Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2013 r.
20:18
Edytuj ten wpis

Nowy dworzec autobusowy w Lublinie. Za 371 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 23 A A
Nowy dworzec ma powstać w miejscu Dworca Południowego PKS (Jacek Świerczyński)
Nowy dworzec ma powstać w miejscu Dworca Południowego PKS (Jacek Świerczyński)

Miasto chce zabudować cały teren między ulicami Gazową, Dworcową i Młyńską. Projekt nowoczesnego dworca ma być wybrany w konkursie. Prezydent dostał właśnie zgodę radnych na zakup gruntu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowy dworzec ma powstać w miejscu Dworca Południowego PKS, obok głównej stacji kolejowej Lublina. Miasto planuje tu węzeł komunikacyjny łączący kolej, autobusy i komunikację miejską.

– Budynek miałby trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną – wyjaśnia Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Autobusy nie stawałyby pod chmurką, ale praktycznie wjeżdżały do wnętrza. – To uproszczenie, ale można tak to określić.

Większość obiektu mają zająć lokale komercyjne, które będą "zarabiać” na utrzymanie obiektu. – Chodzi o funkcje związane z obsługą podróżnych, takie jak kawiarnie, restauracje, ale też butiki – wyjaśnia dyrektor.
Obsługa podróżnych, w tym poczekalnie, ma zająć co najmniej jedną trzecią powierzchni.

Zmienić ma się również cała okolica. Mowa jest o pętli autobusowo-trolejbusowej, parkingach czy też systemie informacji pasażerskiej. – Na pewno konieczna będzie budowa podziemnego przejścia między dworcem autobusowym i kolejowym – mówi Dziuba.

Ratusz rozpoczął już procedurę w sprawie tzw. decyzji lokalizacyjnej. Z wniosku dowiadujemy się, że zabudowa ma zająć 6,7 tys. mkw. działki, a kubatura budowli przekroczy 100 tys. m sześc.
Koszt całości szacowany jest na 371 mln zł. Taka kwota widnieje w wykazie inwestycji, na które miasto chce pozyskać dotacje z następnego budżetu Unii Europejskiej. Mowa o puli zwanej wstępnie "Zintegrowane Inwestycje Terytorialne”.

Rada Miasta dała właśnie prezydentowi Lublina zgodę na zakup gruntu i prawa użytkowania wieczystego. Grunt miasto może odkupić od Skarbu Państwa za złotówkę. Za wieczyste prawo użytkowania musi zapłacić odkupując je od podległej samorządowi województwa spółki PKS Wschód. – Jesteśmy w stanie zapłacić pieniędzmi z rezerwy na zakup nieruchomości – zapewniał radnych Andrzej Jedziniak, dyrektor Wydziału Geodezji w Urzędzie Miasta.

Zadłużony PKS Wschód wystawiał już działkę na przetarg. Cena wywoławcza 2,6 mln zł nikogo jednak nie skusiła. Nie wiadomo jeszcze, ile miałoby zapłacić miasto. Zgoda radnych otwiera prezydentowi drogę do zlecenia wyceny działki i podjęcia negocjacji z marszałkiem.

