Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ukraińcy odpowiedzą za "hajlowanie" na Majdanku. Nagrał ich monitoring

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 3 września 2016 r. o 20:45 Powrót do artykułu
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wy, którzy nazywacie tych dwóch młodzieńców Banderowcami - skąd wiecie, że są nimi w istocie? Czy gdzieś zostało to napisane? Czy była  jakaś oficjalna informacja na ten temat?
Nie no skąd to byli ukraińscy skauci. ....a teraz poważnie -Jesteś taki głupi czy upośledzony intelektualnie ??? Kto niby z Ukraińców takiej symboliki używa i do tego w takim miejscu ??? W dodatku to nie jest pierwszy taki "przypadek" z Ukraińcami na Majdanku. Zresztą i nie tylko na Majdanku. Weź nie kompromituj się swoim imbecylizmem i prostacką bezczelnością.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chm... napisał:
Polski Pan napisał:
Человек прохожий napisał:
PoIski Pan napisał:
 ... Ukraińców natomiast trudno lubić jak się ich dobrze pozna.
PoIski Pan napisał:
I co ty takiego poznałeś? Wątpię, że ty jesteś w stanie kogo kolwiek lubić
Ależ z wami Ukraińcami mam do czynienia niemal każdego dnia i zdążyłem już  poznać waszą mentalność. Tak jak i wiem jacy jesteście obłudni i fałszywi w ogromnie wielu przypadkach. W dodatku nie tylko ja mam takie doświadczenia ale i wielu innych Polaków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chm... napisał:
o czym ty mówisz, człowieku. Kiedy ukraińcy "wymordowaliście pół miliona Polaków", nie można winę 5% obywateli polskich (banderowców, które także mordowali ukraińców ) dorzucać  całemu naródu. I wierzcie, na Ukrainie nikt i nie słyszał o tragicznej rzeźi wołyńskiej, a polaków uwarzali za swoich przujaciół , a dzięki waszej nienawiści wszystko może się zmienić. Do rzeczy , w Polsce też jest pełno kajatanuw
Skąd te pół miliona ? Co zdziwiony jesteś ? To dane WASZEGO UKRAIŃSKIEGO HISTORYKA - uczciwego człowieka prof. Wiktora Poliszczuka. Obejmują one okres 1939-1947. Kolejna sprawa  - po co kłamiesz, że "nikt na Ukrainie i nie słyszał o tragicznej rzezi wołyńskiej" ????? ...A KTO NIBY JEJ DOKONAŁ JAK NIE UKRAIŃCY ????? Marsjanie ? Czy może będziesz jak inni twoi współplemieńcy kłamał że to "Moskale przebierali się za chłopciw z UPA". Poza tym jest jeszcze jeden problem - oprócz tych bandytów z UPA-OUN, USN, SS-Galizien - Polaków mordowali ich ukraińscy sąsiedzi, formalnie nie należący do tych zbrodniczych organizacji. Łzesz dalej, że "Polaków uważali na Ukrainie za przyjaciół" ????? Jesteś wyjątkowo bezczelny i głupi zarazem. To dlaczego Ukraińcy tych polskich przyjaciół wymordowali w tak bestialski sposób. Od niemowląt nabijanych na widły i sztachety, kobiety w ciąży którym rozpruwali brzuchy i zaszywali w nich np koty, po schorowanych staruszków. Dlaczego tych "polskich przyjaciół" rąbali Ukraińcy po kawałku siekierami, obdzierali żywcem ze skóry, wbijali gwoździe w czaszkę czy przecinali żywcem piłami do drewna. Wy Ukraińcy doskonale wiecie co robili wasi ojcowie i dziadkowie - jak to się  u was mówi "chodzili na akcje". W dodatku wasi pseudohistorycy twierdzą, że mordowanie polskim niemowląt i starców to była "walka z okupantami i kolonizatorami". Kogo chcesz fałszywa kreaturo okłamywać i to w tak bezczelny sposób ? Polakom Ukraińcy nie są do nieczego potrzebni ani wasza fałszywa zakłamana i obłudna udawana "przyjaźć". Żebrzecie tylko o pieniądze, pchacie się do Polskie bo nie potraficie przez tyle lat niczego sensownego zrobić na swoje Ukrainie. Na sojuszników wojskowych też się nie nadajecie bo jesteście zbyt tchórzliwi. Krym oddaliście bez jednego wystrzału, a na Donbasie separatyści i Rusy leją was jak chcą.  Nie jesteście nikomu potrzebni z tą waszą obłudą i kłamstwami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chm... napisał:
??? napisał:
chm.... napisał:
 Wstyd mnie za was komentatorzy,  swoimi imbecelnymi komentarzami pełnymi nienawiści przynosicie wstyd Polsce. Jesteście takie samy jak ten bandera...
