Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wypadek przy Gali: Kierowca autobusu przejechał dziecko na pasach. Kara w zawieszeniu

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 grudnia 2016 r. o 16:45 Powrót do artykułu
Tych co usprawiedliwiają kierowcę zapraszam na to przejście. Ja codzienni przez nie przechodzę i wiem co tam "wyczyniają" kierowcy nie tylko autobusów. Pieszemu zapala się zielone światło jak i kierowcy skręcającemu w prawo, ale w takiej sytuacji to pieszy ma pierwszeństwo a kierowca ma OBOWIĄZEK zatrzymać się i przepuścić pieszego. Poza tym samochód wyjeżdża zza pleców pieszego i pieszy go nie widzi, a kierowca dobrze widzi pieszego. Rzeczywistość jest taka, że kierowcy nie zwracają uwagi na pieszych i po prostu jadą, nieraz prawie po palcach. Sam wielokrotnie tego doświadczyłem. Niestety prym tu wiodą kierowcy autobusów, którzy wychodzą z założenia że są więksi i im wszystko wolno, a piesi niech uciekają z przejścia. Moim zdaniem kara zbyt łagodna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja się spytam: kiedy rusza proces ojca, który NIE PRZEWIDZIAŁ widząc swoją latorośl na ruchliwym skrzyżowaniu na hulajnodze a jeszcze mówiąc mu: spotkamy się tu i tu.. raczej powinien był mu powiedzieć: zatrzymaj się i czekaj tu na mnie! ludzi już całkiem pogięło, też jestem ojcem i wiem, że dzieciak chce wszystko co tylko zobaczy u kogoś czy w tv, też mu kupiłem hulajnogę i też ma 10 lat, różnica polega na tym, że nie pozwalam mu poruszać się nią nawet na uliczce osiedlowej. Kierowca powinien był przewidzieć? być może ale nikt nie jest w stanie przewidzieć co zrobi każdy w pobliżu pojazdu (nie byle jakiego pojazdu tylko łamanego autobusu i to nie tylko w bliskim otoczeniu, bo dzieciak jechał na hulajnodze)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmm wszedzie piszą że w Berlinie "ciężarowka wjechala w tłum " a w Lublinie w sytuacji kiedy dziecko wjechalo pod koła autobusu piszecie że "kierowca autobusu rozjechal dziecko"???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
rodzina chłopaca może wystąpić o zadośćuczynienie z oc sprawcy (pomimo przyczynienia) więcej info euco@onet.pl 513 996 555
A ile % dla firmy euco?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pasażer napisał:
Nie znacie przepisów koledzy z pracy tego kierowcy z MPK. Dziecko wjechało na przejście na zielonym świetle, więc miało pierwszeństwo. A wyrok to skandal, przejechał dziecko na śmierć i tyko 1 tys. do zapłaty ! A znam ja kierowców MPK, przycinają w dzwiach, niedawno jeden przejechał staruszce po nodze, złośliwie raptowni ruszają zanim pasażer usiądzie i potem taki debil się glupio śmieje, gdy ktoś sie wywali.
A czy to byli kierowcy z MPK? Nie tylko miejska spółka wozi pasażerów. Najpierw trzeba sprawdzić z jakiej firmy był kierowca a dopiera póżniej pisać komentarz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...