Po zakończeniu inwestycji obecny Dworzec Główny PKS na Podzamczu zostałby zlikwidowany. Pozostałby tam tylko punkt przesiadkowy.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 18:00
0
dworzec pks w lublin przeniesiony bedzie na wylotowke w kierunku warszawy dworzec pks lublin z ulicy ruskiej terz przeniosa sie na zwenacz lublina od nowego roku 2016r , wszystkie autobusy beda odierzdzac z nowego dworca autobusowego na zewnacz lublina w lierunku warszawy na nowy dworzwc pks i lubelskie linie autobusowe , pks wschod i busiarze z ulicy ruskiej terz sie przeprowadza na nowy dworzec autobusowy ktury pomiesci ponad 340 autobusow na nowym dworcu autobusowym ...
Avatar
dorio / 5 marca 2013 o 12:11
0
Jak wcześniej nie budowali nic to wszyscy mówili że na tym zadupiu nic się nie dzieje,teraz znowu narzekacie że budują.po prostu jesteście życiowymi nieudacznikami,ja na przykład zbudowałem dom,ciekewe czy któryś z was zawsze niezadowolonych chociaż skromne WC postawił.Brawo dla miasta trzeba budować!!!!!
Avatar
Jurek / 5 marca 2013 o 04:46
0
Ludzie wszystko nam jest potrzebne i stadion i nowy dworzec i galerie handlowe bo nadal jesteśmy zadupiem z lotniskiem
Avatar
S Y L W E S T E R / 3 marca 2013 o 17:03
0
--------------------------------------"SUPER"--"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" itd.-----------------Ile płacą za taki "SUPER" Komentarz ? . Czy też Prezydent płaci z DOTACJI "UE" czy te opłaty są "wkomponowane" w koszt Inwestycji ? . A "ćwok" Internauta ps. " mieszkaniec 36" to się pewnie "obłowi" pieniędzy od Prezydenta, bo napisał EXTRA SUPER Komentarz, że aż "za darmo" włącze go do mojego komentarza, cyt : "miezkaniec 36"-- " Ćwoki mieszkają w tym mieście i nic im nie pasuje. Jestem za budować ,rozwijać to zadupie Polski B lub D a ćwoki niech rowerami po polach jeżdżą" -koniec cyt. Wczoraj napisałem obszerny i wyczerpujący Komentarz w Interesie miasta Lublina. i ... bardzo szybko został USUNIĘTY (sic?). Wczoraj zaraz napisałem Komentarz Protestacyjny do Redakcji dlaczego Komentarz w intencji rozwoju Lublina został USUNIĘTY z FORUM ? i ... ten Komentarz w ogle się nie ukazał (sic?). Czyli wczoraj sprawdziłem , że nie można nawiązać jakjiej kolwiek polemiki na tym FO RUM Redakcji "Dziennik Wschodni" na temat przyszłości Naszego pięknego Lublina (sic?) Szkoda ! Ale... dzisiaj... "olśnienie" ??? , bez żadnych oporów Redakcja publikuje Komentarze " SUPER" (sic?). W tych "Komentarzach Sponsorowanych" wszystko wychodzi na..."SUPER" (sic?). Wszyscy Mieszkańcy Lublina byliby serdecznie wdzięczni Internaucie "mieszkaniec 36" gdyby Internauta udowadniał co takiego będzie "SUPER" po tych prezydenckich inwestycjach ?. Jeżeliby Prezydent Zuk reagował na sygnały Lublinian jak to zrobił dzisiaj, to może jakaś współpraca by się nawiązała ale do tego po trzeba także żetelnej uczciwości. Pisałem wczoraj, że nie ma, żadnego tematu Dworzec PKS przy Dworcu PKP bez budowy za co najmniej pół miliarda podziemnych przejść dla Pasażerów do Dworców i do przystanków autobusowych MPK oraz TAXI (!). Bez podziemnego przejścia Ruch pieszy na zewnątrz jest niewyobrażalny !!!. Dzisiaj Prezydent uwzględnił moją UIwagę ale zapomniał o tym, że moja Uwaga była pisana w NEGATYWIE , że durny pomysł budowania Dworca PKS w tamtym Regionie nie ma żadnego UMOTYWOWANIA dla Lublina a jedynie jest DUŻA CHĘĆ NABYCIA BARDZO DUŻYCH PIENIĘDZY NA PRYWATNE KONTA "ZAINTERESOWANYCH". A mój negatyw motywowałem właśnie dodatkowymi kosztami budowy Dworca PKS . Wczoraj Prezydent podawał iż ogólny koszt budowy Dworca PKS wyniesie ponad $ 370 milionów . Ale po mojej Uwadze o przejściach podziemnych które wyceniam na około $ 500 milionów , ogólny koszt budowy Dworca PKS wyniósłby nie $ 371 milionów a ...$ 870 milionów (!) Czyli około miliarda potrzeba aby wybudować tam Dworzec PKS !. I "ćwoki" niech nie wyzywają rodowitych Lublinian od "ćwoków", bo "ćwokami" są Wszyscy Ci mi eszkający w Lublinie którym nie zależy na pieniądzach budżetu Miasta Lublina i Województwa Lub elskiego !!!. Dobry "Gospodarz" jest ten który dba o interesy swojego "gospodarstwa" !!!. Jak widzisz Internauto "mieszkaniec 36" Prezydent od tygodnia mówi o kupnie terenu PKS Wsch ód z Naszych Podatków ale nie mówi Podatnikom ILE CHCE WZIĄŚĆ PIENIĘDZY Z NASZYCH PODATKÓW NA TERENY KTÓRE PO DWÓCH PRZETARGACH NIKT NIE CHCE KUPIĆ ?. PRE ZYDENT CHCE PODATNIKÓW POSTAWIĆ PRZED FAKTEM ..."DOKONANYM" (SIC?) . Ale jako Podatnicy nie przepuścimy Odpowiedzi --ILE POBRANO Z PODATKÓW PIENIĘDZY NA BUDOWE LOTNISKA "BUBLA"------A FAKTYCZNIE JAKI WYNIÓSŁ KOSZT BUDOWY LOTNISKA . Tak i teraz --- DOMAGAMY SIĘ PUBLIKACJI INFORMACJI-- ILE PAN PREZYDENT ŻUK WEŻMIE MILIONÓW Z NASZYCH PODATKÓW NA BUDOWE DWORCA PKS --- A ILE WYNOSI KOŃCOWY BILANS KOSZTÓW BUDOWY DWORCA PKS ? . Po tych finansowych Informacjach, będziemy dopiero mogli przejść do uzgodnienia miejsca na budo we tego Dworca "WIDMO PKS-PKP" . Czyli najpierw koszty a póżniej LOKALIZACJA !. Cały czas podpowiadam Prezydentowi Zukowi, że takie Dworce Autobusowe buduje się na ca łym świecie na PRZEDMIEŚCIACH MIASTA ! . NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH SAM NIE BLO KUJE SWOJEGO MIASTA !. Czyli Dworzec PKS w obrębie Obwodnicy Lublina a NIGDY w za tłoczonym Lublinie . Na obecnym terenie można zorganizować Filie Szpitala Kolejowego z Par kiem i ławeczkami lub sam Park-Skwerek rekreacyjny z fontanną dla Pasażerów PKP i Pacjentów Szpitala Kolejowego . Względnie obok kilkukondygnacyjny budynek-parking . Już od kliku lat podpowiadam Prezydentowi, aby zorganizował Otwarty Konkurs Na PROJEKT KILKUKONDYGNA CYJNEGO ( nawet 10 pięter ) ESTETYCZNEGO BUDYNKU-PARKING który Prezydent by udostępni ał za uzgodnioną OPŁATĄ Spółdzielniom Mieszkaniowym LSM , Czechów , Tatary , Kalinowszczyzna Zalew Zemborzycki-Dąbrowa i w Centrum Miasta około 4 takich budynków-parkingów !. Problem w 90% z parkingami w Lublinie by został rozwiązany . Ale jak widzę , trzeba czekać do Wyborów, bo "PIS" napewno będzie lepszym "gospodarzem " Lublina niż "Platforma Oszustów" (PO) . Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
--------------------------------------"SUPER"--"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" itd.-----------------Ile płacą za taki "SUPER" Komentarz ? . Czy też Prezydent płaci z DOTACJI "UE" czy te opłaty są "wkomponowane" w koszt Inwestycji ? . A "ćwok" Internauta ps. " mieszkaniec 36" to się pewnie "obłowi" pieniędzy od Prezydenta, bo napisał EXTRA SUPER Komentarz, że aż "za darmo" włącze go do mojego... rozwiń
Avatar
czytelniczka 105 / 3 marca 2013 o 16:28
0
A ja nie chcę żeby dworzec był przeniesiony. Korzystam z niego prawie codziennie, wjeżdżając od strony Elizówki. Obecny Dworzec PKS znajduje sie praktycznie w centrum miasta, na piechotę można się szybko z niego dostać na starówkę, na deptak, do ważnych miejskich urzędów, czy instytucji kultury. Spacer jest krótki i bezpieczny. Nie wyobrażam sobie przeniesienia dworca w podejrzane okolice ul. Dworcowej, nie wyobrażam sobie urządzania spacerów w tamtej okolicy. Punkt przesiadkowy przy ul Ruskiej, wow, cóż za wspaniałomyślność włodarzy. Ile będzie miał stanowisk, jedno, dwa? Ciekawe czy gdyby ktoś nie miał interesu w zabudowie placu w centrum miasta przy ul. ruskiej, to też byłaby wielka pompa z przenoszeniem dworca, że niby dla dobra podróżnych.
A ja nie chcę żeby dworzec był przeniesiony. Korzystam z niego prawie codziennie, wjeżdżając od strony Elizówki. Obecny Dworzec PKS znajduje sie praktycznie w centrum miasta, na piechotę można się szybko z niego dostać na starówkę, na deptak, do ważnych miejskich urzędów, czy instytucji kultury. Spacer jest krótki i bezpieczny. Nie wyobrażam sobie przeniesienia dworca w podejrzane okolice ul. Dworcowej, nie wyobrażam sobie urządzania spacerów w tamtej okolicy. Punkt przesiadkowy przy ul Ruskiej, wow, cóż za wspaniałomyślność włodarzy. Ile bę... rozwiń
Avatar
mieszkaniec 36 / 3 marca 2013 o 13:53
0
k...a co za ćwoki mieszkają w tym mieście - nic im nie pasuje
jestem za budować , rozwijać to zadupie Polski B lub D
a ćwoki niech rowerami po polach jeżdżą
Avatar
fajek / 2 marca 2013 o 21:05
0
Dziękuję asd za dodatkowe info na temat innych ulic, po prostu więcej wiadomości było na temat wylotówek w stronę obwodnicy, a nie przebudowy lub dokończenia, np. Muzycznej. Ciągnę temat dalej, zastanawiam się jak zostanie rozwiązana sprawa autobusów podmiejskich typu 39, 11, 5, 10, 57. Chyba szykuje się niezła rewolucja gdy plany wypalą.
Avatar
smutny marian / 2 marca 2013 o 17:03
0
No to przecie jest dworzec na dworcowej, ku uciesze lumpów.
Avatar
opel / 2 marca 2013 o 14:32
0
[quote name='obywatel' timestamp='1362229167' post='740440']
Ale inwestycja!!!!
4-ry kondygnacje, 6.7tys*4=26.8 tys m2 i koszt 371 mln.
Wychodzi że 1m2 kosztuje jakieś 13 tys PLN, to naprawdę europejski poziom. Ciekawe co tam bedzie, może perskie dywany i złote klamki? Może nawet basen, jakuzzi i lądowisko helikopterów. To z pewnością inwestycja XXI wieku dla nowego Lublina. I pomyśleć, że wszystko to, żeby podróżować PKS-em.

