Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2010 r.
21:42
Edytuj ten wpis

Turystyczna – Kasprowicza: Zróbcie porządek z tymi światłami!

0 25 A A

W poniedziałkowym w artykule "Sygnalizacja świetlna zmorą kierowców” poszliśmy śladem listu Czytelnika, który zwrócił uwagę na kilkukilometrowe korki tworzące się na światłach przy skrzyżowaniu Turystyczna–Kasprowicza (droga nr 82 Lublin–Łęczna).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Autor listu postawił tezę, że utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w godzinach szczytu, powstają z powodu złej synchronizacji cyklu świateł.

Przedstawiliśmy też stanowisko Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta w Lublinie w tej sprawie.

– Zbyt krótkie cykle świateł są niekorzystne, ale zbyt długie także powodują niedogodności i straty. Staramy się na bieżąco to weryfikować – powiedział nam dyrektor wydziału, Eugeniusz Janicki. Dodał, że już wydłużono cykl zielonego światła dla kierowców jadących od i do Lublina w godzinach porannego szczytu. – Ale jeżeli będziemy mieli sygnały, że problemy są również po południu, to wydłużymy cykle w tych godzinach.

Dziś kolejny list:

Dość tych tłumaczeń!
Krew mnie zalała, jak przeczytałem tłumaczenia dyr. Janickiego z Wydziału Dróg i Mostów w sprawie świateł Turystyczna–Kasprowicza

Pan dyrektor mówi, że wydłużył cykl świateł w czasie porannego szczytu, a jak będzie mieć sygnały – wydłuży go także w czasie popołudniowego. Czy pan dyrektor myśli, że ludzie tylko rano jadą do pracy do Lublina, a po południu przefruwają nad ul. Turystyczną?

Ostatnio odcinek od Leclerca do świateł na Kasprowicza pokonywałem przez... 30 minut. Tyle, ile zwykle jadę autobusem z Lublina do Łęcznej! Jakieś 8 km/h, wszystko przez tę sygnalizację, która ok. godz. 16. puszczała "powietrze” z Kasprowicza.

I ostatnie pytanie – po co są te kamerki nad sygnalizacją? Atrapy? Czy to nie one miały pomagać w regulacji ruchu? A może są tylko po to, żeby jakaś firma zarobiła na ich montażu i konserwacji?

Sebastian P., kierowca z Łęcznej

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
esbol / 8 stycznia 2010 o 09:47
0
Bezpieczeństwo dzieci jest sprawa nadrzędną, ale dzieci idą do szkoły i wracają z niej - w jakich godzinach? Dzieci nie uczą się w soboty i niedziele oraz rano i po południu, wiec po co w ogóle ta sygnalizacja w te dni i w tych godzinach działa? Jeżeli już musi ona działać to niech działa tylko w godzinach kiedy dzieci idą do szkoły i wracają z niej. Zielone światło dla pieszych niech będzie uruchamiane po naciśnięciu przycisku przez pieszego, a cykl dla Turystycznej odpowiednio wydłużony. Rzeczywiście sprawa nie do przeskoczenia! Jeszcze jedna sprawa - przy panujących obecnie korkach jak utrudnione jest włączanie się do ruchu z bocznych ulic na tym odcinku drogi, lub wjazd na własne posesje, może również ktoś pomyśli ile kierowcy niepotrzebnie zużywają paliwa jadąc w tym korku i co na to ochrona środowiska, bo rozwiązania są naprawdę proste.
Bezpieczeństwo dzieci jest sprawa nadrzędną, ale dzieci idą do szkoły i wracają z niej - w jakich godzinach? Dzieci nie uczą się w soboty i niedziele oraz rano i po południu, wiec po co w ogóle ta sygnalizacja w te dni i w tych godzinach działa? Jeżeli już musi ona działać to niech działa tylko w godzinach kiedy dzieci idą do szkoły i wracają z niej. Zielone światło dla pieszych niech będzie uruchamiane po naciśnięciu przycisku przez pieszego, a cykl dla Turystycznej odpowiednio wydłużony. Rzeczywiście sprawa nie do przeskoczenia! Jeszcz... rozwiń
Avatar
MP / 7 stycznia 2010 o 08:01
0
Pan Janicki jakies 2, 3 lata temu na moj apel aby wyrownac garby na zjezdzie z ul Sowinskiego w ul Gleboka odpowiedzial ze LADA MOMENT bedzie wykonany tunel pod Al Raclawickimi i nie widzi potrzeby angazowania w to jakichkolwiek srodkow. pozniej jakos sie te srodki znalzaly - kosztowalo to 1 000 zl !!! OT NAM SIE PROROK TRAFIL . A pan Wasilewski dalej trzyma tego tluka i glaba.
Avatar
UPRośćmyTO / 7 stycznia 2010 o 01:42
0
j napisał:
Jak to jest możliwe, że na takiej trasie montuje się sygnalizację drogową, która nie jest inteligentna

