Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prezydencie, szanuj zieleń! I mieszkańców

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 24 stycznia 2020 r. o 14:41 Powrót do artykułu
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mącić mi tu. Będzie droga i będa bloki. Won od moich biznesów! Możecie zdychać ze smogu. Ja i tak tu nie mieszkam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Źle robisz żuku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przestańcie pisać te artykuły. To nic nie zmieni. Prezydent Żuk na je głęboko w nosie. Trzeba się w końcu zorganizować i zacząć zbierać podpisy za referendum w sprawie odwołania prezydenta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hipokryzja UM i Żuka po co rozmawiać i ustalać - mieliśmy referendum (koszt 500tys zł !!!!) a decyzja podjęta przez urzędników ratusza pod dyktando włodarza ! Może niech spytają o opinie swoich kolegów developerów czy nie mają nic przeciwko wycince drzew na al. racławickich - a najlepiej to niech wytną park Saski cały i sprzedadzą developerom pod zabudowę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisze jeszcze raz , mieszkałem kiedyś w nowoczesnym betonowo-szklanym mieście. Jak wracałem w lecie do zielonego Lublina to jakbym wrócił z księżyca na ziemię. Wróciłem w końcu na stałe. Teraz to samo chcą zrobić tutaj. Nowoczesność kosztem natury. To się nie uda. Karłowate patyki drzewopodobne nie zastąpią prawdziwych drzew w mieście. Gdyby człowiek tak kochał beton to spędzał by wakacje w centrach miast a nie w zieleni. Rozumiem że jak nie będzie tej przebudowy to ktoś nie zarobi 100 mln i w tym jest problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[ul]
  • Niestety, art. 97 Ustawy o samorządzie gminnym - zwłaszcza wnioskowanie przez wojewodę - znacznie utrudnia doprowadzenie do ustanowienia komisarza rządowego przez Prezesa Rady Ministrów.
  • Dlatego należy wnioskować lub żądać w petycji (petycjach), by Prezes Rady Ministrów wyznaczył właściwego w sprawie Lublina wojewodę, ponieważ aktualnie (nada) Wojewodą Lubelskim jest pan Lech Sprawka - mąż pani Ewy Dumkiewicz-Sprawki (dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim Urzędzie Miasta).
  • Skoro Wojewoda Lubhelski podlega wyłączeniu, to niezbędne jest wnioskowanie do Prezesa Rady Ministrów o wyznaczenie właściwego wojewody (w miejsce męża podwładnej pana doktora Krzysztofa Żuka) - podstawy prawne zawarto w artykułach: 24, 25 oraz 26 Kodeksu postępowania administracyjnego (KPA).
  • Art. 97 Ustawy o samorządzie gminnym (zaznaczenia moje):1. W razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez organy gminy, Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, może zawiesić organy gminy i ustanowić zarząd komisaryczny na okres do dwóch lat, nie dłużej jednak niż do wyboru rady oraz wójta na kolejną kadencję.2. Ustanowienie zarządu komisarycznego może nastąpić po uprzednim przedstawieniu zarzutów organom gminy i wezwaniu ich do niezwłocznego przedłożenia programu poprawy sytuacji gminy.3. Komisarza rządowego powołuje Prezes Rady Ministrów na wniosek wojewody, zgłoszony za pośrednictwem ministra właściwego do spraw administracji publicznej.4. Komisarz rządowy przejmuje wykonywanie zadań i kompetencji organów gminy z dniem powołania.[/ul]
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Ciąć, remontować, nie poddawać się ekoterorystom! Puki są środki unijne i jeszcze nas stamtąd nie wywalili na zbite ryło. Nie patrz Żuczku na oszołomstwo tylko działaj! Niech Lublin pięknieje
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Mam wrażenie, że w tej gazecie pracują właśnie ci wszyscy aktywiści co drugi artykuł o drzewach w mieście. Ludzie nie dajcie się zwariować.
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Ciąć, remontować, nie poddawać się ekoterorystom! Puki są środki unijne i jeszcze nas stamtąd nie wywalili na zbite ryło. Nie patrz Żuczku na oszołomstwo tylko działaj! Niech Lublin pięknieje