Brawo Panie Prezydencie! Oby tak dalej, to przebije Pan nawet szejków. Co z tego, że nie za swoją kasę, za kredyty, ważne że jest drogie i każdy będzie nam zazdrościć ... a że paru znajomych się na tej budowie obłowi, też jest całkowicie zrozumiałe.

Ja jako skromny człowiek, ze względów patriotycznych płaciłem podatki w Lublinie, mimo, że pracuję w innym mieście. Postanowiłem, że jednak będę płacił tam, gdzie zarabiam, bo jakoś do tego wszystkiego nie pasuję. Tam wprawdzie nie mają złotych klamek i perskich dywanów, ale nie mają również dziurawych dróg, brudnych ulic, rozpadających się chodników, zapuszczonych parków i śmieci latających po dworze. NIe mają również kibla za 1,3 mln złotych
Żegnem Panie Prezydencie
[/quote] Hmm jakby uwiarygodnić mój komentarz?... Ah podeprę się prymitywną matematyką może będzie wyglądał na mądrzejszy. Obliczenia wzięte z przysłowiowej d.... + zero wiedzy z zakresu budownictwa. To nie jest blok mieszkalny tylko dworzec. Ale skoro Pan (pracujący jak mniemam w Narnii) i tak nie płaci tu podatków to co to Pana niby interesuje?...
[quote name='obywatel' timestamp='1362229167' post='740440']
Ale inwestycja!!!!
4-ry kondygnacje, 6.7tys*4=26.8 tys m2 i koszt 371 mln.
Wychodzi że 1m2 kosztuje jakieś 13 tys PLN, to naprawdę europejski poziom. Ciekawe co tam bedzie, może perskie dywany i złote klamki? Może nawet basen, jakuzzi i lądowisko helikopterów. To z pewnością inwestycja XXI wieku dla nowego Lublina. I pomyśleć, że wszystko to, żeby podróżować PKS-em.

