Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pomóż uratować chorą na białaczkę Natalię

Utworzony przez martamaz od marysi, 22 stycznia 2009 r. o 02:24 Powrót do artykułu
pomóżmy Natalii!!! Choroba straszna tym bardziej ,ze dotyka małe dziecko .Nie jestem w stanie sobie wyobrazic co czuje matka widzac takie cierpienia dziecka i słysząc takie słowa od lekarza.. Poczyńmy choć mały krok ku temu by Natalcia mogła cieszyc sie zdrowiem . Kazde wsparcie ,myślę ,ze nawet małe ,takie na jakie będzie stac kazdego z nas ,każda złotówka ,krew oddana dla dziewczynki,każda gorąca modlitwa dadzą NAtalce szansę na uśmiech...uśmiech, którego nie widac teraz w jej smutnych oczkach,które patrzą na mnie ,na nas, na Ciebie z tego zdjęcia Redakcję proszę (myślę ze inni również poprą moją prośbę) dajcie znac jak najszybciej co u Natalki ) dziękuję Wam ,redagującemu ten artykuł ,ze poruszacie takie tematy na swoich łamach -jesteście WIELCY pozdrawiam MM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szpik istnieje moze dobry !! powaznie tel. +31614555433 pozdrAVIAm i zycze powodzenia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie bardzo rozumiem ale jesli jest jakis specjalista ktory mógłby wytłumaczyc do czego potzrebna jest transfuzja krwi? z tresci artykułu to nie wynika
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tego co czytałam przy białaczce jest takie zjawisko jak małopłytkowosc krwi i dlatego potrzebne są transfuzje. Bo ta krew nie jest taka jak być powinna. Jest malo plytek wiec wolno krzepnie krew,robia sie siniaki i rozne wyborczyny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ewa napisał:
z tego co czytałam przy białaczce jest takie zjawisko jak małopłytkowosc krwi i dlatego potrzebne są transfuzje. Bo ta krew nie jest taka jak być powinna. Jest malo plytek wiec wolno krzepnie krew,robia sie siniaki i rozne wyborczyny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja słyszałem, że za leki na Onkologii Dzieciecej nie trzeba płacić ? Cos sie zmieniło ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witajcie, jestem w kontakcie z mamą Natalki, do tego jestem w klubie honorowych dawców krwi i 22 lutego organizujemy zbiórkę krwi dla Natalki, ale krwi jest nam potrzeba dużo wiecej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakiś drobny przelew poszedł z mojej strony. Krew mam pasująca ale oddawałem 24.12 - oddam za miesiąc. Wydaje mi się, że bardziej potrzebne są płytki i osocze - pobierają je w Lublinie na 1 Armii Wojska Polskiego, trwa to trochę dłużej niż oddanie krwi pełnej - trzeba być przygotowanym na około 1,5 godziny. Będzie dobrze - musi być. Dzięki Redakcji za poruszenie tematu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Gosc~ napisał:
A ja słyszałem, że za leki na Onkologii Dzieciecej nie trzeba płacić ? Cos sie zmieniło ?
Leki niestety nie są refundowane, nie wszystkie, pieniążki jakie zbieramy są na leki sprowadzane z Niemiec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałabym podziękować w imieniu wszystkich maleńkich chorych iskierek że wasza Gazeta potrafi otworzyć serce na biedne dzieci które wykańcza tak poważna choroba. Ratując jedno dziecko pokazujecie że można uratować więcej, bo czym więcej ludzi usłyszy o tym jak bardzo potrzebujemy ich pomocy tym więcej zareaguje. Kochana redakcjo dziękuję Ci w imieniu wszystkich dobrych serduszek które pomagają uratować naszą maleńka Natusię, maleńką a zarazem Wielką....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znalazłam to w internecie więc cytuję ,ktoś pytał po co malutkiej transfuzje ,jej krew nie funkcjonuje tak jak trzeba a szpik po chemii moze być prawie całkiem ,,nieczynny" ,,....Każdego dnia szpik znajdujący się wewnątrz ludzkich kości wytwarza krwinki - czerwone (erytrocyty), dzięki którym przenoszony jest tlen, oraz białe (leukocyty - a wśród nich m.in. granulocyty i limfocyty) - odpowiedzialne za obronę organizmu przed zakażeniami, i płytki krwi (trombocyty) - odpowiadające za jej krzepliwość. U chorych na białaczkę szpik cechuje się zahamowaniem różnicowania i dojrzewania krwinek, które mogą doprowadzać do niewydolności ww. trzech linii komórkowych..." Dlatego też małej Natalce potrzebna jest krew ,,..Terapia ta ma wiele skutków ubocznych - wypadanie włosów, wymioty, zaburzenia koordynacji ruchów - ale często umożliwia wyleczenie z choroby - doprowadza do tzw. remisji białaczki i podtrzymuje ten stan. Jednak dla wielu dzieci, kiedy standardowe leczenie jest niewystarczające, jedynym sposobem na pokonanie białaczki jest PRZESZCZEP.." takie są suche fakty a w szpitalu cierpi mała dziewczynka i woła o pomoc ,by mogła zyć Ja sama mam dzieci i nie wyobrazam sobie tego wszystkiego. Mama musi być z małą ,bo kto zostawiłby malenstwo samo w obcym szpitalu ,gdzie zadają