... Macie Ukraińcy swoje państwo to w nim siedźcie. Wymordowaliście pół miliona Polaków ...
??? napisał:
o czym ty mówisz, człowieku. Kiedy ukraińcy "wymordowaliście pół miliona Polaków", nie można winę 5% obywateli polskich (banderowców, które także mordowali ukraińców ) dorzucać  całemu naródu. I wierzcie, na Ukrainie nikt i nie słyszał o tragicznej rzeźi wołyńskiej, a polaków uwarzali za swoich przujaciół , a dzięki waszej nienawiści wszystko może się zmienić. Do rzeczy , w Polsce też jest pełno kajatanuw
Chcesz mówić o nienawiści ? Kto wykrzykuje hasła plemienne "Ukraina ponad use" co jest prostym odpowiednikiem hitlerowskiego "Deutschland uber alles" albo "smert woroham - sława nacji" ??? To wy żyjecie nienawiścią i udowodniliście już do jakiego bestialstwa jesteście zdolni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PP napisał:
chm... napisał:
o czym ty mówisz, człowieku. Kiedy ukraińcy "wymordowaliście pół miliona Polaków", nie można winę 5% obywateli polskich (banderowców, które także mordowali ukraińców ) dorzucać  całemu naródu. I wierzcie, na Ukrainie nikt i nie słyszał o tragicznej rzeźi wołyńskiej, a polaków uwarzali za swoich przujaciół , a dzięki waszej nienawiści wszystko może się zmienić. Do rzeczy , w Polsce też jest pełno kajatanuw
Skąd te pół miliona ? Co zdziwiony jesteś ? To dane WASZEGO UKRAIŃSKIEGO HISTORYKA - uczciwego człowieka prof. Wiktora Poliszczuka. Obejmują one okres 1939-1947. Kolejna sprawa  - po co kłamiesz, że "nikt na Ukrainie i nie słyszał o tragicznej rzezi wołyńskiej" ????? ...A KTO NIBY JEJ DOKONAŁ JAK NIE UKRAIŃCY ????? Marsjanie ? Czy może będziesz jak inni twoi współplemieńcy kłamał że to "Moskale przebierali się za chłopciw z UPA". Poza tym jest jeszcze jeden problem - oprócz tych bandytów z UPA-OUN, USN, SS-Galizien - Polaków mordowali ich ukraińscy sąsiedzi, formalnie nie należący do tych zbrodniczych organizacji. Łzesz dalej, że "Polaków uważali na Ukrainie za przyjaciół" ????? Jesteś wyjątkowo bezczelny i głupi zarazem. To dlaczego Ukraińcy tych polskich przyjaciół wymordowali w tak bestialski sposób. Od niemowląt nabijanych na widły i sztachety, kobiety w ciąży którym rozpruwali brzuchy i zaszywali w nich np koty, po schorowanych staruszków. Dlaczego tych "polskich przyjaciół" rąbali Ukraińcy po kawałku siekierami, obdzierali żywcem ze skóry, wbijali gwoździe w czaszkę czy przecinali żywcem piłami do drewna. Wy Ukraińcy doskonale wiecie co robili wasi ojcowie i dziadkowie - jak to się  u was mówi "chodzili na akcje". W dodatku wasi pseudohistorycy twierdzą, że mordowanie polskim niemowląt i starców to była "walka z okupantami i kolonizatorami". Kogo chcesz fałszywa kreaturo okłamywać i to w tak bezczelny sposób ? Polakom Ukraińcy nie są do nieczego potrzebni ani wasza fałszywa zakłamana i obłudna udawana "przyjaźć". Żebrzecie tylko o pieniądze, pchacie się do Polskie bo nie potraficie przez tyle lat niczego sensownego zrobić na swoje Ukrainie. Na sojuszników wojskowych też się nie nadajecie bo jesteście zbyt tchórzliwi. Krym oddaliście bez jednego wystrzału, a na Donbasie separatyści i Rusy leją was jak chcą.  Nie jesteście nikomu potrzebni z tą waszą obłudą i kłamstwami.
