Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Opłaty za śmieci w Lublinie do kontroli

Utworzony przez em, 10 stycznia 2013 r. o 17:20 Powrót do artykułu
ale jak oni chcą weryfikować kto sortuje śmieci a kto nie??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy budynek wielorodzinny będzie miał swojego "odpadowego" kiedyś zwanego cieciem a obecnie "grasiem". Będzie on sprawdzał czy jeśli babcia wyniosła odpady posegregowane - to czy tak samo czyni wnuczka... Chyba że Lublin zdecyduje się na rewolucyjne rozwiązanie - patrzeć tutaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
em napisał:
ale jak oni chcą weryfikować kto sortuje śmieci a kto nie??
Będą tacy, komuniści zapowiedzieli skuteczną walkę z bezrobociem, a rąk do pracy nie brakuje w tym kraju. Już potrzeba pięć tysięcy osób to takiej segregacji a 8,5 tysiąca do obróbki zdjęć z fotoradarów. Bezrobocie lada moment drastycznie spadnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zawsze ta samotna bidulka bedzie poszkodowana, kurcze ludzie w polsce nigdy nie sie nie moze zmienic bo zawsze jest ktos poszkodowany, w krajach zachodnich tak sie wlasnie placi, za gospodarstwo domowe, nikt nie narzeka, w polsce wiadomo kazdy cwaniak, wiec byle nie ja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ustawa jest zła - jest na to wiele argumentów. Wiele gmin zlekceważyło ustawę i nie podjęło uchwał mimo prawnego obowiązku do końca 2012. I dyskusja nad jej zmianą jest niezbędna - tego oczekuję a nie na pisanie głupstw typu: "Autorzy wystąpienia sprawdzili średnie koszty wywozu śmieci w czterech lubelskich spółdzielniach mieszkaniowych. Okazało się, że mieszczą się one w przedziale od niecałych 10 zł do blisko 15 zł miesięcznie w przeliczeniu na mieszkanie." -tyle w lubelskich spółdzielniach płaci się od osoby.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
em napisał:
ale jak oni chcą weryfikować kto sortuje śmieci a kto nie??
Ale oni nie chcą i będą tego sprawdzać od razu dowalą wyższą stawkę POnioł?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stawki w Zamościu będą najwyższe spośród miast podobnej wielkości w Lubelskiem: Chełm 16 zł, segregowane 11 zł Puławy 13 zł, segregowane 9, 50 zł Biała Podlaska 8 zł, segregowane 5 zł Zamość 18 zł, segregowane 11, 80 zł info z bip tych miast. Ręce opadają!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego ma być za gospodarstwo domowe? Nas jest w gospodarstwie 2 osoby i chyba różnicą jest kiedy w gospodarstwie jest 5 osób. Dlaczego mam płacić tyle co oni skoro mam mniej śmieci. To bedzie tak, że ci co produkują mniej śmieci dokładają się z opłatami dla tych co mają dużo więcej śmieci. Jak zwykle najlepiej wrobić króliczka....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest sposób aby odzyskując śmieci do recyklingu mniej płacić za odpady - ale niemal żadnej rady gminy i grupy trzymającej władzę nie interesuje to aby było tanio i dobrze - patrzeć tutaj i słuchać co mówi minister środowiska - tutaj ... Może być tak patrz - a nie tak - patrz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gmina Konopnica 16 zł niesegregowane, 8 zł segregowane od osoby. 5 osobowa rodzina to 40 zł, obecnie MPO pobiera 38,19zł - odbiór frakcji suchej co 2 tyg, a gmina ma odbierać raz w miesiącu... Jaz zwykle jeśli do czegoś zabierają się urzędnicy to jest drożej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba rewolucji... napisał:
Jest sposób aby odzyskując śmieci do recyklingu mniej płacić za odpady - ale niemal żadnej rady gminy i grupy trzymającej władzę nie interesuje to aby było tanio i dobrze - patrzeć tutaj i słuchać co mówi minister środowiska - tutaj ... Może być tak patrz - a nie tak - patrz
bardzo dobry pomysł i dużo wcześniej powinien być realizowany! a u nas 100 lat za murzynami-śmierdzące kopcące czarnym dymem z rur wydechowych śmieciary zabierają wszyskie śmieci jak leci a potem to sobie leży na słońcu i wietrze a ptaszki i zwierzyna mają wyżerkę panowie radni wójci chcecie więcej pieniędzy?---proszę bardzo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego likwidować konkurencję i wprowadzać monopol? Myślałem, że w Polsce jest ustrój wolnorynkowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaskarżyć to trzeba nową Uchwałę "śmieciową" jak by nie patrzeć kogoś skrzywdzi.. No chyba że przyjmiemy wreszcie do wiadomości że jest nowy podatek!!!! Panowi I Panie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie jest wina urzędu, tylko wadliwej ustawy, problem jest głośny w każdej gminie w Polsce, a jeśli tak jest ze w każdej gminie dzieje się nie tak, to trzeba zmienić ustawę, może jakieś pomysły zamiast krytykować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i bardzo dobrze że będzie kontrola! na jakiej podstawie tak drastycznie mają wzrosnąć opłaty? co to znaczy - że do tej pory koszty wywozu śmieci były zaniżane? czy raczej że teraz znowu ktoś chce z nas zedrzeć kasę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż na 4 os. A co mówić o biednych rencistach i emerytach płacących do tej pory np. 6-8zł a teraz 44 zł ma być. ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. WJAKIM KRAJU MY ŻYJEMY !!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KTG napisał:
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż na 4 os. A co mówić o biednych rencistach i emerytach płacących do tej pory np. 6-8zł a teraz 44 zł ma być. ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. WJAKIM KRAJU MY ŻYJEMY !!!!!!!!!
