Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pikietowali przeciwko Banderze (wideo)

Utworzony przez gada, 5 lutego 2010 r. o 19:14 Powrót do artykułu
i pomyśleć że popieraliśmy tego zdegenerowanego, banderowskiego wypierdka
0
Odpowiedz
A taki to był obiecujący duet : Pan Pryszczaty i nasz Prezio?!!!??Aha i jeszcze ten Gruzin. Niezłe trio!!!
0
Odpowiedz
Cześć i chwała Karolowi "Walterowi" Świerczewskiemu pogromcy faszystów z UPA http://www.kuzmicz.pl/photos/karol-swierczewski.jpg
0
Odpowiedz
PYKEEETAAA !!! UAAAAAAAAAA!!!!
0
Odpowiedz
Co to są "LUDOBÓCE"?
0
Odpowiedz
POMÓŻCIE 5 letniej Stasi Stefaniak!!! (Nie dajcie jej umrzeć po raz drugi!!!) Nazywała się STASIA STEFANIAK. Miała 5 lat, kiedy ją brutalnie zamordowano rozpruwając brzuch i łamiąc ręce i nogi. Tylko za to, że była Polką. Pozwólmy jej, aby o tym opowiedziała: „Miałam 5 latek, kiedy w nocy 8 maja młody Ukrainiec w czapce z ”tryzubem”, Pchnął mnie bagnetem w brzuszek i mój malutki dziecięcy świat nagle się zawalił. Zastanawiam się, dlaczego to uczynił, ale nie znajduję odpowiedzi… Może nie umiem jej znaleźć w końcu mam tylko 5 lat… Przebywam od tamtego dnia w „ZACISZU”. Razem z dwoma moimi chłopczykami, towarzyszami zabaw z podwórka. Nie wiemy, dlaczego nas zabili. Żołnierze bandy o nazwie Ukraińska Powstańcza Armia najpierw zabili chłopczyków Dwóch miłych roześmianych, blondynków, na zawsze zamykając im buzie… Potem zaatakowali mnie – małą bezbronną dziewczynkę. Jeden z nich mocno mnie chwycił z moje małe rączki po czym wyłamał mi je. Jak bardzo mnie to bolało. Krzyczałam i płakałam. Drugi chwycił mnie za nóżki i połamał je. Mój rozpaczliwy dziecięcy, płacz nie przeszkadzał im, śmiali się…. Trzeci, chyba ten najodważniejszy, wbił bagnet w mój mały brzuszek i rozpruł go. To co był moim w n ę t r z e m znalazło się na z e w n ą t r z. Ofiary napadu UPA na kolonię Katerynówka w nocy z 7 na 8 maja 1943gmina Bożyszcze. Powiat Łuckdwóch synków Piotra Mękali i Anieli z Gwiazdowskich, między nimi Stasia Stefaniak lat ok. 5, której rozpruto rzuch i powyłamywano ręce i nogi (córka Polaka i Ukrainki). Ze zbiorów W., E. Siemaszków (dar W. Romanowskiego i A. Bielskiego). Mój wygląd musiał ich chyba bardzo śmieszyć, bo zaczęli rechotać wołając jednocześnie: „Tak treba robyty z Lachami !” A ja umierałam w cierpieniu… Zawsze lubiłam żołnierzy i czułam się przy nich bezpiecznie, ale choć byłam taka mała, to przecież wiedziałam, że żołnierze walczą z żołnierzami, ale nigdy z DZIEĆMI. Dlaczego w takim razie zrobili mi to? Dlaczego „walczyli” ze mną – dzieckiem przecież ja nie byłam żołnierzem? Czy to byli naprawdę żołnierze? Patrzę na to, co się dzieje na ziemi, po której już nie stąpam, i płaczę ( w „ZACISZU” się nie śmiejemy – nie nasze roczniki) Bo tym „bohaterom”, „rycerzom” stawia się pomniki, moja kochana ojczyzna pielęgnuje ich pamięć. NIE MOJĄ, zamordowanego bezbronnego dziecka, - a ICH: MORDERCÓW. Mnie nikt nie postawi pomnika (na ogół dzieciom się nie stawia, bo jeszcze nic wielkiego nie zrobiły- ja tylko umarłam w męczarniach). Mój Boże, co ja takiego zrobiłam, że tak strasznie i okrutnie mnie zabili? Czy dlatego to zrobili bo moja Mamusia wyszła za Tatusia, który przecież był dobry i mocno mnie kochał. Tatuś mówił inaczej niż Mamusia po polsku – Mamusia mówiła po