Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2013 r.
8:02
Edytuj ten wpis

Strajk kolejarzy w Lublinie. Niektóre pociągi nie wyjechały (relacja, zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora drs
0 17 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Na dworcu w Lublinie kolejarze spacerują po torach. Trwa strajk ostrzegawczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
11:25

Ruszyły wszystkie pociągi, które w woj. lubelskim zatrzymane były w czasie piątkowego strajku kolejarzy. Porządkowanie ruchu będzie trwało do późnego popołudnia. Strajk kolejarzy zatrzymał w tym regionie kilkanaście pociągów Intercity i Przewozów Regionalnych.

„Ruszyły już wszystkie pociągi, w pierwszej kolejności dalekobieżne. Pociągi są opóźnione. Przywracanie ruchu zgodnie z rozkładem jazdy potrwa do późnego popołudnia” – powiedziała rzeczniczka lubelskiego oddziału PKP PLK Małgorzata Kwiatkowska. (PAP)

9:30

Około godz. 10.15 może przyjechać do Lublina pociąg z Łukowa do Zamościa.

9:27

Za parę minut do Lublina powinien wjechać opóźniony pociąg z Dorohuska.

9:21

W całym kraju opóźnienie łączne pociągów przekroczyło 25 tys. minut.

9:10

Do godziny 12 kolejowi przewoźnicy będą wzajemnie honorować swoje bilety. Dotyczy to spółek: PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i Kolei Mazowieckich oraz nieobecnych w naszym regionie przewoźników: WKD i SKM w rejonie Warszawskim oraz pozostałych przewoźników kolejowych w Polsce. W przypadku kontynuowania pociągiem innego przewoźnika ważne jest to by pociąg, którym pierwotnie pasażer miał jechać był przewidziany do odjazdu przed godziną 12.

9:07

"Wieniawski" z Rzeszowa minął dopiero Tarnobrzeg, choć powinien być już w Kraśniku. Do Lublina dotrze z ok. 1,5-godzinnym opóźnieniem i z takim samym poślizgiem wyjedzie dalej do Bydgoszczy. Natomiast "Bolko" Przewozów Regionalnych zamiast w Sosnowcu jest dopiero w Strzelcach Opolskich, ale na razie prognozy wskazują, że w drodze do Lublina może zmniejszyć opóźnienie z ponad 90 minut o około pół godziny.

9:05

Kolejarze zakończyli strajk. Za chwilę w trasę wyjedzie TLK do Bydgoszczy z godz. 7.25. Później będą wypuszczać kolejne. Opóźniony REGIO Chełm-Terespol dotarł już do Świdnika. Pociąg z Zamościa będzie spóźniony o co najmniej półtorej godziny, o ponad godzinę skład z Dorohuska. "Jadwiga" z Krakowa dotrze dopiero około godz. 11.20

7:40

Do tej pory strajkujący przepuszczali pociągi wjeżdżające do Lublina. Są to jedynie składy Przewozów Regionalnych, które powinny kursować normalnie, ponieważ pracownicy tej spółki nie biorą udziału w strajku. Ale np. pociąg który o 7.45 miał odjechać do Terespola nie wyruszył wcale z Lublina, ponieważ nie miał jak do niego dotrzeć.

Prawdopodobnie nie dojechał nawet do Świdnika, a na dworcu w Lublinie nie będzie mógł być przyjęty ponieważ nie ma już dla niego miejsca.

W drogę nie wyjechał pociąg do Bydgoszczy którego wyjazd planowany był na godzinę 7.25. Skład należy do spółki PKP Intercity, a jej związki biorą udział w akcji. Zgodnie z rozkładem jazdy między godz. 7 a 9 w rozkładzie są jeszcze dwa pociągi PKP intercity. Do Wrocławia z godziny 7.35 i Szczecina o 8.25. Także te pociągi nie będą mogły wyruszyć przed godz. 9.

Podróżni posiadający ważne bilety mogą za darmo skorzystać z ciepłych napojów serwowanych w kawiarni na terenie dworca. Z głośników płyną też komunikaty o tym, że po wznowieniu ruchu pociągów przywrócenie normalnego rytmu funkcjonowania kolei może potrwać jeszcze kilka godzin. Słychać także zapewnienia, że przewoźnicy będą wzajemnie honorować swoje bilety.

