotycznych płaciłem podatki w Lublinie, mimo, że pracuję w innym mieście. Postanowiłem, że jednak będę płacił tam, gdzie zarabiam, bo jakoś do tego wszystkiego nie pasuję. Tam wprawdzie nie mają złotych klamek i perskich dywanów, ale nie mają również dziurawych dróg, brudnych ulic, rozpadających się chodników, zapuszczonych parków i śmieci latających po dworze. NIe mają również kibla za 1,3 mln złotych Żegnem Panie Prezydencie
Hmm jakby uwiarygodnić mój komentarz?... Ah podeprę się prymitywną matematyką może będzie wyglądał na mądrzejszy. Obliczenia wzięte z przysłowiowej d.... + zero wiedzy z zakresu budownictwa. To nie jest blok mieszkalny tylko dworzec. Ale skoro Pan (pracujący jak mniemam w Narnii) i tak nie płaci tu podatków to co to Pana niby interesuje?...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to przecie jest dworzec na dworcowej, ku uciesze lumpów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję asd za dodatkowe info na temat innych ulic, po prostu więcej wiadomości było na temat wylotówek w stronę obwodnicy, a nie przebudowy lub dokończenia, np. Muzycznej. Ciągnę temat dalej, zastanawiam się jak zostanie rozwiązana sprawa autobusów podmiejskich typu 39, 11, 5, 10, 57. Chyba szykuje się niezła rewolucja gdy plany wypalą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
k...a co za ćwoki mieszkają w tym mieście - nic im nie pasuje jestem za budować , rozwijać to zadupie Polski B lub D a ćwoki niech rowerami po polach jeżdżą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja nie chcę żeby dworzec był przeniesiony. Korzystam z niego prawie codziennie, wjeżdżając od strony Elizówki. Obecny Dworzec PKS znajduje sie praktycznie w centrum miasta, na piechotę można się szybko z niego dostać na starówkę, na deptak, do ważnych miejskich urzędów, czy instytucji kultury. Spacer jest krótki i bezpieczny. Nie wyobrażam sobie przeniesienia dworca w podejrzane okolice ul. Dworcowej, nie wyobrażam sobie urządzania spacerów w tamtej okolicy. Punkt przesiadkowy przy ul Ruskiej, wow, cóż za wspaniałomyślność włodarzy. Ile będzie miał stanowisk, jedno, dwa? Ciekawe czy gdyby ktoś nie miał interesu w zabudowie placu w centrum miasta przy ul. ruskiej, to też byłaby wielka pompa z przenoszeniem dworca, że niby dla dobra podróżnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
--------------------------------------"SUPER"--"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" itd.-----------------Ile płacą za taki "SUPER" Komentarz ? . Czy też Prezydent płaci z DOTACJI "UE" czy te opłaty są "wkomponowane" w koszt Inwestycji ? . A "ćwok" Internauta ps. " mieszkaniec 36" to się pewnie "obłowi" pieniędzy od Prezydenta, bo napisał EXTRA SUPER Komentarz, że aż "za darmo" włącze go do mojego komentarza, cyt : "miezkaniec 36"-- " Ćwoki mieszkają w tym mieście i nic im nie pasuje. Jestem za budować ,rozwijać to zadupie Polski B lub D a ćwoki niech rowerami po polach jeżdżą" -koniec cyt. Wczoraj napisałem obszerny i wyczerpujący Komentarz w Interesie miasta Lublina. i ... bardzo szybko został USUNIĘTY (sic?). Wczoraj zaraz napisałem Komentarz Protestacyjny do Redakcji dlaczego Komentarz w intencji rozwoju Lublina został USUNIĘTY z FORUM ? i ... ten Komentarz w ogle się nie ukazał (sic?). Czyli wczoraj sprawdziłem , że nie można nawiązać jakjiej kolwiek polemiki na tym FO RUM Redakcji "Dziennik Wschodni" na temat przyszłości Naszego pięknego Lublina (sic?) Szkoda ! Ale... dzisiaj... "olśnienie" ??? , bez żadnych oporów Redakcja publikuje Komentarze " SUPER" (sic?). W tych "Komentarzach Sponsorowanych" wszystko wychodzi