Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2010 r.
10:41
Edytuj ten wpis

W Lublinie zarabiamy najmniej w kraju

0 39 A A

Fatalnie wypadliśmy w ogólnopolskim rankingu placowym. Najubożsi pod względem wysokości zarobków okazali się mieszkańcy Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dysproporcje między miesięcznymi pensjami w Polsce zawsze były ogromne.

Do Mazowsza, Śląska czy Wielkopolski nigdy nie mieliśmy szans wyrównać. Teraz prześcignęły nas już nawet takie miasta jak Opole czy Białystok.

Najlepiej opłacani pozostają warszawiacy, mieszkańcy Gdańska i Poznania - zarabiają od 3 do 5,5 tysiąca złotych.

Najubożsi pod względem wysokości zarobków okazali się mieszkańcy Kielc i Lublina.
Nasze pensje sięgają 2800 złotych. Takie są wyniki badania przeprowadzonego na ponad 90 tysiącach osób przez krakowska firmę doradztwa personalnego Sedlak& Sedlak.

Nie ma gdzie zarobić

Z czego wynika nasza płacowa bieda? Większość pracodawców to małe i średnie firmy, takich jest w regionie 98 procent. Dodatkowo duża część z nich to raczej usługi, a nie produkcja, w której zarabia się lepiej.

Specjaliści tłumaczą spadek zarobków recesją gospodarczą. Kiedy rynek się rozwijał, zaczęliśmy lepiej zarabiać. Wtedy potrzeba było więcej rąk do pracy i właściciele firm chcąc ściągnąć do nich ludzi, płacili lepiej.

Źródło: www.echodnia.eu

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 14:31
0
Zarobki 2800 brutto jak najbardziej realne. Ja tyle dostałem na okresie próbnym. Z szukaniem pracy też nie jest źle. Szukałem niecały miesiąc. Praca fajna, spokojna, normalne podejście do ludzi. Trzeba tylko wierzyć w siebie i mieć trochę chęci do pracy, a nie usiąść i marudzić, że nie ma pracy.
Avatar
paola / 24 lutego 2010 o 18:51
0
crx napisał:
Zagospodarowanie terenu wokół zalewu ,Aquapark,Inwestcje w ogrodzie saskim.......


To ja poproszę o prace przy tych inwestycjach... ciekawe... pewnie znów usłysze, że nie mam stażu i doświadczenia zawodowego. A gdzie mam je zdobyć w takim razie?! / architekt krajobrazu
Avatar
IS / 20 stycznia 2010 o 21:26
0
Płace nie wszyscy mają małe to raz a drugie to praca w Lublinie to tylko kto umie kombinowac i po znajomosci
Avatar
aga / 20 stycznia 2010 o 20:02
0
Pracowałam u notariusza w Lublina. Zarabiał 30 tys., nam dziewczynom płacił po 800 zł. To jest przykład lubelskiego biznesmena. Obie rzuciłyśmy ta pracę i obie znalazłyśmy 400% lepszą w Poznaniu. Pozdrawiam odważnych, którzy mieli "jaja" by wygarnąć prosto w twarz tym lubelskim zdziercom.
Szanujcie się.
Avatar
100 g. / 20 stycznia 2010 o 18:31
0
w lublinie każdy chce pracować w UM. Tam się za nic nie odpowiada i dobrze płacą.
Avatar
100TYS / 20 stycznia 2010 o 17:35
0
A jaka przy tym jest polityka prezydenta miasta Wasilewskiego? Zrobić reorganizację i utworzyć 100% więcej stanowisk dyrektorskich.
Można wtedy zamiast inwestycji dawać swoim POlitycznie dobranym POdwładnym po ok. 100.000 – 120.000 rocznie, szczegóły :
[url="http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=7701"]http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=7701[/url]
i składki partyjne rosną... na kampanię
Avatar
Buzon / 20 stycznia 2010 o 17:07
0
zenon napisał:
Chciałbym zarabiać 2800, jak tylko skończe studia za dwa lata spadam z tej dziury i to nie dlatego że nie mam pracy , uważam że na poruwnywalnych stanowiskach na zachodzie polski można zarobić sporo lepszą kase. Nawet w innych filiach mojej firmy w Wrocławiu czy Poznaniu zarabiają dwa razy więcej albo i jeszcze lepiej.