Jest to możliwe, bo boją się, że będzie mądrzejsza od nich i wylecą z roboty ;-)

A serio: omijam Lublin jak tylko mogę a lubelskie firmy odwiedzam najrzadziej jak to możliwe. Nie jest to z korzyścią dla Waszej gospodarki bo przecież nie tylko ja tak robię.

Zielona fala od Kraśnika nie istnieje, chyba, że ktoś jedzie 90 km/h, podobnie już wspomniany przez LBN odcinek koło Zamku (ale tylko w pewnych godzinach) a także wiele innych. Nie zawsze da się zrobić zieloną falę, ale jeśli z obu stron jest czerwona fala to daje do myślenia.

Czasem wydaje mi się, że chcą aby auta dłużej były w "ruchu" to Lublin zapchany nimi wygląda jak METROPOLIA. Metra nie ma ale polja czekają aby wrócili na nie "inżynierowie" ruchu. Podobno potrzebują tam "inżynierów obserwatorów" (kto pamięta o kogo chodzi? ;-)

P.S. Ronda sprawy nie załatwiają, wystarczy spanikowany kierowca (coraz więcej takich), który czeka, aż nikt nie dojeżdża do ronda z boku i blokuje pozostałych za nim. W Świdniku np. na rondach jest sporo stłuczek, inna sprawa, że oznakowanie ronda niedaleko Urzędu Miejskiego jest dość oryginalne. W Lublinie będąc na rondzie i skręcając w Ruską (jadąc od południa) musiałem ustąpić prawie dziesiątce pojazdów wjeżdżającym na to rondo od strony Kalinowszczyzny. Jeden pojechał ryzykownie a reszta, łącznie z busem, jak barany (albo np.sarny) w stadzie, ciągnęła za nim. Pomógł dopiero klakson ;-(

Jest to możliwe, bo boją się, że będzie mądrzejsza od nich i wylecą z roboty ;-)

A serio: omijam Lublin jak tylko mogę a lubelskie firmy odwiedzam najrzadziej jak to możliwe. Nie jest to z korzyścią dla Waszej gospodarki bo przecież nie tylko ja tak robię.

