Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stu duchownych na pogrzebie księdza Bogusława P.

Utworzony przez jajajajaja, 23 sierpnia 2012 r. o 18:42 Powrót do artykułu
Nooo.. jakby zwykły człowiek popełnił samobójstwo to byłby problem z pogrzebem, a tak? 100 duchownych, pewnie pogrzeb z honorami... kościelna hipokryzja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego ksiądz ma katolicki pogrzeb,gdy sami duchowni nie chcą dokonać pochówku samobójcy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaraz zaraz według prawa kanonicznego osobie która popełniła samobójstwo nie można odprawić nabożeństwa żałobnego w kościele więc jak to możliwe że takowe się odbyło?? aaa ksiądz to jest nadczłowiek no tak po co się pytam...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Macie stare informacje. Obecnie, wraz z rozwojem takich nauk, jak np. psychologia, równiez i pogląd Kościła na sprawę samobójstw uległ zmianie. http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAP/pk200828-samobojca.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To samobójców chowają "po katolicku" i z pokropkiem?Nawet biskup się przyszwendał.Co za czasy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...Duchowny zostawił dwa listy ....Przecież ten samobójca nie był duchownym.Został zawieszony w czynnościach.No chyba że pośmiertnie przywrócili mu "godności osoby duchownej"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieli te same zainteresowania...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Kościelny napisał:
To samobójców chowają "po katolicku" i z pokropkiem?Nawet biskup się przyszwendał.Co za czasy....
Nalezy się z tego cieszyć, co nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Kościelny napisał:
...Duchowny zostawił dwa listy ....Przecież ten samobójca nie był duchownym.Został zawieszony w czynnościach.No chyba że pośmiertnie przywrócili mu "godności osoby duchownej"
Alez jak najbardziej, był dalej duchownym, tylko że zawieszonym w czynnościach, bo sakrament święceń kapłańskich jest trwały (i jakikolwiek inny sakrament też).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś wie kto to z Turki oskarzył tego księdza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Celibat powinien być zniesiony. Księża to przecież mężczyźni, a mężczyznom trudno uporać się z popędem seksualnym i dlatego powinni mieć żony. Jeśli ktoś nadal, jako kapłan wolałby być sam, to tym lepiej. Jednak gdyby księża mieli żony i dzici, to mniej byłoby spraw typu molestowanie. Zresztą w Biblii jest napisane, że celibat nie jest obowiązkowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taka to sprawiedliwość po polsku. "Cywil" pedał jest ścigany z całą surowością - bardzo dobrze. Natomiast pedał ksiądz jaką ponosi odpowiedzialność? Przeniesienie na inną parafię? Panpwie w sukienkach stawiają się ponad wszelką włądzę. Nie mają wstydu, sumienia ani miłosierdzia no chyba że do siebie. Biblijny "wdowi grosz" jest dla nich pustym frazesem. Interesuje ich tylko władza i pieniądza. Dla tych celów Kościół zrobi wszystko. A gdyby ktoś nie daj Bóg chciał o coś zapytać biedne sługi Kościoła lub zadać niewygodne pytanie od razu rozdziera swoje purpurowe szaty i porównuje to do zamachu na wolność wyznania i zamach na Kościół samowładczo zwany "świętym". Afera z AmberGold to pikuś z tym co robi ojciec Rydzyk. Ile milionów wyłudził na Stocznie Gdańską? Czy ktoś rozliczył go z tego? Kościół z ochotą "odzyskiwała" swoje grunty i posiadłości z pomocą ubeka i jakoś nie słychać, że coś jest nie tak. Kościół potrafi tylko brać a nigdy dawać! Różne kościelne fundacje i inne Caritasy są jedynie instytucjami do metodycznego wyzysku. Dla zainteresowanych napisze, że Caritas przeznacza z każdej danej mu złotówki aż 10%, tj. 10 groszy. Inna prywatna fundacja pomimo "kosztów" własnych aż tyle nie przekręca. Kościół w Polsce zdaje sobie sprawę, że wraz z wymarciem pokoleniem ludzi starszych nastąpi jego upadek. To jest straci dochody. Dlatego usilnie zabiega o odpis podatkowy, najlepiej w wysokości 1%. Co to znaczy dla obecnie młodych wiernych. Nie okażesz, że wpłaciłeś na Kościół to nawet kapelan nie odprawi mszy na Twoim pogrzebie. Ale dokonanie odpisu wcale nie oznacza "co łaska" za