Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Panie marszałku, dlaczego wysyła pan za nasze pieniądze listy zachęcające do głosowania? I jak to jest, że trafiają one głównie tylko do starszych osób? Pis naprawdę manipuluje wszystkim co się da. Zakłamuje rzeczywistość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy pan Mulawa mógłby doprecyzować, o jakie to prezydenckie wsparcie dla regionu mu chodzi? Jakieś konkrety?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obawiam się ___K___, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Trzaskowski zrobił więcej dobrego niż Duda? Kpisz sobie z nas? No, to dobrze podaj dla równowagi, para do pary, cóż takoego Rafałek uczynił dla Warszawiaków dobrego? Przyrownaj coś do: 1. Przywrócenie wieku emerytalnego. 2. Wprowadzenie 500+. 3. Trzynasta emerytura. 4. Wolne niedziele handlowe. 5. Zakaz odbierania dzieci ze względu kłopotów finansowych rodziców. 6. 300+ wyprawka szkolna. No, to przyrownaj sukcesy Trzaskowskiego: 1. Brak reakcji na splyw gówienek Wisłą (Nadal nie podjął ŻADNEJ DECYZJI?!). 2. Brak darmowych żłobków. 3. Brak darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów. 4. Obcięcie stypendiów naukowych dla najzdolniejszej młodzieży. 5. Bez posmarowania w urzędzie nie wybudujesz ŻADNEGO budynku w Warszawie (tzw. Afera dwóch wież. Austriak to jasno stwierdził.). 6. Brak w planach bufowy nowej linii metra. 7. Odrzucenie w 95% roszczeń ludzi prześladowanych przez mafię ratuszową HGW. 8. 95 proc. tyle nie spełnił obietnic wyborczych. 9. Zaniedbane stadiony warszawskie... deweloperzy zadowoleni, niedługo zobaczymy tam osiedla, oczywiście wcześniej sycie posmarowane w urzędzie. ----- Co do lewicowości Pisu? Tak masz rację. Prowadzą taką samą politykę socjalną jak niemieckie CDU i bawarskie CSU. Ale to nie lewicowość, lecz prospołeczne dzialanie, a lewicy czyli Koalicji Obywatelskiej daleko do tych ideałów. Co do opluwania. Kpisz po raz wtóry. Parę razy wyrwało się z ust polityków mocniejsze słowo, bo kto wytrzyma hamskie zagrywki lewizny Obywatelskiej? Na taśmach możesz porównać język jakim posługuje się polityk PiS,,a jakim z KO. No, ale ty głuchy i ślepy, albomchcesz za takiego uchodzić. Tylko PO co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obawiam się ___K___, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Trzaskowski zrobił więcej dobrego niż Duda? Kpisz sobie z nas? No, to dobrze podaj dla równowagi, para do pary, cóż takoego Rafałek uczynił dla Warszawiaków dobrego? Przyrownaj coś do: 1. Przywrócenie wieku emerytalnego. 2. Wprowadzenie 500+. 3. Trzynasta emerytura. 4. Wolne niedziele handlowe. 5. Zakaz odbierania dzieci ze względu kłopotów finansowych rodziców. 6. 300+ wyprawka szkolna. No, to przyrownaj sukcesy Trzaskowskiego: 1. Brak reakcji na splyw gówienek Wisłą (Nadal nie podjął ŻADNEJ DECYZJI?!). 2. Brak darmowych żłobków. 3. Brak darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów. 4. Obcięcie stypendiów naukowych dla najzdolniejszej młodzieży. 5. Bez posmarowania w urzędzie nie wybudujesz ŻADNEGO budynku w Warszawie (tzw. Afera dwóch wież. Austriak to jasno stwierdził.). 6. Brak w planach bufowy nowej linii metra. 7. Odrzucenie w 95% roszczeń ludzi prześladowanych przez mafię ratuszową HGW. 8. 95 proc. tyle nie spełnił obietnic wyborczych. 9. Zaniedbane stadiony warszawskie... deweloperzy zadowoleni, niedługo zobaczymy tam osiedla, oczywiście wcześniej sycie posmarowane w urzędzie. ----- Co do lewicowości Pisu? Tak masz rację. Prowadzą taką samą politykę socjalną jak niemieckie CDU i bawarskie CSU. Ale to nie lewicowość, lecz prospołeczne dzialanie, a lewicy czyli Koalicji Obywatelskiej daleko do tych ideałów. Co do opluwania. Kpisz po raz wtóry. Parę razy wyrwało się z ust polityków mocniejsze słowo, bo kto wytrzyma hamskie zagrywki lewizny Obywatelskiej? Na taśmach możesz porównać język jakim posługuje się polityk PiS,,a jakim z KO. No, ale ty głuchy i ślepy, albomchcesz za takiego uchodzić. Tylko PO co?
