Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prof. Chmielewski o Górkach Czechowskich: Nie o zwykły park tu chodzi

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 lutego 2019 r. o 13:11 Powrót do artykułu
Odkąd mieszkam w Lublinie nigdy nie chciałem odwiedzić górek bo wyglądają fatalnie 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdy tylko nadejdą zmiany na górkach od razu wskoczy na rower i przetesuje nowe ścieżki 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze chciałem odwiedzić i spacerować po górkach niestety są tak zaniedbale ze szok
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowe bloki nowe wszystko na górach czechowskich juz się nie mogę doczekać !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I nikt nie chce zwykłego parku. Sam właściciel mówi wyłącznie o naturalistycznym. Nie wiem jak inni, ale ja tam jestem za uporządkowaniem górek. Pojawiła się okazja by to zrobić i trzeba z tego korzystać a nie "na złość mamie odmrażać sobie uszy" przez kolejne kilkanaście lat, czytaj nic nie zmieniać i pozwalać na dalszą naturalną degradację. Zapytajcie ludzi z Czechowa, babci z wnuczkiem albo matki z dzieckiem czy wolałaby park czy to co jest teraz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że dajmy szansę wypowiedzieć się także dokładnie developerowi który kupił ten teren. Myślę że plany które zrobił, zakłada na ten teren konsultował z fachowcami od przyrody. Rzeczywiście na tym terenie są gatunki chronione, ale myślę że dałoby się przenieść w bezpieczną przestrzeń parku. Też jestem za tym żeby Park służył większej ilości mieszkańców, żeby uporządkować chociaż część Górek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
siepacz z agencji pana artura z wypchanym portfelem wŻucił garść refleksji o uPOrządkowaniu przez zabetonowanie (16: 57 do 17:23 - 9 płytkich wymiocin wazelinowych smarujących kampanię dezinformacyjną dewelocwaniaka)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za komuny, jak nie bylo sektora prywatnego, w urzędach odpowiedzialnych za planowanie przestrzenne i zabudowę miasta pracowali bardzo kompetentni, często wybitni fachowcy. Dlatego mamy w Lublinie bardzo dobrze zaplanowane osiedla np na LSM czy czechowie. Obecnie w urzedach pracuja miernoty, a efekty ich działań mozna zobaczyć na weglinie slawinie czy innych nowych osiedlach- bez infrastruktury publicznej, z waskimi uliczkami zatarasowanymi autami, ze slabym dostepem do komunikacji miejskiej itp...NIE MARNUJMY JEDNEGO Z OSTATNICH WARTOSCIOWYCH TERENÓW W LUBLINIE POD KOLEJNE DEWELOPERSKIE SLUMSY!!!
 Czują respekt tylko przed Ludźmi z Wypchanymi Portfelami, przed którymi zginają się w PÓł. A dla plebsu mogą zaproPOnować POdwyżki opłat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niesamowite jak uczynni dla dewelopera są  niektorzy lokalni urzędnicy i politycy...nagle sie okazuje ze sposob zagospodarowania jakiegoś pola na peryferiach miasta jest tak rzekomo istotny ze az referendum za publiczne pieniążki trzeba rozpisywac...szkoda ze z taką werwa i zaangażowaniem Zuk nie dba to jak wyglądaja inne czesci miasta...
 A co ma się przejmować? Zyskał POnoć "POtężny" mandat sPOłeczny, no to teraz może swobodnie wykonywać POlecenia swoich Panów z Loży Deweloperskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powietrze w Lublinie jest tragiczne. Np na ul Obywatelskiej w czasie pomiarów w październiku 2018 stwierdzono przekroczenie norm o kilkaset procent ( patrz artykuł w Kurierze Lubelskim ) . Zabudowa Górek spowoduje, że będziemy oddychać powietrzem jeszcze gorszym a to oznacza , że będziemy umierali masowo na raka i choroby płuc. A wszystko po to by deweloperowi żyło się lepiej . Może by tak Rada Miasta Lublin wzięła odpowiedzialność na siebie bo po to została wybrana, żeby reprezentować mieszkańców Lublina a nie prywatną firmę, która się chce nachapać naszym kosztem . Referendum to taki listek figowy by można było zwalić winę na mieszkańców
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niesamowite jak uczynni dla dewelopera są  niektorzy lokalni urzędnicy i politycy...nagle sie okazuje ze sposob zagospodarowania jakiegoś pola na peryferiach miasta jest tak rzekomo istotny ze az referendum za publiczne pieniążki trzeba rozpisywac...szkoda ze z taką werwa i zaangażowaniem Zuk nie dba to jak wyglądaja inne czesci miasta...
Za pare lat ci politycy bedą mieli zapewne mocne problemy z pamiecią- nie będą mogli sobie w oświadczeniach majątkowych przypomnieć ile mieszkań po calym mieście mają i skad wzieli na to pieniądze...tak jak pewien prezydent z pewnego nadmorskiego miasta...
