Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2013 r.
16:37
Edytuj ten wpis

Opłaty za śmieci w Lublinie do kontroli

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 21 A A
Stawki ustalono na poziomie 32 zł za śmieci posortowane i 44 zł za pozostałe (Hanna Bytniewska)
Stawki ustalono na poziomie 32 zł za śmieci posortowane i 44 zł za pozostałe (Hanna Bytniewska)

Nowe stawki za wywóz śmieci są oderwane od realiów. Do takich wniosków doszli radni Prawa i Sprawiedliwości. Wystąpili do wojewody z wnioskiem o unieważnienie uchwały Rady Miasta w sprawie opłat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podczas grudniowej sesji radni przegłosowali nową metodę naliczania opłat za wywóz odpadów komunalnych. Przyjęto, że będą one pobierane od gospodarstwa domowego. Stawki ustalono na poziomie 32 zł za śmieci posortowane i 44 zł za pozostałe. Radni PiS twierdzą, że przyjęta uchwała jest niezgodna z prawem.

Zgodnie z przepisami bowiem, prezydent powinien przedłożyć radzie cztery warianty nowego systemu pobierana opłat. Zdaniem autorów wniosku, przyjęta opcja jest krzywdząca dla osób samotnych, wytwarzających niewiele śmieci.
Nowy system pobierania opłat z założenia ma pokrywać realne koszty zagospodarowania odpadów. Czy tak będzie w Lublinie? Zdaniem protestujących radnych, prezydent nie przedstawił wyliczeń na ten temat.

– W rezultacie przyjęte stawki opłat są dowolne i nie odzwierciedlają rzeczywistych kosztów. Świadczą o tym kilkukrotnie niższe koszty wywozu odpadów ponoszone dotychczas przez mieszkańców – czytamy we wniosku radnych.

Autorzy wystąpienia sprawdzili średnie koszty wywozu śmieci w czterech lubelskich spółdzielniach mieszkaniowych. Okazało się, że mieszczą się one w przedziale od niecałych 10 zł do blisko 15 zł miesięcznie w przeliczeniu na mieszkanie.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 stycznia 2013 o 19:45
0
lublin moze uratowac stawka 50 zl od osoby i to co tydzień
Avatar
hjhuihuui / 28 stycznia 2013 o 15:07
0
Zwracam honor bo przed chwilą się na was obraziłam przy wcześniejszym artykule. U mnie jest 7 zł od osoby a nie 10 , a na LSM chyba 5 lub 6 zł od osoby. To co proponuje Pan Zuk i co zostało zatwierdzone - szkoda strzępić języka . Mam nadzieje że wyborcy zapamietają i nie wybaczą.
Avatar
lokj / 11 stycznia 2013 o 13:47
0
takie stawki i taki sposob naliczania to rozboj w bialy dzień
Avatar
W konopnicy jest dopiero d / 11 stycznia 2013 o 11:41
0
[left][font=times new roman,times][size=2]Informujemy, iż dnia 21 grudnia 2012r. Rada Gminy Konopnica podjęła uchwały wprowadzające nową ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach:[/size][/font][/left]