PP napisał:
pół miliona, sto tysięcy, a nawet niedopuszczalna śmierć jednego człowieka. Moi ojcowie i dziadkowie umierali walcząc o Ukrainę z banderowską cholerą  obroniając polaków. Wielki dzięki Bogu, że na Krymie nie doszło do rozlewu krwi. A wy polacy martw się, aby "Rusy nie leli was jak chcą". 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PP napisał:
chm... napisał:
... To dane WASZEGO UKRAIŃSKIEGO HISTORYKA - uczciwego człowieka prof. Wiktora Poliszczuka. 
chm... napisał:
To znaczę że są ukraińcy których rozumiesz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chm... napisał:
PP napisał:
chm... napisał:
... To dane WASZEGO UKRAIŃSKIEGO HISTORYKA - uczciwego człowieka prof. Wiktora Poliszczuka.
chm... napisał:
To znaczę że są ukraińcy których rozumiesz?
Oczywiście, że są Ukraińcy których rozumiem i po prostu tacy, którzy są Ok. Krytykuję tych wszystkicjh którzy są wielbicielami Bandery, OUN-UPA itd. Zresztą ci ostatni mordowali też porządnych ludzi Ukraińców. Jednak to nie zmienia faktu co do tego kim są ci dwaj debile ukraińsko-banderowscy opisani w artykule. Poza tym świetna większość zachodniej Ukrainy to banderowcy więc w czym masz problem. Ja nie lecę z siekierą mordować kogoś za to tylko, że jest takiej, a nie innej narodowości tak jak robiły to wasze hałyczańskie świnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że tak szybko wymiar sprawiedliwości nie działa wobec nacjozwierząt z Polski. Każde nacjozwierzę powinno być sądzone i odseparowywane od społeczeństwa za propagowanie faszyzmu i nazizmu, bez względu czy jest z Ukrainy, Niemiec, Włoch czy Polski... Nacjonalizm to nie choroba, czy zwyrodnienie - to świadomy wybór który powinien być karany zawsze i wszędzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz rację. Nacjonalizm w każdym wydaniu jest czymś przerażającym. Mnie - Polce - wstyd jest za takie szowinistyczne wpisy niektórych moich rodaków i nie ma tu nic do rzeczy, co myślę o zachowaniu tych dwóch młodych Ukraińców na Majdanku. Oni z głupoty swej wyrosną, ale z chamstwa i brutalności wyrosnąć się chyba nie da.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A kiedy na Ukrainie zburzą pomniki Bandery ?
A kiedy w Polsce zburzą pomniki takim bandytom jak Józef Kuraś i Zygmunt Szendzielarz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PP napisał:
chm... napisał:
PP napisał:
chm... napisał:
 ... To dane WASZEGO UKRAIŃSKIEGO HISTORYKA - uczciwego człowieka prof. Wiktora Poliszczuka.
chm... napisał:
To znaczę że są ukraińcy których rozumiesz?
... w czym masz problem. 
PP napisał:
Pytasz w czym tkwi mój problem? Oskarżasz cały naród za to, co działo się w te smutne czasy. Z twoich słów ukraińcy najgorsza narodowoś ć , lukawa i nie zasługuje na istnienie. Jak myślisz, po twoich wypowiedziach, jaki stosunek będzie do ciebie - jak siebie nazywasz Polski  Pan. Piszysz:" Na sojuszników wojskowych też się nie nadajecie bo jesteście zbyt tchórzliwi. " -  ja w żadnym wypadku nie popieram wojny, ale wszystkie ofiary tej głupiej wojny już nigdy na ciebie nie obrażą się  , już nie mogą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zawstydzona Polka napisał:
Masz rację. Nacjonalizm w każdym wydaniu jest czymś przerażającym. Mnie - Polce - wstyd jest za takie szowinistyczne wpisy niektórych moich rodaków i nie ma tu nic do rzeczy, co myślę o zachowaniu tych dwóch młodych Ukraińców na Majdanku. Oni z głupoty swej wyrosną, ale z chamstwa i brutalności wyrosnąć się chyba nie da.
zawstydzona Polka napisał:
Fajnie powiedziano. Pierwsza adekwatna odpowiedź
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i dziwić sie ,że do powstania warszawskiego używali niemcy tego wszawego ukraińskiego bydła ze wschodu,po co to tu wpuszczac, oni tak już maja ,paszoł von na step i granice ogrodzić i strzelać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chm... napisał:
PP napisał:
chm... napisał:
PP napisał:
chm... napisał:
  ... To dane WASZEGO UKRAIŃSKIEGO HISTORYKA - uczciwego człowieka prof. Wiktora Poliszczuka.
chm... napisał:
To znaczę że są ukraińcy których rozumiesz?
