Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A ja przypuszczam, że jednak finalne rozstrzygnięcie jest już z grubsza znane. NSA dał jasne wskazówki WSA, że ten nie powinien traktować całych Górek Czechowskich jako strefy ESOCh, co nomen omen od początku było jakimś absurdem. Część Górek to strefa ESOCh, część nie i jest do zweryfikowania w dość prosty sposób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyrektywa Siedliskowa Unii Europejskiej (1992), to kluczowy instrument ochrony różnorodności biologicznej państw UE. W preambule tej Dyrektywy zapisano m.in.: w celu odtworzenia, lub zachowania siedlisk przyrodniczych i gatunków objętych zakresem zainteresowania Wspólnoty (…) konieczne jest wyznaczenie specjalnych obszarów ochrony, w celu stworzenia spójnej sieci ekologicznej. Dalej w preambule zapisano, że planowanie zagospodarowania terenów i polityka rozwoju powinny zachęcać do utrzymania cech krajobrazu o dużym znaczeniu dla dzikiej fauny i flory. W przypadku Górek Czechowskich stwierdzono: Chronione prawem gatunki roślin i zwierząt oraz siedliska związane z ich bytowaniem występują na niemal całym obszarze górek. Polskie prawo wyraźnie więc zakazuje zniszczenia, a nawet niekorzystnego przekształcenia większości tego terenu. DR HAB. TADEUSZ J. CHMIELEWSKI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heh spór jakiś ludzi którzy mieszkają za miedzą (notabene też na górkach czechowskich) prowadzących działania przeciwko właścicielowi prywatnej działki w imię swoich chorych wizji decydowania o czyjejś własności. A może chęć braku nowych sąsiadów za płotem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heh spór jakiś ludzi którzy mieszkają za miedzą (notabene też na górkach czechowskich) prowadzących działania przeciwko właścicielowi prywatnej działki w imię swoich chorych wizji decydowania o czyjejś własności. A może chęć braku nowych sąsiadów za płotem?
 Wyprowadzę cię z błędu - nie jedno albo drugie tylko jedno i drugie. Powszechnie wiadomym faktem jest, że gro Obrońców Górek mieszka ... na Górkach. Chodzą nawet plotki, że sam naczelny DW mieszka nieopodal. Willa z widokiem na trawkę i krzaczki zawsze będzie lepsza od willi z widokiem na bloki. W tym, że protestują nie widzę nic złego, ale mogliby chociaż szczerze przyznać jakie są ich prawdziwe intencje a nie odgrywać ekologiczne teatrzyki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja powiem tak. Ten się cieszy, kto się cieszy ostatni...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coraz bliżej końca parszywej polsko-polskiej wojenki. Miejmy nadzieję, że już niebawem poligon zostanie uporządkowany i mieszkańcy wreszcie będą mogli z niego normalnie korzystać. To co jest tam obecnie, to jakieś nieporozumienie i nie chodzi mi tu jedynie o śmieci a o całokształt jak to wszystko wygląda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skarga kasacyjna w swojej formie i zawartości była niezasadna. Zawarte w niej informacje nie były znane nie tylko mieszkańcom, ale przede wszystkim organowi uchwałodawczemu, do którego wniosku odwołuje się NSA w sentencji i uzasadnieniu wyroku. Podane dane statystyczne z uwag do ponownego wyłożenia projektu SUiKZP są nieprawdą, a reszta argumentów zakrawa na kłamstwo. Nie zmieni tego sytuacja, w której forum DW opanowane zostało przez jednego z doradców bardzo wpływowej eurodeputowanej, co wkrótce zakończy się większym skandalem niż znana powszechnie afera Watergate.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja przypuszczam, że jednak finalne rozstrzygnięcie jest już z grubsza znane. NSA dał jasne wskazówki WSA, że ten nie powinien traktować całych Górek Czechowskich jako strefy ESOCh, co nomen omen od początku było jakimś absurdem. Część Górek to strefa ESOCh, część nie i jest do zweryfikowania w dość prosty sposób.
