Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Spacerują po torach. Zwróćcie uwagę że to walka o przywileje, a nie o płace. Kiedy wreszcie ta ostoja komuny zostanie sprywatyzowana?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
Spacerują po torach. Zwróćcie uwagę że to walka o przywileje, a nie o płace. Kiedy wreszcie ta ostoja komuny zostanie sprywatyzowana?
Jak obecnie rządząca żydokomuna odda władzę, może wtedy nastąpi powrót do normalności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szlag człowieka trafia na te strajki. Jak nie pielęgniary to konowały, jak nie konowały to kopidoły, jak nie ci to znów kolejarze. W dupach się towarzystwu poprzewracało, popracowaliby miesiąc w sektorze prywatnym to zobaczyliby jak się zapier...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się przesiadłem na busy nie jest tak żle i już nie wrócę na kolej nie dalej spaceruja po torach bo nie będą mieli kogo wozić nawet nie zwrócę biletu miesięcznego to już koniec miesiąca i ostatni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To sieroty po komunie!!!Tyle lat jeździli za darmo,teraz płaca 1% i jeszcze im mało,pierwszej klasy za free sie zachciewa (chyba żeby wygodniej im się piło Parkową z Biedronki).Powinni płacic 100% za bilet,2 klasą też,ciekawe ile wtedy by z nich jeździło brudnymi,śmierdzącymi i zimnymi "pociągami" i płaciło ciężkie pieniądze za dojazd do pracy.Ja też pracuje w państwowej firmie - Poczta - a nawet za wysłanie listu czy op/acenie rachunku płacę jak wszyscy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spacerujący po torach chyba jednak nie rozumieją swojej sytuacji. Myślę także, że chodzi tu o starych, którym wszystko jedno. Po nas potop... Jeszcze parę latek i emeryturka. Na emeryturce trzeba zadbać o przywileje. Niech tam młodsi się martwią sami, aby mi było lepiej! Państwo emeryturkę zapłaci. Podnieście ceny biletów! Może zachować przywileje ale tylko dla bezpośrednio zatrudnionych. Emerytom, rodzinom podziękować. Ja płacę bez z zniżek, w rodzinie także. Każdy podróżujący koleją widzi, że z roku na rok jest coraz gorzej i coraz drożej. PKP w takiej formie, to już w zasadzie żywy skansen. Dodatkowo PKP ma bardzo dynamiczną konkurencję w postaci busów i autobusów. Ten śmieszny i nonsensowny strajk, to arogancja wobec podróżnych. Nas, którym zależy aby gdzieś dojechać. Mało mnie obchodzą wasze przywileje, skoro w waszych pociągach jestem traktowany jak zbędny dodatek. W kolejowych kasach nie lepiej. Gdybym mógł, gdybym miał taką możliwość, szybko i bezceremonialnie rozgoniłbym to towarzystwo. Mamy taką rzeszę bezrobotnych, którzy czekają na pracę. Te dziesiątki spółeczek, w których wygrzewają tyłki szanowni prezesi. Przecież wszyscy dokładnie wiedzą o co chodzi! Chodźcie sobie po tych torach, chodźcie. Pomyślcie tylko o swoich następcach. Co oni przejmą od was. Zrujnowany tabor, firmy kolesiów prezesów. Pozamykane i odrapane dworce. Garstkę podróżnych, bo reszta będzie podróżowała drogami już nie żelaznymi. Nie pamiętam kiedy pojechałem koleją na wczasy. Zostaje dojazd do pracy, ale coraz częściej zostajemy na kilka dni w mieście, w którym pracujemy. Widzę także, że systematycznie PKP ubywa podróżnych. Już nie chodzi o ceny biletów, ale o to , że pociągi są na tyle nieprzewidywalne, że ludzi nie chcą ryzykować ciągłego spóźniania się do pracy. O to nikt w związkach PKP już nie dba. Ważne są tylko wasze cztery litery. Gdyby wola polityczna istniała, to należałoby polikwidować te wszystkie spółeczki. Utworzyć na gruzach całkowicie nową od podstaw. Zatrudnić ludzi bez tego złego bagażu. Iniech wreszcie będzie normalniej. Ale to tylko marzenie. Rzeczywistość brzydko śmierdzi. Z każdej wypowiedzi analityków, wynika jedno. Związki emerytów nie chcą tego przyjąć, aby jeszcze parę latek… potem niech sie wali!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pasażerowie, zastrajkujmy. Przesiądźmy się do innych środków komunikacji. Są busy, autobusy. Niech kolejarze strajkują... Pracuję w sklepie, chcę dostawać wszystkie towary za 1% ceny. I moja rodzina też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
Spacerują po torach. Zwróćcie uwagę że to walka o przywileje, a nie o płace. Kiedy wreszcie ta ostoja komuny zostanie sprywatyzowana?