A jeżeli mam dom i ogródek? To co, też mam od wylanej na ogródku wody płacić za śmieci? Już płacę słono za kanalizację, do której części wody nie odprowadzam. Trudno będzie wypracować odpowiedni mechanizm, ale płacenie od gospodarstwa domowego wydaje się rozsądnym krokiem. Powinni jedynie zwolnić emerytów z części opłat, jeżeli ci wykażą, że mieszkają samotnie lub tylko ze współmałżonkiem. Resztą nie ma co się przejmować. In plus - w domach po sąsiedzku skończy się wreszcie palenie śmieci w piecach, bo czasami ataku duszności można w wieczór dostać, tak dymią. Bo umów albo w ogóle nie mają, albo mają na jeden mały kontener raz na miesiąc. No i jeszcze jedno mnie cieszy - będę płacił połowę. Teraz 50 zeta plus VAT (kontener 240l raz na dwa tygodnie + raz na dwa tygodnie frakcja sucha w dowolnej ilości), od lipca zaś 32 złote. Sąsiadka, która teraz płaci "0" zapłaci drugą połowę i przestanie mnie truć palonym przez siebie w piecu syfem. I to w końcu jest sprawiedliwe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Informujemy, iż dnia 21 grudnia 2012r. Rada Gminy Konopnica podjęła uchwały wprowadzające nową ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach: [*] gmina przejmie obowiązki związane z odbiorem odpadów od mieszkańców od 1 lipca 2013r. , zniesie to obowiązek podpisywania indywidualnych umów. Systemem zostali objęci mieszkańcy z nieruchomości zamieszkałych, [*] przyjęto metodę naliczania opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów od LICZBY MIESZKAŃCÓW zamieszkujących daną nieruchomość, [*] opłata za „śmieci” nastąpi na podstawie złożonej deklaracji przez właściciela, który zobowiązany będzie wykazać liczbę mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość (druki trafią do mieszkańców w I kwartale 2013r. oraz będą do pobrania w UG Konopnica). [*] Mieszkańcy będą zobowiązani do segregowania swoich śmieci stąd też opłata miesięczna wynosić będzie: - 8,00 zł/osobę za odpady zbierane w sposób selektywny („frakcja sucha” nadająca się do odzysku w workach, natomiast „frakcja mokra” w pojemniku), - 16,00 zł/osobę za odpady zbierane nieselektywnie (obie frakcje w jednym pojemniku). Gmina jest zobowiązana do osiągania poziomów recyklingu, dlatego tak ważna jest segregacja odpadów. [*] dla nieruchomości niezamieszkałych (podmioty prowadzące działalność gospodarczą, instytucje i domki letniskowe) odbiór odpadów będzie się odbywał na dotychczasowych zasadach na podstawie zawartej umowy z firmą zajmująca się odbieraniem odpadów komunalnych. Jednocześnie informujemy, że w Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W związku z tym może zaistnieć konieczność modyfikacji uchwał podjętych przez Radę Gminy w zakresie metody jak i stawki miesięcznej opłaty. O dalszych działaniach będziemy informować mieszkańców na bieżąco.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
takie stawki i taki sposob naliczania to rozboj w bialy dzień
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwracam honor bo przed chwilą się na was obraziłam przy wcześniejszym artykule. U mnie jest 7 zł od osoby a nie 10 , a na LSM chyba 5 lub 6 zł od osoby. To co proponuje Pan Zuk i co zostało zatwierdzone - szkoda strzępić języka . Mam nadzieje że wyborcy zapamietają i nie wybaczą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...