Zielona fala od Kraśnika nie istnieje, chyba, że ktoś jedzie 90 km/h, podobnie już wspomniany przez LBN odcinek koło Zamku (ale tylko w pewnych godzinach) a także wiele innych. Nie zawsze da się zrobić zieloną falę, ale jeśli z obu stron jest c... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2010 o 23:13
0
światła są bo jest szkoła. dobre dobre... dziwna ta szkoła skoro światła się palą także o 22 i nawet w soboty i niedziele. te dzieci to chyba mają jakieś specjalne nauczanie, że całe dnie są w szkole.zamiast świateł powinno się tam postawić krasnala co przeprowadza dzieci tak jak przy innych szkołach a nie uprzykrzać życie wielu osobom
Avatar
S / 6 stycznia 2010 o 22:47
0
Przejeżdżam przez to skrzyżowanie minimum dwa razy dziennie i 3-4 razy na tydzień trafiam na sytuację, że zapala się czerwone światło dla ruchu Lublin-Łęczna pomimo zerowego ruchu od strony Kasprowicza. W ubiegłotygodniowym korku, opisanym przez czytelnika, również spędziłem ok 35 minut na odcinku Leclerc-Kasprowicza. Zdziwienie przechodzące w złość towarzyszyło temu co zobaczyłem dojeżdżając do wspomnianych świateł: sygnalizacja po przepuszczeniu 1-2 pojazdów jadących w stronę Łęcznej włączała dla tego kierunku czerwone i zielone dla "powietrza" od strony Kasprowicza. Na koniec wspomnę o "stałych elementach" składających się na niedogodności związane z tą sygnalizacją - korki ok 8. rano, korki 16-18 wieczorem, korki w piątki i niedziele po południu w sezonie wyjazdów nad jeziora. A wystarczyłoby zamiast świateł zbudować pas włączający do ruchu dla lewoskrętów z Kasprowicza - zawsze łatwiej "przeciąć" jeden pas ruchu a potem ewentualnie poczekać i włączyć się do ruchu na drugim niż przecinać dwa naraz. Ale niektórzy uważają, ze najłatwiej budować światła gdzie się da i stawiać ograniczenia.
Przejeżdżam przez to skrzyżowanie minimum dwa razy dziennie i 3-4 razy na tydzień trafiam na sytuację, że zapala się czerwone światło dla ruchu Lublin-Łęczna pomimo zerowego ruchu od strony Kasprowicza. W ubiegłotygodniowym korku, opisanym przez czytelnika, również spędziłem ok 35 minut na odcinku Leclerc-Kasprowicza. Zdziwienie przechodzące w złość towarzyszyło temu co zobaczyłem dojeżdżając do wspomnianych świateł: sygnalizacja po przepuszczeniu 1-2 pojazdów jadących w stronę Łęcznej włączała dla tego kierunku czerwone i zielone dla "... rozwiń
Avatar
~wojtek~ / 6 stycznia 2010 o 22:44
0
światła są bo jest szkoła, więc powinny być tylko na przycisk!!!
Avatar
kamil / 6 stycznia 2010 o 20:17
0
konemar napisał:
to skrzyżowanie to bardzo ciekawa sprawa.dla kilku samochodów, które wyjeżdżają z bocznej uliczki blokuje się ruch dla połowy miasta jakim jest łeczna i inne okoliczne miejscowości, których mieszkańcy jadą do METROPOLII do pracy...