ukraińsku. A poza tym, dlaczego wywlekli moje wnętrzności? Do dziś się wstydzę tego wyglądu choć, jak ot przyjęte w „ZACISZU”, nikt nie zwraca na to uwagi. Ze mną jeszcze nie było najgorzej, bo mogę patrzeć i mówić, a co z tymi dziećmi, którym odrąbano siekierami głowy? Poćwiartowano? Spalono żywcem? Ani nie widzą, ani nie porozmawiają, a i poznać ich nie można. Najlepiej jeszcze wyglądają wśród nas ci, których zakopano żywcem, uduszono, lub wrzucono do studni, do lodowatej wody. Patrzę z góry, i martwię się, bo w Polsce wszyscy o nas zapomnieli. Nie chcą pamiętać tysięcy nas, którzy tu jesteśmy w „ZACISZU”, i nie śmiejemy się. Od lat cisi i martwi. Zginęliśmy w wyniku, jak to mówią w naszym dawnym kraju – „wojny bratobójczej”. To znaczy że ja 5 letnia dziewczynka moi chłopcy z podwórka i tysiące innych dzieci walczyliśmy z Ukraińską Powstańczą Armią. I trzeba było nas spalić, poćwiartować, zakopać, udusić, zatłuc, utopić. I to była ta „walka”. A 140 tysięcy przesiedlonych Ukraińców, w dużej części rodzin tych „żołnierzy”, dla naszych polskich przywódców, to ofiary LUDOBÓJSTWA. A ja? NIE JESTEM OFIARĄ tego słowa na „L”, którego tak się boją używać w stosunku do nas? Boże! Ile bym dała żeby być przesiedlona w tym ich „ludobójstwie”, ludobójstwie nazwie akcja „Wisła”. Żyłabym. I pewnie teraz bym dobrze się miała, bo ci wszyscy przesiedleni mają się dobrze. Państwo polskie i rząd o nich pamięta. TO może i o mnie, małej 5 letniej dziewczynce, też by pamiętali. Zbliża się kolejna 65 rocznica mojej śmierci. Jest mi smutno i płakać mi się chce. Bo może znów SEJM naszej ukochanej Ojczyzny Zdradzi pamięć o mnie i moich kolegach z podwórka i tysiącach, dziesiątkach tysięcy innych, zakatowanych w tamtych latach – i odrzuci lub zniekształci PRAWDĘ. I wtedy ja mała 5-letnia dziewczynka, która nie żyła za długo i nie nacieszyła się słoneczkiem, trawką, i innymi miłymi rzeczami na świecie, JA STASIA STEFANIAK lat 5 - u m r ę po r a z d r u g i . A może pan Prezydent i jego żona wstawią się za mną? Przecież też mają córkę. Może ich córka zaopiekuje się mną? Byłoby mi znacznie lżej. Tu w „ZACISZU” wiemy, że już niedługo umrą ostatni świadkowie i wtedy będzie łatwiej kłamać nacjonalistom ukraińskim w Polsce i na Ukrainie. I nikt już o mnie nie będzie pamiętał; bo nikt nie chce. I będzie to najnikczemniejsza rzecz, jaka się może przytrafić nam w „ZACISZU”. Już nikt w Polsce nie chce być Polakiem, każdy za to chce mieć dużo pieniędzy. Pieniędzy i to jest dla Was najważniejsze? Dla Waszych dzieci? Nie wiem, czy ja się już przez te 65 lat w swoich myślach zatraciłam. Ja już chyba tylko na cud mogę liczyć. Naprawdę, nie wiem. Mój adres obecny: „ZACISZE”, ulica Dzieci Wołyńskich Stasia Stefaniak Kolonia Katerynówka gmina Bożyszcze, powiat Łuck WOŁYŃ Tutaj zdjęcie - Stasia Stefaniak w środku: http://www.rp.pl/galeria/160815,1,160981.html
0
Odpowiedz
Niestety pikietujący mają rację. Zbrodni OUN-UPA nie można zapomniec ani lekcewazyć. Pytanie, gdzie były władze polskie, które nie zwracały uwagi na to co się dzieje na Ukrainie. Zreszta to jest problem szerszy; Litwini bezczelnie dyskryminują Polaków, o szkopach i ruskich to szkoda gadać. Wracając do Bandery, to nasuwa się pytanie kim trzeba byc by honorować takiego "człowieka". Ale jaki kraj - taki bohater.