Brawo Panie Prezydencie! Oby tak dalej, to... rozwiń
Avatar
123 / 2 marca 2013 o 14:23
0
SĄ TO TYLKO WIELKIE OBIETNICE - JAK URZĘDASY PANUJĄCEGO PREZYDENTA WYOBRAŻAJĄ SOBIE DOJAZD DO DWORCA - ZAPCHANĄ DO GRANIC MOŻLIWOŚCI KROCHMALNĄ , CZY TRASĄ ZIELONĄ, KTÓRA BĘDZIE ZBUDOWANA ZA KILKADZIESIĄT LAT - NA PAPIERZE TO WSZYSTKO PIĘKNIE WYGLĄDA - NA MARGINESIE A DLA KOGO MA BYĆ TEN DWORZEC - PKS WSCHÓD ROZKRADZIONA DO KOŃCA PRZEZ KOLESI Z PO , CZY DLA BUSIARZY - ONI I TAK WOLĄ ŚCISŁE CENTRUM - PAN PREZYDENT PLANUJE WIELE INWESTYCJI BEZ JAKIEGOKOLWIEK ROZEZNANIA EKONOMICZNEGO . CZYŻBY BYŁA TYLKO OKAZJA DO BUDOWY NOWEGO CENTRUM HANDLOWEGO. PLANY JAK WIDAĆ TO ROZPOCZĘCIE KAMPANII WYBORCZEJ. LUBLIN TO SETKI NIEDOKOŃCZONYCH INWESTYCJI - W TYM MIEŚCIE BRAK PRAWDZIWEGO GOSPODARZA. JEDYNE SUKCESU RATUSZA TO WIELKIE NARADY I WIELKIE PIANOBICIE . BĘDZIEMY O TYM PAMIĘTAĆ PRZY WYBORACH
SĄ TO TYLKO WIELKIE OBIETNICE - JAK URZĘDASY PANUJĄCEGO PREZYDENTA WYOBRAŻAJĄ SOBIE DOJAZD DO DWORCA - ZAPCHANĄ DO GRANIC MOŻLIWOŚCI KROCHMALNĄ , CZY TRASĄ ZIELONĄ, KTÓRA BĘDZIE ZBUDOWANA ZA KILKADZIESIĄT LAT - NA PAPIERZE TO WSZYSTKO PIĘKNIE WYGLĄDA - NA MARGINESIE A DLA KOGO MA BYĆ TEN DWORZEC - PKS WSCHÓD ROZKRADZIONA DO KOŃCA PRZEZ KOLESI Z PO , CZY DLA BUSIARZY - ONI I TAK WOLĄ ŚCISŁE CENTRUM - PAN PREZYDENT PLANUJE WIELE INWESTYCJI BEZ JAKIEGOKOLWIEK ROZEZNANIA EKONOMICZNEGO . CZYŻBY BYŁA TYLKO OKAZJA DO BUDOWY NOWEGO CENTRUM HANDLOWEG... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 18:00
0
dworzec pks w lublin przeniesiony bedzie na wylotowke w kierunku warszawy dworzec pks lublin z ulicy ruskiej terz przeniosa sie na zwenacz lublina od nowego roku 2016r , wszystkie autobusy beda odierzdzac z nowego dworca autobusowego na zewnacz lublina w lierunku warszawy na nowy dworzwc pks i lubelskie linie autobusowe , pks wschod i busiarze z ulicy ruskiej terz sie przeprowadza na nowy dworzec autobusowy ktury pomiesci ponad 340 autobusow na nowym dworcu autobusowym ...
Avatar
dorio / 5 marca 2013 o 12:11
0
Jak wcześniej nie budowali nic to wszyscy mówili że na tym zadupiu nic się nie dzieje,teraz znowu narzekacie że budują.po prostu jesteście życiowymi nieudacznikami,ja na przykład zbudowałem dom,ciekewe czy któryś z was zawsze niezadowolonych chociaż skromne WC postawił.Brawo dla miasta trzeba budować!!!!!
Avatar
Jurek / 5 marca 2013 o 04:46
0
Ludzie wszystko nam jest potrzebne i stadion i nowy dworzec i galerie handlowe bo nadal jesteśmy zadupiem z lotniskiem
Avatar
S Y L W E S T E R / 3 marca 2013 o 17:03
0
--------------------------------------"SUPER"--"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" itd.-----------------Ile płacą za taki "SUPER" Komentarz ? . Czy też Prezydent płaci z DOTACJI "UE" czy te opłaty są "wkomponowane" w koszt Inwestycji ? . A "ćwok" Internauta ps. " mieszkaniec 36" to się pewnie "obłowi" pieniędzy od Prezydenta, bo napisał EXTRA SUPER Komentarz, że aż "za darmo" włącze go do mojego komentarza, cyt : "miezkaniec 36"-- " Ćwoki mieszkają w tym mieście i nic im nie pasuje. Jestem za budować ,rozwijać to zadupie Polski B lub D a ćwoki niech rowerami po polach jeżdżą" -koniec cyt. Wczoraj napisałem obszerny i wyczerpujący Komentarz w Interesie miasta Lublina. i ... bardzo szybko został USUNIĘTY (sic?). Wczoraj zaraz napisałem Komentarz Protestacyjny do Redakcji dlaczego Komentarz w intencji rozwoju Lublina został USUNIĘTY z FORUM ? i ... ten Komentarz w ogle się nie ukazał (sic?). Czyli wczoraj sprawdziłem , że nie można nawiązać jakjiej kolwiek polemiki na tym FO RUM Redakcji "Dziennik Wschodni" na temat przyszłości Naszego pięknego Lublina (sic?) Szkoda ! Ale... dzisiaj... "olśnienie" ??? , bez żadnych oporów Redakcja publikuje Komentarze " SUPER" (sic?). W tych "Komentarzach Sponsorowanych" wszystko wychodzi na..."SUPER" (sic?). Wszyscy Mieszkańcy Lublina byliby serdecznie wdzięczni Internaucie "mieszkaniec 36" gdyby Internauta udowadniał co takiego będzie "SUPER" po tych prezydenckich inwestycjach ?. Jeżeliby Prezydent Zuk reagował na sygnały Lublinian jak to zrobił dzisiaj, to może jakaś współpraca by się nawiązała ale do tego po trzeba także żetelnej uczciwości. Pisałem wczoraj, że nie ma, żadnego tematu Dworzec PKS przy Dworcu PKP bez budowy za co najmniej pół miliarda podziemnych przejść dla Pasażerów do Dworców i do przystanków autobusowych MPK oraz TAXI (!). Bez podziemnego przejścia Ruch pieszy na zewnątrz jest niewyobrażalny !!!. Dzisiaj Prezydent uwzględnił moją UIwagę ale zapomniał o tym, że moja Uwaga była pisana w NEGATYWIE , że durny pomysł budowania Dworca PKS w tamtym Regionie nie ma żadnego UMOTYWOWANIA dla Lublina a jedynie jest DUŻA CHĘĆ NABYCIA BARDZO DUŻYCH PIENIĘDZY NA PRYWATNE KONTA "ZAINTERESOWANYCH". A mój negatyw motywowałem właśnie dodatkowymi kosztami budowy Dworca PKS . Wczoraj Prezydent podawał iż ogólny koszt budowy Dworca PKS wyniesie ponad $ 370 milionów . Ale po mojej Uwadze o przejściach podziemnych które wyceniam na około $ 500 milionów , ogólny koszt budowy Dworca PKS wyniósłby nie $ 371 milionów a ...