Do metropolii myślę,że brakuje im jakieś 20 lat
Avatar
borkowianka / 6 stycznia 2010 o 19:56
0
dzięki wielkie za zainteresowanie tematem! te światła to jakieś nieporozumienie! o ile jestem w stanie zrozumieć ustawienie tam świateł "na przycisk" dla pieszych (niedaleko jest szkoła! - takie argumenty padały ze strony urzędników tłumaczących ustawienie sygnalizacji w tym miejscu) o tyle zupełnie nie rozumiem świateł w obecnym wydaniu! jeżdżę tamtędy min. 2 razy dziennie i naprawdę rzadko widuję oczekujących na przejście pieszych, za to nagminnie trafiam na sytuację zapalenia się czerwonego dla kierowców na trasie Lublin -Łęczna, mimo zerowego ruchu (nawet pies nie przebiega) dla wyjeżdżających i wjeżdżających w Kasprowicza. Na takie sytuacje trafiam dość często nawet ok. godz. 21! odnoszę wrażenie, że sytuacja pogorszyła się po okresie świątecznym - był moment (dzień-dwa) gdy światła nie działały. Po ich uruchomieniu częstotliwość cyklu zmiany jest inna niż w grudniu. Może to będzie wskazówka dla Pana Dyrektora?
dzięki wielkie za zainteresowanie tematem! te światła to jakieś nieporozumienie! o ile jestem w stanie zrozumieć ustawienie tam świateł "na przycisk" dla pieszych (niedaleko jest szkoła! - takie argumenty padały ze strony urzędników tłumaczących ustawienie sygnalizacji w tym miejscu) o tyle zupełnie nie rozumiem świateł w obecnym wydaniu! jeżdżę tamtędy min. 2 razy dziennie i naprawdę rzadko widuję oczekujących na przejście pieszych, za to nagminnie trafiam na sytuację zapalenia się czerwonego dla kierowców na trasi... rozwiń
Avatar
~tomek~ / 6 stycznia 2010 o 18:21
0
Ja już rok temu dzwoniłem do UM w sprawie tego skrzyżowania (tuż po założeniu). Po mojej interwencji rzeczywiście wydłużono cykl świateł zrobiło się wzglednie normalnie. Teraz znowu "ktoś pomyślał" i skróćili cykl świateł z około 50 sek na przejazd drogą nr 82 do 15sek. Wszystcy jeżdżą teraz z Lublina przez Zadębie (sporo km dalej) żeby wyjechać na tym skrzyżowaniu i wjeżdżać na drogę nr 82 z ul. Kasprowicza z "biegu". To jest właśnie pomysłowość urzędników opłacanych z naszych podatków z UM z wydziału zarządzania ruchem w mieście Lublinie.
Ja już rok temu dzwoniłem do UM w sprawie tego skrzyżowania (tuż po założeniu). Po mojej interwencji rzeczywiście wydłużono cykl świateł zrobiło się wzglednie normalnie. Teraz znowu "ktoś pomyślał" i skróćili cykl świateł z około 50 sek na przejazd drogą nr 82 do 15sek. Wszystcy jeżdżą teraz z Lublina przez Zadębie (sporo km dalej) żeby wyjechać na tym skrzyżowaniu i wjeżdżać na drogę nr 82 z ul. Kasprowicza z "biegu". To jest właśnie pomysłowość urzędników opłacanych z naszych podatków z UM z wydziału zarządzania ruchem ... rozwiń
Avatar
j / 6 stycznia 2010 o 16:48
0
Ha, ha, ha - do Leclerca to są już teraz, a dziasiaj ok. 16 to nawet dalej.
Avatar
esbol / 8 stycznia 2010 o 09:47
0
Bezpieczeństwo dzieci jest sprawa nadrzędną, ale dzieci idą do szkoły i wracają z niej - w jakich godzinach? Dzieci nie uczą się w soboty i niedziele oraz rano i po południu, wiec po co w ogóle ta sygnalizacja w te dni i w tych godzinach działa? Jeżeli już musi ona działać to niech działa tylko w godzinach kiedy dzieci idą do szkoły i wracają z niej. Zielone światło dla pieszych niech będzie uruchamiane po naciśnięciu przycisku przez pieszego, a cykl dla Turystycznej odpowiednio wydłużony. Rzeczywiście sprawa nie do przeskoczenia! Jeszcze jedna sprawa - przy panujących obecnie korkach jak utrudnione jest włączanie się do ruchu z bocznych ulic na tym odcinku drogi, lub wjazd na własne posesje, może również ktoś pomyśli ile kierowcy niepotrzebnie zużywają paliwa jadąc w tym korku i co na to ochrona środowiska, bo rozwiązania są naprawdę proste.
Bezpieczeństwo dzieci jest sprawa nadrzędną, ale dzieci idą do szkoły i wracają z niej - w jakich godzinach? Dzieci nie uczą się w soboty i niedziele oraz rano i po południu, wiec po co w ogóle ta sygnalizacja w te dni i w tych godzinach działa? Jeżeli już musi ona działać to niech działa tylko w godzinach kiedy dzieci idą do szkoły i wracają z niej. Zielone światło dla pieszych niech będzie uruchamiane po naciśnięciu przycisku przez pieszego, a cykl dla Turystycznej odpowiednio wydłużony. Rzeczywiście sprawa nie do przeskoczenia! Jeszcz... rozwiń
Avatar
MP / 7 stycznia 2010 o 08:01
0
Pan Janicki jakies 2, 3 lata temu na moj apel aby wyrownac garby na zjezdzie z ul Sowinskiego w ul Gleboka odpowiedzial ze LADA MOMENT bedzie wykonany tunel pod Al Raclawickimi i nie widzi potrzeby angazowania w to jakichkolwiek srodkow. pozniej jakos sie te srodki znalzaly - kosztowalo to 1 000 zl !!! OT NAM SIE PROROK TRAFIL . A pan Wasilewski dalej trzyma tego tluka i glaba.
Avatar
UPRośćmyTO / 7 stycznia 2010 o 01:42
0
j napisał:
Jak to jest możliwe, że na takiej trasie montuje się sygnalizację drogową, która nie jest inteligentna

Jest to możliwe, bo boją się, że będzie mądrzejsza od nich i wylecą z roboty ;-)

A serio: omijam Lublin jak tylko mogę a lubelskie firmy odwiedzam najrzadziej jak to możliwe. Nie jest to z korzyścią dla Waszej gospodarki bo przecież nie tylko ja tak robię.

Zielona fala od Kraśnika nie istnieje, chyba, że ktoś jedzie 90 km/h, podobnie już wspomniany przez LBN odcinek koło Zamku (ale tylko w pewnych godzinach) a także wiele innych. Nie zawsze da się zrobić zieloną falę, ale jeśli z obu stron jest czerwona fala to daje do myślenia.

