Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Reforma nie jest do końca dobrze przygotowana, choć bardzo potrzebna, ale nie ma szans powodzenia będąc realizowana przez peowskich i peeselowskich dyrektorów, a takich jest większość - zrobią wszystko, żeby się nie udała i skończyła wielką kompromitacją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za likwidacją, dzieci są świetnie przygotowane - ale do rozwiązywania testów! ! To też trzeba zmienić! Więcej zajęć praktycznych - biologii, chemii, fizyki, matematyki - mniej uczenia na pamięć! !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiadomo że ZNP będzie protestowało bo tych leśnych dziadków (działaczy ZNP) nieusuwalnych emerytów będzie można przy reorganizacji szkół pozwalniać, więc im chodzi o swoje stołki a nie o nasze dzieci. Wystarczy w szkołach porozmawiać z młodymi nauczycielami i okazuje się że we władzach związków siedzą przeważnie nauczyciele którzy nabyli prawa emerytalne a reformę już dawno powinno się zrobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta Stasiak to jakaś głupia jest teraz. Jak powstawały gimnazja i nikt mnie z dyrektorów nie zatrudnił to poszedłem do niej i zapytałem co ja mam zrobić to mi odpowiedziała że ona nic nie może zrobić i że gimnazja są niepotrzebne.To się wypisałem z ZNP.Bo po co mi taki obrońca jak nie może mi pomóc tylko mam ja składki płacić na jej pensje. A teraz są potrzebne gimnazja?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co z tego ,ze zlikwiduja gimnazja jak nie zmienią sposobu nauczania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka to reforma?. To likwidacja Gimnazjów i powrót do PeeReLowskich metod. W Finlandii system który był u nas ostatnio był reformowany i dostosowywany przez 20  lat aby stał się niemal doskoanłym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo mnie to cieszy że likwidują gimnazja. W 6 klasie była powtórka z całej podstawówki przed gimnazjum. W 1 gimnazjum była powtórka z całej podstawówki przed nowym programem. W 3 gimnazjum powtórka z całego gimnazjum przed testami gimnazjalnymi. Kilka semestrów zmarnowanych na powtórki. Lepszy system 8+4, może skończy się zmniejszanie programu nauczania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I po trzeba likwidować gimnazja? Puknij się w łeb! Ta likwidacja pochłonie mnóstwo kosztów i tylko tyle. Nie na tym to wszystko powino polegać! Już nawet nie wspomnę o nieprzygotowaniu na tę zmianę :(. A Lublin - wiadomo, fani pisu i zacofania, widać w komentarzach, niestety :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli strajki nauczycieli mają być przykładem dla młodzieży, to jak najszybciej należy takich nauczycieli usunąć i bez żalu po nich. Już bywało, że nauczyciele we wrześniu angażowali do protestów uczniów i odnosili sukcesy, bo ktoś musiał ustąpić, ale to nie musi być w obecnym przypadku. Przewodniczący ZNP Pan Broniarz dostatecznie na takich sztuczkach zarobił, jednak chodzi o młodzież, a nie źle rozumiejących reformą kadry nauczycielskie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jesli ta reforma tak dobra i dopracowana to dlaczego tak wiele osób ma na tyle powazne zastrzezenia, żeby protestowac. Przeciez reforma szkolnictwa to nie jest dzialanie tak-nie. Reforma moze miec rozną forme i zdecydowana wiekszosc spoleczeństwa powinna byc za a nie tylko jedno ugrupowanie parlamentarne zobligowane do glosowania dyscyplina partyjną. pytnie co sie nia chce osiagnac? A czy sie osiagnie zalozone cele to czas pokaze. czas tez pokaze, czy poniesione koszty i straty spoleczne zostana zrownowazone pozytywami. Pozytywami, ktorych mozemy sie spodziewac najwczesniej za jakies chyba 8-10 lat. A na razie raczej bedzie gorzej. Zle,że edukacja jest uzywana do politycznych przepychanek. Bardzo to przykre.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo niepotrzebna była wcześniejsza reforma .Gimnazja to niewypał .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł. Wiadomo że gimnazja nie dawały żadnej wiedzy dzieciakom tylko haos. Wystarczy porozmawiać z gimnazjalistami zero wiedzy ogólnej, brak umiejętności posługiwania się językiem polskim, brak logicznego myślenia. Szkoła przestała wychowywać a przez ostatnie lata nawet nauczać już nie potrafiła. Pozdrawiam tych którzy bardziej pilnują posad niż honoru polskiej szkoły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to zwykle bywa, najwięcej do powiedzenia mają osoby, które problemy oświaty znają w najlepszym wypadku z perspektywy rodzica a i to nie zawsze. Ludzie, którzy podejmują decyzje , często kierują się swoimi wspomnieniami sprzed kilkudziesięciu lat... Proszę Państwa czasy, dzieci, rodzice i nauczyciele się zmienili i to bardzo...Oczywiście obecnemu sysemowi daleko do doskonałości i powinien być reformowany ale nie w taki nieprzemyślany, chaotyczny i błyskawiczny sposób. Zostanie wydanych mnóstwo naszych pieniędzy na infrastrukturę - zmianę sieci szkół - miliony ton zbędnej papierologii, która będzie temu towarzyszyć. Moim zdaniem lepiej byłoby zainwestować te pieniądze w dużo mniejsze klasy, pełniejszą pomoc psychologiczno pedagogiczną, dodatkowe lekcje dla dzieci uzdolnionych i tych potrzebujących wsparcia...czyli polepszenie warunków pracy zarówno dzieci jak i nauczycieli i wtedy można od nich wymagać wyników...a tak  będziemy płacić za "korki" siódmo i ósmoklasistów zamiast gimnazjalistów... Należałoby pracować nad lepszą podstawą programową , ujednoliceniem podręczników i wieloma innymi, mającymi wpływ na to kto opuszcza mury szkoły sprawami... Boję się, że na to nie wystarczy ani czasu, ani zapału, ani pieniędzy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent ma u mnie plusa , doskonała decyzja z likwidacją gimnazjów? bo cymbały które to wprowadziły zmniejszyły naukę dzieci i młodzieży z 12 lat do 9 , co doskonale widać wśród studentów , albo nauczyciele obecnie są już do d...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większość z ludzi, którzy teraz z zapałem likwiduje gimnazja, aktywnie uczestniczyła w ich powstawaniu ( AWS )... 6+3+3 nie równa się 8+4 ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZNP guzik zrobi - bo 3/4 nauczycieli w szkołach podstawowych i średnich jest za reformą i skorzysta, ponadto wskutek zwiększenia siatki godzin nauczyciele gimnazjów też będą mieli zapewnioną pracę, reasumując tylko ewentualnie gimnazja będą "strajkować". System 8+4 jest lepszy. 90% Rodziców szkół podstawowych tez jest za 8+4.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
komuna wraca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gimnazja będą oddawać środki unijne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak wprowadzane byli gimnazja to nauczyciele strajkowali, teraz jak likwidują to też strajkują. Niech się zdecydują czego chcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
andrzejek znowu się popisał , jarek kazał to podpisał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...