$ 870 milionów (!) Czyli około miliarda potrzeba aby wybudować tam Dworzec PKS !. I "ćwoki" niech nie wyzywają rodowitych Lublinian od "ćwoków", bo "ćwokami" są Wszyscy Ci mi eszkający w Lublinie którym nie zależy na pieniądzach budżetu Miasta Lublina i Województwa Lub elskiego !!!. Dobry "Gospodarz" jest ten który dba o interesy swojego "gospodarstwa" !!!. Jak widzisz Internauto "mieszkaniec 36" Prezydent od tygodnia mówi o kupnie terenu PKS Wsch ód z Naszych Podatków ale nie mówi Podatnikom ILE CHCE WZIĄŚĆ PIENIĘDZY Z NASZYCH PODATKÓW NA TERENY KTÓRE PO DWÓCH PRZETARGACH NIKT NIE CHCE KUPIĆ ?. PRE ZYDENT CHCE PODATNIKÓW POSTAWIĆ PRZED FAKTEM ..."DOKONANYM" (SIC?) . Ale jako Podatnicy nie przepuścimy Odpowiedzi --ILE POBRANO Z PODATKÓW PIENIĘDZY NA BUDOWE LOTNISKA "BUBLA"------A FAKTYCZNIE JAKI WYNIÓSŁ KOSZT BUDOWY LOTNISKA . Tak i teraz --- DOMAGAMY SIĘ PUBLIKACJI INFORMACJI-- ILE PAN PREZYDENT ŻUK WEŻMIE MILIONÓW Z NASZYCH PODATKÓW NA BUDOWE DWORCA PKS --- A ILE WYNOSI KOŃCOWY BILANS KOSZTÓW BUDOWY DWORCA PKS ? . Po tych finansowych Informacjach, będziemy dopiero mogli przejść do uzgodnienia miejsca na budo we tego Dworca "WIDMO PKS-PKP" . Czyli najpierw koszty a póżniej LOKALIZACJA !. Cały czas podpowiadam Prezydentowi Zukowi, że takie Dworce Autobusowe buduje się na ca łym świecie na PRZEDMIEŚCIACH MIASTA ! . NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH SAM NIE BLO KUJE SWOJEGO MIASTA !. Czyli Dworzec PKS w obrębie Obwodnicy Lublina a NIGDY w za tłoczonym Lublinie . Na obecnym terenie można zorganizować Filie Szpitala Kolejowego z Par kiem i ławeczkami lub sam Park-Skwerek rekreacyjny z fontanną dla Pasażerów PKP i Pacjentów Szpitala Kolejowego . Względnie obok kilkukondygnacyjny budynek-parking . Już od kliku lat podpowiadam Prezydentowi, aby zorganizował Otwarty Konkurs Na PROJEKT KILKUKONDYGNA CYJNEGO ( nawet 10 pięter ) ESTETYCZNEGO BUDYNKU-PARKING który Prezydent by udostępni ał za uzgodnioną OPŁATĄ Spółdzielniom Mieszkaniowym LSM , Czechów , Tatary , Kalinowszczyzna Zalew Zemborzycki-Dąbrowa i w Centrum Miasta około 4 takich budynków-parkingów !. Problem w 90% z parkingami w Lublinie by został rozwiązany . Ale jak widzę , trzeba czekać do Wyborów, bo "PIS" napewno będzie lepszym "gospodarzem " Lublina niż "Platforma Oszustów" (PO) . Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
--------------------------------------"SUPER"--"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" --"SUPER" itd.-----------------Ile płacą za taki "SUPER" Komentarz ? . Czy też Prezydent płaci z DOTACJI "UE" czy te opłaty są "wkomponowane" w koszt Inwestycji ? . A "ćwok" Internauta ps. " mieszkaniec 36" to się pewnie "obłowi" pieniędzy od Prezydenta, bo napisał EXTRA SUPER Komentarz, że aż "za darmo" włącze go do mojego... rozwiń
Avatar
czytelniczka 105 / 3 marca 2013 o 16:28
0
A ja nie chcę żeby dworzec był przeniesiony. Korzystam z niego prawie codziennie, wjeżdżając od strony Elizówki. Obecny Dworzec PKS znajduje sie praktycznie w centrum miasta, na piechotę można się szybko z niego dostać na starówkę, na deptak, do ważnych miejskich urzędów, czy instytucji kultury. Spacer jest krótki i bezpieczny. Nie wyobrażam sobie przeniesienia dworca w podejrzane okolice ul. Dworcowej, nie wyobrażam sobie urządzania spacerów w tamtej okolicy. Punkt przesiadkowy przy ul Ruskiej, wow, cóż za wspaniałomyślność włodarzy. Ile będzie miał stanowisk, jedno, dwa? Ciekawe czy gdyby ktoś nie miał interesu w zabudowie placu w centrum miasta przy ul. ruskiej, to też byłaby wielka pompa z przenoszeniem dworca, że niby dla dobra podróżnych.
A ja nie chcę żeby dworzec był przeniesiony. Korzystam z niego prawie codziennie, wjeżdżając od strony Elizówki. Obecny Dworzec PKS znajduje sie praktycznie w centrum miasta, na piechotę można się szybko z niego dostać na starówkę, na deptak, do ważnych miejskich urzędów, czy instytucji kultury. Spacer jest krótki i bezpieczny. Nie wyobrażam sobie przeniesienia dworca w podejrzane okolice ul. Dworcowej, nie wyobrażam sobie urządzania spacerów w tamtej okolicy. Punkt przesiadkowy przy ul Ruskiej, wow, cóż za wspaniałomyślność włodarzy. Ile bę... rozwiń
Avatar
mieszkaniec 36 / 3 marca 2013 o 13:53
0
k...a co za ćwoki mieszkają w tym mieście - nic im nie pasuje
jestem za budować , rozwijać to zadupie Polski B lub D
a ćwoki niech rowerami po polach jeżdżą
Avatar
fajek / 2 marca 2013 o 21:05
0
Dziękuję asd za dodatkowe info na temat innych ulic, po prostu więcej wiadomości było na temat wylotówek w stronę obwodnicy, a nie przebudowy lub dokończenia, np. Muzycznej. Ciągnę temat dalej, zastanawiam się jak zostanie rozwiązana sprawa autobusów podmiejskich typu 39, 11, 5, 10, 57. Chyba szykuje się niezła rewolucja gdy plany wypalą.
Avatar
smutny marian / 2 marca 2013 o 17:03
0
No to przecie jest dworzec na dworcowej, ku uciesze lumpów.
Avatar
opel / 2 marca 2013 o 14:32
0
[quote name='obywatel' timestamp='1362229167' post='740440']
Ale inwestycja!!!!
4-ry kondygnacje, 6.7tys*4=26.8 tys m2 i koszt 371 mln.
Wychodzi że 1m2 kosztuje jakieś 13 tys PLN, to naprawdę europejski poziom. Ciekawe co tam bedzie, może perskie dywany i złote klamki? Może nawet basen, jakuzzi i lądowisko helikopterów. To z pewnością inwestycja XXI wieku dla nowego Lublina. I pomyśleć, że wszystko to, żeby podróżować PKS-em.