Czasem wydaje mi się, że chcą aby auta dłużej były w "ruchu" to Lublin zapchany nimi wygląda jak METROPOLIA. Metra nie ma ale polja czekają aby wrócili na nie "inżynierowie" ruchu. Podobno potrzebują tam "inżynierów obserwatorów" (kto pamięta o kogo chodzi? ;-)

P.S. Ronda sprawy nie załatwiają, wystarczy spanikowany kierowca (coraz więcej takich), który czeka, aż nikt nie dojeżdża do ronda z boku i blokuje pozostałych za nim. W Świdniku np. na rondach jest sporo stłuczek, inna sprawa, że oznakowanie ronda niedaleko Urzędu Miejskiego jest dość oryginalne. W Lublinie będąc na rondzie i skręcając w Ruską (jadąc od południa) musiałem ustąpić prawie dziesiątce pojazdów wjeżdżającym na to rondo od strony Kalinowszczyzny. Jeden pojechał ryzykownie a reszta, łącznie z busem, jak barany (albo np.sarny) w stadzie, ciągnęła za nim. Pomógł dopiero klakson ;-(

Jest to możliwe, bo boją się, że będzie mądrzejsza od nich i wylecą z roboty ;-)

A serio: omijam Lublin jak tylko mogę a lubelskie firmy odwiedzam najrzadziej jak to możliwe. Nie jest to z korzyścią dla Waszej gospodarki bo przecież nie tylko ja tak robię.

Zielona fala od Kraśnika nie istnieje, chyba, że ktoś jedzie 90 km/h, podobnie już wspomniany przez LBN odcinek koło Zamku (ale tylko w pewnych godzinach) a także wiele innych. Nie zawsze da się zrobić zieloną falę, ale jeśli z obu stron jest c... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2010 o 23:13
0
światła są bo jest szkoła. dobre dobre... dziwna ta szkoła skoro światła się palą także o 22 i nawet w soboty i niedziele. te dzieci to chyba mają jakieś specjalne nauczanie, że całe dnie są w szkole.zamiast świateł powinno się tam postawić krasnala co przeprowadza dzieci tak jak przy innych szkołach a nie uprzykrzać życie wielu osobom
Avatar
S / 6 stycznia 2010 o 22:47
0
Przejeżdżam przez to skrzyżowanie minimum dwa razy dziennie i 3-4 razy na tydzień trafiam na sytuację, że zapala się czerwone światło dla ruchu Lublin-Łęczna pomimo zerowego ruchu od strony Kasprowicza. W ubiegłotygodniowym korku, opisanym przez czytelnika, również spędziłem ok 35 minut na odcinku Leclerc-Kasprowicza. Zdziwienie przechodzące w złość towarzyszyło temu co zobaczyłem dojeżdżając do wspomnianych świateł: sygnalizacja po przepuszczeniu 1-2 pojazdów jadących w stronę Łęcznej włączała dla tego kierunku czerwone i zielone dla "powietrza" od strony Kasprowicza. Na koniec wspomnę o "stałych elementach" składających się na niedogodności związane z tą sygnalizacją - korki ok 8. rano, korki 16-18 wieczorem, korki w piątki i niedziele po południu w sezonie wyjazdów nad jeziora. A wystarczyłoby zamiast świateł zbudować pas włączający do ruchu dla lewoskrętów z Kasprowicza - zawsze łatwiej "przeciąć" jeden pas ruchu a potem ewentualnie poczekać i włączyć się do ruchu na drugim niż przecinać dwa naraz. Ale niektórzy uważają, ze najłatwiej budować światła gdzie się da i stawiać ograniczenia.
Przejeżdżam przez to skrzyżowanie minimum dwa razy dziennie i 3-4 razy na tydzień trafiam na sytuację, że zapala się czerwone światło dla ruchu Lublin-Łęczna pomimo zerowego ruchu od strony Kasprowicza. W ubiegłotygodniowym korku, opisanym przez czytelnika, również spędziłem ok 35 minut na odcinku Leclerc-Kasprowicza. Zdziwienie przechodzące w złość towarzyszyło temu co zobaczyłem dojeżdżając do wspomnianych świateł: sygnalizacja po przepuszczeniu 1-2 pojazdów jadących w stronę Łęcznej włączała dla tego kierunku czerwone i zielone dla "... rozwiń
Avatar
~wojtek~ / 6 stycznia 2010 o 22:44
0
światła są bo jest szkoła, więc powinny być tylko na przycisk!!!
Avatar
kamil / 6 stycznia 2010 o 20:17
0
konemar napisał:
to skrzyżowanie to bardzo ciekawa sprawa.dla kilku samochodów, które wyjeżdżają z bocznej uliczki blokuje się ruch dla połowy miasta jakim jest łeczna i inne okoliczne miejscowości, których mieszkańcy jadą do METROPOLII do pracy...