0
Odpowiedz
Zaraz zaraz.. potępiacie BAnderę, a gloryfikujecie Świerczewskiego ?! Coś tu nie gra chyba.... Tym bardziej, że osławiony Świerczewski brał udział w wojnie polsko-bolszewickiem po stronie rosjan... Czyż nie :>
0
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Zaraz zaraz.. potępiacie BAnderę, a gloryfikujecie Świerczewskiego ?! Coś tu nie gra chyba.... Tym bardziej, że osławiony Świerczewski brał udział w wojnie polsko-bolszewickiem po stronie rosjan... Czyż nie :>
Kresowianie nie gloryfikują Świerczewskiego ( znasz w ogóle znaczenie tego słowa?) - ktoś zwyczajnie prowokacyjnie wkleił jego zdjęcie wraz ze słowami pochwały. Co by jednak nie powiedziec o nim to jednak nie słyszałem aby podległe mu oddziały masowo mordowały, wcześniej często torturując, kobiety i dzieci . W tych bestialskich zbrodniach banderowcom nikt nie dorówna !
0
Odpowiedz
Sprawcy tortur i okrucieństw - tj. terroryści OUN-UPA - urządzali niekiedy makabryczne sceny, aby drwić i szydzić z ofiar. Na przykład: tułów z obciętymi rękami i nogami oraz obciętą głową ofiary, układali na `siedząco" pod ścianą zewnętrzną domu mieszkalnego, wystawiając je na publiczne `pośmiewisko". Czasami, rozwieszali jelita ofiary na ścianie wewnątrz izby z ukraińskim napisem - `Polska od morza do morza". Częstokroć, po dokonanej rzezi Polaków jeździli banderowcy powozem po wsi śpiewając i wiwatując przy akompaniamencie harmonii. Znany jest również przypadek zamordowania furtiana w kościele i obcięcia mu głowy oraz naigrywania się w ten sposób, że tułów banderowcy podparli z przodu i z tyłu ławką, a do rąk złożonych jak do modlitwy włożyli jego własną głowę. W innym przypadku, odrąbaną głowę ofiary dawali ukraińscy terroryści dzieciom do zabawy - kopania jej jak piłkę. Tortury psychiczne zadawane były na przykład rodzicom zmuszonym do oglądania szczególnie wymyślnych tortur zadawanych ich dzieciom lub dziecku..." A.Kubasik wymienia w swojej książce również takie tortury jak choćby: przybijanie niemowląt do ściany z podpisem "polśkij oreł", obdzieranie ludzi ze skóry i posypywanie solą, wbijanie dzieci na kołki w płocie, rozdzieranie dzieci na pół, duszenie drutem kolczastym, zakopywanie żywcem w ziemi lub tylko po szyję tak by można było głowy kosić kosą itd .
0
Odpowiedz
zezwierzęcony naród , prymityw ,kierujacy się zwierzęcym instynktem , mordować , zabijac , upajać się krwia dzieci , kobiet , jak mozna nazywać się armią powstańczą , żołnierze walczą na polu bitwy a nie mordują pod osłoną nocy bezbronne dzieci i kobiety ile trzeba mieć cynizmu by uznać morderców dzieci za bohaterów narodowych , wstyd i hańba Panie Juszczenko , historia Panu tego nie zapomni
0
Odpowiedz
To nie byli ludzie tylko prymitywne POTWORY.Poniekad cala zachodnia ukraina to bydlo i prymitywy ktorzy nienawisc do nas polakow wyssali z mlekiem ich matek.A gdzie sa teraz nasi wielcy politycy i artysci ktorzy tak popierali pomaranczowa rewolucje i Juszczenke?
0
Odpowiedz
BRAWO KS. ISAKOWICZ
0
Odpowiedz
Króciutko> Czy po obecnych wyczynach Juszczenki upokarzających nas Polaków - nie jest zwyczajnie wstyd KUL-owi że ma takiego doktora h.c.