... w czym masz problem.
PP napisał:
Pytasz w czym tkwi mój problem? Oskarżasz cały naród za to, co działo się w te smutne czasy. Z twoich słów ukraińcy najgorsza narodowoś  ć  , lukawa i nie zasługuje na istnienie. Jak myślisz, po twoich wypowiedziach, jaki stosunek będzie do ciebie - jak siebie nazywasz Polski  Pan. Piszysz:"  Na sojuszników wojskowych też się nie nadajecie bo jesteście zbyt tchórzliwi. " -   ja w żadnym wypadku nie popieram wojny, ale wszystkie ofiary tej głupiej wojny już nigdy na ciebie nie obrażą się  , już nie mogą...
Nie wiesz skąd ten ironiczny podpis "Polski Pan" - przecież to z waszego hasełka "Pany Lachy", to że nie zrozumiałes aluzji to już twój problem. Poza tym a propos wojny - a kto tę wojnę o której wspominasz rozpętał ? Gorliwi z jednej i drugiej strony to na nich już nie mogą obrażać ofiary. Poza tym napisałem nieprawdę ? Nie oddaliście Krymu ? 80 % WASZYCH żołnierzy nie przeszło tam do armii rosyjskiej ??? Kolejna sprawa czy to w Polsce mają się dokonale takie neonazistowskie ugrupowania jak Azov, Ajdar, Svoboda, Prawy Sektor ? Sporo ich tam u was i o czym to świadczy mądralo ? Z kolei o osądzaniu czy jakiś naród ma prawo do istnienia czy nie - a czy to ja mordowałem niemowlęta ukraińskie czy jakiekolwiek inne albo mój ojciec czy dziadek ? Czy to ja stawiam pomniki mordercom ? Czy to ja czczę hitlerowskich pachołków z SS-Galizien. Usiłujesz dyskutować ale brak ci argumentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chm... napisał:
zawstydzona Polka napisał:
Masz rację. Nacjonalizm w każdym wydaniu jest czymś przerażającym. Mnie - Polce - wstyd jest za takie szowinistyczne wpisy niektórych moich rodaków i nie ma tu nic do rzeczy, co myślę o zachowaniu tych dwóch młodych Ukraińców na Majdanku. Oni z głupoty swej wyrosną, ale z chamstwa i brutalności wyrosnąć się chyba nie da.
zawstydzona Polka napisał:
Fajnie powiedziano. Pierwsza adekwatna odpowiedź
Taka wypowiedź to ci pasuje bo odwraca uwagę od sedna artykułu - no i widzisz sam jakim jesteś hipokrytą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A kiedy na Ukrainie zburzą pomniki Bandery ?
A kiedy w Polsce zburzą pomniki takim bandytom jak Józef Kuraś i Zygmunt Szendzielarz?
Jak już znikną wszyscy banderowcy, ich potomstwo, wielbiciele i wszelki ślad po nich z  tego świata. Obrońco faszystów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zawstydzona Polka napisał:
Masz rację. Nacjonalizm w każdym wydaniu jest czymś przerażającym. Mnie - Polce - wstyd jest za takie szowinistyczne wpisy niektórych moich rodaków i nie ma tu nic do rzeczy, co myślę o zachowaniu tych dwóch młodych Ukraińców na Majdanku. Oni z głupoty swej wyrosną, ale z chamstwa i brutalności wyrosnąć się chyba nie da.