Na teren dworca PKP Intercity wysłała ubrane w pomarańczowe stroje informatorki, które mają pomóc pasażerom odnaleźć się w tej sytuacji. Nikt jednak nie korzysta z ich pomocy.

Spacerujący po torach kolejarze protestują przeciw planom ograniczenia przysługujących im ulg w przewozach. Podkreślają że jest to przywilej jeszcze z czasów Józefa Piłsudskiego.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marianna / 25 stycznia 2013 o 20:30
0
Witam !

Wszyscy strajkujacy powinni być dyscyplinarnie zwolnieni.
Tylu bezrobotnych zastapia strajkujacych raz na zawsze.
Wszystko co chca walcza strajkami DOSC tego.
Przepracowałam 40 lat mam 72 lata i nie mam zadnych ulg,
Kolejarz ze Szczecina z całą rodzina jedzie za 6 zł I klasą.
Czym zasłużyli sobie dożywotne przejazdy za darmo???
Umundurowanie , przez cały okres pracy nawet swojego ubrania
nie zniszczyli Wielka mi praca.

Moim i innych kosztem
Państwo w Państwie?
Witam !

Wszyscy strajkujacy powinni być dyscyplinarnie zwolnieni.
Tylu bezrobotnych zastapia strajkujacych raz na zawsze.
Wszystko co chca walcza strajkami DOSC tego.
Przepracowałam 40 lat mam 72 lata i nie mam zadnych ulg,
Kolejarz ze Szczecina z całą rodzina jedzie za 6 zł I klasą.
Czym zasłużyli sobie dożywotne przejazdy za darmo???
Umundurowanie , pr... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 25 stycznia 2013 o 13:28
0
[quote name='zuy' timestamp='1359101091' post='725269']
Szlag człowieka trafia na te strajki. Jak nie pielęgniary to konowały, jak nie konowały to kopidoły, jak nie ci to znów kolejarze. W dupach się towarzystwu poprzewracało, popracowaliby miesiąc w sektorze prywatnym to zobaczyliby jak się zapier...
[/quote]CYCU nie bij tak piany,wszyscy wielcy tak zaczynali. BOLEK,konfident i pierwszy warchoł PRL-u tak właśnie zaczynał. Jak się ma z tego coś dobrego urodzić czy zacząć to stul japę i się tylko przyglądaj a nie mąć.!!!!
[quote name='zuy' timestamp='1359101091' post='725269']
Szlag człowieka trafia na te strajki. Jak nie pielęgniary to konowały, jak nie konowały to kopidoły, jak nie ci to znów kolejarze. W dupach się towarzystwu poprzewracało, popracowaliby miesiąc w sektorze prywatnym to zobaczyliby jak się zapier...
[/quote]CYCU nie bij tak piany,wszyscy wielcy tak zaczynali. BOLEK,konfident i pierwszy warchoł PRL-u tak właśnie zaczynał. Jak się ma z tego coś dobrego urodzić czy zacząć to stul japę i się tylko przyglądaj... rozwiń
Avatar
dziennikarz śledczy / 25 stycznia 2013 o 13:07
0
[quote name='maszynista' timestamp='1359105984' post='725312']
Człowieku !!!! GDZIE TY MASZ ROZUM ??? Jak mogą nie strajkować,jeszcze rok rządów żydo komuny,a na kolei będzie więcej prezesów jak maszynistów. Dupnij się w czoło ,jak nie możesz tego zrozumieć !!!
[/quote]53-prezesów razem z ich zastępcami,średnio od 8,000-29,600,plus bardzo duża ilość asystentów też za wcale nie mała kasę, tanie państwo komunistyczno- POlszewickie.