skończe
poruwnywalnych
polski
kase
w Wrocławiu

FACET! Weź Ty się lepiej za szlifowanie znajomości zasad ortografii ojczystego języka (2 zdania i 5 byków, o interpunkcji nie wspominając), zamiast się szczycić prawie ukończonymi studiami. Wysławiając się w ten sposób propozycji kierowniczej posady szybko nie otrzymasz. Mówisz jak robol, to nie dziw się, że Ci proponują pensję robola...


skończe
poruwnywalnych
polski
kase
w Wrocławiu

FACET! Weź Ty się lepiej za szlifowanie znajomości zasad ortografii ojczystego języka (2 zdania i 5 byków, o interpunkcji nie wspominając), zamiast się szczycić prawie ukończonymi studiami. Wysławiając się w ten sposób propozycji kierowniczej posady szybko nie otrzymasz. Mówisz jak robol, to nie dziw się, że Ci proponują pensję robola... rozwiń
Avatar
~zyga~ / 20 stycznia 2010 o 16:52
0
hehehehehehe napisał:
Już dawno wyniosłem się do Warszawy, gdzie nie stoi nade mną żaden przydupas zgrywający cwaniaka tylko dlatego, że nie ma możliwości zmiany pracy. Polecam.

Juz dawno bym to zrobił ale jak się ma rodzinę nie jest to takie proste.
Avatar
salix / 20 stycznia 2010 o 16:46
0
jhgf napisał:
już nie mówcie ze 2 800 to przesada i nikt tyle nie zarabia. Jak ktoś nie ma wykształcenia i ma 2 lewe ręce to nic dziwnego że nie zarabia. Osobiście nie wiem czy znam kogoś kto by zarabiał mniej.

Pamiętajcie ze to jest średnia wiec jeśli ty zarabiasz np o 500 mniej to jest ktoś kto zarabia o 500 więcej !!! Oni nie piszą że każdy zarabia 2 800 wiec zamiast się dziwić lepiej czytać ze zrozumieniem

wbrew potocznej opinii są w Lbn pracodawcy którzy płacą odpowiednio za prace ( powtarzam - za pracę)



Napisz którzy są tacy?



Napisz którzy są tacy? rozwiń
Avatar
jhgf / 20 stycznia 2010 o 16:16
0
już nie mówcie ze 2 800 to przesada i nikt tyle nie zarabia. Jak ktoś nie ma wykształcenia i ma 2 lewe ręce to nic dziwnego że nie zarabia. Osobiście nie wiem czy znam kogoś kto by zarabiał mniej.

Pamiętajcie ze to jest średnia wiec jeśli ty zarabiasz np o 500 mniej to jest ktoś kto zarabia o 500 więcej !!! Oni nie piszą że każdy zarabia 2 800 wiec zamiast się dziwić lepiej czytać ze zrozumieniem

wbrew potocznej opinii są w Lbn pracodawcy którzy płacą odpowiednio za prace ( powtarzam - za pracę)
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 14:31
0
Zarobki 2800 brutto jak najbardziej realne. Ja tyle dostałem na okresie próbnym. Z szukaniem pracy też nie jest źle. Szukałem niecały miesiąc. Praca fajna, spokojna, normalne podejście do ludzi. Trzeba tylko wierzyć w siebie i mieć trochę chęci do pracy, a nie usiąść i marudzić, że nie ma pracy.
Avatar
paola / 24 lutego 2010 o 18:51
0
crx napisał:
Zagospodarowanie terenu wokół zalewu ,Aquapark,Inwestcje w ogrodzie saskim.......


