Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2018 r.
9:25

Wybory 2018. Jacek Bury pomoże osobom chcącym założyć biznes

Autor: Zdjęcie autora toma
163 34 A A

Bezpłatne konsultacje dla osób chcących założyć własną firmę proponuje Jacek Bury, kandydat Koalicji Obywatelskiej na radnego sejmiku województwa. Przedsiębiorca i jeden z liderów lubelskiej Nowoczesnej zainaugurował projekt #BuryNaStart.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jest on skierowany do ludzi, którzy myślą o własnej firmie, aby mieli możliwość skonsultowania się z osobą, która ma większe doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ja, kiedy zaczynałem przygodę z gospodarką, miałem wiele pytań i nie miałem odpowiedzi. Teraz chcę służyć innym – mówi Bury.

I zapewnia, że podobne działania prowadził już wcześniej, ale nie były one nagłaśniane. Deklaruje także, że porad początkującym przedsiębiorcom będzie udzielał także po wyborach.

Osoby zainteresowane wsparciem mogą umawiać się na spotkania dzwoniąc pod numer telefonu 601 22 88 78. 

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
precz z P0stkomuna / 14 września 2018 o 11:47
+11
ACTA2 - platforma głosowała za cenzurą w internecie -wypier*alać z nimi
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 11:09
+6
Samo założenie firmy to jest banał. Schody zaczynają się później bo masz wtedy tylko 3 drogi . 1- zaczniesz działać na zasadach rynkowych , sprzedawać towar/usługę walcząc z konkurencją - w ten sposób nic nie zyskasz a twój biznes będzie na granicy opłacalności bo zawsze ktoś zrobi to lepiej i taniej niż ty. 2 - założysz biznes i podepniesz się pod jakieś ustawione zlecenia , podzielisz się z kim trzeba ale i tobie sporo zostanie, te ustawione zlecenia to oczywiście budżetówka ale nie tylko , w dużych prywatnych firmach także to ma się dobrze. Generalnie wszędzie tam gdzie pieniądze wydaje pracownik a nie właściciel. 3 - Zrobisz jak w punkcie 1 i będziesz tym 1-2% szczęśliwcem któremu się udało akurat wstrzelić w rynek. Innych opcji nie ma
Samo założenie firmy to jest banał. Schody zaczynają się później bo masz wtedy tylko 3 drogi . 1- zaczniesz działać na zasadach rynkowych , sprzedawać towar/usługę walcząc z konkurencją - w ten sposób nic nie zyskasz a twój biznes będzie na granicy opłacalności bo zawsze ktoś zrobi to lepiej i taniej niż ty. 2 - założysz biznes i podepniesz się pod jakieś ustawione zlecenia , podzielisz się z kim trzeba ale i tobie sporo zostanie, te ustawione zlecenia to oczywiście budżetówka ale nie tylko , w dużych prywatnych firmach także to ma się do... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 11:05
+6
Bury to niech zacznie płacić swoim pracownikom normalną pensję a nie udaje biznesmena
Avatar
don / 14 września 2018 o 11:55
+5
jest temat do wykazania się , wierzę w to że Jacek potrafi poprowadzić do sukcesu , ma łeb na karku , zaczynał od zera więc przeszedł przez wszystkie szczebelki ,, ciekawe ciekawe jak ta pomoc będzie wyglądała , spróbować nie zaszkodzi
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 10:49
+5
Zanim się tam udacie, to pomysł opatentujcie i nazwę zastrzeżcie.
Avatar
Ewelina / 14 września 2018 o 18:52
+4
Oh jakie to nasze społeczeństwo zawistne. Gość dorobił sie własną ciężka pracą ale i tak każdy bedzie go obsmarowywał. Popieram Jacka, wspaniały facet, dobry przedsiębiorca. Niech działa, ma mój głos!
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 11:02
+4
A co z Jankiem Burym z peezelu?