na..."SUPER" (sic?). Wszyscy Mieszkańcy Lublina byliby serdecznie wdzięczni Internaucie "mieszkaniec 36" gdyby Internauta udowadniał co takiego będzie "SUPER" po tych prezydenckich inwestycjach ?. Jeżeliby Prezydent Zuk reagował na sygnały Lublinian jak to zrobił dzisiaj, to może jakaś współpraca by się nawiązała ale do tego po trzeba także żetelnej uczciwości. Pisałem wczoraj, że nie ma, żadnego tematu Dworzec PKS przy Dworcu PKP bez budowy za co najmniej pół miliarda podziemnych przejść dla Pasażerów do Dworców i do przystanków autobusowych MPK oraz TAXI (!). Bez podziemnego przejścia Ruch pieszy na zewnątrz jest niewyobrażalny !!!. Dzisiaj Prezydent uwzględnił moją UIwagę ale zapomniał o tym, że moja Uwaga była pisana w NEGATYWIE , że durny pomysł budowania Dworca PKS w tamtym Regionie nie ma żadnego UMOTYWOWANIA dla Lublina a jedynie jest DUŻA CHĘĆ NABYCIA BARDZO DUŻYCH PIENIĘDZY NA PRYWATNE KONTA "ZAINTERESOWANYCH". A mój negatyw motywowałem właśnie dodatkowymi kosztami budowy Dworca PKS . Wczoraj Prezydent podawał iż ogólny koszt budowy Dworca PKS wyniesie ponad $ 370 milionów . Ale po mojej Uwadze o przejściach podziemnych które wyceniam na około $ 500 milionów , ogólny koszt budowy Dworca PKS wyniósłby nie $ 371 milionów a ...$ 870 milionów (!) Czyli około miliarda potrzeba aby wybudować tam Dworzec PKS !. I "ćwoki" niech nie wyzywają rodowitych Lublinian od "ćwoków", bo "ćwokami" są Wszyscy Ci mi eszkający w Lublinie którym nie zależy na pieniądzach budżetu Miasta Lublina i Województwa Lub elskiego !!!. Dobry "Gospodarz" jest ten który dba o interesy swojego "gospodarstwa" !!!. Jak widzisz Internauto "mieszkaniec 36" Prezydent od tygodnia mówi o kupnie terenu PKS Wsch ód z Naszych Podatków ale nie mówi Podatnikom ILE CHCE WZIĄŚĆ PIENIĘDZY Z NASZYCH PODATKÓW NA TERENY KTÓRE PO DWÓCH PRZETARGACH NIKT NIE CHCE KUPIĆ ?. PRE ZYDENT CHCE PODATNIKÓW POSTAWIĆ PRZED FAKTEM ..."DOKONANYM" (SIC?) . Ale jako Podatnicy nie przepuścimy Odpowiedzi --ILE POBRANO Z PODATKÓW PIENIĘDZY NA BUDOWE LOTNISKA "BUBLA"------A FAKTYCZNIE JAKI WYNIÓSŁ KOSZT BUDOWY LOTNISKA . Tak i teraz --- DOMAGAMY SIĘ PUBLIKACJI INFORMACJI-- ILE PAN PREZYDENT ŻUK WEŻMIE MILIONÓW Z NASZYCH PODATKÓW NA BUDOWE DWORCA PKS --- A ILE WYNOSI KOŃCOWY BILANS KOSZTÓW BUDOWY DWORCA PKS ? . Po tych finansowych Informacjach, będziemy dopiero mogli przejść do uzgodnienia miejsca na budo we tego Dworca "WIDMO PKS-PKP" . Czyli najpierw koszty a póżniej LOKALIZACJA !. Cały czas podpowiadam Prezydentowi Zukowi, że takie Dworce Autobusowe buduje się na ca łym świecie na PRZEDMIEŚCIACH MIASTA ! . NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH SAM NIE BLO KUJE SWOJEGO MIASTA !. Czyli Dworzec PKS w obrębie Obwodnicy Lublina a NIGDY w za tłoczonym Lublinie . Na obecnym terenie można zorganizować Filie Szpitala Kolejowego z Par kiem i ławeczkami lub sam Park-Skwerek rekreacyjny z fontanną dla Pasażerów PKP i Pacjentów Szpitala Kolejowego . Względnie obok kilkukondygnacyjny budynek-parking . Już od kliku lat podpowiadam Prezydentowi, aby zorganizował Otwarty Konkurs Na PROJEKT KILKUKONDYGNA CYJNEGO ( nawet 10 pięter ) ESTETYCZNEGO BUDYNKU-PARKING który Prezydent by udostępni ał za uzgodnioną OPŁATĄ Spółdzielniom Mieszkaniowym LSM , Czechów , Tatary , Kalinowszczyzna Zalew Zemborzycki-Dąbrowa i w Centrum Miasta około 4 takich budynków-parkingów !. Problem w 90% z parkingami w Lublinie by został rozwiązany . Ale jak widzę , trzeba czekać do Wyborów, bo "PIS" napewno będzie lepszym "gospodarzem " Lublina niż "Platforma Oszustów" (PO) . Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...