Avatar
maszynista / 25 stycznia 2013 o 10:26
0
[quote name='LCH' timestamp='1359101855' post='725275']
To sieroty po komunie!!!Tyle lat jeździli za darmo,teraz płaca 1% i jeszcze im mało,pierwszej klasy za free sie zachciewa (chyba żeby wygodniej im się piło Parkową z Biedronki).Powinni płacic 100% za bilet,2 klasą też,ciekawe ile wtedy by z nich jeździło brudnymi,śmierdzącymi i zimnymi "pociągami" i płaciło ciężkie pieniądze za dojazd do pracy.Ja też pracuje w państwowej firmie - Poczta - a nawet za wysłanie listu czy op/acenie rachunku płacę jak wszyscy!!!
[/quote]Człowieku !!!! GDZIE TY MASZ ROZUM ??? Jak mogą nie strajkować,jeszcze rok rządów żydo komuny,a na kolei będzie więcej prezesów jak maszynistów. Dupnij się w czoło ,jak nie możesz tego zrozumieć !!!
[quote name='LCH' timestamp='1359101855' post='725275']
To sieroty po komunie!!!Tyle lat jeździli za darmo,teraz płaca 1% i jeszcze im mało,pierwszej klasy za free sie zachciewa (chyba żeby wygodniej im się piło Parkową z Biedronki).Powinni płacic 100% za bilet,2 klasą też,ciekawe ile wtedy by z nich jeździło brudnymi,śmierdzącymi i zimnymi "pociągami" i płaciło ciężkie pieniądze za dojazd do pracy.Ja też pracuje w państwowej firmie - Poczta - a nawet za wysłanie listu czy op/acenie rachunk... rozwiń
Avatar
Kajo.... / 25 stycznia 2013 o 10:16
0
Nie wiem, nie znam sie i nie debatuje, ale cos mi sie wydaje, ze pracowici inaczej sami strzelili sobie samoboja... Miejmy nadzieje, ze rzad wreszcie zabierze sie za nich i empatii w narodzie juz kolejarzyna jeden z drugim nie bedzie mogl sie spodziewac. Coz to za przywilej dla jakiejs grupy zawodowej w sytuacji, gdy same przewozy pasazerskie kurcza sie do niespotykanych granic? Bedziemy utrzymywali deficytowe koleje po to tylko, aby zatrudnieni w tym przedsiebiorstwie mieli mozliwosc przemieszczania sie za darmo, albo za jakas symboliczna oplata...?
Zwiazkowcy staraja sie uzasadnic fakt wlasnego istnienia i nie dostrzejaga smiesznosci swoich postulatow. A moze czas najwyzszy, aby Sejm uchwala zabronil utrzymywania nierobow przez pracodawcow i koszt ich utrzymania spoczal na skladkach czlonkowskich????
Nie wiem, nie znam sie i nie debatuje, ale cos mi sie wydaje, ze pracowici inaczej sami strzelili sobie samoboja... Miejmy nadzieje, ze rzad wreszcie zabierze sie za nich i empatii w narodzie juz kolejarzyna jeden z drugim nie bedzie mogl sie spodziewac. Coz to za przywilej dla jakiejs grupy zawodowej w sytuacji, gdy same przewozy pasazerskie kurcza sie do niespotykanych granic? Bedziemy utrzymywali deficytowe koleje po to tylko, aby zatrudnieni w tym przedsiebiorstwie mieli mozliwosc przemieszczania sie za darmo, albo za jakas symboliczna o... rozwiń
Avatar
nollet91 / 25 stycznia 2013 o 10:02
0