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 09:53
+4
niezła ściema jak na fakturach w jego firmie
Avatar
wokalny / 14 września 2018 o 13:48
+3
Bury ma tyle kasy , że koryto akurat ma własne , komentarz bez jakiekogolwiek pokrycia , pisać byle pisać , ulżyło ?? to teraz kredki i pokoloruj 
Avatar
oleg / 14 września 2018 o 12:31
+2
Samo założenie firmy to jest banał.  Schody zaczynają się później bo masz wtedy tylko 3 drogi . 1- zaczniesz działać na zasadach rynkowych , sprzedawać towar/usługę walcząc z konkurencją - w ten sposób nic nie zyskasz a twój biznes będzie na granicy opłacalności bo zawsze ktoś zrobi to lepiej i taniej niż ty.   2 - założysz biznes i podepniesz się pod jakieś ustawione zlecenia , podzielisz się z kim trzeba ale i tobie sporo zostanie, te ustawione zlecenia to oczywiście budżetówka ale nie tylko , w dużych prywatnych firmach także to ma się dobrze. Generalnie wszędzie tam gdzie pieniądze wydaje pracownik a nie właściciel.  3 - Zrobisz jak w punkcie 1 i będziesz  tym 1-2% szczęśliwcem któremu się udało akurat wstrzelić w rynek.  Innych opcji nie ma
 Jakbyś uważał, że zawsze ktoś zrobi coś lepiej i taniej niż Ty, to nikt nie by zakładał firmy na zasadach produkcyjnych. To jest bardzo złe podejście do innowacji oraz nowych wdrożeń w biznesie. Nie chodzi o to, żeby coś zrobić taniej niż konkurencja, tylko o to, żeby zrobić jakościowy towar i dobrze go rozreklamowac, tak aby stał się towarzem porżądanym ;) Tutaj twi geniusz sukcesu. I to dotyczy nie tylko produkcji, ale tez usług. Konkurencja pomaluje Ci ściany? Super! A my pomalujemy Ci ściany i do tego sprzątniemy po sobie listwy przypodłowowe, podłogi itd. Szukasz fitmy ktora układa płytki, wybierzesz taką która układa za 12 zl  czy taką która przed ułożeniem wymierzy ci powierzchnię, udzieli porady jakie zakupy zrobić w sklepie - co będzie potrzebne, a potem da ci w prezencie preparat do czyszczenia fug za 13,50? Więc tak jaby to podłączenie się pod budżetówkę i ustawione zlecenia.. no ludzie, to by nikt w tym kraju do pieniedzy żadnych nie doszedł. A Bury, bo to jego tekst dotyczy, sam mówi, że zaczynał sprzedająć na chodniku, trzeba mieć smykałkę, trzeba dać się polubić, trzeba być elastycznym i prognozować i modyfikować plan żeby się udał. Masz swoje inne opcje panie :)
 Jakbyś uważał, że zawsze ktoś zrobi coś lepiej i taniej niż Ty, to nikt nie by zakładał firmy na zasadach produkcyjnych. To jest bardzo złe podejście do innowacji oraz nowych wdrożeń w biznesie. Nie chodzi o to, żeby coś zrobić taniej niż konkurencja, tylko o to, żeby zrobić jakościowy towar i dobrze go rozreklamowac, tak aby stał się towarzem porżądanym ;) Tutaj twi geniusz sukcesu. I to dotyczy nie tylko produkcji, ale tez usług. Konkurencja pomaluje Ci ściany? Super! A my pomalujemy Ci ściany i do tego sprzątniemy po sobie... rozwiń
Avatar
cholerawiejakitobyłnickwiadomozejatoja / 6 dni temu o 20:29
0
Samo założenie firmy to jest banał.  Schody zaczynają się później bo masz wtedy tylko 3 drogi . 1- zaczniesz działać na zasadach rynkowych , sprzedawać towar/usługę walcząc z konkurencją - w ten sposób nic nie zyskasz a twój biznes będzie na granicy opłacalności bo zawsze ktoś zrobi to lepiej i taniej niż ty.   2 - założysz biznes i podepniesz się pod jakieś ustawione zlecenia , podzielisz się z kim trzeba ale i tobie sporo zostanie, te ustawione zlecenia to oczywiście budżetówka ale nie tylko , w dużych prywatnych firmach także to ma się dobrze. Generalnie wszędzie tam gdzie pieniądze wydaje pracownik a nie właściciel.  3 - Zrobisz jak w punkcie 1 i będziesz  tym 1-2% szczęśliwcem któremu się udało akurat wstrzelić w rynek.  Innych opcji nie ma