tylko ból .Straciła zapenwe pracę ,zostawiła rodzinę ,a Natalkę trzeba utrzymać ,wydać pieniązki na leki .Kwoty na leki przeciwgrzybiczne są atronomiczne a gdzie inne lekarstwa???... wiadomo szpital leczy ale jeśli wiemy ze są lepsze alternatywy ,które pomogą dziecku odzyskać zdrowie a których szpital polski szpital nie jest w stanie zrefundować rodzice szukają z całych sił. ..Dużo czytałam o takich tragediach ze wzgledu na to ,ze chciałałabym być dawca szpiku i dlatego moze chaotycznie ale starałam sie dac odpowiedź na Wasze pytanka Ja również ide oddać jutrodla Natalki krew Nie ta kolejnośc i nie dopuścmy do tego ,proszę. My też byśmy chcieli pomocy,gdybyśmy byli w cieżkiej sytuacji. zostac samemu w tak cieżkiej walce byłoby tragedią . Serce sie cieszy jak Ktoś już wpisał ,że wpłacił jakąś sumę na Natalkę,Ktoś podał swój nr telefonu ,Ktoś wsparł dobrym słowem .To ,,ktoś" nie przypadkowo piszę Wielką literą ..bardzo wielką literą .Dużo czytałam o takich tragediach ze wzgledu na to ,ze chciałałabym być dawca szpiku i dlatego moze chaotycznie ale starałam sie dac odpowiedź na Wasze pytania choć nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i daleko mi do tego Moze wypowie się jeszcze ktoś ,specjalista w tej dziedzinie albo ktoś kto wygrał z tą chorobą Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli ,oby Was jak najwięcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy ktoś wie gdzie należy sie zgłosić aby oddać szpik kostny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dora napisał:
czy ktoś wie gdzie należy sie zgłosić aby oddać szpik kostny?
A w jakim mieście??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w lublinie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! 1. Dla osoby, ktora pyta sie o mozliwosc zostania dawca szpiku. Oto pare przydatnych linkow: http://www.fundacjauj.pl/main.php?l=pl http://www.fundacjauj.pl/information.php?l=pl http://www.fundacjauj.pl/declaration.php?l=pl 2. W poscie ~martusiamaz od marysi~ wkradla sie pewna niescislosc: "Jednak dla wielu dzieci, kiedy standardowe leczenie jest niewystarczające, jedynym sposobem na pokonanie białaczki jest PRZESZCZEP.." Przeszczep szpiku przy ostrej bialaczce limfoblastycznej stosuje sie tylko w przypadku wznowy (nawrotu) choroby. Lepsze efekty uzyskuje sie dzieki samej chemioterapii. Z tekstu nie wynika, ze u Natalki doszlo do wznowy. I cale szczescie! Bo kazda wznowa to mniejsze szanse na wyleczenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dora napisał:
w lublinie
Poltranspant http://www.poltransplant.org.pl/ http://www.fundacjauj.pl/main.php?l=pl W Lublinie to na 1 Armii Wojska Polskiego powinni wiedzieć http://www.rckik.lublin.pl/ Trochę przykro, że tak pochwaliliśmy Redakcję a tak ważna sprawa musiała ustąpić miejsca na gorze strony kibolom łapówkarzom i złodziejom. Szkoda, że "promuje się" takie anormalne zachowania kosztem szczytnych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję osobie ,która wyjasniła nieścisłośc w moim poście .Starałam sie pisac co wiem a informacje sciagnełam ze stronki (niestey z tą nieścisłością ) przepraszam i pozdrawiam Miejmy nadzieję ,ze nastepny artykuł o Natalce nie ustąpi innym i będzie na pierwszym miejscu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie wróciłem z banku, może ta moja symboliczna wpłata będzie jakąś maleńką cząsteczką w ratowaniu życia Natalki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Darku, ta symboliczna kwota o której piszesz bardzo wiele znaczy, jeśli zbierze sie nas wiecej i każdy w taki sposób podejdzie do Natalki chylę czoła przed Tobą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
martamaz od marysi napisał:
Dziękuję osobie ,która wyjasniła nieścisłośc w moim poście .Starałam sie pisac co wiem a informacje sciagnełam ze stronki (niestey z tą nieścisłością ) przepraszam i pozdrawiam Miejmy nadzieję ,ze nastepny artykuł o Natalce nie ustąpi innym i będzie na pierwszym miejscu
Drobiazg! Wazne ze zechcialas przyblizyc ta problematyke Za to serdeczne podziekowania! Przyznaje sie bez bicia, ze ta moja wiedza dot. przeszczepu szpiku kostnego u chorych na bialaczke jest solidnie przestarzala. O tym w jakich typach bialaczek stosuje sie przeszczep oraz kiedy dowiedzialem sie od jednego z profesorow medycyny zajmujacych sie leczeniem bialaczek u dzieci... 16 lat temu! 20 lat wczesniej bialaczka to byl wyrok smierci. W ciagu tamtych 20 lat opracowano metody leczenia tej choroby i dzieki temu jej wyleczalnosc w 1993 roku oceniana byla na 70-80%. Ciekawy jestem jaki jest procent wyleczalnosci po tych 16 latach? Oczywiscie mowimy o ostrej bialaczce limfoblastycznej, gdyz statystyki wyleczalnosci dla poszczegolnych typow i rodzajaw bialaczek sa rozne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...