W czasach PRL każdy strajk ekonomiczny, był strajkiem politycznym przeciw rządowi. Po roku 1989 starjki, głodówki, protesty, nie dotyczą rządu, to nie sparwa rządu, ze nie masz pracy, że szef ci nie płacił przez rok, że wyrzucili cię bez powodu, etc, etc, etc. Po co nam rząd, który za nic nie odpowiada? Po co nam parlament, który za nic nie odpowiada. Publiczne oświadczenia co bardziej deb***nych "polityków" że ja ponoszę za to odpowiedzialnosć, mają wartosc oświadczeń chorego psychicznie pacjenta z domu wariatów, który oświadcza wszem i wobec, że on za swoje czyny ponosi odpowiedziałnosć. W tym domu , w jego zapewninia nie wierzą. Od 1989 roku żaden kryminalista rzadowy nie stanał przed sądem oskarżony o kradzież o oszustwa o wyłudzenia. Który poseł został pociagnięty do odpowiedzialnosci za pobranie pieniedzy z kasy sejmu choćby za używanie samochodu, którego nie miał. Pieniadze wypłacane są na podstawie oświadczeń posla, nikt tego nie sprawdza, a wg oświadczeń pan poseł potrafi przejechać 300 km dziennie przez 364 dni w roku! A przy okazji, zdumiewa, że pobozni pedofile w koloratkach nie byli obecni na strajku, nie wspierali zrozpaczonych ludzi, a chętnie uczestniczyli w każdym proteście w czasach PRL. Gdzie jestesćie kochani pedofile w koloratkach? Gdzie was zawiało, pomóżcie biednym którzy są solą ziemi, tej ziemi!
W czasach PRL każdy strajk ekonomiczny, był strajkiem politycznym przeciw rządowi. Po roku 1989 starjki, głodówki, protesty, nie dotyczą rządu, to nie sparwa rządu, ze nie masz pracy, że szef ci nie płacił przez rok, że wyrzucili cię bez powodu, etc, etc, etc. Po co nam rząd, który za nic nie odpowiada? Po co nam parlament, który za nic nie odpowiada. Publiczne oświadczenia co bardziej deb***nych "polityków" że ja ponoszę za to odpowiedzialnosć, mają wartosc oświadczeń chorego psychicznie pacjenta z domu wariatów, który oświadcza w... rozwiń
Avatar
Asia / 25 stycznia 2013 o 09:49
0
To my powinniśmy zastrajkować!! jeszcze im mało, utrudniają nam dojazd do pracy!! zaraz znowu pielęgniarki odejdą od łóżek pacjentów!! ten kto strajkuje powinien być zwolniony!! na jego miejsce znajdzie się bardzo dużo bezrobotnych!!
Avatar
mlodywyksztalcony / 25 stycznia 2013 o 09:36
0
Te flagi solidarności to jest jakiś żart Panowie chyba przespali ostatnie 20 lat. Opozycjoniści co to od 81' sypiają na styropianie hehe Rząd powinien nasłać na nich jakiś pociag-pług. Lubię jeździć koleją, ale wolę likwidację trupa niż podtrzymywanie jego agonii dzięki kasie z budżetu. Trasy do Lublina możnaby spokojnie zlikwidować bo ich utrzymanie jest kosztowne a ilość pasażerów relatywnie niska.
Avatar
Kundel / 25 stycznia 2013 o 09:31
0
A na co wam panowie kolejarze te darmowe przejazdy skoro alkoholu z Czech nie opłaca się już przywozić????
Avatar
PKSiarz / 25 stycznia 2013 o 09:28
0
[quote name='Paweł' timestamp='1359099469' post='725252']
Spacerują po torach. Zwróćcie uwagę że to walka o przywileje, a nie o płace. Kiedy wreszcie ta ostoja komuny zostanie sprywatyzowana?
[/quote]