Brawo Panie Prezydencie! Oby tak dalej, to przebije Pan nawet szejków. Co z tego, że nie za swoją kasę, za kredyty, ważne że jest drogie i każdy będzie nam zazdrościć ... a że paru znajomych się na tej budowie obłowi, też jest całkowicie zrozumiałe.

Ja jako skromny człowiek, ze względów patriotycznych płaciłem podatki w Lublinie, mimo, że pracuję w innym mieście. Postanowiłem, że jednak będę płacił tam, gdzie zarabiam, bo jakoś do tego wszystkiego nie pasuję. Tam wprawdzie nie mają złotych klamek i perskich dywanów, ale nie mają również dziurawych dróg, brudnych ulic, rozpadających się chodników, zapuszczonych parków i śmieci latających po dworze. NIe mają również kibla za 1,3 mln złotych
Żegnem Panie Prezydencie
[/quote] Hmm jakby uwiarygodnić mój komentarz?... Ah podeprę się prymitywną matematyką może będzie wyglądał na mądrzejszy. Obliczenia wzięte z przysłowiowej d.... + zero wiedzy z zakresu budownictwa. To nie jest blok mieszkalny tylko dworzec. Ale skoro Pan (pracujący jak mniemam w Narnii) i tak nie płaci tu podatków to co to Pana niby interesuje?...
[quote name='obywatel' timestamp='1362229167' post='740440']
Ale inwestycja!!!!
4-ry kondygnacje, 6.7tys*4=26.8 tys m2 i koszt 371 mln.
Wychodzi że 1m2 kosztuje jakieś 13 tys PLN, to naprawdę europejski poziom. Ciekawe co tam bedzie, może perskie dywany i złote klamki? Może nawet basen, jakuzzi i lądowisko helikopterów. To z pewnością inwestycja XXI wieku dla nowego Lublina. I pomyśleć, że wszystko to, żeby podróżować PKS-em.