Czy ty rozumiesz, co czytasz? Pytałem o to, co zrobił dla regionu, a nie dla Polski. A w kwestii tego, co napisałeś, to były to programy rządowe, a nie inicjatywy prezydenckie. No i powiem szczerze - to już szczyt bezczelności obciążać aferą dwóch wież Platformę! Siedź sobie w tych Niemczech i nie urządzaj nam tu Polski. Jeśli tu jest tak wspaniale za PiSu, jak twierdzisz, to czemu siedzisz w Niemczech??? Wróć, płać tu podatki i wtedy zabieraj głos.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obawiam się ___K___, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Trzaskowski zrobił więcej dobrego niż Duda? Kpisz sobie z nas? No, to dobrze podaj dla równowagi, para do pary, cóż takoego Rafałek uczynił dla Warszawiaków dobrego? Przyrownaj coś do: 1. Przywrócenie wieku emerytalnego. 2. Wprowadzenie 500+. 3. Trzynasta emerytura. 4. Wolne niedziele handlowe. 5. Zakaz odbierania dzieci ze względu kłopotów finansowych rodziców. 6. 300+ wyprawka szkolna. No, to przyrownaj sukcesy Trzaskowskiego: 1. Brak reakcji na splyw gówienek Wisłą (Nadal nie podjął ŻADNEJ DECYZJI?!). 2. Brak darmowych żłobków. 3. Brak darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów. 4. Obcięcie stypendiów naukowych dla najzdolniejszej młodzieży. 5. Bez posmarowania w urzędzie nie wybudujesz ŻADNEGO budynku w Warszawie (tzw. Afera dwóch wież. Austriak to jasno stwierdził.). 6. Brak w planach bufowy nowej linii metra. 7. Odrzucenie w 95% roszczeń ludzi prześladowanych przez mafię ratuszową HGW. 8. 95 proc. tyle nie spełnił obietnic wyborczych. 9. Zaniedbane stadiony warszawskie... deweloperzy zadowoleni, niedługo zobaczymy tam osiedla, oczywiście wcześniej sycie posmarowane w urzędzie. ----- Co do lewicowości Pisu? Tak masz rację. Prowadzą taką samą politykę socjalną jak niemieckie CDU i bawarskie CSU. Ale to nie lewicowość, lecz prospołeczne dzialanie, a lewicy czyli Koalicji Obywatelskiej daleko do tych ideałów. Co do opluwania. Kpisz po raz wtóry. Parę razy wyrwało się z ust polityków mocniejsze słowo, bo kto wytrzyma hamskie zagrywki lewizny Obywatelskiej? Na taśmach możesz porównać język jakim posługuje się polityk PiS,,a jakim z KO. No, ale ty głuchy i ślepy, albomchcesz za takiego uchodzić. Tylko PO co?