[list]
[*][font=times new roman,times][size=2]gmina przejmie obowiązki związane z odbiorem odpadów od mieszkańców od [/size][/font][font=times new roman,times][size=2]1 lipca 2013r.[/size][/font][font=times new roman,times][size=2], zniesie to obowiązek podpisywania indywidualnych umów. Systemem zostali objęci mieszkańcy z nieruchomości zamieszkałych,[/size][/font]
[*][font=times new roman,times][size=2]przyjęto metodę naliczania opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów od [/size][/font][font=times new roman,times][size=2]LICZBY MIESZKAŃCÓW[/size][/font][font=times new roman,times][size=2] zamieszkujących daną nieruchomość, [/size][/font]
[*][font=times new roman,times][size=2]opłata za „śmieci” nastąpi na podstawie złożonej deklaracji przez właściciela, który zobowiązany będzie wykazać liczbę mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość (druki trafią do mieszkańców w I kwartale 2013r. oraz będą do pobrania w UG Konopnica). [/size][/font]
[*][font=times new roman,times][size=2]Mieszkańcy będą zobowiązani do segregowania swoich śmieci stąd też opłata miesięczna wynosić będzie: [/size][/font]
[/list]
[font=times new roman,times][size=2]- [/size][/font][size=5][font=times new roman,times]8,00 zł/osobę[/font][/size][font=times new roman,times][size=2][size=5] [/size]za odpady zbierane w sposób selektywny („frakcja sucha” nadająca się do odzysku w workach, natomiast „frakcja mokra” w pojemniku), [/size][/font]
[font=times new roman,times][size=2]- [/size][/font][size=5][font=times new roman,times]16,00 zł/osobę[/font][/size][font=times new roman,times][size=2][size=5] [/size]za odpady zbierane nieselektywnie (obie frakcje w jednym pojemniku). Gmina jest zobowiązana do osiągania poziomów recyklingu, dlatego tak ważna jest segregacja odpadów. [/size][/font][list]
[*][font=times new roman,times][size=2]dla nieruchomości niezamieszkałych (podmioty prowadzące działalność gospodarczą, instytucje i domki letniskowe) odbiór odpadów będzie się odbywał na dotychczasowych zasadach na podstawie zawartej umowy z firmą zajmująca się odbieraniem odpadów komunalnych. [/size][/font]
[/list]
[font=times new roman,times][size=2]Jednocześnie informujemy, że w Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W związku z tym może zaistnieć konieczność modyfikacji uchwał podjętych przez Radę Gminy w zakresie metody jak i stawki miesięcznej opłaty. O dalszych działaniach będziemy informować mieszkańców na bieżąco.[/size][/font]
[left][font=times new roman,times][size=2]Informujemy, iż dnia 21 grudnia 2012r. Rada Gminy Konopnica podjęła uchwały wprowadzające nową ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach:[/size][/font][/left]

[list]
[*][font=times new roman,times][size=2]gmina przejmie obowiązki związane z odbiorem odpadów od mieszkańców od [/size][/font][font=times new roman,times][size=2]1 lipca 2013r.[/size][/font][font=times new roman,times][size=2], zniesie to obowiązek podpisywania indywidualnych umów. Systemem zost... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 11 stycznia 2013 o 11:23
0
[quote name='KTG' timestamp='1357898671' post='718927']
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż na 4 os. A co mówić o biednych rencistach i emerytach płacących do tej pory np. 6-8zł a teraz 44 zł ma być. ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. WJAKIM KRAJU MY ŻYJEMY !!!!!!!!!
[/quote]

A jeżeli mam dom i ogródek?
To co, też mam od wylanej na ogródku wody płacić za śmieci? Już płacę słono za kanalizację, do której części wody nie odprowadzam.
Trudno będzie wypracować odpowiedni mechanizm, ale płacenie od gospodarstwa domowego wydaje się rozsądnym krokiem.
Powinni jedynie zwolnić emerytów z części opłat, jeżeli ci wykażą, że mieszkają samotnie lub tylko ze współmałżonkiem.
Resztą nie ma co się przejmować.
In plus - w domach po sąsiedzku skończy się wreszcie palenie śmieci w piecach, bo czasami ataku duszności można w wieczór dostać, tak dymią. Bo umów albo w ogóle nie mają, albo mają na jeden mały kontener raz na miesiąc.

