Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Przez takich ludzi władza traci poparcie i autorytet, ale widocznie władza jest ślepa i głucha. Panie Janicki to są kolejne kpiny z jakich Pan słynie. Pytanie tylko jak długo jeszcze?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dopiero artykuł w gazecie zmusza urzędasów do myślenia, jakby bez odpowiedniej "motywacji" nie można było zrobić czegoś od początku "z głową".
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba było tą kasę zainwestować w budowę małego ronda a nie kolejnej sygnalizacji, ale u nas jak zawsze odwrotnie. Dobro społeczeństwa jest mniej ważne niż ustawiane przetargi.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to jest możliwe, że na takiej trasie montuje się sygnalizację drogową, która nie jest inteligentna - bo chyba nie jest jeśli dojeżdżam do skrzyżowania i z Kasprowicza nic nie nadjeżdża, w Kasprowicza od strony Łęcznej nikt nie skręca, żaden pieszy nie przycisnął przycisku, a na sygnalizatorze i tak włącza się czerwone światło. Niech dyr. Janicki nie udaje, że oni nie wiedzą o tych problemach, ponieważ sam dzwoniłem (a z pewnością nie byłem jeden) ze dwa razy do jego pracownika , który zajmuje się sprawami sygnalizacji. Chyba że przyjmiemy założenie, że oni nic nie wiedzą dopóty, dopóki nie dostaną tego na piśmie. Myślę, że problem jest gdzie indziej, ktoś zaprojektował, później ktoś zatwierdził do realizacji i na końcu ktoś wykonał ułomną sygnalizację bez pętli indukcyjnych i nikt nie chce przyznać się do błędu - a może po prostu miało być tanio?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybudowanie ronda kosztuje kilkakronie mniej od sygnalizacji i nie pobiera prądu !!! Ale najwyraźniej ktoś z urzedu może mieć znajomych w firmie od sygnalizacji ...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na temat sygnalizacji i generowania przez nią korków i zatorów już nie raz tu pisałem. Jednak chyba nie ma co języka sobie strzępić, bo ktoś mądry inaczej uznał, że najlepiej bedzie jak na każdym jednym skrzyżowaniu (włącznie z rondami - co jest już totalnym szczytem głupoty!!) w Lublinie należy zainstalować sygnalizacje świetlną. To miasto naprawdę jest już zasciankiem !! Nie dość, że nie ma tu żdanych inwestycji, to jeszcze pieniądze podatników marnotrawi się w każdy możliwy sposób !!! Zamiast zbudować rondo, lub estakadyw Lublinie stawia się sygnalizacje światlne które tylko korkuja miasto. Ręce opadają !!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy tak trudno dziennikarzom zrobic zdjecie ulicy kasprowicza w lublinie, ze musza wstawiać jakies kolorowe znaczki z kodeksu drogowego?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dziękuję Dziennikowi za interwencję w tej sprawie.Ja również napisałem list.... dziwi mnie, że żaden urzędnik nie pomyślał WCZEŚNIEJ o kon sekwencjach takiego idiotycznego montażu tych świateł. ale może wymagamy zbyt wiele.... nadal czekamy na reakcję, bo korki tworzą się nadal!!! a Dziennik niech nie odpuszcza tej sprawy...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szanowny panie dyrektorze nie jak będziemy mieli sygnały tylko monitoring własny, tym bardziej, ze są na tym skrzyżowaniu kamery ,czyzby atrapy? a swego czasu pisałem o kilkunastu skrzyżowaniach ,że światła są zle ustawione gazety robiły ankiety, i co zero odzewu, ciepła posadka, ciepłe biurko zero zaangażowania wiadomo nie od dziś które miejsca się korkują i jeszcze jedno państwa biernosc na sygnały kierowców jest zdumiewająca -kiedy nastąpią zmiany kadrowe w waszych wydziałach bo to skandal taka ignorancja oraz nieudolność
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto byloby zająć się sygnalizacją na trasie W-Z na wysokosci targu pod zamkiem. Pierw zielone światło włącza się na wysokości sklepu Nova, samochody ruszają i niestety musza zatrzymać się przy następnych światłach( na wysokości sklepu Społem), bo swieci się czerwone światło. W porze szczytu przez takie cudowne rozwiązanie, tworzą się gigantyczne korki. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, dlaczego jest taki układ świateł? (trasa w kierunku Warszawy)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to skrzyżowanie to bardzo ciekawa sprawa.dla kilku samochodów, które wyjeżdżają z bocznej uliczki blokuje się ruch dla połowy miasta jakim jest łeczna i inne okoliczne miejscowości, których mieszkańcy jadą do METROPOLII do pracy...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skoro mowa o korkach - jestem mieszkańcem czechowa i szlag mnie trafia jak jadę w godzinach zwiększonego ruchu w kierunku centrum ulicą Kompozytorow Polskich - na rondzie Kuklińskiego dzieją się delikatnie mówiąc - dziwne rzeczy - wszyscy wjeżdżają ze wszystkich stron na te rondo i zjechać z niego to jest sztuka a wg mnie wystarczy tylko najpierw puścić zielone światło na Solidarności przy wjeździe pod gore na ulice Lubomelską , następnie włączyć zielone światło na Solidarności (od strony ulicy Północnej ) tak żeby będący na rondzie kierowcy zjechali z tego ronda i dopiero wtedy puścić ruch zielonym światłem na ulicy Kompozytorów Polskich - wjazd na rondo Kuklińskiego - i byli by wszyscy zadowoleni i szczęśliwi
