Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Mieszkam w części Lublina, w której większość budynków już z XXI wieku. Mój również. Ze względu na własną wygodę (10 lat temu o smogu nikt jeszcze nie krzyczał) zainstalowaliśmy piec gazowy. Nasi sąsiedzi w większości ślicznych, białych lub kremowych domków palą w piecach węglowych, ale czym palą, to ich tajemnica. Wieczorami osiedle spowija gęsty, gryzący dym, wyczuwalny nawet wówczas, gdy przejeżdża się autem z zamkniętymi szybami. Uważam, że ci trujący nas właściciele domów powinni mieć podwyższony podatek, a nadwyżkę niech miasto przeznaczy na wsparcie dla tych, którzy nie trują, czyli np. na obniżenie podatków dla gospodarstw korzystających z ogrzewania gazowego lub elektrycznego. Większe dotacje na panele słoneczne też by rozwiązały część problemu. Gminy dają dużo, żeby nie smrodzić. Z programów w miastach (czyste powietrze, mój prąd) dotacja max to 5 tysięcy. Nie da się wydolnych paneli zainstalować za 10 czy 15 tys, więc rezygnujemy, bo na zwrot kosztów inwestycji trzeba parę lat poczekać.
 " Wieczorami osiedle spowija gęsty, gryzący dym, wyczuwalny nawet wówczas, gdy przejeżdża się autem z zamkniętymi szybami." - moze mniej używaj "ałta" to bedziesz mial mniej "dymu" i syfu, któeym trujesz także innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ogromna ilosc starych szrotow polskiej cebuli zawalajacych polskie drogi a nawet chodniki - oto glowna przyczyna smogu. Kazdy o tym wie ale z lenistwa i wygody (oraz osobliwego poczucia prestizu i awansu spolecznego) na ten temat milczy i udaje glupiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zlikwidować buspasy, które generują korki i zagęszczenie spalin, wywalić na złom stare gruchoty MPK walące śmierdzącym dymem z rur, uruchomić stronę internetową do zgłaszania smrodzących kominów i nasilić kontrole... proste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam na Czechowie. Dziś smog jest tak wielki, niczym mgła, świata nie widać i nie daje się wyjść na dwór. Okoliczni mieszkańcy domów mało tego że palą w piecach czym popadnie to jeszcze podrzucaja ogromne wory śmieci do osiedlowych śmietników. A zwrócenie uwagi kończy sie agresywnym i wulgarnym zachowaniem. Czy ktoś w końcu za to się weźmie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam na Czechowie. Dziś smog jest tak wielki, niczym mgła, świata nie widać i nie daje się wyjść na dwór. Okoliczni mieszkańcy domów mało tego że palą w piecach czym popadnie to jeszcze podrzucaja ogromne wory śmieci do osiedlowych śmietników. A zwrócenie uwagi kończy sie agresywnym i wulgarnym zachowaniem. Czy ktoś w końcu za to się weźmie?
W kosztach organizacji Panelu Obywatelskiego i referendum lokalnego można było wymienić tam, gdzie piszesz 100% kopciuchów i postawić miejskie kontenery na śmieci i jeszcze zostałoby na to samo po drugiej stronie Górek Czechowskich. O kosztach druku ulotek "antysmogowych" nawet nie wspominam, bo każdego dnia czuć je w... powietrzu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak samo będzie z odzyskiwaniem wody z dachów, słowo się powiedziało wszyscy przeczytali ale mało kto zauważył, że 50 000 zł na dofinansowanie to jest kasa dla 10 osób. A teraz zagadka .Kto to będzie? Żenada Panie Prezydencie.
Tu poziom hipokryzji sięgnął dna, o czym świadczy ściganie mieszkańców, którzy nie czekając na "dotacje" sami zadbali za wykorzystanie deszczówki. Dziennik otrzymał stosowne informacje, więc może wkrótce wszyscy się dowiemy, jak jest faktycznie.