Czy dla Ciebie rozdawnictwo na lewo i prawo socjalizm pełną gębą, jest czymś dobrym? Ciekawe, że na pis według badań głosują głównie osoby, które nie pracują. Jestem przedsiębiorcą i sytuacja jest coraz gorsza, coraz gorzej prowadzi się interesy. Widzę też swoich znajomych, którzy zamykają swoje biznesy i wyjeżdżają z kraju lub do największych miast w Polsce. Piszesz o darmowych żłobkach, to może warto podać przykład lubelskich żłobków i niewypłacania przez rządowe instytucje obiecanych dofinansowań, które mieli dostawać właściciele żłobków? Wolne niedziele? To jest sukces? To może doczytaj o konsewencjach tego zabiegu i spadku zarobków pracujących szczególnie w handlu. Aferta z reprywatyzacją w Warszawie? Tu całkowicie widać, że nie znasz się na prawie albo z premedytacją piszesz nieprawdę. Winę za nią ponoszą wyłącznie rządy obecny i poprzednie, które nie stworzyły ustawy reprywatyzacyjnej, tak jak jest choćby z mieniem zabużańskim, przez co każdy przypadek musi rozstrzygać sąd. I każde z postanowień sądowych może być inne - bo to RZĄD o to nie zadbał. Miasto jest jedynie uczestnikem postępowania. Zaniedbane stadiony warszawskie? Kolejny raz widać, że nie znasz się na prawie. W jaki sposób gmina może inwestować na nie swoim gruncie? Przecież w przypadku inwestycji na nie swoim gruncie - prezydent Warszawy byłby oskarżony o niegospodarność.  Panie  fillip75 ie powtarza Pan banialuki, o których bębnią cały czas prorządowe media. I nawet nie próbuje się Pan zagłębić jaka jest prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"DZIŚ", powtórzę "DZIŚ" z wypowiedzi pana taios wiedzą, że Rafał jest i... BĘDZIE prezydentem "nic nie może". Bo ja się nie znam na prawie. Łał?! To teraz tak oficjalnie urzędnicy z ratusza udają przedsiębiorców? Co do wolnej niedzieli. To nie wiesz panie niby przediębiorco jak bardzo pożyteczne jestvto rozwiązanie. A to zapraszam do Niemiec. Może jak spotkasz prawdziwych przedsiębiorców, to pojmiesz jak bardzo opłaca się tutaj biznes rodzinny zwlaszcza w niedzielę. Oczywiście, że to jest sukces. Ja nie mam potrzeby, by szwędać się po sklepie ani w niedzielę, ani w sobotę. Ba! Powinno się wprowadzić krotszy czas pracy w piątek. Jak czytam o polskich przedsiębiorcach, to już łzy naplywają mi do oczu. W Polsce nauczonomsię, że niewolnik był na pstryknięcie palcami. No, ale skorzystalem z rady "mama wzięła pożyczkę, bo ja pracując u pasożyta zwanego mylnie przedsiębiorcą nie miałem zdolności kredytowej i... zmieniłem pracę." I spokojnie ___K___ wrócę do kraju, gdy wszystkie pasożyty legną i pozostaną ci, którzy wiedzą, że za minimalną płacę to ja ino podpisać się umiem... i tyle. A na razie jedynie minimalna pensja to szczyt ROZDAWNICTWA polskich wyzyskiwaczy, czy to krajowych, czy zagranicznych. Podskoczy minimalna do 4000zł. To wrócę ;) A nawet będę harował :P Rafalek obiecuje wyzysk, a Andrzejek pracę jak w Niemczech. To na kogo głosować. Noż, mam wielki problem. No i pan pseudoprzedsiębiorca rozbawił mnie do łez. Jak dalej tak będzie to wyjedzie zagranicę... dołączysz do Kopaczowej w Kanadzie? Bo wiesz w Niemczech praca jest... ale dla roboli. Inżynierów i przedsiębiorców mają u siebie dość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"DZIŚ", powtórzę "DZIŚ" z wypowiedzi pana taios wiedzą, że Rafał jest i... BĘDZIE prezydentem "nic nie może". Bo ja się nie znam na prawie. Łał?! To teraz tak oficjalnie urzędnicy z ratusza udają przedsiębiorców? Co do wolnej niedzieli. To nie wiesz panie niby przediębiorco jak bardzo pożyteczne jestvto rozwiązanie. A to zapraszam do Niemiec. Może jak spotkasz prawdziwych przedsiębiorców, to pojmiesz jak bardzo opłaca się tutaj biznes rodzinny zwlaszcza w niedzielę. Oczywiście, że to jest sukces. Ja nie mam potrzeby, by szwędać się po sklepie ani w niedzielę, ani w sobotę. Ba! Powinno się wprowadzić krotszy czas pracy w piątek. Jak czytam o polskich przedsiębiorcach, to już łzy naplywają mi do oczu. W Polsce nauczonomsię, że niewolnik był na pstryknięcie palcami. No, ale skorzystalem z rady "mama wzięła pożyczkę, bo ja pracując u pasożyta zwanego mylnie przedsiębiorcą nie miałem zdolności kredytowej i... zmieniłem pracę." I spokojnie ___K___ wrócę do kraju, gdy wszystkie pasożyty legną i pozostaną ci, którzy wiedzą, że za minimalną płacę to ja ino podpisać się umiem... i tyle. A na razie jedynie minimalna pensja to szczyt ROZDAWNICTWA polskich wyzyskiwaczy, czy to krajowych, czy zagranicznych. Podskoczy minimalna do 4000zł. To wrócę ;) A nawet będę harował :P Rafalek obiecuje wyzysk, a Andrzejek pracę jak w Niemczech. To na kogo głosować. Noż, mam wielki problem. No i pan pseudoprzedsiębiorca rozbawił mnie do łez. Jak dalej tak będzie to wyjedzie zagranicę... dołączysz do Kopaczowej w Kanadzie? Bo wiesz w Niemczech praca jest... ale dla roboli. Inżynierów i przedsiębiorców mają u siebie dość.