To twój problem za co ci wstyd. O ile jesteś Polką zresztą. Dziwnie łatwo przychodzi ci usprawiedliwianie faszystów, za to czym prędzej pędzisz by opluwać Polaków którym się takie sympatie faszystowskie nie podobają. Swego czasu w Niemczech też uważano, że Hitlerowi albo przejdzą wygłupy narodowosocjalistyczne albo że nikt nie będzie traktował go poważnie. Czymś się to skończyło wiadomo. Między innymi Majdankiem, Dachau, Auschwitz. Swoje debilne żale możesz sobie zostawić dla siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PP napisał:
chm... napisał:
PP napisał:
chm... napisał:
PP napisał:
chm... napisał:
   ... To dane WASZEGO UKRAIŃSKIEGO HISTORYKA - uczciwego człowieka prof. Wiktora Poliszczuka.
chm... napisał:
 To znaczę że są ukraińcy których rozumiesz?
... w czym masz problem.
PP napisał:
Pytasz w czym tkwi mój problem? Oskarżasz cały naród za to, co działo się w te smutne czasy. Z twoich słów ukraińcy najgorsza narodowoś  ć  , lukawa i nie zasługuje na istnienie. Jak myślisz, po twoich wypowiedziach, jaki stosunek będzie do ciebie - jak siebie nazywasz Polski  Pan. Piszysz:"  Na sojuszników wojskowych też się nie nadajecie bo jesteście zbyt tchórzliwi. " -   ja w żadnym wypadku nie popieram wojny, ale wszystkie ofiary tej głupiej wojny już nigdy na ciebie nie obrażą się  , już nie mogą...
Nie wiesz skąd ten ironiczny podpis "Polski Pan" - przecież to z waszego hasełka "Pany Lachy", to że nie zrozumiałes aluzji to już twój problem. Poza tym a propos wojny - a kto tę wojnę o której wspominasz rozpętał ? Gorliwi z jednej i drugiej strony to na nich już nie mogą obrażać ofiary. Poza tym napisałem nieprawdę ? Nie oddaliście Krymu ? 80 % WASZYCH żołnierzy nie przeszło tam do armii rosyjskiej ??? Kolejna sprawa czy to w Polsce mają się dokonale takie neonazistowskie ugrupowania jak Azov, Ajdar, Svoboda, Prawy Sektor ? Sporo ich tam u was i o czym to świadczy mądralo ? Z kolei o osądzaniu czy jakiś naród ma prawo do istnienia czy nie - a czy to ja mordowałem niemowlęta ukraińskie czy jakiekolwiek inne albo mój ojciec czy dziadek ? Czy to ja stawiam pomniki mordercom ? Czy to ja czczę hitlerowskich pachołków z SS-Galizien. Usiłujesz dyskutować ale brak ci argumentów.
PP napisał:
  Nie mam zamiaru bronić zło. Mieszkam w centralnej części Ukrainy i nie pcham się do Waszego kraju. Ani ja. ani moi ojcowie i dziadkowie nie zabijali niemowliąt i nie mogę zrozumieć dlaczego oskarżają cały naród ukraiński w tej zbrodnie która była na kresach, wtedy państwa Rzeczypospolitej. Ukraina od czasów tatarów straciła swoją państwowość, i całą historię była wciśnięta między dwoma mocarstwami - Polską i Rosją. Ani w naszych, i moim zdaniem w waszych podręcznikach szkolnych nic  niema o rzeźi wołyńskiej. Okazuje się, że bandera ( specjalnie piszę z małej litery bo nie szanuję tego człowieka) na Ukrainie po prostu jako symbol walki o niepodległość Ukrainy i nikt z młodych nie wie, co było na kresach. I co tam naprawdę było? W szkole uczą się o ucisku ukraińców polskimi szlachtyczami, ale nikt nie myśli o tym pamiętać i się zemścić polakom za smutną historię. - Dlaczego chcecie żyć przeszłością? Dlaczego z przyjaźnią nie budować przyszłość? Do czego może doprowadzić święto 11 lipca? Czy to możliwie każdy rok wspominać, że "ukraińcy" wycięli wsi?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I czy nasze dzieci będą miec przyjazń? Czy nie prowokujemy nową rzeż? Ale fakt faktem z pomniki zbrodniażów trzaba zrujnowac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chm... napisał:
PP napisał:
chm... napisał:
PP napisał:
chm... napisał:
PP napisał:
chm... napisał:
    ... To dane WASZEGO UKRAIŃSKIEGO HISTORYKA - uczciwego człowieka prof. Wiktora Poliszczuka.
chm... napisał:
  To znaczę że są ukraińcy których rozumiesz?
... w czym masz problem.