 Tęgi Łeb z POprzedniej kadencji już sam wszedł w deweloperkę. Ale za rękę nie złapiesz, zwłaszcza że organy ścigania wyspecjalizowane są w chwytaniu "bandytów" kradnących batony za 0,99.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzeczywiście nie o zwykły park tu chodzi. A chodzi o wycięcie wszystkich drzew i zabetonowanie terenu pod nowe bloki. Dewelocwaniactwo będzie zadowolone i Żunio tak samo bo wszyscy na tym zarobią niezłą kasiorkę. Będzie większy smog w mieście ale na to prezydent 700-lecia też będzie mieć sposób. Wprowadzi strefy czystego powietrza w Lublinie gdzie samochody nie będa mogły wjechać bez uiszczenia dodatkowej opłaty na walkę ze "smogiem".
Dokładnie tak będzie. Docelowo Ludzie z Wypchanymi Portfelami będą śmigać ( i parkować za darmo) hybrydami i teslami po 200k+ za sztukę PO całym Centrum, które zostanie zamknięte dla "smrodzących gruchotów", a plebs zostanie upakowany do fatalnie zarządzanego zbiorkomu, gdzie ceny biletów będzie można POdnosić równie łatwo jak to miało miejsce w przypadku opłat za śmieci. Jest to wykonalne, POnieważ ciemny lud w Kozim Grodzie jest zbyt otępiały, żeby założyć żólte kamizelki i powiedzieć STOP cwaniakom. Co najwyżej nasili się emigracja, ale zunio i temu będzie w stanie zaradzić - nie na darmo POdpisał stosowną deklarację.
 Po odejściu od urny reklamacji nie uwzględniamy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taa czysty naturalizm , beton , beton i jeszce raz beton a pomiędzy strzyżone trawniki . Jak sobie wyobrażasz park naturalistyczny przy co najmniej 3 tysiącach mieszkań i 10 tys mieszkańców ? Dzieci i psy wszystko zniszczą . Zobacz jak wygląda zieleń przy blokach TBV na Męczenników Majdanka , o ile to można w ogóle nazwać zielenią ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teren jest prywatny! Jeśli developer chce oddać większość to chyba warto skorzystać z oferty i rozważyć propozycje na spokojnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzień bez artykułu o górkach to dzień stracony - dziennik nabija sobie odsłony a oszołomy z dwoch stron komentuja :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektóre wpisy niestety wychodzą spod 'pióra' nawiedzonych ekologów, którzy gdyby tylko mieli taką władzę, to by powstrzymali wszystkie deweloperskie inwestycje w mieście. Ludzie, co wy jeszcze robicie w mieście? Przeszkadza wam budowa bloków, obwodnicy czy estakady to wyprowadźcie się na wieś a ludziom którzy chcą tu WYGODNIE mieszkać, dajcie święty spokój. Krew mnie zalewa, gdy widzę że jeden ekoczub z drugim ekoczubem próbują na siłę uszczęśliwiać wszystkich mieszkańców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Deweloper chce parku i obrońcy górek chcą parku. Problem natomiast jest taki, że deweloper może przy okazji zarobić a obrońcy nie i to tu jest pies pogrzebany. Mentalność wielu obywateli tego kraju jest taka, że ja zarobić mogę ale sąsiad za żadne skarby. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Bo jak to tak, żeby ktoś miał lepiej ode mnie? Nie może być! Trzeba zrobić wszystko co się da, żeby jednak miał gorzej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Dziuba, pora przyznać się do porażki - tym razem sprytny z pozoru plan biznesowy zainkasowania 10 krotnej przebitki na gruntach nie wypalił. Minie jeszcze wiele lat, zanim pański przyjaciel z ratusza zdoła przepchać zmianę Studium, o ile w ogóle mu się to uda - wbrew protestom środowisk społecznych, naukowych, a także wbrew prawu UE. Nawet z reguły "przyjazne" media tej bajki nie kupują. Tymczasem już teraz znalezienie jelonka na apartament stanowi poważny problem, a za tych parę lat jakie dzieli Was od dopchnięcia zmiany Studium, nie znajdziecie żadnego desperata chętnego do kupna tych przekształconych z takim trudem terenów nawet za ceny poniżej 100 zł/mkw. Przegraliście - lepiej poddać się teraz zachowując resztki honoru.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam ale co takiego opublikowal Dziennik nie klękający? Tezy prof Chmielewskiego które są zbieżne z projektem Stelmacha i zalożeniami TBV. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Park na górkach 75 ha , charakteryzujący się malowniczością , pięknymi widokami , to nas czeka .Maskowanie pozwoli zespolić się z mieszkalnym otoczeniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 11

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...