Jakbym cokolwiek miał wspólnego z Lublinem. Sorry, ale w życiu bym tam nie chciał mieszkać. Mieszkam w dwóch miastach w Polsce i mam porównanie. Nie interesuję się jaka jest sytuacja na rynku pracy w Niemieczech i nie zamierzam się wgłębiać. Wiem natomiast, że żeby dać pracownikowi 4000 zł, to muszę dodatkowe 3000 zł zapłacić państwu. Dlaczego nie ma zwiększonej kwoty wolnej od podatku? Od 2016 r. zostało wprowadzonych nowych podatków lub pseuopodatków. Wystarczy zobaczyć jak wszystko podrożało. Wyjście do restauracji - w 2016 r. cena średnio 30 zł, teraz ok. 50 zł. Ceny mieszkań w ciągu 5 lat wzrosły kilkadziesiąt procent prawie w całej Polsce. Ale wynagrodzenia wcale do góry nie poszły mocno do góry. Stajemy się coraz biedniejsi, bo wszystko w około jest droższe. Wschód Polski jest w ogóle bez większych perspektyw. Jakie masz ścieżki rozwoju, jak możesz się rozwijać? Ludzie tkwią całe życie w tym samym. Nawet nie myślą o zmianie pracy. A bezrobocie jest sztuczne. W powiatach o bezrobociu powyżej 10% nie można znaleźć prawie nikogo do pracy i zatrudniani są Azjaci sprowadzani przez agencje pracy. Ludzie wolą żyć na socjalu i na rozdawnictwie. To samo się dzieje co w Grecji kiedyś i Wielkiej Brytanii obecnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"DZIŚ", powtórzę "DZIŚ" z wypowiedzi pana taios wiedzą, że Rafał jest i... BĘDZIE prezydentem "nic nie może". Bo ja się nie znam na prawie. Łał?! To teraz tak oficjalnie urzędnicy z ratusza udają przedsiębiorców? Co do wolnej niedzieli. To nie wiesz panie niby przediębiorco jak bardzo pożyteczne jestvto rozwiązanie. A to zapraszam do Niemiec. Może jak spotkasz prawdziwych przedsiębiorców, to pojmiesz jak bardzo opłaca się tutaj biznes rodzinny zwlaszcza w niedzielę. Oczywiście, że to jest sukces. Ja nie mam potrzeby, by szwędać się po sklepie ani w niedzielę, ani w sobotę. Ba! Powinno się wprowadzić krotszy czas pracy w piątek. Jak czytam o polskich przedsiębiorcach, to już łzy naplywają mi do oczu. W Polsce nauczonomsię, że niewolnik był na pstryknięcie palcami. No, ale skorzystalem z rady "mama wzięła pożyczkę, bo ja pracując u pasożyta zwanego mylnie przedsiębiorcą nie miałem zdolności kredytowej i... zmieniłem pracę." I spokojnie ___K___ wrócę do kraju, gdy wszystkie pasożyty legną i pozostaną ci, którzy wiedzą, że za minimalną płacę to ja ino podpisać się umiem... i tyle. A na razie jedynie minimalna pensja to szczyt ROZDAWNICTWA polskich wyzyskiwaczy, czy to krajowych, czy zagranicznych. Podskoczy minimalna do 4000zł. To wrócę ;) A nawet będę harował :P Rafalek obiecuje wyzysk, a Andrzejek pracę jak w Niemczech. To na kogo głosować. Noż, mam wielki problem. No i pan pseudoprzedsiębiorca rozbawił mnie do łez. Jak dalej tak będzie to wyjedzie zagranicę... dołączysz do Kopaczowej w Kanadzie? Bo wiesz w Niemczech praca jest... ale dla roboli. Inżynierów i przedsiębiorców mają u siebie dość.
