Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W Lublinie zarabiamy najmniej w kraju

Utworzony przez dkl, 20 stycznia 2010 r. o 11:18 Powrót do artykułu
Też mi odkrycie. Przecież tak jest od 50 lat i będzie przez następne 500. Tylko że przepaść się będzie powiększać. Chyba że zmienią się granice w Europie, a to jest dosyć prawdopodobne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2800? Ludzie, 1800 to w wielu przypadkach za duzo!! W Lubelskim 960, ew 1200 i tak bardzo duzo osob ma!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Całkowicie się zgadzam.W okresie powojennym ówczesna władza próbowała troszkę budować przemysł,ale nowa skutecznie zlikwidowała wszystko.Zapewne doszła do wniosku ,że jedyna sensowna przyszłość dla młodych ludzi to wieczna praca za granicą.A kto wie może i ma rację.Może faktycznie nadajemy się tylko do wycinania sałaty czy zbioru truskawek.......?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym zarabiać 2800, jak tylko skończe studia za dwa lata spadam z tej dziury i to nie dlatego że nie mam pracy , uważam że na poruwnywalnych stanowiskach na zachodzie polski można zarobić sporo lepszą kase. Nawet w innych filiach mojej firmy w Wrocławiu czy Poznaniu zarabiają dwa razy więcej albo i jeszcze lepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A JAK INACZEJ???ZDZIWIENIE DZIENNIKA??TYLKO PRZEMYSŁ, POWAŻNI INWESTORZY, FIRMY PRODUKCYJNE DAJĄ SZANSE NA KONKURENCJĘ NA RYNKU PŁAC..A CO MA JĄ DAĆ MARKETY??(ONE ZAPŁACĄ TYLKO TYLE BY NIE BYŁA TO NAJNIŻSZA STAWKA OBECNIE 1317 ZŁ BRUTTO,CHYBA!), ALBO URZĘDY CO ULICA, CZY PAN MIECIO SPRZEDAJĄCY POD SZYLDEM GROSZKA ALBO LEWIATANA MLIKO??NO LUDZIE!BRAK INWESTORÓW,BRAK DUŻYCH FIRM PRODUKCYJNYCH TO NISKIE ZAROBKI I DZIADOSTWO OGÓLNE..NIESTETY DO TEGO STANU DOPROWADZILI NASI DECYDENCI MIEJSCY PRZEZ OSTATNIE 20 LAT!!DO TEGO R...JESZCZE DYCHAJĄCE FIRMY:CUKROWNIA LUBLIN, LZNS, ODLEWNIA ITD!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tak swoją drogą widocznie nie cenią pracy mieszkańców Lubelszczyzny.Innymi słowy ma ona niewielką wartość-niestety swoją postawą w pełni na to zasłużyliśmy!Ale na pocieszenie jest fakt ,że młodzi są mądrzy ,rozumieją to i powinni trzymać się jak najdalej od tych terenów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2800zł??? Tak naprawdę wiele osób zarabia minimalną krajową .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mój znajomy pracuje w lubelskim oddziale firmy z Krakowa . Na równorzędnym stanowisku(to samo wykształcenie,staż itp.) w Krakowie robotnik zarabia 5zł więcej . Czy to nie jest dyskryminacja?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale nie może być inaczej w mieście w ktorego gospodarka w porównaniu do innych miast nie istnieje, w mieście gdzie większa część dochodów osiągana jest z usług i drobnego handlu w mieście gdzie nie ma POWAŻNYCH inwestycji dających uczciwą zapłatę za prace, w mieście gdzie nie ma wystarczającej infrastruktury dla prowadzenia działalności gospodarczej, w mieście gdzie nie wykorzystuje się potencjału tysięcy młodych wykształconych ludzi a myśli sie i debatuje tygodniami jak im dowalić podnosząc ceny nawet biletów komunikacji miejskiej. Jak ci studenci mają wyżyć ??? W mieście gdzie cena metra nowego mieszkania to 5 tys a ludzie nie są w stanie nic odłożyć z domowego budżetu zarabiając średnio 2 tys netto W mieście gdzie nie istnieje praktycznie rynek pracy (pomijam nisko-płatną prace) i wypuszcza się takie tematy jak Husqvarna, czy Energia i szczyci się imitacją strefy ekonomicznej (ale trzeba przyznać że od czegoś trzeba zacząć i lepiej mieć imitacje niż nie mieć nic) W mieście gdzie się praktycznie nic nie zmiania przez lata poza osobami siejącymi tą samą propagandę pseudo sukcesu Tu bardziej jest potrzebny przemysł i miejsca pracy niż "stolica kultury" jak będzie dobrze płatna praca to ludzie będą mieli też pieniądze na kulturę. A nic im po kulturze jak nie mają co do garnka włożyć !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jednego możemy być pewni-frekwencja wyborcza na pewno dopisze!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za to ZUS płacimy wg średniej krajowej, tak jak w Warszawie czy Wrocławiu, energia elektryczna też niczego sobie; klienci nie mają kasy, więc kupują tylko wspomniane "mliko" i z czego płacić więcej pracownikom? P.S. Usługi w rozwiniętych krajach to akurat bardziej dochodowe zajęcie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapomnieliście napisać najważniejszego, czy to sa zarobki netto czy brutto.... tubtin - miasto flustracji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie 2800 zł ludzie skąd wzięliście takie kwoty, przecież to jest absurd!!!!!!!!!! Zarobki na Lubelszczyźnie to od 800 - 1500 zł MAX (netto), To co wypisujecie to jest śmieszne i nie chce się tego czytać!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PANIE WASILEWSKI czas dać sobie i kolesiom olbrzymie podwyżki zeby wyrównać tą przepaść w płacach miedzy lubelszczyzną a resztą Polski. no bo przecież za taką ciężką prace należy sie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapomnieliście napisać najważniejszego, czy to sa zarobki netto czy brutto....
czy pod każdym artykułem o zarobkach musi się pojawić takie durne pytanie? oczywiście, że to zarobki BRUTTO!!! zatem na rękę jest około 2000zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam na zarobki nie narzekam.Pewnie ,że płacę swoim procownikom po 1600 zł.Ale chcieli mi tworzyć związki zawodowe zamiast myśleć o robocie.Niech myślą jak przeżyć od pierwszego do pierwszego a związki niech zakładaja sobie w Chinach lub na Kubie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx napisał:
Ja tam na zarobki nie narzekam.Pewnie ,że płacę swoim procownikom po 1600 zł.Ale chcieli mi tworzyć związki zawodowe zamiast myśleć o robocie.Niech myślą jak przeżyć od pierwszego do pierwszego a związki niech zakładaja sobie w Chinach lub na Kubie!
TaKI Z Ciebie pracodawca jak z kaczej d..y klarnet. Przy takim podejściu do interesów skończyłbyś zanim byś zaczął. Człowiek jest najważniejszy. Pamiętaj o tym, prowokatorze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lokalni "pisnesmeni" okazują się największymi sknerami ! Dziadostwo okrutne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mosquito napisał:
lokalni "pisnesmeni" okazują się największymi sknerami ! Dziadostwo okrutne.
POprawni POlitycznie całe zło przypisują innym. Ich cała energia idzie w to by przyłożyć innym. A może by coś twórczego, Panowie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My pierwsi w kraju chcieliśmy kapitalizmu a za nami poszli stoczniowcy i górnicy.I okazało się ,że jestesmy największymi krzykaczami- a może nieudacznikami...?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...