  Jakiż to prosty sposób waść masz na zweryfikowanie, która to część Górek Czechowskich jest strefą  ESOCh , a która nie. Pytam, bo skoro dotychczasowe opracowania w tym zakresie trwały całymi latami, kosztowały kilkaset tysięcy złotych i wymagały pracy kilkudziesięciu specjalistów, to dla mnie osobiście nie jest to wcale proste. Jeżeli masz waść na myśli nadwornych specjalistów  TBV , to nawet dla nich nie było proste ani łatwe podpisać się pod ideą intensywnej, wielorodzinnej urbanizacji wierzchowin, a upublicznienie  ekofizjografii  podstawowej zabrało  " ratuszowi "  12 lat, czyli w dwa lata po zmianie  SUiKZP . Wiemy, że macie  tomografy  wbudowane w mózgi, ale ekosfera, to nie kości, które potraficie przeskanować i na miejscu orzec o ich pochodzeniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coraz bliżej końca parszywej polsko-polskiej wojenki. Miejmy nadzieję, że już niebawem poligon zostanie uporządkowany i mieszkańcy wreszcie będą mogli z niego normalnie korzystać. To co jest tam obecnie, to jakieś nieporozumienie i nie chodzi mi tu jedynie o śmieci a o całokształt jak to wszystko wygląda.
  Dlaczego obcym wzorcom postępowań przypisujesz wszystko, co jest związane z Górkami Czechowskimi? To, że jest to miejsce wielonarodowych egzekucji i grzebania zwłok ludzkich nie świadczy jeszcze o tym, że obie strony sporu o przyszłość Górek Czechowskich miałaby stosować na ten przykład sowieckie, czy niemieckie wzorce postępowań z czasów ich okupacji naszego kraju. To nie jest wojenka polsko-polska, a klasyczny konflikt dobra ze złem, w którym jedni szanują, a inni niszczą. Jedni odparują prawdą i faktami, a inni kłamstwem i manipulacją. To jest wojna postu z karnawałem, co wcześniej, czy później zakończy się jak zawsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mam zdroworozsądkowy APEL. Mam nadzieję, że ktoś decyzyjny z Ratusza, tudzież od dewelopera czyta komentarze. Czy nie lepiej byłoby dogadać się jeszcze z TBV i pozwolić mu na nieco wyższą punktową zabudowę (podkreślam - nieco wyższą) w zamian za przekazanie Miastu większej powierzchni Górek Czechowskich. Tak aby jeszcze bardziej odsunąć zabudowę od wąwozów. Miasta się rozlewają, czynne biologicznie tereny są zabierane pod budowę osiedli. Jakimś rozwiązaniem jest budowanie "w górę" i oszczędzanie terenu. Można się jeszcze dogadać z deweloperem i zaproponować takie rozwiązanie czyli punktowa, wyższa zabudowa w zamian za większy teren pod park.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja przypuszczam, że jednak finalne rozstrzygnięcie jest już z grubsza znane. NSA dał jasne wskazówki WSA, że ten nie powinien traktować całych Górek Czechowskich jako strefy ESOCh, co nomen omen od początku było jakimś absurdem. Część Górek to strefa ESOCh, część nie i jest do zweryfikowania w dość prosty sposób.
 Czy ktoś mógłby zalinkować do mapy prezentującej zasięg strefy ESOCh na Górkach Czechowskich?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mam zdroworozsądkowy APEL. Mam nadzieję, że ktoś decyzyjny z Ratusza, tudzież od dewelopera czyta komentarze. Czy nie lepiej byłoby dogadać się jeszcze z TBV i pozwolić mu na nieco wyższą punktową zabudowę (podkreślam - nieco wyższą) w zamian za przekazanie Miastu większej powierzchni Górek Czechowskich. Tak aby jeszcze bardziej odsunąć zabudowę od wąwozów. Miasta się rozlewają, czynne biologicznie tereny są zabierane pod budowę osiedli. Jakimś rozwiązaniem jest budowanie "w górę"  i oszczędzanie terenu. Można się jeszcze dogadać z deweloperem i zaproponować takie rozwiązanie czyli punktowa, wyższa zabudowa w zamian za większy teren pod park.
Nie można już nic zmienić, bo plany zabudowy były gotowe, zanim nastąpiła formalna zmiana właściciela tego terenu. Kto będzie zmieniać projekt, który kosztował kilkadziesiąt tysięcy złotych?  Jednym ustępstwem było odpuszczenie zabudowy terenu planowanego pod rezerwat przyrody. Dlatego deal dotyczący zabudowy pozostałych wierzchowin zostanie utrącony na forum międzynarodowym, bo dni obecnej koalicji rządowej są policzone, co oznacza, że tam już nie będzie odważnego, by postawić się układowi władzy i pieniądza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[...] Nie zmieni tego sytuacja, w której forum DW opanowane zostało przez jednego z doradców bardzo wpływowej eurodeputowanej, co wkrótce zakończy się większym skandalem niż znana powszechnie afera Watergate.