Zauważyłeś w tych Niemczech, jak wykorzystali okres prosperity na rynku? Ostatnich kilka lat mądrze inwestowali, także oszczędzali, więc na pandemię byli przygotowani ekonomicznie. A Polska pod rządami PiSu przeżerała kasę, zapożyczała się (500+), rozdawała kasę i dziś jesteśmy z ręką w nocniku. Ale ty i tobie podobni tego nie widzicie. Siedzisz sobie w bezpiecznych Niemczech, a próbujesz pouczać nas, którym PiS zgotował potężną, jak na dzisiejsze czasy w Europie inflację, paraliż wielu instytucji państwowych i tylko księża i ludzie związani z politykami partii rządzącej mają dobrze. Niestety wielu z tych, którzy mają źle, i tak nie widzi problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"DZIŚ", powtórzę "DZIŚ" z wypowiedzi pana taios wiedzą, że Rafał jest i... BĘDZIE prezydentem "nic nie może". 
Weź mnie nie rozśmieszaj! A co niby mógł przez ostatnich pięć lat pan Duda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KAŻDY, BŁAGAM KAŻDY- tylko nie wychowanek lewaka S0R0SA czy grupy BILDERBERGÓW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KAŻDY, BŁAGAM KAŻDY-  tylko nie wychowanek lewaka S0R0SA czy grupy BILDERBERGÓW
Powtarzam z uporem maniaka: u wielbiam to widmo Sorosa krążące nad Polską. Facet przez jakieś swoje fundacje ponad 20 lat temu rzekomo wbił do głowy młodego Trzaskowskiego, że kiedyś PiS dojdzie do władzy, a ten Trzaskowski ma wtedy stanąć do walki o prezydenturę. To jest większa fantazja, niż Hobbit, Gwiezdne Wojny i Stary Testament razem wzięte!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taios... mit lawinowo narastajacej inflacji i cen w sklepach dawno został już obalony. Za rządów Donalda Tuska przyrost cen w sklepach był ponad dwukrotnie wyższy. Co zostało udowodnione aseptycznie. Piszesz o wysokich cenach w restauracji? A byłeś u Gesslerowej? Tam ceny to dopiero kosmos! A na serio. Byłem w grudniu w ulubionej azjatyckiej restauracyjce w Rybniku i zaplaciłem 40zł z napiwkiem (2×17zł). Czy to jest drogo? Jedzenie w knajpach przy drodze w Nisku, czy na BP to wydatek tylko 50zł na dwie osoby. Oczywiście w 2008 roku w czasie nażeczenstwa to bywało się w prawdziwych restauracjach. Najwyższy rachunek 84zł. Stówę dałem ;) Faktycznie skoro płacisz 50zł za jedną osobę w 2020r to mnie ta wiadomość powala. Ja jadan teraz taniej, ale tylko tam gdzie mi i żonie smakuje. A teraz skoro jako przedsiebiorca przedstawił się pan, a myśli jak pracownik. No dobra zaryzykuję. Ile pracownik powinien zarabiać w Polsce. I proszę o podawanie kwot netto dla poszczególnych punktow: 1. Oplaty mieszkaniowe. 2. Wyżywienie. 