PP napisał:
Pytasz w czym tkwi mój problem? Oskarżasz cały naród za to, co działo się w te smutne czasy. Z twoich słów ukraińcy najgorsza narodowoś  ć  , lukawa i nie zasługuje na istnienie. Jak myślisz, po twoich wypowiedziach, jaki stosunek będzie do ciebie - jak siebie nazywasz Polski  Pan. Piszysz:"  Na sojuszników wojskowych też się nie nadajecie bo jesteście zbyt tchórzliwi. " -   ja w żadnym wypadku nie popieram wojny, ale wszystkie ofiary tej głupiej wojny już nigdy na ciebie nie obrażą się  , już nie mogą...
Nie wiesz skąd ten ironiczny podpis "Polski Pan" - przecież to z waszego hasełka "Pany Lachy", to że nie zrozumiałes aluzji to już twój problem. Poza tym a propos wojny - a kto tę wojnę o której wspominasz rozpętał ? Gorliwi z jednej i drugiej strony to na nich już nie mogą obrażać ofiary. Poza tym napisałem nieprawdę ? Nie oddaliście Krymu ? 80 % WASZYCH żołnierzy nie przeszło tam do armii rosyjskiej ??? Kolejna sprawa czy to w Polsce mają się dokonale takie neonazistowskie ugrupowania jak Azov, Ajdar, Svoboda, Prawy Sektor ? Sporo ich tam u was i o czym to świadczy mądralo ? Z kolei o osądzaniu czy jakiś naród ma prawo do istnienia czy nie - a czy to ja mordowałem niemowlęta ukraińskie czy jakiekolwiek inne albo mój ojciec czy dziadek ? Czy to ja stawiam pomniki mordercom ? Czy to ja czczę hitlerowskich pachołków z SS-Galizien. Usiłujesz dyskutować ale brak ci argumentów.
PP napisał:
 Nie mam zamiaru bronić zło. Mieszkam w centralnej części Ukrainy i nie pcham się do Waszego kraju. Ani ja. ani moi ojcowie i dziadkowie nie zabijali niemowliąt i nie mogę zrozumieć dlaczego oskarżają cały naród ukraiński w tej zbrodnie która była na kresach, wtedy państwa Rzeczypospolitej. Ukraina od czasów tatarów straciła swoją państwowość, i całą historię była wciśnięta między dwoma mocarstwami - Polską i Rosją. Ani w naszych, i moim zdaniem w waszych podręcznikach szkolnych nic  niema o rzeźi wołyńskiej. Okazuje się, że bandera ( specjalnie piszę z małej litery bo nie szanuję tego człowieka) na Ukrainie po prostu jako symbol walki o niepodległość Ukrainy i nikt z młodych nie wie, co było na kresach. I co tam naprawdę było? W szkole uczą się o ucisku ukraińców polskimi szlachtyczami, ale nikt nie myśli o tym pamiętać i się zemścić polakom za smutną historię. - Dlaczego chcecie żyć przeszłością? Dlaczego z przyjaźnią nie budować przyszłość? Do czego może doprowadzić święto 11 lipca? Czy to możliwie każdy rok wspominać, że "ukraińcy" wycięli wsi?????
No i jak z tobą człowieku rozmawiać....wszystko ładnie pięknie....a na koniec okazuje się, że przeszkadza ci to że Polacy chcą uczcić pamięć swoich pomordowanych rodaków, którzy nawet bardzo często nie wiadomo gdzie spoczywają. Rzeczywiście nie wiem jak z wami Ukraińcami można się dogadać, skoro macie takie podejście ? Jak Ukraińcy mogą mówić o przyjaźni i zgodzie z Polakami skoro czczą morderców Polaków i stawiają takim Banderom, Szuchewyczom pomniki i robią z nich bohaterów narodowych. Mimo że takie UPA mordowało nawet i samych Ukraińców. Pytanie dlaczego cały naród jest kojarzony z banderowcami i ich zbrodniami powinieneś zadać takim, którzy u was paradują w marszach ku czci rezunów, a nie mnie. Nie znam Ukraińców z Ukrainy centralnej czy wschodniej ale tych hałyczan tak. Nie mogę o nich powiedzieć niczego dobrego. Oni w ogromnej większość są wielbicielami banderowców a ich dziadkowie i rodzice brali udział w strasznych zbrodniach. Podziękuj im, że zaszargali i szargają nadal imię całego narodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...