     Z kimzes ty się na rozum zamienił? 
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Jak zwykle puste i niczym nie poparte gadanie aktywistów i ich marzenia...Miasto to nie tylko drzewa ale wiele interesów społecznych do pogodzenia, wątpię czy te kilka drzew w centrum jest aż tak istotnych jeśli chodzi o smog. Miasto powinno przede wszystkim stwarzać możliwość swobodnej komunikacji, dlatego popieram remonty dróg i nowe parkingi nawet za cenę kilku drzew w centrum. Za to zgadzam się, że tam gdzie można należy sadzić jak najwięcej nowych drzew. Dodatkowo niektóre instytucje powinno się przenosić na obrzeża miasta tak aby nie kumulować ruchu tylko w centrum.
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Ciąć, remontować, nie poddawać się ekoterorystom! Puki są środki unijne i jeszcze nas stamtąd nie wywalili na zbite ryło. Nie patrz Żuczku na oszołomstwo tylko działaj! Niech Lublin pięknieje
    Z kimzes ty się na rozum zamienił?
    Rzeczywiście, hybrydy (krzyżówki międzygatunkowe) mogą brać udział w propagandzie na rzecz Ratusza. Oni mogą nawet nie  wiedzieć, owocami jakich eksperymentów są.
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Oszołomstwo spod znaku nawłoci i motyla trójzębnego chce zastopować rozwój Lublina i zatrzymać go na poziomie wsamraśności! Nie uda się wam to tryglodyci! Żądamy od naszego Żuczka by robił co swoje i by Lublin się rozwijał i piękniał! Zrozumieli tępe dzidy???
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Czy to nie jest tak, że Dziennik Wschodni ma w swoim statucie wpisaną krytykę miasta i prezydenta?
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Oszołomstwo spod znaku nawłoci i motyla trójzębnego chce zastopować rozwój Lublina i zatrzymać go na poziomie wsamraśności! Nie uda się wam to tryglodyci! Żądamy od naszego Żuczka by robił co swoje i by Lublin się rozwijał i piękniał! Zrozumieli tępe dzidy???
     Pani/panie prawie magister życzę, żeby udało się panu/pani nim w końcu zostać... my tępe dzidy- lekarze, prawnicy, pracownicy naukowi, inżynierowie i inni światli ludzie jesteśmy przeciwko wycince drzew oraz zabudowie Górek. Może kiedy pan/pani zostanie już tym magistrem to też pana/panią oświeci...
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Jestem osobą z tytułem naukowym i jednocześnie popieram rozwój Lublina. Zatem proszę nie dzielić społeczeństwa na osoby wykształcone i te, które optują za działaniami na rzecz rozwoju miasta.
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Jestem całym sercem za nowocześniejącym Lublinem. Od jakiegoś czasu przestałam się wstydzić mówić, że tu mieszkam, a jeszcze kilka lat temu był to trzeci świat. Młodzi po studiach oczekują rozwoju.
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Problem polega na tym, że owi "eko" nie uznają słowa: "Porozmawiajmy." Oni znają tylko: "Wrzeszczmy!!!!". Opcjonalnie: "Przekrzykujmy!!!!!"
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Podobny skutek co apelowanie do sumienia dewelo-fantomasa przynieść może walenie głową w betonowy mur - główka zaboli, a dewelo-rozwój będzie metodycznie, wbrew wszelkim opiniom, konsultacjom i wyrokom itd., dopychany kolanem aż do końca okupacji Koziego Grodu przez oligarchię.
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Jestem osobą z tytułem naukowym  i jednocześnie popieram rozwój Lublina. Zatem proszę nie dzielić społeczeństwa na osoby wykształcone i te, które optują  za działaniami na rzecz rozwoju miasta.
     Jeśli jest pan/pani osobą z tytułem naukowym, to zakładam że ma pan/pani (choćby ogólną) wiedzę na temat zmian klimatycznych i skutków niszczenia przyrody. A jeśli tak, to już nawet nie szczególna wiedza, ale zdrowy rozsądek nakazywałby sprzeciw wobec takich działań...
    Zgłoś do moderatora
    Cytuj
    Odpowiedz
    Strona 1 z 5

    Dodaj odpowiedź:

    Przerwa techniczna ... ...