3. Na dodatkowe wydatki (Zakup ubioru. Utrzymanie dziecka. Utrzymanie auta. Urlop. Hobby.).Spróbuj nas uświadomić. A ja oświecę pana jak te kwoty ksztaltują się u mnie w Niemczech. Dodam, że zarabiam baaardzo przeciętnie. I warto zapoznać się z pojęciem Dnia wolności podatkowej i porownać Polskę oraz Niemcy ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taios... mit lawinowo narastajacej inflacji i cen w sklepach dawno został już obalony. Za rządów Donalda Tuska przyrost cen w sklepach był ponad dwukrotnie wyższy. Co zostało udowodnione aseptycznie. Piszesz o wysokich cenach w restauracji? A byłeś u Gesslerowej? Tam ceny to dopiero kosmos! A na serio. Byłem w grudniu w ulubionej azjatyckiej restauracyjce w Rybniku i zaplaciłem 40zł z napiwkiem (2×17zł). Czy to jest drogo? Jedzenie w knajpach przy drodze w Nisku, czy na BP to wydatek tylko 50zł na dwie osoby. Oczywiście w 2008 roku w czasie nażeczenstwa to bywało się w prawdziwych restauracjach. Najwyższy rachunek 84zł. Stówę dałem ;) Faktycznie skoro płacisz 50zł za jedną osobę w 2020r to mnie ta wiadomość powala. Ja jadan teraz taniej, ale tylko tam gdzie mi i żonie smakuje. A teraz skoro jako przedsiebiorca przedstawił się pan, a myśli jak pracownik. No dobra zaryzykuję. Ile pracownik powinien zarabiać w Polsce. I proszę o podawanie kwot netto dla poszczególnych punktow: 1. Oplaty mieszkaniowe. 2. Wyżywienie. 3. Na dodatkowe wydatki (Zakup ubioru. Utrzymanie dziecka. Utrzymanie auta. Urlop. Hobby.).Spróbuj nas uświadomić. A ja oświecę pana jak te kwoty ksztaltują się u mnie w Niemczech. Dodam, że zarabiam baaardzo przeciętnie. I warto zapoznać się z pojęciem Dnia wolności podatkowej i porownać Polskę oraz Niemcy ;)
Rozumiesz znaczenie słowa "aseptycznie"? A co do cen - ine mów nam, żyjącym w Polsce, jak rosną ceny, bo nie masz o tym zielonego pojęcia!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
___K___ Faktycznie PiS zgotował okrutny los dla ciebie, a ty tylko marzysz, by dostać się do lepszych i dostatnich Niemiec. No, to zapraszam: skontaktuj się z Sedulus, Walter Fachkraft, Linius... i nie musisz nawet władać językiem niemieckim. Poznasz miód życia na obczyźnie. Co nie oznacza, że odetniesz się od rodziny. Ja w przeciwieństwie to taios mieszkam w trzech miejscach. Skoro Kopaczowa wrzeszczała w 2015 roku, że jak PiS wygra to nie da się żyć. To co ty chłopie jeszcze robisz w lubelskim ratuszu?!!! Pakuj walizy i lotem do Kanady! Ja zarabiam, bo trochę tu już jestem i wiem, że jak minimalna urosła z 1750zł do 2600zł to trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć. Ceny idą w górę? A w Niemczech nie? Dwa lata temu wydawałem na żywność 100€/tydz. A teraz w 140€/t. nie potrafię rachunku zapiąć. A jeszcze w 2014 wystarczało 90€ na DWA tygodnie. Miałem wowczas większą lodówkę i zamrażarkę. Jak widzisz Merkel nas nie oszczędza ;) Piszesz o niemieckiej tarczy? Jakiej? Bo fabryka z BMW wyslała pracowników na przymusowe urlopy. A ostatni hit... zwolnienie 6000 pracownikow z grupy Kaufhof. Ja mam dobrze, bo branża energetyczna, to zamówienia się nie skończą. Obsługuje cały świat m.in Indie, Tajlandię, Indonezję. W