Spacerowanie po torach akurat jest przestępstwem.
Avatar
Marianna / 25 stycznia 2013 o 20:30
0
Witam !

Wszyscy strajkujacy powinni być dyscyplinarnie zwolnieni.
Tylu bezrobotnych zastapia strajkujacych raz na zawsze.
Wszystko co chca walcza strajkami DOSC tego.
Przepracowałam 40 lat mam 72 lata i nie mam zadnych ulg,
Kolejarz ze Szczecina z całą rodzina jedzie za 6 zł I klasą.
Czym zasłużyli sobie dożywotne przejazdy za darmo???
Umundurowanie , przez cały okres pracy nawet swojego ubrania
nie zniszczyli Wielka mi praca.

Moim i innych kosztem
Państwo w Państwie?
Witam !

Wszyscy strajkujacy powinni być dyscyplinarnie zwolnieni.
Tylu bezrobotnych zastapia strajkujacych raz na zawsze.
Wszystko co chca walcza strajkami DOSC tego.
Przepracowałam 40 lat mam 72 lata i nie mam zadnych ulg,
Kolejarz ze Szczecina z całą rodzina jedzie za 6 zł I klasą.
Czym zasłużyli sobie dożywotne przejazdy za darmo???
Umundurowanie , pr... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 25 stycznia 2013 o 13:28
0
[quote name='zuy' timestamp='1359101091' post='725269']
Szlag człowieka trafia na te strajki. Jak nie pielęgniary to konowały, jak nie konowały to kopidoły, jak nie ci to znów kolejarze. W dupach się towarzystwu poprzewracało, popracowaliby miesiąc w sektorze prywatnym to zobaczyliby jak się zapier...
[/quote]CYCU nie bij tak piany,wszyscy wielcy tak zaczynali. BOLEK,konfident i pierwszy warchoł PRL-u tak właśnie zaczynał. Jak się ma z tego coś dobrego urodzić czy zacząć to stul japę i się tylko przyglądaj a nie mąć.!!!!
[quote name='zuy' timestamp='1359101091' post='725269']
Szlag człowieka trafia na te strajki. Jak nie pielęgniary to konowały, jak nie konowały to kopidoły, jak nie ci to znów kolejarze. W dupach się towarzystwu poprzewracało, popracowaliby miesiąc w sektorze prywatnym to zobaczyliby jak się zapier...
[/quote]CYCU nie bij tak piany,wszyscy wielcy tak zaczynali. BOLEK,konfident i pierwszy warchoł PRL-u tak właśnie zaczynał. Jak się ma z tego coś dobrego urodzić czy zacząć to stul japę i się tylko przyglądaj... rozwiń
Avatar
dziennikarz śledczy / 25 stycznia 2013 o 13:07
0
[quote name='maszynista' timestamp='1359105984' post='725312']
Człowieku !!!! GDZIE TY MASZ ROZUM ??? Jak mogą nie strajkować,jeszcze rok rządów żydo komuny,a na kolei będzie więcej prezesów jak maszynistów. Dupnij się w czoło ,jak nie możesz tego zrozumieć !!!
[/quote]53-prezesów razem z ich zastępcami,średnio od 8,000-29,600,plus bardzo duża ilość asystentów też za wcale nie mała kasę, tanie państwo komunistyczno- POlszewickie.
Avatar
maszynista / 25 stycznia 2013 o 10:26
0
[quote name='LCH' timestamp='1359101855' post='725275']
To sieroty po komunie!!!Tyle lat jeździli za darmo,teraz płaca 1% i jeszcze im mało,pierwszej klasy za free sie zachciewa (chyba żeby wygodniej im się piło Parkową z Biedronki).Powinni płacic 100% za bilet,2 klasą też,ciekawe ile wtedy by z nich jeździło brudnymi,śmierdzącymi i zimnymi "pociągami" i płaciło ciężkie pieniądze za dojazd do pracy.Ja też pracuje w państwowej firmie - Poczta - a nawet za wysłanie listu czy op/acenie rachunku płacę jak wszyscy!!!
[/quote]Człowieku !!!! GDZIE TY MASZ ROZUM ??? Jak mogą nie strajkować,jeszcze rok rządów żydo komuny,a na kolei będzie więcej prezesów jak maszynistów. Dupnij się w czoło ,jak nie możesz tego zrozumieć !!!
[quote name='LCH' timestamp='1359101855' post='725275']
To sieroty po komunie!!!Tyle lat jeździli za darmo,teraz płaca 1% i jeszcze im mało,pierwszej klasy za free sie zachciewa (chyba żeby wygodniej im się piło Parkową z Biedronki).Powinni płacic 100% za bilet,2 klasą też,ciekawe ile wtedy by z nich jeździło brudnymi,śmierdzącymi i zimnymi "pociągami" i płaciło ciężkie pieniądze za dojazd do pracy.Ja też pracuje w państwowej firmie - Poczta - a nawet za wysłanie listu czy op/acenie rachunk... rozwiń
Avatar
Kajo.... / 25 stycznia 2013 o 10:16
0
Nie wiem, nie znam sie i nie debatuje, ale cos mi sie wydaje, ze pracowici inaczej sami strzelili sobie samoboja... Miejmy nadzieje, ze rzad wreszcie zabierze sie za nich i empatii w narodzie juz kolejarzyna jeden z drugim nie bedzie mogl sie spodziewac. Coz to za przywilej dla jakiejs grupy zawodowej w sytuacji, gdy same przewozy pasazerskie kurcza sie do niespotykanych granic? Bedziemy utrzymywali deficytowe koleje po to tylko, aby zatrudnieni w tym przedsiebiorstwie mieli mozliwosc przemieszczania sie za darmo, albo za jakas symboliczna oplata...?