 I co srome_K_? Zatkało kakao? Wkrótce skończy się anonimowe plucie na mieszkańców pod 150 fejkowymi loginami. Będziesz musiał wypełznąć sP0d kamienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BudŻet vel BusinessOwner vel LotNik vel SmoCzek vel StatyStyk - idź na Górki i we proteście przykuj się łańcuchami jak Szymon Slupnik albo biczuj się jak średniowieczny mnich, pierwszy przychlaście Gminy Lublin. Cała dzielnica łącznie z dziećmi brechtała się z twoich wywodów, ale one już wyrosły i mają cię gdzieś. Daj wreszcie odpocząć nam od swoich pyerdów, łysy stary zgredzie. Kiedyś takich niepełnosprawnych umysłowo skutecznie leczono w szpitalach - kaftan i lewatywa 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skarga kasacyjna w swojej formie i zawartości była niezasadna. Zawarte w niej informacje nie były znane nie tylko mieszkańcom, ale przede wszystkim organowi uchwałodawczemu, do którego wniosku odwołuje się NSA w sentencji i uzasadnieniu wyroku. Podane dane statystyczne z uwag do ponownego wyłożenia projektu SUiKZP są nieprawdą, a reszta argumentów zakrawa na kłamstwo.
 To już wiadomo, czego Ubogacacz Dewelocwaniactwa ukrywał treść skargi przed publicznością. I co teraz? P0 raz kolejny konfabulacje ujdą mu na sucho?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja przypuszczam, że jednak finalne rozstrzygnięcie jest już z grubsza znane. NSA dał jasne wskazówki WSA, że ten nie powinien traktować całych Górek Czechowskich jako strefy ESOCh, co nomen omen od początku było jakimś absurdem. Część Górek to strefa ESOCh, część nie i jest do zweryfikowania w dość prosty sposób.
Czy ktoś mógłby zalinkować do mapy prezentującej zasięg strefy ESOCh na Górkach Czechowskich?
 Ustawienia forum blokują dodawanie linków do FB. Szukaj na oficjalnym forum Górki Czechowskie Wietrznie Zielone: facebook.com/photo.php?fbid=117922423725368&set=p.117922423725368&type=3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mam zdroworozsądkowy APEL. Mam nadzieję, że ktoś decyzyjny z Ratusza, tudzież od dewelopera czyta komentarze. Czy nie lepiej byłoby dogadać się jeszcze z TBV i pozwolić mu na nieco wyższą punktową zabudowę (podkreślam - nieco wyższą) w zamian za przekazanie Miastu większej powierzchni Górek Czechowskich. Tak aby jeszcze bardziej odsunąć zabudowę od wąwozów. Miasta się rozlewają, czynne biologicznie tereny są zabierane pod budowę osiedli. Jakimś rozwiązaniem jest budowanie "w górę"  i oszczędzanie terenu. Można się jeszcze dogadać z deweloperem i zaproponować takie rozwiązanie czyli punktowa, wyższa zabudowa w zamian za większy teren pod park.
 Przypominam, że w pierwszym podejściu do zabudowy Górek TBV przedstawiło proj. przewidujący budowę kilku, czy kilkunastu zielonych wieżowców wysokości 55. m. Na szczęście ten makabryczny dla obrazu miasta proj. został porzucony, bo jeszcze miejscy architekci nie zapomnieli o tym, że Wyżyna Lubelska nie toleruje wieżowców, przy których kilkunastometrowe deniwelacje Górek wyglądałyby jak dołki w dziecinej piaskownicy. Budowa zaprojektowanych  6/8 piętrowych blokowisk na Górkach jest mniejszym złem, ale dla proj. naturalistycznego parku oznacz jego koniec, co dobitnie widać patrząc na wulgarną, prostacką aleikę, zealizowaną przez TBV wśród siedlisk ptaków i chomika europejskiego, której celem jest piesze połączenie ich blokowisk z Czechowem oraz dojazd  do równolegle położonego (za czyje pieniądze) ciepłociągu. WSA się nie mylił stwierdzając, że blokowisko TBV wyklucza powstanie naturalistycznego parku, bo będzie to banalny park osiedlowy za 10 mln, gdy przaśna rewaloryzacja 20 ha Parku LUDOWEGo kosztowała mln 40. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech powstanie już tam cokolwiek (park czy bloki), na pewno będzie to lepsze niż śmieciowisko w centrum miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech powstanie już tam cokolwiek (park czy bloki), na pewno będzie to lepsze niż śmieciowisko w centrum miasta.
 Zgadza się, mieszkam niedaleko górek i na prawdę wolałbym chodzić na spacer do parku niż to "zarośniętego buszu"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba w końcu jakoś ucywilizować to miejsce. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...