Lublinie... tej wiejskiej mieścinie nie ma fabryk z takim rozmachem. A ja robię na wiosce niemieckiej. Fakt pół godziny do Monachium i 10 min do stolicy dolnej Bawarii. Ale jednak parotysięczna wioska?! W Chełmie doszedlem do funkcji kierownika produkcji. Nie było szans na pensję, z ktorej dałoby się żyć, to wziąłem do serca "Weź kredyt i zmień pracę". Nie, nie sam parę lat wpadłem na ten pomysł. I masz rację będę ciebie pouczał i tobie podobnym. Uważasz, że w Niemczech nie topią kasy to zobacz ile wpakowali w Tegel, a teraz budują... mają budować tunel do Danii za 7mld €. (Szacunki z 2015). Przy Bad Oeynhausen do tej pory nie mogą połączyć dwóch autostrad. Tunel zrobiony, a pare osób blokuje budowę. Teraz od południa budują połączenie. A tamte inwestycje... na straty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
___K___ Faktycznie PiS zgotował okrutny los dla ciebie, a ty tylko marzysz, by dostać się do lepszych i dostatnich Niemiec. No, to zapraszam: skontaktuj się z Sedulus, Walter Fachkraft, Linius... i nie musisz nawet władać językiem niemieckim. Poznasz miód życia na obczyźnie. Co nie oznacza, że odetniesz się od rodziny. Ja w przeciwieństwie to taios mieszkam w trzech miejscach. Skoro Kopaczowa wrzeszczała w 2015 roku, że jak PiS wygra to nie da się żyć. To co ty chłopie jeszcze robisz w lubelskim ratuszu?!!! Pakuj walizy i lotem do Kanady! Ja zarabiam, bo trochę tu już jestem i wiem, że jak minimalna urosła z 1750zł do 2600zł to trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć. Ceny idą w górę? A w Niemczech nie? Dwa lata temu wydawałem na żywność 100€/tydz. A teraz w 140€/t. nie potrafię rachunku zapiąć. A jeszcze w 2014 wystarczało 90€ na DWA tygodnie. Miałem wowczas większą lodówkę i zamrażarkę. Jak widzisz Merkel nas nie oszczędza ;) Piszesz o niemieckiej tarczy? Jakiej? Bo fabryka z BMW wyslała pracowników na przymusowe urlopy. A ostatni hit... zwolnienie 6000 pracownikow z grupy Kaufhof. Ja mam dobrze, bo branża energetyczna, to zamówienia się nie skończą. Obsługuje cały świat m.in Indie, Tajlandię, Indonezję. W Lublinie... tej wiejskiej mieścinie nie ma fabryk z takim rozmachem. A ja robię na wiosce niemieckiej. Fakt pół godziny do Monachium i 10 min do stolicy dolnej Bawarii. Ale jednak parotysięczna wioska?! W Chełmie doszedlem do funkcji kierownika produkcji. Nie było szans na pensję, z ktorej dałoby się żyć, to wziąłem do serca "Weź kredyt i zmień pracę". Nie, nie sam parę lat wpadłem na ten pomysł. I masz rację będę ciebie pouczał i tobie podobnym. Uważasz, że w Niemczech nie topią kasy to zobacz ile wpakowali w Tegel, a teraz budują... mają budować tunel do Danii za 7mld €. (Szacunki z 2015). Przy Bad Oeynhausen do tej pory nie mogą połączyć dwóch autostrad. Tunel zrobiony, a pare osób blokuje budowę. Teraz od południa budują połączenie. A tamte inwestycje... na straty.