 Jakie ściganie? Zbieram deszczówkę i nie zauważyłam żadnych mnie ścigających. Nie rozumiem, po co dotacje do tego jakże skomplikowanego dzieła? Beczka na wodę to kilkadziesiąt/ kilkaset zł w zależności od tego jaka wielka i z jakiego źródła nabyta (mam beczki za przysłowiowy grosz- z odzysku).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Udają, że słuchają głosu mieszkańców? A to cwaniaki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To o nie zgodne z zalozeniami platformeri nigdy nie zostanie u hwalone i zatwierdzone. Chcieliście zuczka to macie. Teraz nie biadoli do kąta! Tam Przemyslcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Halo pogotowie! Halo! Pilny przyjazd - SmoCzek (WodoLeje) zagraża otoczeniu! Halo! Kaftan i lewatywa potrzebne! Czekamy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niemcy uruchamiają nową elektrownię węglową. Ruszy w lipcu tego roku. Robi to kraj, który usiłuje dyscyplinować Polskę w kwestiach klimatycznych i ekologicznych, nakazując nam zamykanie kopalń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Rzymie dzień bez samochodu bo smog mają. to chyba nie z pieców ten smog ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Halo pogotowie! Halo! Pilny przyjazd - SmoCzek (WodoLeje) zagraża otoczeniu! Halo! Kaftan i lewatywa potrzebne! Czekamy
 Daj (cie) sobie na wstrzymanie, bo za każdym takim dzisiejszym wpisie poziom zanieczyszczenia powietrza rośnie wykładniczo. Po tym sprzed dwóch godzin wzrósł o kolejne 100% i aktualnie przekracza 530% normy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak samo będzie z odzyskiwaniem wody z dachów, słowo się powiedziało wszyscy przeczytali ale mało kto zauważył, że 50 000 zł na dofinansowanie to jest kasa dla 10 osób. A teraz zagadka .Kto to będzie? Żenada Panie Prezydencie.
Tu poziom hipokryzji sięgnął dna, o czym świadczy ściganie mieszkańców, którzy nie czekając na "dotacje" sami zadbali za wykorzystanie deszczówki. Dziennik otrzymał stosowne informacje, więc może wkrótce wszyscy się dowiemy, jak jest faktycznie.
Jakie ściganie? Zbieram deszczówkę i nie zauważyłam żadnych mnie ścigających. Nie rozumiem, po co dotacje do tego jakże skomplikowanego dzieła? Beczka na wodę to kilkadziesiąt/ kilkaset zł w zależności od tego jaka wielka i z jakiego źródła nabyta (mam beczki za przysłowiowy grosz- z odzysku).
 Poproś DW o publikację listu od jednego z czytelników, który nie zbiera deszczówki w beczki, a ten z informacji o "dotacjach".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niemcy uruchamiają nową elektrownię węglową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niemcy uruchamiają nową elektrownię węglową.
 Przecież jej budowa trwa od 2007 roku, a zakończyć się miała w 2011. Kto wtedy myślał o smogu... Rozpowszechniasz tylko częściowe informacje, żeby zamęt wprowadzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba ułatwiać ludziom dostęp do gazu i edukować, że palenie w kopciuchach truje nie tylko okolicę, ale i samych ich użytkowników. Dobrze, że ja kupiłem w zeszłym roku filtr powietrza Air Purifier Philipiaka i w domu mogę cieszyć się oczyszczonym powietrzem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja uważam, że najważniejszy jest kocioł. Co z tego, że paliwo będzie ok, jak palimy w starych kotłach które maja wysoka emisje spalin. Zacząć trzeba od kotła (koniecznie z certyfikatami), później wybrać paliwo (w moim przypadku pellet drzewny). Jeśli chodzi o kocioł to polecam EEI PELLETS polskiego producenta i lidera kotłów na pellet KOSTRZEWA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tez mysle podobnie jak moreno :D i tez sie za jakims oczyszczaczem rozgladam bo czasami okna nie mozna juz otworzyc we własnym domu takie powietrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...