Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Z pamiętnika kolędnika". Ksiądz z Lublina opisuje wizytę duszpasterską w sieci

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 6 stycznia 2017 r. o 08:25 Powrót do artykułu
Właśnie proszę księdza,ludzie potrzebują Boga a nie biznesowych "katabasów"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"nie da się u wszystkich posiedzieć kilkanaście minut" Naprawdę? a po co jest zwyczaj kolędowania? wydaje mi się że po to aby poznać bliżej swoich parafian , poznać ich życie, problemy, zintegrować się ze swoimi parafianami itd... czy kolęda trwająca od 2 do 5 minut pozwoli na to ? Księża zrobili farsę z kolędy!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można po kolędzie chodzić w ciągu całego roku liturgicznego poznać dokładnie wiernych i ich problemy wiary i warunków życia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świadkowie Jehowy odwiedzają mieszkańców bez kopert za wizytę.Pukają do drzwi wiele razy w ciągu roku.Nie opisują w mediach swych problemów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nie da się u wszystkich posiedzieć kilkanaście minut, bo wtedy do tych ostatnich osób doszedłbym około północy." Pieprzenie głupot.Jeśli to naprawdę ma być spotkanie z parafianami a nie ich portfelem to trzeba im poświęcić czas.Odwiedzić jednego popołudnia 10 mieszkań a nie 50. Dlaczego kolęda ma trwać do końca stycznia a nie tyle ile potrzeba czyli np.do czerwca?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Można po kolędzie chodzić w ciągu całego roku liturgicznego poznać dokładnie wiernych i ich problemy wiary i warunków życia. " - Tylko ksiedzu ludzie opowiadaja o swoim życiu szczegóły bo myśla, że jemu zalezy, a zapominacie, że Ksiądz to zawód taki jak kazdy inny i jemu kuria płaci za wizyty, a ludzie dadza badź nie jeden będzie hytry i bedzie czekał kto da kase, a inny jak dają to weźmie jak nie to nie. Ja nie opowiadam ksiedzu swojego życia bo co go to obchodzi. Wiara, wiara, ale ksiądz to tez człowiekj i może być rózny. Odwiedziny po kolędzie to nie spowiedź i tajemnica spowiedzi go nie obowiazuje, jak jest plotkarzem to cale osiedle bedzie wiedziec wszystko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale nie pomyśleli, że inni czekają na księdza i się niecierpliwią. No ale jak się nigdy nie oczekiwało kolędy no to co się dziwić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten ksiądz był u mnie na kolędzie, naprawdę w porządku i bardzo sympatyczny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oni powini całyrok być wśród ludzi, a dlaczego pod sklepem z pijakami ich tam nie ma żeby ich nawracać na dobrą drogę, bo tam nie dostanie koperty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Można po kolędzie chodzić w ciągu całego roku liturgicznego poznać dokładnie wiernych i ich problemy wiary i warunków życia. " - Tylko ksiedzu ludzie opowiadaja o swoim życiu szczegóły bo myśla, że jemu zalezy, a zapominacie, że Ksiądz to zawód taki jak kazdy inny i jemu kuria płaci za wizyty, a ludzie dadza badź nie jeden będzie hytry i bedzie czekał kto da kase, a inny jak dają to weźmie jak nie to nie. Ja nie opowiadam ksiedzu swojego życia bo co go to obchodzi. Wiara, wiara, ale ksiądz to tez człowiekj i może być rózny. Odwiedziny po kolędzie to nie spowiedź i tajemnica spowiedzi go nie obowiazuje, jak jest plotkarzem to cale osiedle bedzie wiedziec wszystko.
"hytry" mówisz... Najwyraźniej twoi rodzice też byli "hytrzy"i nie dali ci pieniędzy na słownik ortograficzny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wizyta duszpasterska to obłuda w większości oprócz nielicznych przypadków to trzepanie kasy .wizyta miała by głębszy sens w sytuacji primo zakazu dawania kopert, dwa z uwagi na krótki czas wizyty , wydłużyć czas trwania i tzw.koledy rozłożyć na cały rok wizytowania czytaj ciągle i tutaj mamy możliwość bliższego poznania wspólnoty wiary
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie też był.Rozpiliśmy 0,5 porozmawialiśmy sobie i umówiliśmy się na następny Rok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
""hytry" mówisz... najwyraźniej twoi rodzice też byli "hytrzy"i nie dali ci pieniędzy na słownik ortograficzny... " - od*** się od moich rodziców ja twoich nie ruszam gimbazie nie dorobiony przez ojca. chyba zabardzo pchał pod kątem 90 stopni twojej matce, że taki patafian wyszedles głupi i pusty, albo pomylił cipe z odbytem, a potem zostawił w cipie sperme pobrudzoną gównem!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na miejscu Twoich rodziców wstydziłbym się, że dziecko takim słownictwem sie posługuje - usuń wpis i nie kompromituj rodziny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wychodzę tyle żółci zawiści brak szacunku empatii w komentarzy ale nie wszystkich trzymających poziom pozdrawiam pozostałych ziejących nienawiścią chyba już nic nie zmieni !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
""hytry" mówisz... najwyraźniej twoi rodzice też byli "hytrzy"i nie dali ci pieniędzy na słownik ortograficzny... " - od*** się od moich rodziców ja twoich nie ruszam gimbazie nie dorobiony przez ojca. chyba zabardzo pchał pod kątem 90 stopni twojej matce, że taki patafian wyszedles głupi i pusty, albo pomylił cipe z odbytem, a potem zostawił w cipie sperme pobrudzoną gównem!!!
No to wystawiłeś świadectwo swoim rodzicom. Co mozna myśleć o ludziach,którzy wychowali coś takiego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abc napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
""hytry" mówisz... najwyraźniej twoi rodzice też byli "hytrzy"i nie dali ci pieniędzy na słownik ortograficzny... " - od*** się od moich rodziców ja twoich nie ruszam gimbazie nie dorobiony przez ojca. chyba zabardzo pchał pod kątem 90 stopni twojej matce, że taki patafian wyszedles głupi i pusty, albo pomylił cipe z odbytem, a potem zostawił w cipie sperme pobrudzoną gównem!!!
No to wystawiłeś świadectwo swoim rodzicom. Co mozna myśleć o ludziach,którzy wychowali coś takiego?
Prawdopodobnie jakaś patologia-ojciec żul,matka k...wa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz który szuka poklasku, blasku i chwały. Obserwuję jego poczynania od dawna i przeraża mnie jak dużo więcej jest w nim celebryty niż duszpasterza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ha ha ha....ma katabas szczęście (w przeciwieństwie do innej sutannowej kanalii), że to nie on stanął wczoraj przed wejściem na moją posesję ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
użytkownik niezarejestrowany napisał:
wychodzę tyle żółci zawiści brak szacunku empatii w komentarzy ale nie wszystkich trzymających poziom pozdrawiam pozostałych ziejących nienawiścią chyba już nic nie zmieni  !
....najprawdopodobniej nie chodzi o zolc oraz brak szacunku, ale o fakt, ze klechy nie szanuja samych siebie. jesli grzecznie odmawiam komukolwiek wizyty "duszpasterskiej", to mam prawo oczekiwac uszanowania mojej woli, a nie zarzucania mi braku patriotyzmu i szacunku dla ojczyzny! te kanalie nie posiadaja moralnego prawa do dawania mi jakichkolwiek wskazowek. nie palam agresja, ale nastepnym razem wyrzne ***owi w ryja...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...