Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2010 r.
10:41
Edytuj ten wpis

W Lublinie zarabiamy najmniej w kraju

0 39 A A

Fatalnie wypadliśmy w ogólnopolskim rankingu placowym. Najubożsi pod względem wysokości zarobków okazali się mieszkańcy Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dysproporcje między miesięcznymi pensjami w Polsce zawsze były ogromne.

Do Mazowsza, Śląska czy Wielkopolski nigdy nie mieliśmy szans wyrównać. Teraz prześcignęły nas już nawet takie miasta jak Opole czy Białystok.

Najlepiej opłacani pozostają warszawiacy, mieszkańcy Gdańska i Poznania - zarabiają od 3 do 5,5 tysiąca złotych.

Najubożsi pod względem wysokości zarobków okazali się mieszkańcy Kielc i Lublina.
Nasze pensje sięgają 2800 złotych. Takie są wyniki badania przeprowadzonego na ponad 90 tysiącach osób przez krakowska firmę doradztwa personalnego Sedlak& Sedlak.

Nie ma gdzie zarobić

Z czego wynika nasza płacowa bieda? Większość pracodawców to małe i średnie firmy, takich jest w regionie 98 procent. Dodatkowo duża część z nich to raczej usługi, a nie produkcja, w której zarabia się lepiej.

Specjaliści tłumaczą spadek zarobków recesją gospodarczą. Kiedy rynek się rozwijał, zaczęliśmy lepiej zarabiać. Wtedy potrzeba było więcej rąk do pracy i właściciele firm chcąc ściągnąć do nich ludzi, płacili lepiej.

Źródło: www.echodnia.eu

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 r. o 14:31
0
Zarobki 2800 brutto jak najbardziej realne. Ja tyle dostałem na okresie próbnym. Z szukaniem pracy też nie jest źle. Szukałem niecały miesiąc. Praca fajna, spokojna, normalne podejście do ludzi. Trzeba tylko wierzyć w siebie i mieć trochę chęci do pracy, a nie usiąść i marudzić, że nie ma pracy.
Avatar
paola / 24 lutego 2010 r. o 18:51
0
crx napisał:
Zagospodarowanie terenu wokół zalewu ,Aquapark,Inwestcje w ogrodzie saskim.......


To ja poproszę o prace przy tych inwestycjach... ciekawe... pewnie znów usłysze, że nie mam stażu i doświadczenia zawodowego. A gdzie mam je zdobyć w takim razie?! / architekt krajobrazu
Avatar
IS / 20 stycznia 2010 r. o 21:26
0
Płace nie wszyscy mają małe to raz a drugie to praca w Lublinie to tylko kto umie kombinowac i po znajomosci
Avatar
aga / 20 stycznia 2010 r. o 20:02
0
Pracowałam u notariusza w Lublina. Zarabiał 30 tys., nam dziewczynom płacił po 800 zł. To jest przykład lubelskiego biznesmena. Obie rzuciłyśmy ta pracę i obie znalazłyśmy 400% lepszą w Poznaniu. Pozdrawiam odważnych, którzy mieli "jaja" by wygarnąć prosto w twarz tym lubelskim zdziercom.
Szanujcie się.
Avatar
100 g. / 20 stycznia 2010 r. o 18:31
0
w lublinie każdy chce pracować w UM. Tam się za nic nie odpowiada i dobrze płacą.
Avatar
100TYS / 20 stycznia 2010 r. o 17:35
0
A jaka przy tym jest polityka prezydenta miasta Wasilewskiego? Zrobić reorganizację i utworzyć 100% więcej stanowisk dyrektorskich.
Można wtedy zamiast inwestycji dawać swoim POlitycznie dobranym POdwładnym po ok. 100.000 – 120.000 rocznie, szczegóły :
[url="http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=7701"]http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=7701[/url]
i składki partyjne rosną... na kampanię
Avatar
Buzon / 20 stycznia 2010 r. o 17:07
0
zenon napisał:
Chciałbym zarabiać 2800, jak tylko skończe studia za dwa lata spadam z tej dziury i to nie dlatego że nie mam pracy , uważam że na poruwnywalnych stanowiskach na zachodzie polski można zarobić sporo lepszą kase. Nawet w innych filiach mojej firmy w Wrocławiu czy Poznaniu zarabiają dwa razy więcej albo i jeszcze lepiej.


skończe
poruwnywalnych
polski
kase
w Wrocławiu

FACET! Weź Ty się lepiej za szlifowanie znajomości zasad ortografii ojczystego języka (2 zdania i 5 byków, o interpunkcji nie wspominając), zamiast się szczycić prawie ukończonymi studiami. Wysławiając się w ten sposób propozycji kierowniczej posady szybko nie otrzymasz. Mówisz jak robol, to nie dziw się, że Ci proponują pensję robola...


