Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wybory 2018. Jacek Bury pomoże osobom chcącym założyć biznes

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 września 2018 r. o 09:35 Powrót do artykułu
hahahah
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo fajny pomysł dla młodych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja obiecam darmowe działki budowlane na Marsie. Ale w zamian na pewno: zabiorę wszystkie programy socjalne, przedłużę wiek emerytalny do śmierci, podniosę wszystkie podatki, zawłaszczę oszczędności obywateli, zlikwiduję dostęp do internetu, zawłaszczę prasę i będzie jak w Korei.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niezła ściema jak na fakturach w jego firmie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przynajmniej zarabia własnymi rękami nie tak jak te wszystkie Urzędasy z PISu, co nigdy nic nie robiły a na stanowiska się pchają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zanim się tam udacie, to pomysł opatentujcie i nazwę zastrzeżcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z Jankiem Burym z peezelu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bury to niech zacznie płacić swoim pracownikom normalną pensję a nie udaje biznesmena
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samo założenie firmy to jest banał. Schody zaczynają się później bo masz wtedy tylko 3 drogi . 1- zaczniesz działać na zasadach rynkowych , sprzedawać towar/usługę walcząc z konkurencją - w ten sposób nic nie zyskasz a twój biznes będzie na granicy opłacalności bo zawsze ktoś zrobi to lepiej i taniej niż ty. 2 - założysz biznes i podepniesz się pod jakieś ustawione zlecenia , podzielisz się z kim trzeba ale i tobie sporo zostanie, te ustawione zlecenia to oczywiście budżetówka ale nie tylko , w dużych prywatnych firmach także to ma się dobrze. Generalnie wszędzie tam gdzie pieniądze wydaje pracownik a nie właściciel. 3 - Zrobisz jak w punkcie 1 i będziesz tym 1-2% szczęśliwcem któremu się udało akurat wstrzelić w rynek. Innych opcji nie ma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super pomysł - coś takiego początkującym przedsiębiorcom właśnie jest potrzebne. pis nic takiego nie zaproponuje bo najzwyczajniej nie ma tam ludzi, którzy prowadzą jakikolwiek biznes, nie mówiąc o dobrze prosperujących i zarządzanych firmach jak Burego. Ławka pisu ludzi bez kompetencji i doświadczenia czeka tylko aby zająć ciepłe posadki w urzędach, takim dziękujemy i zapraszamy do urzędów pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pomoc Burego , takie biznesmena brzmi fajnie , miło by było gdyby pokierował mnie ktoś taki , widać że zależy chłopu w rozwój regionu . wielki pozytyw
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ACTA2 - platforma głosowała za cenzurą w internecie -wypier*alać z nimi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bury to pomoze chyba swoim pociotkom otwierac biznes :) ale durne haslo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
super inicjatywa , brawo Panie Bury jest to na pewno potrzebne w szczególności tym osobom , które mają fajny pomysł (talent) ale nie ma kto nimi pokierować bo w koło same urzędasy , jestem za
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z Jankiem Burym z peezelu?