sakramenty. Za wszystko i tak trzeba będzie zapłacić jak dotychczas. A wracając do nieszczęsnego księdza. Ciekawi mnie tak liczne przybycie kolegów po fachu. Dziwi mnie bo to w końcu samobójca a jak mi wiadomo w wierze rzymskokatolickiej ludzie samodzielnie odbierający sobie życie są skazani na wieczne potępienie. W prawdzie ostatnio coś tam przebąkiwano, że w ostatnich chwilach życia nieszczęśnika może i chce on zmienić swoje zdanie co do swojej decyzji z tym ,że jest już na to za późno na wycofanie się z niej. Kiedyś samobójców chowano jedynie pod cmentarnym murem ale jak widać teraz może sam wybrać gdzie chce spocząć na wieki. Może i pora zmienić ten zwyczaj. Ciekawi mnie jedynie odmowa księdza w pochówku młodego chłopka który odebrał sobie życie w sąsiedniej miejscowości. Może dlatego, że preferował w dziewczynach a nie w ministrantach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUDZIE JESTEŚCIE ZAŁOŚNI !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest dopiero solidarność zawodowa.Uczcie się ludzie tego choćby była szczytem hipokryzji. MANIFESTACJA przeciw niesprawiedliwości,bezprawiu,szykanowaniu etc...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jak to w końcu jest, do cywilnego samobójcy ksiądz nie przyjdzie na pogrzeb, a do samobójcy księdza przyjeżdża stu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karol napisał:
To jak to w końcu jest, do cywilnego samobójcy ksiądz nie przyjdzie na pogrzeb, a do samobójcy księdza przyjeżdża stu?
Z ust mi to wyjąłeś, kolego. Zabij-nie pojmę??!!! Ale w naszym kraju wszystko jest możliwe...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karol napisał:
To jak to w końcu jest, do cywilnego samobójcy ksiądz nie przyjdzie na pogrzeb, a do samobójcy księdza przyjeżdża stu?
Nie umiesz czytac. Gdybyś umiał, znałbyś odpowiedź na swoje pytanie. Twoja przypadłośc jest typowa dla ludzi, którzy zjedli wszystkie rozumy (według swego mniemania). Pełno takich na tym forum: ziejących jadem, wrzucających wszystkich księży i katolików do jednego worka, biadolących jak faryzeusze nad rozlanym olejkiem, lejących krokodyle łzy nad dolą "ciemiężonych" przez kler wiernych. Zastanawiam się, skąd w nich tyle nienawiści, dlaczego nie pomilczą choc chwilę, dlaczego z uporem godnym lepszej sprawy nieustannie, bez szacunku dla żywych i umarłych, zaśmiecają to forum. Przypominają mi się w tej chwili słowa: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni". Oraz inne: "Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień". No, śmiało, kto następny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli ktoś znał tego księdza , to na pewno by go nie oskarżał , dziś o molestowanie można osądzić każdego , można zniszczyć , nie pomóc , odsunąć , zaszczuć - co robi KURIA podejrzanego o molestowanie księdza przenosi \z parafii na parafię , bo co tu nie ma dzieci , ludzie pomyślcie , czy czasem to nie powinni wynająć adwokata i wręcz pomóc w wyjaśnieniu sprawy i wtedy podejmować radykalne działania . Może ich nie stać na adwokata , na pomoc , wstyd mi , że tacy ludzie ludzie rządzą kościołem , zachłanni , pazerni , którzy mówią o miłosierdziu o miłości a sami by się zjedli , taki jest kler . Mówią o Panu Jezusie ale czy aby na pewno wiedzą kim był. Nie opluwajcie , nie wydajcie sądów bo nie znaliście człowieka , ja go znałem i wiem , że nie mógł tego zrobić , był pobożny, nie zależało mu na kasie , nie dzielił ludzi według stanu majątku ---------- to może po prostu nie pasował do ogółu. Może był nie wygodny .......................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to jest kiedy zwykły człowiek popełni samobójstwo to nie ma prawa do mszy w kościele ale kiedy ksiądz dokona takiego aktu, dodając oskarżony jeszcze o molestowanie to na pogrzeb przyjdzie sto księży. Gdzie sprawiedliwość...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Jak to jest kiedy zwykły człowiek popełni samobójstwo to nie ma prawa do mszy w kościele ale kiedy ksiądz dokona takiego aktu, dodając oskarżony jeszcze o molestowanie to na pogrzeb przyjdzie sto księży. Gdzie sprawiedliwość...
Nie szukaj sprawiedliwości na tym ziemskim padole,a sam staraj się być prawym człowiekiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...