skończe
poruwnywalnych
polski
kase
w Wrocławiu

FACET! Weź Ty się lepiej za szlifowanie znajomości zasad ortografii ojczystego języka (2 zdania i 5 byków, o interpunkcji nie wspominając), zamiast się szczycić prawie ukończonymi studiami. Wysławiając się w ten sposób propozycji kierowniczej posady szybko nie otrzymasz. Mówisz jak robol, to nie dziw się, że Ci proponują pensję robola... rozwiń
Avatar
~zyga~ / 20 stycznia 2010 r. o 16:52
0
hehehehehehe napisał:
Już dawno wyniosłem się do Warszawy, gdzie nie stoi nade mną żaden przydupas zgrywający cwaniaka tylko dlatego, że nie ma możliwości zmiany pracy. Polecam.

Juz dawno bym to zrobił ale jak się ma rodzinę nie jest to takie proste.
Avatar
salix / 20 stycznia 2010 r. o 16:46
0
jhgf napisał:
już nie mówcie ze 2 800 to przesada i nikt tyle nie zarabia. Jak ktoś nie ma wykształcenia i ma 2 lewe ręce to nic dziwnego że nie zarabia. Osobiście nie wiem czy znam kogoś kto by zarabiał mniej.

Pamiętajcie ze to jest średnia wiec jeśli ty zarabiasz np o 500 mniej to jest ktoś kto zarabia o 500 więcej !!! Oni nie piszą że każdy zarabia 2 800 wiec zamiast się dziwić lepiej czytać ze zrozumieniem

wbrew potocznej opinii są w Lbn pracodawcy którzy płacą odpowiednio za prace ( powtarzam - za pracę)



Napisz którzy są tacy?



Napisz którzy są tacy? rozwiń
Avatar
jhgf / 20 stycznia 2010 r. o 16:16
0
już nie mówcie ze 2 800 to przesada i nikt tyle nie zarabia. Jak ktoś nie ma wykształcenia i ma 2 lewe ręce to nic dziwnego że nie zarabia. Osobiście nie wiem czy znam kogoś kto by zarabiał mniej.

Pamiętajcie ze to jest średnia wiec jeśli ty zarabiasz np o 500 mniej to jest ktoś kto zarabia o 500 więcej !!! Oni nie piszą że każdy zarabia 2 800 wiec zamiast się dziwić lepiej czytać ze zrozumieniem

wbrew potocznej opinii są w Lbn pracodawcy którzy płacą odpowiednio za prace ( powtarzam - za pracę)
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 r. o 14:31
0
Zarobki 2800 brutto jak najbardziej realne. Ja tyle dostałem na okresie próbnym. Z szukaniem pracy też nie jest źle. Szukałem niecały miesiąc. Praca fajna, spokojna, normalne podejście do ludzi. Trzeba tylko wierzyć w siebie i mieć trochę chęci do pracy, a nie usiąść i marudzić, że nie ma pracy.
Avatar
paola / 24 lutego 2010 r. o 18:51
0
crx napisał:
Zagospodarowanie terenu wokół zalewu ,Aquapark,Inwestcje w ogrodzie saskim.......


To ja poproszę o prace przy tych inwestycjach... ciekawe... pewnie znów usłysze, że nie mam stażu i doświadczenia zawodowego. A gdzie mam je zdobyć w takim razie?! / architekt krajobrazu
Avatar
IS / 20 stycznia 2010 r. o 21:26
0
Płace nie wszyscy mają małe to raz a drugie to praca w Lublinie to tylko kto umie kombinowac i po znajomosci
Avatar
aga / 20 stycznia 2010 r. o 20:02
0
Pracowałam u notariusza w Lublina. Zarabiał 30 tys., nam dziewczynom płacił po 800 zł. To jest przykład lubelskiego biznesmena. Obie rzuciłyśmy ta pracę i obie znalazłyśmy 400% lepszą w Poznaniu. Pozdrawiam odważnych, którzy mieli "jaja" by wygarnąć prosto w twarz tym lubelskim zdziercom.
Szanujcie się.
Avatar
100 g. / 20 stycznia 2010 r. o 18:31
0
w lublinie każdy chce pracować w UM. Tam się za nic nie odpowiada i dobrze płacą.
Avatar
100TYS / 20 stycznia 2010 r. o 17:35
0
A jaka przy tym jest polityka prezydenta miasta Wasilewskiego? Zrobić reorganizację i utworzyć 100% więcej stanowisk dyrektorskich.
Można wtedy zamiast inwestycji dawać swoim POlitycznie dobranym POdwładnym po ok. 100.000 – 120.000 rocznie, szczegóły :
[url="http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=7701"]http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=7701[/url]
i składki partyjne rosną... na kampanię
Avatar
Buzon / 20 stycznia 2010 r. o 17:07
0
zenon napisał:
Chciałbym zarabiać 2800, jak tylko skończe studia za dwa lata spadam z tej dziury i to nie dlatego że nie mam pracy , uważam że na poruwnywalnych stanowiskach na zachodzie polski można zarobić sporo lepszą kase. Nawet w innych filiach mojej firmy w Wrocławiu czy Poznaniu zarabiają dwa razy więcej albo i jeszcze lepiej.