 nie wiem, możesz zadzwonić i dopytać opana z PSLu, tutaj nie ma żadnych powiązań, przypadkowa zbieżnośc nazwiska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jest temat do wykazania się , wierzę w to że Jacek potrafi poprowadzić do sukcesu , ma łeb na karku , zaczynał od zera więc przeszedł przez wszystkie szczebelki ,, ciekawe ciekawe jak ta pomoc będzie wyglądała , spróbować nie zaszkodzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samo założenie firmy to jest banał.  Schody zaczynają się później bo masz wtedy tylko 3 drogi . 1- zaczniesz działać na zasadach rynkowych , sprzedawać towar/usługę walcząc z konkurencją - w ten sposób nic nie zyskasz a twój biznes będzie na granicy opłacalności bo zawsze ktoś zrobi to lepiej i taniej niż ty.   2 - założysz biznes i podepniesz się pod jakieś ustawione zlecenia , podzielisz się z kim trzeba ale i tobie sporo zostanie, te ustawione zlecenia to oczywiście budżetówka ale nie tylko , w dużych prywatnych firmach także to ma się dobrze. Generalnie wszędzie tam gdzie pieniądze wydaje pracownik a nie właściciel.  3 - Zrobisz jak w punkcie 1 i będziesz  tym 1-2% szczęśliwcem któremu się udało akurat wstrzelić w rynek.  Innych opcji nie ma
 Jakbyś uważał, że zawsze ktoś zrobi coś lepiej i taniej niż Ty, to nikt nie by zakładał firmy na zasadach produkcyjnych. To jest bardzo złe podejście do innowacji oraz nowych wdrożeń w biznesie. Nie chodzi o to, żeby coś zrobić taniej niż konkurencja, tylko o to, żeby zrobić jakościowy towar i dobrze go rozreklamowac, tak aby stał się towarzem porżądanym ;) Tutaj twi geniusz sukcesu. I to dotyczy nie tylko produkcji, ale tez usług. Konkurencja pomaluje Ci ściany? Super! A my pomalujemy Ci ściany i do tego sprzątniemy po sobie listwy przypodłowowe, podłogi itd. Szukasz fitmy ktora układa płytki, wybierzesz taką która układa za 12 zl  czy taką która przed ułożeniem wymierzy ci powierzchnię, udzieli porady jakie zakupy zrobić w sklepie - co będzie potrzebne, a potem da ci w prezencie preparat do czyszczenia fug za 13,50? Więc tak jaby to podłączenie się pod budżetówkę i ustawione zlecenia.. no ludzie, to by nikt w tym kraju do pieniedzy żadnych nie doszedł. A Bury, bo to jego tekst dotyczy, sam mówi, że zaczynał sprzedająć na chodniku, trzeba mieć smykałkę, trzeba dać się polubić, trzeba być elastycznym i prognozować i modyfikować plan żeby się udał. Masz swoje inne opcje panie :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi się na przykład pomysł sam w sobie bardzo podoba, aktualnie w polsce zakładanie firmy wygląda tak, że rzeczywiście możesz założyć działalnosć online, a potem i tak musisz dymać na pocztę albo do urzedu żeby się zaresjtrować do VAT dla przykładu. "Wnioski internetowe rozpatrujemy w pokoju 203" jak to ostatnio widziałem ;-) Po drugie, sam zakładając spółkę, ostatnio, 3krotnie wypełniałem i opłacałem formularz, odpowiedzi od KRSu sa przesyłane w jakichś dziwnych plikach, których nie da się odczytać, na stronie KRS nie ma informacji o programie, który by mi to otworzył. Nie idzie się dodzwonić. Urzędnik nie jest dla petenta, tylko dla siebie. Petent przeszkadza w pracy urzędnika! Dwa lata pracowałem w holandii, tam w zasadzie wszystko możesz załatwic przez internet lub w jednym okienku na poczcie (jak rejestracja samochodu na przykład, zajęła mi 30 minut, na tablice do auta czekałem 24h). Więc tutaj u nas prowadzenie biznesu, jeszcze z tymi ciągłymi zmianami prawa to jest jakaś porażka, większość boi się inwestować, bo przecież kontrole są takie, że z każdego przelewu musisz się tłumaczyć, a jak wprowadzą ten split payment na zasadzie obowiązku, to w ogóle połowa firm wypadnie z obiegu bo utrzymuje płynność finansową tylko dzięki obrotowi VATem. Więc Panie Jacku, ja tam tzymam kciuki, Pan zna sprawę od środka, od podszewki, wie Pan co właścicielom działalności czy zarządom spółek jest potrzebne, żeby chętniej inwestowały w siebie, technologię itd. Urzędnik nadal traktuje podatnika na zasadzie "dajcie mi go, a ja znajdę paragraf" to nie jest nastrój sprzyjający biznesowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale propaganda, wszysto oby dorwac sie do koryta i czerpac garsciami z budzetowej kasy. 95% ze 100 najbogatszych w Polsce dorobilo sie na dojeniu panstwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pooooodoba mi się taki projekt, niech w końcu urzędasy staną się dostepni dla obywateli, a nie wchodzisz do skarbowki i musisz przepraszac ze przeszkadzasz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...