0
Odpowiedz
Mam nieodparte wrażenie ze Euro2012 na Ukrainie odbędzie się na tych grobach bez krzyży, obok studni zapełnionych zwłokami pomordowanych Polaków i w ,,towarzystwie'' chłopciw spod znaku UPA. Pora spojrzec prawdzie w oczy i uświadomic sobie kto jest naszym potencjalnym wrogiem, a nie zadnym ,,strategicznym partnerem''
0
Odpowiedz
"To nie byli ludzie tylko prymitywne POTWORY.Poniekad cala zachodnia ukraina to bydlo i prymitywy ktorzy nienawisc do nas polakow wyssali z mlekiem ich matek.A gdzie sa teraz nasi wielcy politycy i artysci ktorzy tak popierali pomaranczowa rewolucje i Juszczenke?" Czy wam juz całkowicie poprzewracało się w tych główkach?? Jaka nienawiść do Polaków?!! Poczytajcie wlasne posty i dojdźcie do wniosku, kto sieje większą nienawiść?? Ukraińcy do Polaków, czy może Polacy do Ukraińców?! Przecież na każdym kroku wypominamy Ukrainie zabrane tereny, które niegdyś należaly do Polski!!! To przecież MY nazywamy ukraińców właśnie od "bydlaków, ludzi gorszej kategorii" !!! Owszem, Juszczenko źle postąpił! Zreszta juz dawno był na pieńku z narodem ukraińskim, ktory nie tolerował jego polityki. Tak więc po co mieszać w to g*** cały naród?? Bydlaki znajda się wszędzie. Ale nigdy nie szukajcie na siłę wroga, bo wróg sam może się znaleźć. Koniec moich wypocin. Nara
0
Odpowiedz
PL napisał:
"To nie byli ludzie tylko prymitywne POTWORY.Poniekad cala zachodnia ukraina to bydlo i prymitywy ktorzy nienawisc do nas polakow wyssali z mlekiem ich matek.A gdzie sa teraz nasi wielcy politycy i artysci ktorzy tak popierali pomaranczowa rewolucje i Juszczenke?" Czy wam juz całkowicie poprzewracało się w tych główkach?? Jaka nienawiść do Polaków?!! Poczytajcie wlasne posty i dojdźcie do wniosku, kto sieje większą nienawiść?? Ukraińcy do Polaków, czy może Polacy do Ukraińców?! Przecież na każdym kroku wypominamy Ukrainie zabrane tereny, które niegdyś należaly do Polski!!! To przecież MY nazywamy ukraińców właśnie od "bydlaków, ludzi gorszej kategorii" !!! Owszem, Juszczenko źle postąpił! Zreszta juz dawno był na pieńku z narodem ukraińskim, ktory nie tolerował jego polityki. Tak więc po co mieszać w to g*** cały naród?? Bydlaki znajda się wszędzie. Ale nigdy nie szukajcie na siłę wroga, bo wróg sam może się znaleźć. Koniec moich wypocin. Nara
Jeżeli komuś się przewraca w głowie to tobie, z kilku powodów. To, że przypomina ktoś oczywistość, że pewne tereny należały do Polski; to co wtym złego. Przeciez to fakt. W dodatku zostały odebrane siłą i gwałtem. Wg linii Curzona Lwów był po polskiej stronie. Nie można o tym mówić? Nikt przeciez nie chce przyłączenia ziem wsch. do Polski, bo tzeba by było znowu inwestować w ten syf bez konca. Zgoda sa różne wypowiedzi forumowiczów, czasem prowokacyjne jak ten o sowieckim obywatelu i sowieckim generale, ale to przecież Tiahnybok, Swoboda OUN i inna granda to nie u nas tylko w sobornej Ukr. Co do wrogów to nie strasz, bo sie zes... Prawdziwe jest twierdzenie Kaczora, że Juszczenko cofnął dialog pol.-ukr. o wiele lat.
0
Odpowiedz
PROTESTUJMY ILE SIŁ ALE PRZECIW WSZYSTKIM ZBRODNIARZOM, KTÓRZY ZOSTALI UHONOROWANI POMNIKAMI ,TAKŻE POLSKIM, A NIE WYBIÓRCZO .iLU ZWYCZAJNYM BABDYTOM WYSTAWILIŚMY POMNIKI???
0
Odpowiedz
Też odnoszę takie wrażenie, że przy okazji diabelskiego działania Juszczenki w kierunku gloryfikacji UPA, nasi rodzim...... podnoszą głowy i zamiast do tego się ustosunkowywać, to marzy im Lwów, odszkodowania, krytykują nasze ograna władzy, kUL..... Po co tyle jadu, wściekłości. Komu ma to słuzyć. Odnoszę wrażenie, że to ich sposób na życie. Chociażby w kontekscie wpisów - można wnioskować, że Bandera to tylko jest pretekst, a chodzi tu zupełnie o coś innego. Współczuje Kresowianom, do których podczepili się ideologiczne bestie. którzy wykorzystując ich tragiczną przeszłość dążą do rewizji historii.
0
Odpowiedz
Gość napisał:
Też odnoszę takie wrażenie, że przy okazji diabelskiego działania Juszczenki w kierunku gloryfikacji UPA, nasi rodzim...... podnoszą głowy i zamiast do tego się ustosunkowywać, to marzy im Lwów, odszkodowania, krytykują nasze ograna władzy, kUL..... Po co tyle jadu, wściekłości. Komu ma to słuzyć. Odnoszę wrażenie, że to ich sposób na życie. Chociażby w kontekscie wpisów - można wnioskować, że Bandera to tylko jest pretekst, a chodzi tu zupełnie o coś innego. Współczuje Kresowianom, do których podczepili się ideologiczne bestie. którzy wykorzystując ich tragiczną przeszłość dążą do rewizji historii.
KOMU ma słuzyć? prawdzie i tylko prawdzie o tych strasznych czasach ,bo był nie tylko Katyń ,był też Wołyń Podole, Zamojszczyzna itd.
0
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.