Spacerowanie po torach akurat jest przestępstwem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na co wam panowie kolejarze te darmowe przejazdy skoro alkoholu z Czech nie opłaca się już przywozić????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te flagi solidarności to jest jakiś żart Panowie chyba przespali ostatnie 20 lat. Opozycjoniści co to od 81' sypiają na styropianie hehe Rząd powinien nasłać na nich jakiś pociag-pług. Lubię jeździć koleją, ale wolę likwidację trupa niż podtrzymywanie jego agonii dzięki kasie z budżetu. Trasy do Lublina możnaby spokojnie zlikwidować bo ich utrzymanie jest kosztowne a ilość pasażerów relatywnie niska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To my powinniśmy zastrajkować!! jeszcze im mało, utrudniają nam dojazd do pracy!! zaraz znowu pielęgniarki odejdą od łóżek pacjentów!! ten kto strajkuje powinien być zwolniony!! na jego miejsce znajdzie się bardzo dużo bezrobotnych!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W czasach PRL każdy strajk ekonomiczny, był strajkiem politycznym przeciw rządowi. Po roku 1989 starjki, głodówki, protesty, nie dotyczą rządu, to nie sparwa rządu, ze nie masz pracy, że szef ci nie płacił przez rok, że wyrzucili cię bez powodu, etc, etc, etc. Po co nam rząd, który za nic nie odpowiada? Po co nam parlament, który za nic nie odpowiada. Publiczne oświadczenia co bardziej deb***nych "polityków" że ja ponoszę za to odpowiedzialnosć, mają wartosc oświadczeń chorego psychicznie pacjenta z domu wariatów, który oświadcza wszem i wobec, że on za swoje czyny ponosi odpowiedziałnosć. W tym domu , w jego zapewninia nie wierzą. Od 1989 roku żaden kryminalista rzadowy nie stanał przed sądem oskarżony o kradzież o oszustwa o wyłudzenia. Który poseł został pociagnięty do odpowiedzialnosci za pobranie pieniedzy z kasy sejmu choćby za używanie samochodu, którego nie miał. Pieniadze wypłacane są na podstawie oświadczeń posla, nikt tego nie sprawdza, a wg oświadczeń pan poseł potrafi przejechać 300 km dziennie przez 364 dni w roku! A przy okazji, zdumiewa, że pobozni pedofile w koloratkach nie byli obecni na strajku, nie wspierali zrozpaczonych ludzi, a chętnie uczestniczyli w każdym proteście w czasach PRL. Gdzie jestesćie kochani pedofile w koloratkach? Gdzie was zawiało, pomóżcie biednym którzy są solą ziemi, tej ziemi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem, nie znam sie i nie debatuje, ale cos mi sie wydaje, ze pracowici inaczej sami strzelili sobie samoboja... Miejmy nadzieje, ze rzad wreszcie zabierze sie za nich i empatii w narodzie juz kolejarzyna jeden z drugim nie bedzie mogl sie spodziewac. Coz to za przywilej dla jakiejs grupy zawodowej w sytuacji, gdy same przewozy pasazerskie kurcza sie do niespotykanych granic? Bedziemy utrzymywali deficytowe koleje po to tylko, aby zatrudnieni w tym przedsiebiorstwie mieli mozliwosc przemieszczania sie za darmo, albo za jakas symboliczna oplata...? Zwiazkowcy staraja sie uzasadnic fakt wlasnego istnienia i nie dostrzejaga smiesznosci swoich postulatow. A moze czas najwyzszy, aby Sejm uchwala zabronil utrzymywania nierobow przez pracodawcow i koszt ich utrzymania spoczal na skladkach czlonkowskich????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LCH napisał:
To sieroty po komunie!!!Tyle lat jeździli za darmo,teraz płaca 1% i jeszcze im mało,pierwszej klasy za free sie zachciewa (chyba żeby wygodniej im się piło Parkową z Biedronki).Powinni płacic 100% za bilet,2 klasą też,ciekawe ile wtedy by z nich jeździło brudnymi,śmierdzącymi i zimnymi "pociągami" i płaciło ciężkie pieniądze za dojazd do pracy.Ja też pracuje w państwowej firmie - Poczta - a nawet za wysłanie listu czy op/acenie rachunku płacę jak wszyscy!!!
Człowieku !!!! GDZIE TY MASZ ROZUM ??? Jak mogą nie strajkować,jeszcze rok rządów żydo komuny,a na kolei będzie więcej prezesów jak maszynistów. Dupnij się w czoło ,jak nie możesz tego zrozumieć !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maszynista napisał:
Człowieku !!!! GDZIE TY MASZ ROZUM ??? Jak mogą nie strajkować,jeszcze rok rządów żydo komuny,a na kolei będzie więcej prezesów jak maszynistów. Dupnij się w czoło ,jak nie możesz tego zrozumieć !!!
53-prezesów razem z ich zastępcami,średnio od 8,000-29,600,plus bardzo duża ilość asystentów też za wcale nie mała kasę, tanie państwo komunistyczno- POlszewickie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuy napisał:
Szlag człowieka trafia na te strajki. Jak nie pielęgniary to konowały, jak nie konowały to kopidoły, jak nie ci to znów kolejarze. W dupach się towarzystwu poprzewracało, popracowaliby miesiąc w sektorze prywatnym to zobaczyliby jak się zapier...
CYCU nie bij tak piany,wszyscy wielcy tak zaczynali. BOLEK,konfident i pierwszy warchoł PRL-u tak właśnie zaczynał. Jak się ma z tego coś dobrego urodzić czy zacząć to stul japę i się tylko przyglądaj a nie mąć.!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam ! Wszyscy strajkujacy powinni być dyscyplinarnie zwolnieni. Tylu bezrobotnych zastapia strajkujacych raz na zawsze. Wszystko co chca walcza strajkami DOSC tego. Przepracowałam 40 lat mam 72 lata i nie mam zadnych ulg, Kolejarz ze Szczecina z całą rodzina jedzie za 6 zł I klasą. Czym zasłużyli sobie dożywotne przejazdy za darmo??? Umundurowanie , przez cały okres pracy nawet swojego ubrania nie zniszczyli Wielka mi praca. Moim i innych kosztem Państwo w Państwie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...