Jakbyś uważał, że zawsze ktoś zrobi coś lepiej i taniej niż Ty, to nikt nie by zakładał firmy na zasadach produkcyjnych. To jest bardzo złe podejście do innowacji oraz nowych wdrożeń w biznesie. Nie chodzi o to, żeby coś zrobić taniej niż konkurencja, tylko o to, żeby zrobić jakościowy towar i dobrze go rozreklamowac, tak aby stał się towarzem porżądanym ;) Tutaj twi geniusz sukcesu. I to dotyczy nie tylko produkcji, ale tez usług. Konkurencja pomaluje Ci ściany? Super! A my pomalujemy Ci ściany i do tego sprzątniemy po sobie listwy przypodłowowe, podłogi itd. Szukasz fitmy ktora układa płytki, wybierzesz taką która układa za 12 zl  czy taką która przed ułożeniem wymierzy ci powierzchnię, udzieli porady jakie zakupy zrobić w sklepie - co będzie potrzebne, a potem da ci w prezencie preparat do czyszczenia fug za 13,50? Więc tak jaby to podłączenie się pod budżetówkę i ustawione zlecenia.. no ludzie, to by nikt w tym kraju do pieniedzy żadnych nie doszedł. A Bury, bo to jego tekst dotyczy, sam mówi, że zaczynał sprzedająć na chodniku, trzeba mieć smykałkę, trzeba dać się polubić, trzeba być elastycznym i prognozować i modyfikować plan żeby się udał. Masz swoje inne opcje panie :)
Nie ma innych opcji. To o czym piszesz to jest zwykłe wyniszczanie rynku. Jazda na minimalnych marżach z nadzięją ze taraz nie zarobisz ale może kiedyś zdobędziesz rynek. Ty posprzątasz listwy ktoś w tej cenie jeszcze umyje okna bo ma czas i zusu nie płaci bo na krusie jest. 9 na 10  tego tybu legalnych biznesów zamknie się po 2 latach. O tym się głośno nie mówi a promuje tych szczęśliwców którym się udało. Praca w wariancie 1 to harówa z mizernym efektem finansowym. Cena rynkowa to zwykle balansowanie na granicy oplacalności. Może w latach 90 było inaczej , ale teraz juz tak się nie da bo rynek jest zapchany. I tak jak mówiełem wariant 2 dotyczy ogólnie sytuacji w której ktoś wydaje nie swoje pieniądze. I nie musi oznaczać tzw "łapówek". Są różne formy zdobycia takiego rynku, czasem wystarczy trochę sprytu. Jednak albo czekamy na cud że zostanieny drugim Zuckerbergiem albo godzimy się na jakiś układ. Biznes + polityka to jest właśnie taki układ i widac to na kazdym kroku.
 Prowadziłeś kiedyś własny biznes? Bo ewidentnie widać, że nie. Ja prowadzę od 20 lat w Lublinie i w Łodzi, firme, która na jakości i konkurencyjności w stosunku do cen odnalazła sie na rynku. Doskonale wiem o czym mówię, przez pierwsze 2-3 lata musiałem zacisnać pasa, ale to przyniosło efekty i procentuje nie tylko nadżwyżką w kasie i z żadnym politykiem nigdy w życiu się nie ukłądałem. Wystarczy znaleźć niszę, robić dobrze swoją robotę i zająć się sobą, a nie tym co sąsiad robi, czym jeździ i dlaczego nosi koszule zielone a nie niebieskie. Sam zjeździłem całą polskę i szukałem inwestorów do rozwinięcia projektów i wzystko się udało. Do biznesu trzeba podchodzić z otwartą głową i być cierpiliwym. A wracając do połaczeń polityka + biznes to tylko w polsce jest dziwne przeświadczenie, ze lobbing to zło, porównywany do łapókwkarstwa, krętactwa i ustawionych przetargów.. co za bzdura! Wyjdźmy ze sredniowiecza i jeżeli taki kandydat jak Bury, który zęby na biznesie zjadł, chce się o biznesie wypowiadać to ja popieram. Zapomnijmy o tym, ze jak nie masz koneksji to nic nie osiągniesz, przez takie myślenie rynkowo jesteśmy w połowie XIX wieku. 
 Prowadziłeś kiedyś własny biznes? Bo ewidentnie widać, że nie. Ja prowadzę od 20 lat w Lublinie i w Łodzi, firme, która na jakości i konkurencyjności w stosunku do cen odnalazła sie na rynku. Doskonale wiem o czym mówię, przez pierwsze 2-3 lata musiałem zacisnać pasa, ale to przyniosło efekty i procentuje nie tylko nadżwyżką w kasie i z żadnym politykiem nigdy w życiu się nie ukłądałem. Wystarczy znaleźć niszę, robić dobrze swoją robotę i zająć się sobą, a nie tym co sąsiad robi, czym jeździ i dlaczego nosi koszule zielone a ... rozwiń
Avatar
Zięba / 6 dni temu o 18:46
+1
Super , że ktoś w końcy wyszedł z taką inicjatywą .Sam jak zakladałem własną firmę musiałem przejść przez masę spraw urzędowych i po drodze popełniałem dużo błedów nie wspominajać już o dodatkowych kosztach .Teraz wprowadzam syna w rodzinny biznes i wiem dobrze co to znaczy pomoc w byciu na swoim .