skończe
poruwnywalnych
polski
kase
w Wrocławiu

FACET! Weź Ty się lepiej za szlifowanie znajomości zasad ortografii ojczystego języka (2 zdania i 5 byków, o interpunkcji nie wspominając), zamiast się szczycić prawie ukończonymi studiami. Wysławiając się w ten sposób propozycji kierowniczej posady szybko nie otrzymasz. Mówisz jak robol, to nie dziw się, że Ci proponują pensję robola...


skończe
poruwnywalnych
polski
kase
w Wrocławiu

FACET! Weź Ty się lepiej za szlifowanie znajomości zasad ortografii ojczystego języka (2 zdania i 5 byków, o interpunkcji nie wspominając), zamiast się szczycić prawie ukończonymi studiami. Wysławiając się w ten sposób propozycji kierowniczej posady szybko nie otrzymasz. Mówisz jak robol, to nie dziw się, że Ci proponują pensję robola... rozwiń
Avatar
~zyga~ / 20 stycznia 2010 r. o 16:52
0
hehehehehehe napisał:
Już dawno wyniosłem się do Warszawy, gdzie nie stoi nade mną żaden przydupas zgrywający cwaniaka tylko dlatego, że nie ma możliwości zmiany pracy. Polecam.

Juz dawno bym to zrobił ale jak się ma rodzinę nie jest to takie proste.
Avatar
salix / 20 stycznia 2010 r. o 16:46
0
jhgf napisał:
już nie mówcie ze 2 800 to przesada i nikt tyle nie zarabia. Jak ktoś nie ma wykształcenia i ma 2 lewe ręce to nic dziwnego że nie zarabia. Osobiście nie wiem czy znam kogoś kto by zarabiał mniej.

Pamiętajcie ze to jest średnia wiec jeśli ty zarabiasz np o 500 mniej to jest ktoś kto zarabia o 500 więcej !!! Oni nie piszą że każdy zarabia 2 800 wiec zamiast się dziwić lepiej czytać ze zrozumieniem

wbrew potocznej opinii są w Lbn pracodawcy którzy płacą odpowiednio za prace ( powtarzam - za pracę)



Napisz którzy są tacy?



Napisz którzy są tacy? rozwiń
Avatar
jhgf / 20 stycznia 2010 r. o 16:16
0
już nie mówcie ze 2 800 to przesada i nikt tyle nie zarabia. Jak ktoś nie ma wykształcenia i ma 2 lewe ręce to nic dziwnego że nie zarabia. Osobiście nie wiem czy znam kogoś kto by zarabiał mniej.

Pamiętajcie ze to jest średnia wiec jeśli ty zarabiasz np o 500 mniej to jest ktoś kto zarabia o 500 więcej !!! Oni nie piszą że każdy zarabia 2 800 wiec zamiast się dziwić lepiej czytać ze zrozumieniem

wbrew potocznej opinii są w Lbn pracodawcy którzy płacą odpowiednio za prace ( powtarzam - za pracę)
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Sprawdź czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty
Wideo

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty

W piątek o godzinie 14 otwarty został ośrodek narciarski w Chrzanowie.

Fajsławice: Ford wpadł w poślizg i zderzył się z mazdą

Fajsławice: Ford wpadł w poślizg i zderzył się z mazdą

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów w Fajsławicach (powiat krasnostawski). 43-letni kierowca forda wpadł w poślizg i uderzył w jadącą z naprzeciwka mazdę.

Dramatyczna sytuacja pralni w czasach pandemii. "Od listopada umieramy po cichu"
Rozmowa

Dramatyczna sytuacja pralni w czasach pandemii. "Od listopada umieramy po cichu"

– To, że działamy, wynika tylko z tego, że przeznaczamy na to oszczędności całego życia. Mowa o kilkunastu tysiącach złotych miesięcznie – rozmowa z Krzysztofem Kopaczem, właścicielem Pralni Higiena w Świdniku.