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inżynieria ruchu to wielopłaszczyznowa dziedzina drogownictwa od badań ruchu (pomiary, prognozy) począwszy, na rozwiązaniach geometrycznych układu drogowego skończywszy. Podstawowym parametrem wszelkiego projektowania jest natężenie ruchu. W Lublinie "inżynieria ruchu" to wyłącznie znaki drogowe poziome i pionowe projektowane zresztą według szablonu ujętego w Rozporządzeni Ministra oraz sygnalizacja świetlna przy śladowych pomiarach ruchu. Ta ostatnia montowana jest nie na zasadzie obiektywnych kryteriów, ale tam gdzie ktoś (bądź grupa) głośno się tego domaga. Kodeks etyczny Izby Inżynierów Budownictwa mówi: "inżynier powinien podejmować tylko takie zadania, do których wykonania jest teoretycznie i praktycznie przygotowany i przekonany, że uzyska założony rezultat" koniec cytatu. Tolerowanie przez kolejnych prezydentów miasta na stanowisku szefa zarządu dróg i mostów człowieka który pełni tą rolę bez kierunkowego wykształcenia i przygotowania, wbrew etyce inżynierskiej, dawało, daje i pewnie będzie dawało rezultaty jak ten opisywany przez gazetę, chociaż to w gruncie rzeczy sprawa incydentalna. A gdzie pryncypia?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Utrudnieniem są również światła w Międzyrzecu Podlaskim ma skrzyżowaniu Warszawska - Lubelska. Jak są wyłączone to praktycznie nie ma tam oczekujących samochodów. Przydała by się jakaś interwencja ze strony Dziennika Wschodniego.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A po cholere tam w ogóle sygnalizacja świetlna. Co będzie gdy zaczną się letnie wyjazdy nad jeziora? Będą korki do Leclerca... albo dalej.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ha, ha, ha - do Leclerca to są już teraz, a dziasiaj ok. 16 to nawet dalej.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja już rok temu dzwoniłem do UM w sprawie tego skrzyżowania (tuż po założeniu). Po mojej interwencji rzeczywiście wydłużono cykl świateł zrobiło się wzglednie normalnie. Teraz znowu "ktoś pomyślał" i skróćili cykl świateł z około 50 sek na przejazd drogą nr 82 do 15sek. Wszystcy jeżdżą teraz z Lublina przez Zadębie (sporo km dalej) żeby wyjechać na tym skrzyżowaniu i wjeżdżać na drogę nr 82 z ul. Kasprowicza z "biegu". To jest właśnie pomysłowość urzędników opłacanych z naszych podatków z UM z wydziału zarządzania ruchem w mieście Lublinie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzięki wielkie za zainteresowanie tematem! te światła to jakieś nieporozumienie! o ile jestem w stanie zrozumieć ustawienie tam świateł "na przycisk" dla pieszych (niedaleko jest szkoła! - takie argumenty padały ze strony urzędników tłumaczących ustawienie sygnalizacji w tym miejscu) o tyle zupełnie nie rozumiem świateł w obecnym wydaniu! jeżdżę tamtędy min. 2 razy dziennie i naprawdę rzadko widuję oczekujących na przejście pieszych, za to nagminnie trafiam na sytuację zapalenia się czerwonego dla kierowców na trasie Lublin -Łęczna, mimo zerowego ruchu (nawet pies nie przebiega) dla wyjeżdżających i wjeżdżających w Kasprowicza. Na takie sytuacje trafiam dość często nawet ok. godz. 21! odnoszę wrażenie, że sytuacja pogorszyła się po okresie świątecznym - był moment (dzień-dwa) gdy światła nie działały. Po ich uruchomieniu częstotliwość cyklu zmiany jest inna niż w grudniu. Może to będzie wskazówka dla Pana Dyrektora?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
konemar napisał:
to skrzyżowanie to bardzo ciekawa sprawa.dla kilku samochodów, które wyjeżdżają z bocznej uliczki blokuje się ruch dla połowy miasta jakim jest łeczna i inne okoliczne miejscowości, których mieszkańcy jadą do METROPOLII do pracy...
Do metropolii myślę,że brakuje im jakieś 20 lat
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
światła są bo jest szkoła, więc powinny być tylko na przycisk!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.