Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zanim Lublin się udusi. Akcja ma dotrzeć do osób, które palą w piecach na węgiel

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 grudnia 2017 r. o 10:30 Powrót do artykułu
Nie żadne ulotki, ale kary, kary i kontrole i kary i kontrole i tak w kółko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Półtora? Normy - te właściwe, WHO - dla pyłów PM2,5 są przekroczone od początku listopada do końca lutego co najmniej. Dzisiaj wyjątkowo mamy tylko 130% dopuszczalnego stężenia, zwykle od 150% w górę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się nie miało dylematu drzewo czy rozwój to nie ma się czemu dziwić że nagle pojawił się problem smogu. Niech wszyscy przy władzy od prawa do lewa jeszcze bardziej degraduja przyrodę i wymyślają jednostronnego winowajce czyli pięć weglowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Edukacja to w tym przpadku jak krew w piach. Mandat lub grzywna. Lepszy bity niż proszony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obniżcie ceny gazu lub znieście akcyzy lub podatki w przypadku wykorzystania na cele grzewcze... ludzie nie palą węglem bo lubią,ale dla tego ze ich na inne paliwa nie stać !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest wielka nadwyżka  w podatku VAT jak podaje premier Morawiecki..Więc trzeba  obnizyć VAT na gaz  i wtedy wiecej domów bedzie  ogrzewanych gazem , a nie weglem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wczoraj wieczorem w Lublinie dało się odczuć ten smog, normy przekroczone wielokrotnie. Na zdrowie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do organizatorów akcji. Problemem nie jest węgiel palony w piecach ale śmiecie które w nim lądują
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wczoraj wieczorem w Lublinie dało się odczuć ten smog, normy przekroczone wielokrotnie. Wieczorem poziom najmniejszych cząstek i najbardziej szkodliwych to 200, przy max. dopuszczalnej normie 25!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba nie do końca śmiecie,bo jakość wègla nawet tego droższego(800zł)jest tragiczna.Kopci jak cholera!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak Kupcie sobie ekologiczne piece za 10000 zł !!! popieram przedmówców . wystarczy obniżyć ceny gazu i prądu . a właściwie wystarczy znieść absurdalne opłaty tych złodziei z PGNIG i PGE co wymyślają opłaty stałe... zmienne... czasowe... urlopowe... abonenckie... i co jeszcze im przyjdzie do głowy... zużywam gazu za 100 zł a opłat mam na 200 zł !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielam zdanie przedmówcy,albowiem dodatkowych kosztów jest tyle,że rachunki przyprawiajà o zawrót głowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tutaj sie w 100% zgadzam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
akcje z ulotkami uważam za kompletnie nietrafioną i nieprzemyślaną, lepiej za te pieniądze (druk+kolportaż) dofinansować wymianę kilku pieców na nowszy model, ja osobiście mam stary piec i kopci jak cholera, ale wymianę odkładam na później. Dlaczego? bo teraz wymiana to w 100% moje fundusze, a za moment będą ustawy rozporządzenia o dopłatach do wymiany (kilka województw już dopłaca). A ulotki i tak spalą w piecach :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie: opłaty stałe zżerają połowę rachunku. A szykuje się wprowadzenie kolejnych opłat. Gaz do opału powinien być obłożony zerową stawką VAT, plus zakaz palenia niskiej jakości węglem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak ,tak ulotki też trafią do pieca.Więcej kontroli i po kieszeni wtedy dopiero wraca świadomość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedys palono w milionach kuchni i piecow kaflowych i jakos smogu nie bylo wiec to tylko chrzanienie bzdur
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyczyny smogu? Mogę wymienić: 1. Palenie w piecu śmieciami. 2. Złej jakości węgiel. Często sprzedawany jest węgiel koksujący z dużą zawartością substancji smolistych, którego w domowym piecu nie mozna czysto spalić. 3. Zły sposób palenia. Kiedyś paliłem dosypując cały czas opał i z komina leciały kłęby dymu. Teraz rozpalam od góry w znienawidzonym przez niektórych "śmieciuchu" i poza małym dymem podczas rozpalania, w późniejszym okresie brak dymu. Sąsiedzi myślą, że nie palę lub palę gazem. Rozpalam 2 razy na dobę i mam ciepło w domu. Uprzedzając: palę wyłacznie węglem i drewnem. Rozpalam podpałką do grila w kostkach. Moje śmieci lądują w koszu a nie w piecu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Plusem tej akcji na 700 lecie miasta jest to, że pisze się i mówi o zanieczyszczeniu powietrza. Gdyby nie cenzura między innymi Dziennika, to byłoby wiadomo, że w dniach z dodatnimi temperaturami zewnętrznymi miało również miejsce przekroczenie norm dobowych poziomu pyłów zawieszonym PM10. Również przekroczenie rocznych norm dla pyłów zawieszonych PM2,5 i niemal dwukrotne przekroczenie rocznej normy dla Benzo(a)Piren nie wzięło się tylko z okresu zimy... Na ten przykład wczoraj o godzinie 20 analizatory WIOŚ w Lublinie pokazały 300% przekroczenia poziomu pyłów zawieszonych PM10 i 700% przekroczenia poziomu pyłów zawieszonym PM2,5. O tym jakoś Dziennik nie napisał. Możliwe, że umowa z miastem o finansowaniu tej akcji nie przewiduje podawania tego typu informacji...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abc napisał:
Przyczyny smogu? Mogę wymienić: 1. Palenie w piecu śmieciami. 2. Złej jakości węgiel. Często sprzedawany jest węgiel koksujący z dużą zawartością substancji smolistych, którego w domowym piecu nie mozna czysto spalić. 3. Zły sposób palenia. Kiedyś paliłem dosypując cały czas opał i z komina leciały kłęby dymu. Teraz rozpalam od góry w znienawidzonym przez niektórych "śmieciuchu" i poza małym dymem podczas rozpalania, w późniejszym okresie brak dymu. Sąsiedzi myślą, że nie palę lub palę gazem. Rozpalam 2 razy na dobę i mam ciepło w domu. Uprzedzając: palę wyłacznie węglem i drewnem. Rozpalam podpałką do grila w kostkach. Moje śmieci lądują w koszu a nie w piecu.
 Opał, kotły i sposób palenia jest tylko jedną z przyczyn. Tą poważniejszą przy której kumulują się zanieczyszczenia i powstaje smog jest barak naturalnego przewietrzania terenów zurbanizowanych. W przypadku Lublina problem z wysokim poziomem pyłów zawiesznych pojawia się dlatego, że pozwolono zabudować naturalne kanały przewietrzające miasto, zmniejszono obszar otwartych terenów zielonych, wycięto masę wysokich drzew i wybetonowano skwery i place. O złych rozwiązaniach komunikacyjnych wspominać nawet szkoda, bo każdy urzędnik i dziennikarz powinien znać termin o nazwie zanieczyszczenie wtórne powietrza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...