Nie wiem, na jakiej podstawie sądzisz, że mam cokolwiek wspólnego z lubelskim ratuszem. Wy, proPiSowscy, macie jakąś manię, że jak ktoś was (lub wasz PiS) krytykuje, to od razu musi być zależny od jakiejś komórki związanej z PO, czy ogólnie z opozycją. To wam się bierze od JarKacza, gościa przerazonego wszystkim, skoro bez ochroniarzy się nie rusza, a jego domu 24 godziny na dobę pilnuje kilkunastu policjantów? Nie, nie wyjadę do Niemiec. Nie interesuje mnie praca na obczyźnie, potrafię wystarczająco zarobić tu, na miejscu, płacąc podatki we własnej Ojczyźnie i próbując budować jej dobrobyt. Szkoda, że to jest z taką łatwością niweczone przez gości zlecających zakup respiratorów za trzykrotną cenę rynkową od faceta, który nigdy takim przętem nie handlował. Albo przez udawanie budowy CPK, skoro już wspominasz o Tegel. Acz nie wiem, wlaściwie, dlaczego o Tegel, skoro to budowa lotniska  Schönefeld się przeciąga ponad miarę . CPK ma docelowo obsługiwać 100 milionów pasażerów rocznie. To poziom, jaki przed pandemią osiągały dwa lotniska na świecie. PiSowska megalomania! A co do inflacji, to nie podawaj róznic w stosunku do tego, co było dwa, albo sześć lat temu. U nas ceny rosną z tygodnia na tydzień!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przez pięć ostatnich lat, Polki i Polacy czekali... i dopiero przed wyborami ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A nie z minuty na minutę? Po wytrzeszczu oczu prowadzących cenzurę na TVN można tak wnioskować. Musisz robić na państwowej posadzie, bo u prywatnego przedsiębiorcy sama bida. Sam widzisz jak Taios ciuła na te podatki, to mu na pensje dla pracowników nie starcza. Obserwuje ogłoszenia o pracę i już minimalna pensja jest wyznacznikiem pensji w firmie, gdzie surowiec jest sprzedany na 3 lata w przód. I zarząd bidnyyy. Dlatego cieszy mnie perspektywa przyrostu min. pensjimdo 4000zł. Każdego roku podwyżka o... 15%?! Jak w tej lukratywnej firmie wzrost płac był... 2,3 lub 2,6 %. Noż, żałuję źe nie widzę miny szefa. No, ale jak Trzaskowski zostanie prezydentem to kolega swoje zarobi. A co z wyrobnikami? Ta liberalna osoba wszystko zawetuje. Będzie dążył do paraliżu rządu i wcześniejszych wyborów. Ja mam złe doświadczenie po akcjimprzeprowadzonej przez Agenta Tomka z KLD i resztą komunistycznych przyjaciół. PiS zaatakował mafię. Stąd masz kasę, a nie z pożyczek. Odkupiono PKO, Elektrownię w Połańcu... A ty piszesz o rozdawnictwie? To uważasz, że pracownik wychowujący dziecko powinien tyle samo zarabiać co beztroski singiel? W żadnym zachodnioeuropejskim kraju tak nie masz. W Niemczech jeszcze więcej otrzymuje rodzina. Większy koszt utrzymania, wieksza pensja. Proste i zrozumiałe. Ale nie dla lemingów. To samo dotyczy w Niemczech zwrotu za przejazd do pracy autem. Warunek musisz być oddalony o 20km od pracy. Dojeżdźa do pracy... paliwo kosztuje... więcej wydaje np. ode mnie (mam 3km do pracy)... to zwrot kosztów jest oczywisty. Aż boję się pomyśleć jak PiS, by to w kraju wprowadził. Ale byś wył o ROZDAWNICTWIE!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Armia misiewiczy na państwowych stołkach z partyjnego nadania. Teraz zrobią wszystko aby tylko utrzymać się na tym stołeczku i pobierać apanaże. Bierni mierni ale wierni ! A że stadnina w Janowie padła, trudno po co komu taka stadnina. A że się drogi nie wybuduje, po co komu taka droga ! Najważniejsze żeby pensyjka wpadła i prezesikowi nie podpaść !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adam piszesz o Lublinie? Gdzie ci dróg nie budują? Pod domem? To wal w dym do Żuka. Boli ciebie stadnina w Janowie? A możesz przypomnieć jak zohydzono przez wszelkie media tę stadninę przez lemingi wszelkiej maści celebrytowej? To samo próbowali zrobić z Polską. Nawet prognozy nam obniżono. Kraj udało się wydobyć PO zadłużeniu jaka nam poprsednia ekipa zostawiła. A stadnina... no cóż okazało się, że nigdy nie przynosiła zysków. Wszystko pochłaniała stadnina. Pracownicy tacy fachowcy, że jak palcem nie pokażesz to i zwierzęcia nie nakarmi. Jednym słowem droga zabawka. No, ale niby prestiżowa. W sumie nie wiem po co to PiSowi było. Widać, że cała załoga ma to gdzieś. Nie zawsze wszystko się udaje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ten wiec - to Pan Marszałek robi za "swoje " czy "nasze" Pieniądze ??? Bo ja nie zgadzam się na takie wydatki z moich pieniędzy !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...