Czas na intensywne granie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zacznie od wyjazdu do Gdańska

Czas na intensywne granie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zacznie od wyjazdu do Gdańska

Trzy spotkania w tydzień – taki plan na najbliższe dni mają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka rozpoczną te zmagania w sobotę (godz. 13) od wyjazdowego meczu z DGT AZS Politechniką Gdańską

Wiercą pod Świnoujściem. Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Wiercą pod Świnoujściem. Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Coraz bardziej zawansowana jest budowa potężnej maszyny do budowy tunelu w Świnoujściu. W ukończonej w listopadzie ubiegłego roku komorze startowej po stronie wyspy Uznam znalazła się już cała głowica urabiająca. Pod koniec lutego mają rozpocząć się próby, a drążenie ma ruszyć w marcu.

Biała Podlaska: Nie na wszystkich górkach w parku można zjeżdżać
galeria

Biała Podlaska: Nie na wszystkich górkach w parku można zjeżdżać

Od kilku dni górki w parku Radziwiłłowskim przeżywają oblężenie. To tutaj najlepiej zjeżdża się na sankach. A śniegu póki co, nie brakuje. Jednak urzędnicy przypominają, że nie wszędzie można szaleć na sankach.

Na szczepienia przeciw COVID-19 zarejestrowało się niemal 130 tys. seniorów

Na szczepienia przeciw COVID-19 zarejestrowało się niemal 130 tys. seniorów

Do tej pory zarejestrowało się na szczepienia przeciw Covid-19 127 tys. 796 seniorów powyżej 80. roku życia - poinformował w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Szczepienia COVID-19. Gdzie najwięcej zaszczepionych osób w Lubelskiem?

Szczepienia COVID-19. Gdzie najwięcej zaszczepionych osób w Lubelskiem?

W Polsce wykonano już w sumie 410 480 szczepień przeciw COVID-19. Dzienna liczba szczepień w kraju to 44 298, a w woj. lubelskim 2 795.

Zamość. Pijany kierowca został też przebadany narkotestem

Zamość. Pijany kierowca został też przebadany narkotestem

36-latek, którego zamojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierował autem pod wpływem alkoholu. Znajdował się także pod działaniem narkotyków. Mieszkaniec gminy Zamość wkrótce usłyszy zarzuty.

Lubelskie: Dzisiaj rusza ośrodek narciarski w Chrzanowie. Co z pozostałymi?

Lubelskie: Dzisiaj rusza ośrodek narciarski w Chrzanowie. Co z pozostałymi?

Właściciele ośrodków narciarskich mają dość lockdownu. Dzisiaj, po dłuższej przerwie, działalność wznawia "Narciarski Raj" w Chrzanowie. Do rozpoczęcia sezonu przygotowują się także pozostali przedsiębiorcy. W sobotę wyciągi uruchomi Bałtów. Podobny krok rozważa Stacja Kazimierz.

"Leżał cicho, przykryty stertą słomy". 58-latkowi nie udało się ukryć przez policjantami

"Leżał cicho, przykryty stertą słomy". 58-latkowi nie udało się ukryć przez policjantami

58-letni mężczyzna od września ubiegłego roku ukrywał się, bo nie chciał trafić na dwa lata do więzienia. Mieszkańcowi gminy Milanów (powiat parczewski) udawało się uniknąć odsiadki aż do wczoraj.

LUK Politechnika Lublin chce wygrać pierwszy mecz w tym roku

LUK Politechnika Lublin chce wygrać pierwszy mecz w tym roku

LUK Politechnika Lublin zagra u siebie z MCKiS Jaworzno, a Polski Cukier Avia Świdnik zmierzy się także we własnej hali z BBTS Bielsko-Biała. Lublinianie rozpoczną mecz w sobotę o godzinie 14, świdniczanie trzy godziny później

Program TV 15-17 stycznia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
15 stycznia 2021, 20:00

Program TV 15-17 stycznia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem klasyków. Będą takie filmy jak "Vera Cruz", "Thelma i Louise" czy słynny animowany "Gdzie jest Nemo". Nie zabraknie także nowości, m.in. pojawi się dramat gangsterski "Boss". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Lublin: Mieszkańcy sądzą się z miastem. Nie mogą budować domów na swoich działkach

Lublin: Mieszkańcy sądzą się z miastem. Nie mogą budować domów na swoich działkach

Właściciele działek za Globusem zaskarżyli do sądu uchwałę Rady Miasta, która nie pozwala budować domów mieszkalnych na ich nieruchomościach. Konflikt ma rozstrzygnąć Wojewódzki Sąd Administracyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!