No i jeszcze jedno mnie cieszy - będę płacił połowę.
Teraz 50 zeta plus VAT (kontener 240l raz na dwa tygodnie + raz na dwa tygodnie frakcja sucha w dowolnej ilości), od lipca zaś 32 złote. Sąsiadka, która teraz płaci "0" zapłaci drugą połowę i przestanie mnie truć palonym przez siebie w piecu syfem. I to w końcu jest sprawiedliwe.
[quote name='KTG' timestamp='1357898671' post='718927']
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż n... rozwiń
Avatar
KTG / 11 stycznia 2013 o 11:04
0
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż na 4 os. A co mówić o biednych rencistach i emerytach płacących do tej pory np. 6-8zł a teraz 44 zł ma być. ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. WJAKIM KRAJU MY ŻYJEMY !!!!!!!!!
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż na 4 os. A co mówić o biednych rencistach i emerytach płacących do tej pory np. 6-8zł ... rozwiń
Avatar
? / 11 stycznia 2013 o 10:59
0
i bardzo dobrze że będzie kontrola! na jakiej podstawie tak drastycznie mają wzrosnąć opłaty? co to znaczy - że do tej pory koszty wywozu śmieci były zaniżane? czy raczej że teraz znowu ktoś chce z nas zedrzeć kasę?
Avatar
Ania W. / 11 stycznia 2013 o 10:30
0
To nie jest wina urzędu, tylko wadliwej ustawy, problem jest głośny w każdej gminie w Polsce, a jeśli tak jest ze w każdej gminie dzieje się nie tak, to trzeba zmienić ustawę, może jakieś pomysły zamiast krytykować
Avatar
krzoy / 11 stycznia 2013 o 09:01
0
Zaskarżyć to trzeba nową Uchwałę "śmieciową" jak by nie patrzeć kogoś skrzywdzi.. No chyba że przyjmiemy wreszcie do wiadomości że jest nowy podatek!!!! Panowi I Panie!
Avatar
Krzysztof / 11 stycznia 2013 o 08:47
0
A dlaczego likwidować konkurencję i wprowadzać monopol?
Myślałem, że w Polsce jest ustrój wolnorynkowy.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2013 o 19:45
0
lublin moze uratowac stawka 50 zl od osoby i to co tydzień
Avatar
hjhuihuui / 28 stycznia 2013 o 15:07
0
Zwracam honor bo przed chwilą się na was obraziłam przy wcześniejszym artykule. U mnie jest 7 zł od osoby a nie 10 , a na LSM chyba 5 lub 6 zł od osoby. To co proponuje Pan Zuk i co zostało zatwierdzone - szkoda strzępić języka . Mam nadzieje że wyborcy zapamietają i nie wybaczą.
Avatar
lokj / 11 stycznia 2013 o 13:47
0
takie stawki i taki sposob naliczania to rozboj w bialy dzień
Avatar
W konopnicy jest dopiero d / 11 stycznia 2013 o 11:41
0
[left][font=times new roman,times][size=2]Informujemy, iż dnia 21 grudnia 2012r. Rada Gminy Konopnica podjęła uchwały wprowadzające nową ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach:[/size][/font][/left]

[list]
[*][font=times new roman,times][size=2]gmina przejmie obowiązki związane z odbiorem odpadów od mieszkańców od [/size][/font][font=times new roman,times][size=2]1 lipca 2013r.[/size][/font][font=times new roman,times][size=2], zniesie to obowiązek podpisywania indywidualnych umów. Systemem zostali objęci mieszkańcy z nieruchomości zamieszkałych,[/size][/font]
[*][font=times new roman,times][size=2]przyjęto metodę naliczania opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów od [/size][/font][font=times new roman,times][size=2]LICZBY MIESZKAŃCÓW[/size][/font][font=times new roman,times][size=2] zamieszkujących daną nieruchomość, [/size][/font]
[*][font=times new roman,times][size=2]opłata za „śmieci” nastąpi na podstawie złożonej deklaracji przez właściciela, który zobowiązany będzie wykazać liczbę mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość (druki trafią do mieszkańców w I kwartale 2013r. oraz będą do pobrania w UG Konopnica). [/size][/font]
[*][font=times new roman,times][size=2]Mieszkańcy będą zobowiązani do segregowania swoich śmieci stąd też opłata miesięczna wynosić będzie: [/size][/font]
[/list]
[font=times new roman,times][size=2]- [/size][/font][size=5][font=times new roman,times]8,00 zł/osobę[/font][/size][font=times new roman,times][size=2][size=5] [/size]za odpady zbierane w sposób selektywny („frakcja sucha” nadająca się do odzysku w workach, natomiast „frakcja mokra” w pojemniku), [/size][/font]
[font=times new roman,times][size=2]- [/size][/font][size=5][font=times new roman,times]16,00 zł/osobę[/font][/size][font=times new roman,times][size=2][size=5] [/size]za odpady zbierane nieselektywnie (obie frakcje w jednym pojemniku). Gmina jest zobowiązana do osiągania poziomów recyklingu, dlatego tak ważna jest segregacja odpadów. [/size][/font][list]
[*][font=times new roman,times][size=2]dla nieruchomości niezamieszkałych (podmioty prowadzące działalność gospodarczą, instytucje i domki letniskowe) odbiór odpadów będzie się odbywał na dotychczasowych zasadach na podstawie zawartej umowy z firmą zajmująca się odbieraniem odpadów komunalnych. [/size][/font]
[/list]
[font=times new roman,times][size=2]Jednocześnie informujemy, że w Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W związku z tym może zaistnieć konieczność modyfikacji uchwał podjętych przez Radę Gminy w zakresie metody jak i stawki miesięcznej opłaty. O dalszych działaniach będziemy informować mieszkańców na bieżąco.[/size][/font]
[left][font=times new roman,times][size=2]Informujemy, iż dnia 21 grudnia 2012r. Rada Gminy Konopnica podjęła uchwały wprowadzające nową ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach:[/size][/font][/left]