Brawo Panie Prezydencie! Oby tak dalej, to... rozwiń
Avatar
123 / 2 marca 2013 o 14:23
0
SĄ TO TYLKO WIELKIE OBIETNICE - JAK URZĘDASY PANUJĄCEGO PREZYDENTA WYOBRAŻAJĄ SOBIE DOJAZD DO DWORCA - ZAPCHANĄ DO GRANIC MOŻLIWOŚCI KROCHMALNĄ , CZY TRASĄ ZIELONĄ, KTÓRA BĘDZIE ZBUDOWANA ZA KILKADZIESIĄT LAT - NA PAPIERZE TO WSZYSTKO PIĘKNIE WYGLĄDA - NA MARGINESIE A DLA KOGO MA BYĆ TEN DWORZEC - PKS WSCHÓD ROZKRADZIONA DO KOŃCA PRZEZ KOLESI Z PO , CZY DLA BUSIARZY - ONI I TAK WOLĄ ŚCISŁE CENTRUM - PAN PREZYDENT PLANUJE WIELE INWESTYCJI BEZ JAKIEGOKOLWIEK ROZEZNANIA EKONOMICZNEGO . CZYŻBY BYŁA TYLKO OKAZJA DO BUDOWY NOWEGO CENTRUM HANDLOWEGO. PLANY JAK WIDAĆ TO ROZPOCZĘCIE KAMPANII WYBORCZEJ. LUBLIN TO SETKI NIEDOKOŃCZONYCH INWESTYCJI - W TYM MIEŚCIE BRAK PRAWDZIWEGO GOSPODARZA. JEDYNE SUKCESU RATUSZA TO WIELKIE NARADY I WIELKIE PIANOBICIE . BĘDZIEMY O TYM PAMIĘTAĆ PRZY WYBORACH
SĄ TO TYLKO WIELKIE OBIETNICE - JAK URZĘDASY PANUJĄCEGO PREZYDENTA WYOBRAŻAJĄ SOBIE DOJAZD DO DWORCA - ZAPCHANĄ DO GRANIC MOŻLIWOŚCI KROCHMALNĄ , CZY TRASĄ ZIELONĄ, KTÓRA BĘDZIE ZBUDOWANA ZA KILKADZIESIĄT LAT - NA PAPIERZE TO WSZYSTKO PIĘKNIE WYGLĄDA - NA MARGINESIE A DLA KOGO MA BYĆ TEN DWORZEC - PKS WSCHÓD ROZKRADZIONA DO KOŃCA PRZEZ KOLESI Z PO , CZY DLA BUSIARZY - ONI I TAK WOLĄ ŚCISŁE CENTRUM - PAN PREZYDENT PLANUJE WIELE INWESTYCJI BEZ JAKIEGOKOLWIEK ROZEZNANIA EKONOMICZNEGO . CZYŻBY BYŁA TYLKO OKAZJA DO BUDOWY NOWEGO CENTRUM HANDLOWEG... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 2 1

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 45 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 18 13

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 1

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 1

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 15

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 128 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 21 18

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!