Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Towary z Chin rujnują firmy

Utworzony przez zew, 5 czerwca 2008 r. o 06:58 Powrót do artykułu
to się nazywa wolny rynek ceny od 20PLN do 200PLN wybór należy do kupującego a i przegięcie z tymi km na żadnych klockach nie zrobi się 50-60 tys. bajki między książki więc niech producent nie dramatyzuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
masz racje, jesli klocki wytrzymuja 50 tys to "leca" tarcze (duzo drozsze); wiec lepiej miec miekkie klocki i wymieniac je co 15-20 tys, niz zmieniac tarcze pzdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zew, popatrz na problem szerzej, klocki z tektury będą najtańsze, kupisz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem w miarę młodym kierowcą, nie jeżdżę zawodowo, przejechałem nieco ponad 200tys km w zyciu, mam teraz trzeci swój samochód, ale części kupuję zawsze z homologacją - staram się aby były to oryginalne - to przecież bezpieczeństwo nie tylko moje ale i innych których spotykam na drodze. (a jak się jeździ "normalnie" to 50 tys na klockach to jest żaden problem - no ale jeśli ktoś lubi "ostrą" jazdę to pewnie i 10tyś nie wytrzymają)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro inwestycje były robione z myślą o rynkach UE, to spadek sprzedaży nie powinien mieć zbyt dużego związku z importem z Chin. Może to jednak nie nawyższa jakość?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pajac Palikot to jest skoncentrowany na swej obecności w mediach, a nie na problemach wyborców ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic nie da zablokowanie importu na poziomie jednego państwa w Unii. Jak jest gwarancja, że jutro chińskie klocki nie przyjadą z Rumunii, która może nie mieć żadnych ograniczeń w tej kwestii. A Unia jako całość nie pójdzie na wojnę z kitajcem w imię paru klocków. Brutalne ale prawdziwe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To bardzo nie sprawiedliwe podejście do sprawy wychodzi, że polskie produkty muszą spełniać wymogi jakościowe a chińskie nie. Jężeli na rynku jest wielu producentów to powinni mieć takie same szanse sprzedaży, jeśli certyfikaty to wszyscy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem młodym kierowcą ale za to wiem jedno. Jeżeli ktoś do zmniejszania prędkości używa tylko hamulców to na pewno mu klocki 50 tys. km nie wytrzymają. Ale jest coś takiego jak jazda ekonomiczna, dojeżdżając do skrzyżowania hamujemy silnikiem, zaoszczędzając w ten sposób benzynę i hamulce. Odnośnie artykułu wydaję mi się że polskie prawo jest niesprawiedliwe. Towar chiński też powinien podlegać homologacji. Co z tego, że nie istnieje zakaz handlu w Polsce takimi częściami. Chyba logiczne po co ludzie to kupują. W naszym prawie jest nawet przepis, że niektóre używane elementy nie mogą być montowane ponownie innym pojeździe np. amortyzatory i inne tego typu. Co z tego jak na giełdzie samochodowej można zawsze taką część kupić. A gdzie bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jestem młodym kierowcą ale za to wiem jedno. Jeżeli ktoś do zmniejszania prędkości używa tylko hamulców to na pewno mu klocki 50 tys. km nie wytrzymają. Ale jest coś takiego jak jazda ekonomiczna, dojeżdżając do skrzyżowania hamujemy silnikiem, zaoszczędzając w ten sposób benzynę i hamulce. Odnośnie artykułu wydaję mi się że polskie prawo jest niesprawiedliwe. Towar chiński też powinien podlegać homologacji. Co z tego, że nie istnieje zakaz handlu w Polsce takimi częściami. Chyba logiczne po co ludzie to kupują. W naszym prawie jest nawet przepis, że niektóre używane elementy nie mogą być montowane ponownie innym pojeździe np. amortyzatory i inne tego typu. Co z tego jak na giełdzie samochodowej można zawsze taką część kupić. A gdzie bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego??
Proszę panstwa sami jestesmy sobie winni nikt mondry chinskich towarów nie kupuje wsztstkie te wyroby to buble dlaczego my ten szajs kupujemy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Wszystkich. Prowadzę warsztat samochodowy i kiedyś popełniłem założenie klocków "światowej jakości" EG "BRAKES" . Klocki tej znanej firmy mają kilka zamontowanych wynalazków tz. akustyczny wskażnik działania hamulców , który działa wszędzie i zawsze , nawet przy najlżejszym naciśnięciu na pedał hamulca . Klient pojechał w Bieszczady i opowiadał ,że z wielu kilometrów było słychać jak jedzie i hamuje . Straż leśna chciała mu mandat wlepic za płoszenie zwierząt . Musiałem założyć inne klocki mniej znanej firmy , która jest pikusiem przy firmie EG "BRAKES" . Nazwa tej firmy to" L...S" , nie podaję pełnej bo zaraz pojawią się głosy ,że to konkurencja pisze ten zjadliwy komentarz. Drugi wynalazek to niwelator tarcz hamulcowych , niweluje tarcze w mgnieniu oka . Nawet tarcze w/w firmy siadają w kontakcie z klockami firmy EG"BRAKES". Faktycznie Pan Górski ma rację mówiąc ,że na jego klockach można przejechać 50-60 tys. km. tylko ,że trzeba tarcze wymienić w między czasie dwa razy . Chyba trzeba najpierw popracować nad jakością i technologią , a potem marudzić ,że się nie sprzedają. Samo posiadanie ISO o niczym nie świadczy!! Rynek zawsze weryfikują klienci.Mało który warsztat pozwoli sobie na założenie klocków nie znanej i wątpliwej jakości, dotyczy to też innych części. Chyba ,że klient sobie tego życzy. A sprzedaż chińskiej tandety powinna być ZAKAZANA!! Drogi posiadaczu samochodu ,PAMIĘTAJ : SŁODYCZ NISKIEJ CENY MIJA SZYBKO, GDY GORYCZ ZŁEJ JAKOŚCI POZOSTAJE DŁUGO./CYT./
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No sam nie wiem... Prowadze sklep z czesciami samochodowymi, od kilku lat sprzedaje szczeki hamulcowe od Pana Górskiego. 2 lata temu zaczolem sprzedawac chinskie szczeki ktore sa o niebo lepse niz nasze polskie.....poniweaz sa nitowane okładziny a od Gorskiego sa klejone i były przypadki odkleejenia sie okladzony i co za tym idzie zablokowanie koła ( Tyle ........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tych, którzy chcieliby promować rodzime produkty, zarówno producentów jak i konsumentów, zapraszam na nową stronkę www.notmadeinchina.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Import towaru z Chin jest opłacalny i niekoniecznie towar z Chin musi być badziewiasty, jak znajdziesz dobrego producenta to i towar jest dobry, a cena nadal mniejsza niz w Polsce, sam importuje towar z Chin z pośrednikiem accbiznes-chiny.com i jeszcze nie zdarzyło mi się narzekać na jakość. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję niektórym więcej rozwagi. Czasami warto przemyśleć niektóre kwestie, zanim podejmie się odpowiednie działania. Deb0308 - Wart to czytać:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...