To ja poproszę o prace przy tych inwestycjach... ciekawe... pewnie znów usłysze, że nie mam stażu i doświadczenia zawodowego. A gdzie mam je zdobyć w takim razie?! / architekt krajobrazu
Avatar
IS / 20 stycznia 2010 o 21:26
0
Płace nie wszyscy mają małe to raz a drugie to praca w Lublinie to tylko kto umie kombinowac i po znajomosci
Avatar
aga / 20 stycznia 2010 o 20:02
0
Pracowałam u notariusza w Lublina. Zarabiał 30 tys., nam dziewczynom płacił po 800 zł. To jest przykład lubelskiego biznesmena. Obie rzuciłyśmy ta pracę i obie znalazłyśmy 400% lepszą w Poznaniu. Pozdrawiam odważnych, którzy mieli "jaja" by wygarnąć prosto w twarz tym lubelskim zdziercom.
Szanujcie się.
Avatar
100 g. / 20 stycznia 2010 o 18:31
0
w lublinie każdy chce pracować w UM. Tam się za nic nie odpowiada i dobrze płacą.
Avatar
100TYS / 20 stycznia 2010 o 17:35
0
A jaka przy tym jest polityka prezydenta miasta Wasilewskiego? Zrobić reorganizację i utworzyć 100% więcej stanowisk dyrektorskich.
Można wtedy zamiast inwestycji dawać swoim POlitycznie dobranym POdwładnym po ok. 100.000 – 120.000 rocznie, szczegóły :
[url="http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=7701"]http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=7701[/url]
i składki partyjne rosną... na kampanię
Avatar
Buzon / 20 stycznia 2010 o 17:07
0
zenon napisał:
Chciałbym zarabiać 2800, jak tylko skończe studia za dwa lata spadam z tej dziury i to nie dlatego że nie mam pracy , uważam że na poruwnywalnych stanowiskach na zachodzie polski można zarobić sporo lepszą kase. Nawet w innych filiach mojej firmy w Wrocławiu czy Poznaniu zarabiają dwa razy więcej albo i jeszcze lepiej.


skończe
poruwnywalnych
polski
kase
w Wrocławiu

FACET! Weź Ty się lepiej za szlifowanie znajomości zasad ortografii ojczystego języka (2 zdania i 5 byków, o interpunkcji nie wspominając), zamiast się szczycić prawie ukończonymi studiami. Wysławiając się w ten sposób propozycji kierowniczej posady szybko nie otrzymasz. Mówisz jak robol, to nie dziw się, że Ci proponują pensję robola...


skończe
poruwnywalnych
polski
kase
w Wrocławiu

FACET! Weź Ty się lepiej za szlifowanie znajomości zasad ortografii ojczystego języka (2 zdania i 5 byków, o interpunkcji nie wspominając), zamiast się szczycić prawie ukończonymi studiami. Wysławiając się w ten sposób propozycji kierowniczej posady szybko nie otrzymasz. Mówisz jak robol, to nie dziw się, że Ci proponują pensję robola... rozwiń
Avatar
~zyga~ / 20 stycznia 2010 o 16:52
0
hehehehehehe napisał:
Już dawno wyniosłem się do Warszawy, gdzie nie stoi nade mną żaden przydupas zgrywający cwaniaka tylko dlatego, że nie ma możliwości zmiany pracy. Polecam.

Juz dawno bym to zrobił ale jak się ma rodzinę nie jest to takie proste.
Avatar
salix / 20 stycznia 2010 o 16:46
0
jhgf napisał:
już nie mówcie ze 2 800 to przesada i nikt tyle nie zarabia. Jak ktoś nie ma wykształcenia i ma 2 lewe ręce to nic dziwnego że nie zarabia. Osobiście nie wiem czy znam kogoś kto by zarabiał mniej.

Pamiętajcie ze to jest średnia wiec jeśli ty zarabiasz np o 500 mniej to jest ktoś kto zarabia o 500 więcej !!! Oni nie piszą że każdy zarabia 2 800 wiec zamiast się dziwić lepiej czytać ze zrozumieniem

wbrew potocznej opinii są w Lbn pracodawcy którzy płacą odpowiednio za prace ( powtarzam - za pracę)



Napisz którzy są tacy?



Napisz którzy są tacy? rozwiń
Avatar
jhgf / 20 stycznia 2010 o 16:16
0
już nie mówcie ze 2 800 to przesada i nikt tyle nie zarabia. Jak ktoś nie ma wykształcenia i ma 2 lewe ręce to nic dziwnego że nie zarabia. Osobiście nie wiem czy znam kogoś kto by zarabiał mniej.

Pamiętajcie ze to jest średnia wiec jeśli ty zarabiasz np o 500 mniej to jest ktoś kto zarabia o 500 więcej !!! Oni nie piszą że każdy zarabia 2 800 wiec zamiast się dziwić lepiej czytać ze zrozumieniem

wbrew potocznej opinii są w Lbn pracodawcy którzy płacą odpowiednio za prace ( powtarzam - za pracę)
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 0 0

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 0

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0