Do metropolii myślę,że brakuje im jakieś 20 lat
Avatar
borkowianka / 6 stycznia 2010 o 19:56
0
dzięki wielkie za zainteresowanie tematem! te światła to jakieś nieporozumienie! o ile jestem w stanie zrozumieć ustawienie tam świateł "na przycisk" dla pieszych (niedaleko jest szkoła! - takie argumenty padały ze strony urzędników tłumaczących ustawienie sygnalizacji w tym miejscu) o tyle zupełnie nie rozumiem świateł w obecnym wydaniu! jeżdżę tamtędy min. 2 razy dziennie i naprawdę rzadko widuję oczekujących na przejście pieszych, za to nagminnie trafiam na sytuację zapalenia się czerwonego dla kierowców na trasie Lublin -Łęczna, mimo zerowego ruchu (nawet pies nie przebiega) dla wyjeżdżających i wjeżdżających w Kasprowicza. Na takie sytuacje trafiam dość często nawet ok. godz. 21! odnoszę wrażenie, że sytuacja pogorszyła się po okresie świątecznym - był moment (dzień-dwa) gdy światła nie działały. Po ich uruchomieniu częstotliwość cyklu zmiany jest inna niż w grudniu. Może to będzie wskazówka dla Pana Dyrektora?
dzięki wielkie za zainteresowanie tematem! te światła to jakieś nieporozumienie! o ile jestem w stanie zrozumieć ustawienie tam świateł "na przycisk" dla pieszych (niedaleko jest szkoła! - takie argumenty padały ze strony urzędników tłumaczących ustawienie sygnalizacji w tym miejscu) o tyle zupełnie nie rozumiem świateł w obecnym wydaniu! jeżdżę tamtędy min. 2 razy dziennie i naprawdę rzadko widuję oczekujących na przejście pieszych, za to nagminnie trafiam na sytuację zapalenia się czerwonego dla kierowców na trasi... rozwiń
Avatar
~tomek~ / 6 stycznia 2010 o 18:21
0
Ja już rok temu dzwoniłem do UM w sprawie tego skrzyżowania (tuż po założeniu). Po mojej interwencji rzeczywiście wydłużono cykl świateł zrobiło się wzglednie normalnie. Teraz znowu "ktoś pomyślał" i skróćili cykl świateł z około 50 sek na przejazd drogą nr 82 do 15sek. Wszystcy jeżdżą teraz z Lublina przez Zadębie (sporo km dalej) żeby wyjechać na tym skrzyżowaniu i wjeżdżać na drogę nr 82 z ul. Kasprowicza z "biegu". To jest właśnie pomysłowość urzędników opłacanych z naszych podatków z UM z wydziału zarządzania ruchem w mieście Lublinie.
Ja już rok temu dzwoniłem do UM w sprawie tego skrzyżowania (tuż po założeniu). Po mojej interwencji rzeczywiście wydłużono cykl świateł zrobiło się wzglednie normalnie. Teraz znowu "ktoś pomyślał" i skróćili cykl świateł z około 50 sek na przejazd drogą nr 82 do 15sek. Wszystcy jeżdżą teraz z Lublina przez Zadębie (sporo km dalej) żeby wyjechać na tym skrzyżowaniu i wjeżdżać na drogę nr 82 z ul. Kasprowicza z "biegu". To jest właśnie pomysłowość urzędników opłacanych z naszych podatków z UM z wydziału zarządzania ruchem ... rozwiń
Avatar
j / 6 stycznia 2010 o 16:48
0
Ha, ha, ha - do Leclerca to są już teraz, a dziasiaj ok. 16 to nawet dalej.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 0 0

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 3 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 2 1

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 8 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 3 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 36 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!