Zwiazkowcy staraja sie uzasadnic fakt wlasnego istnienia i nie dostrzejaga smiesznosci swoich postulatow. A moze czas najwyzszy, aby Sejm uchwala zabronil utrzymywania nierobow przez pracodawcow i koszt ich utrzymania spoczal na skladkach czlonkowskich????
Nie wiem, nie znam sie i nie debatuje, ale cos mi sie wydaje, ze pracowici inaczej sami strzelili sobie samoboja... Miejmy nadzieje, ze rzad wreszcie zabierze sie za nich i empatii w narodzie juz kolejarzyna jeden z drugim nie bedzie mogl sie spodziewac. Coz to za przywilej dla jakiejs grupy zawodowej w sytuacji, gdy same przewozy pasazerskie kurcza sie do niespotykanych granic? Bedziemy utrzymywali deficytowe koleje po to tylko, aby zatrudnieni w tym przedsiebiorstwie mieli mozliwosc przemieszczania sie za darmo, albo za jakas symboliczna o... rozwiń
Avatar
nollet91 / 25 stycznia 2013 o 10:02
0
W czasach PRL każdy strajk ekonomiczny, był strajkiem politycznym przeciw rządowi. Po roku 1989 starjki, głodówki, protesty, nie dotyczą rządu, to nie sparwa rządu, ze nie masz pracy, że szef ci nie płacił przez rok, że wyrzucili cię bez powodu, etc, etc, etc. Po co nam rząd, który za nic nie odpowiada? Po co nam parlament, który za nic nie odpowiada. Publiczne oświadczenia co bardziej deb***nych "polityków" że ja ponoszę za to odpowiedzialnosć, mają wartosc oświadczeń chorego psychicznie pacjenta z domu wariatów, który oświadcza wszem i wobec, że on za swoje czyny ponosi odpowiedziałnosć. W tym domu , w jego zapewninia nie wierzą. Od 1989 roku żaden kryminalista rzadowy nie stanał przed sądem oskarżony o kradzież o oszustwa o wyłudzenia. Który poseł został pociagnięty do odpowiedzialnosci za pobranie pieniedzy z kasy sejmu choćby za używanie samochodu, którego nie miał. Pieniadze wypłacane są na podstawie oświadczeń posla, nikt tego nie sprawdza, a wg oświadczeń pan poseł potrafi przejechać 300 km dziennie przez 364 dni w roku! A przy okazji, zdumiewa, że pobozni pedofile w koloratkach nie byli obecni na strajku, nie wspierali zrozpaczonych ludzi, a chętnie uczestniczyli w każdym proteście w czasach PRL. Gdzie jestesćie kochani pedofile w koloratkach? Gdzie was zawiało, pomóżcie biednym którzy są solą ziemi, tej ziemi!
W czasach PRL każdy strajk ekonomiczny, był strajkiem politycznym przeciw rządowi. Po roku 1989 starjki, głodówki, protesty, nie dotyczą rządu, to nie sparwa rządu, ze nie masz pracy, że szef ci nie płacił przez rok, że wyrzucili cię bez powodu, etc, etc, etc. Po co nam rząd, który za nic nie odpowiada? Po co nam parlament, który za nic nie odpowiada. Publiczne oświadczenia co bardziej deb***nych "polityków" że ja ponoszę za to odpowiedzialnosć, mają wartosc oświadczeń chorego psychicznie pacjenta z domu wariatów, który oświadcza w... rozwiń
Avatar
Asia / 25 stycznia 2013 o 09:49
0
To my powinniśmy zastrajkować!! jeszcze im mało, utrudniają nam dojazd do pracy!! zaraz znowu pielęgniarki odejdą od łóżek pacjentów!! ten kto strajkuje powinien być zwolniony!! na jego miejsce znajdzie się bardzo dużo bezrobotnych!!
Avatar
mlodywyksztalcony / 25 stycznia 2013 o 09:36
0
Te flagi solidarności to jest jakiś żart Panowie chyba przespali ostatnie 20 lat. Opozycjoniści co to od 81' sypiają na styropianie hehe Rząd powinien nasłać na nich jakiś pociag-pług. Lubię jeździć koleją, ale wolę likwidację trupa niż podtrzymywanie jego agonii dzięki kasie z budżetu. Trasy do Lublina możnaby spokojnie zlikwidować bo ich utrzymanie jest kosztowne a ilość pasażerów relatywnie niska.
Avatar
Kundel / 25 stycznia 2013 o 09:31
0
A na co wam panowie kolejarze te darmowe przejazdy skoro alkoholu z Czech nie opłaca się już przywozić????
Avatar
PKSiarz / 25 stycznia 2013 o 09:28
0
[quote name='Paweł' timestamp='1359099469' post='725252']
Spacerują po torach. Zwróćcie uwagę że to walka o przywileje, a nie o płace. Kiedy wreszcie ta ostoja komuny zostanie sprywatyzowana?
[/quote]

Spacerowanie po torach akurat jest przestępstwem.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 0 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 8

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.