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 12:54
0
Ale propaganda, wszysto oby dorwac sie do koryta i czerpac garsciami z budzetowej kasy. 95% ze 100 najbogatszych w Polsce dorobilo sie na dojeniu panstwa.
  No tak gość, który aktualnie zarabia gruby hajs pcha się do polityki  żeby zarabiać kilka do kilkunastu tyś.... Eech co za myślenie.. A raczej jego brak. On już swoją kasę ma, nie musi brać od nikogo...
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 12:47
0
No tak gość, który aktualnie zarabia gruby hajs pcha się do polityki  żeby zarabiać kilka do kilkunastu tyś.... Eech co za myślenie....
Avatar
popieram / 14 września 2018 o 23:16
-1
Zasadniczo mi się ta idea wydaje słuszna, zwłaszcza, że profesnalizacja polityki regionalnej, czyli oddanie w ręce specjalistów w danych dziedzinach władzy jest dobrym pomysłem na dalszy rozwój danego obszaru. Każdy będzie pracował w zakresie na którym mu zależy i na którym się zna, lobbując na rzecz swoich postulatów, poszukując wsparcia i środków do realizacji celów. I ja wolę de facto faceta, który zna się na biznesie, bo zęby na nim zjadł, wsadzić na stołek. Inicjatywa pomocy w zakładaniu działalności, a nawet w odpowiedzieniu na kilka drobnych pytań moze otworzyć oczy, zwłaszcza, że w naszym kochanym grajdołu praktyka ma sie nijak do teorii :) Pozdrawiam!
Zasadniczo mi się ta idea wydaje słuszna, zwłaszcza, że profesnalizacja polityki regionalnej, czyli oddanie w ręce specjalistów w danych dziedzinach władzy jest dobrym pomysłem na dalszy rozwój danego obszaru. Każdy będzie pracował w zakresie na którym mu zależy i na którym się zna, lobbując na rzecz swoich postulatów, poszukując wsparcia i środków do realizacji celów. I ja wolę de facto faceta, który zna się na biznesie, bo zęby na nim zjadł, wsadzić na stołek. Inicjatywa pomocy w zakładaniu działalności, a nawet w odpowiedzieniu na kilka d... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 22:21
0
Zatrudni ludzi w akwizycji, robiąc z ludzi drobnych cwaniaczków biznesowych, widzących tylko swoje korzyści w biznesie? Nie dziękuję. Poza tym ten kandydat tak pomógł szkole Sobieskiego, że tylko zaszkodził. Miał tak ambitne wizje, żeby ta szkoła była jakąś edukacyjną potęgą, że chciał narzucać presję nauczycielom, by ci działali według jego wizji, wizji biznesmena i handlowca, któremu zachciało bawić się w szkolnictwo - tak Jacuś się rozliczył, że nauczyciele odeszli i założyli szkołę, która od kilku lat dobrze sobie radzi, jest pod patronatem Kazimierza Wielkiego na al. Racławickich.
Zatrudni ludzi w akwizycji, robiąc z ludzi drobnych cwaniaczków biznesowych, widzących tylko swoje korzyści w biznesie? Nie dziękuję. Poza tym ten kandydat tak pomógł szkole Sobieskiego, że tylko zaszkodził. Miał tak ambitne wizje, żeby ta szkoła była jakąś edukacyjną potęgą, że chciał narzucać presję nauczycielom, by ci działali według jego wizji, wizji biznesmena i handlowca, któremu zachciało bawić się w szkolnictwo - tak Jacuś się rozliczył, że nauczyciele odeszli i założyli szkołę, która od kilku lat dobrze sobie radzi, jest pod patrona... rozwiń
Avatar
Ewelina / 14 września 2018 o 18:52
+4
Oh jakie to nasze społeczeństwo zawistne. Gość dorobił sie własną ciężka pracą ale i tak każdy bedzie go obsmarowywał. Popieram Jacka, wspaniały facet, dobry przedsiębiorca. Niech działa, ma mój głos!
Avatar
arek / 14 września 2018 o 15:29
0
nieźle Jacek!
Avatar
Krzysztof / 14 września 2018 o 14:54
0
jacek jesteś niesamowity gdy robisz dobrą robotę to Bożenka walczy ze smogiem hehe ale jaja .Miło że chcesz pomóc młodym i na Twoim przykładzie widać ,że chcesz robić to na co pracowałeś co przyniosło Ci sukces . Potrzeba u nas takiego polityka , masz mój głos , trzymam kciuki 
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 14:50
-1
Kto jeszcze wierzy POlszewikom?