[list]
[*][font=times new roman,times][size=2]gmina przejmie obowiązki związane z odbiorem odpadów od mieszkańców od [/size][/font][font=times new roman,times][size=2]1 lipca 2013r.[/size][/font][font=times new roman,times][size=2], zniesie to obowiązek podpisywania indywidualnych umów. Systemem zost... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 11 stycznia 2013 o 11:23
0
[quote name='KTG' timestamp='1357898671' post='718927']
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż na 4 os. A co mówić o biednych rencistach i emerytach płacących do tej pory np. 6-8zł a teraz 44 zł ma być. ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. WJAKIM KRAJU MY ŻYJEMY !!!!!!!!!
[/quote]

A jeżeli mam dom i ogródek?
To co, też mam od wylanej na ogródku wody płacić za śmieci? Już płacę słono za kanalizację, do której części wody nie odprowadzam.
Trudno będzie wypracować odpowiedni mechanizm, ale płacenie od gospodarstwa domowego wydaje się rozsądnym krokiem.
Powinni jedynie zwolnić emerytów z części opłat, jeżeli ci wykażą, że mieszkają samotnie lub tylko ze współmałżonkiem.
Resztą nie ma co się przejmować.
In plus - w domach po sąsiedzku skończy się wreszcie palenie śmieci w piecach, bo czasami ataku duszności można w wieczór dostać, tak dymią. Bo umów albo w ogóle nie mają, albo mają na jeden mały kontener raz na miesiąc.

No i jeszcze jedno mnie cieszy - będę płacił połowę.
Teraz 50 zeta plus VAT (kontener 240l raz na dwa tygodnie + raz na dwa tygodnie frakcja sucha w dowolnej ilości), od lipca zaś 32 złote. Sąsiadka, która teraz płaci "0" zapłaci drugą połowę i przestanie mnie truć palonym przez siebie w piecu syfem. I to w końcu jest sprawiedliwe.
[quote name='KTG' timestamp='1357898671' post='718927']
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż n... rozwiń
Avatar
KTG / 11 stycznia 2013 o 11:04
0
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż na 4 os. A co mówić o biednych rencistach i emerytach płacących do tej pory np. 6-8zł a teraz 44 zł ma być. ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. WJAKIM KRAJU MY ŻYJEMY !!!!!!!!!
Stawki za śmieci powinny być ustalane ze stanu użycia wody. Im więcej wody wylane, tym więcej osób zamieszkuje lokal. Rada powinna przyjąć jakąś taryfę. Często jest tak, że w mieszkaniu zameldowana jest 1 osoba, a faktycznie mieszka 4 studentów. A studenci lubią się chlapać Więc automatycznie więcej wody się zużywa. Albo zameldowane 4 os. a mieszka 2 ( tak jak u mojej mamy, jestem zameldowana z mężem a tam nie miszkam ), więc tej wody juz zleci mniej niż na 4 os. A co mówić o biednych rencistach i emerytach płacących do tej pory np. 6-8zł ... rozwiń
Avatar
? / 11 stycznia 2013 o 10:59
0
i bardzo dobrze że będzie kontrola! na jakiej podstawie tak drastycznie mają wzrosnąć opłaty? co to znaczy - że do tej pory koszty wywozu śmieci były zaniżane? czy raczej że teraz znowu ktoś chce z nas zedrzeć kasę?
Avatar
Ania W. / 11 stycznia 2013 o 10:30
0
To nie jest wina urzędu, tylko wadliwej ustawy, problem jest głośny w każdej gminie w Polsce, a jeśli tak jest ze w każdej gminie dzieje się nie tak, to trzeba zmienić ustawę, może jakieś pomysły zamiast krytykować
Avatar
krzoy / 11 stycznia 2013 o 09:01
0
Zaskarżyć to trzeba nową Uchwałę "śmieciową" jak by nie patrzeć kogoś skrzywdzi.. No chyba że przyjmiemy wreszcie do wiadomości że jest nowy podatek!!!! Panowi I Panie!
Avatar
Krzysztof / 11 stycznia 2013 o 08:47
0
A dlaczego likwidować konkurencję i wprowadzać monopol?
Myślałem, że w Polsce jest ustrój wolnorynkowy.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 2 3

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 10 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 51 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!