Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Znamy datę referendum w sprawie górek czechowskich w Lublinie. Tak będzie brzmiało pytanie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 3 stycznia 2019 r. o 11:45 Powrót do artykułu
Będę głosować na tak. Wpuścić tam inwestora, niech zrobi porządek.
 Alles in ordnung - jak mawiał idol nazionalistów. Czy masz też POmysł jak zrobić POrządek z aktywistami, którzy próbują przeszkadzać "inwestorowi"? Jakis obozik reedukacyjny na POczątek? A do norek chomików może by tak napuścić trochę gazu, żeby nie kopały dołków POd zamierzeniami "inwestora"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkanką osiedla Botanik .JESTEM STANOWCZO NA NIE !!!Jeśli chodzi o zabudowę Górek Czechowskich. Czy tylko ja i moi bliscy dusimy się w codziennym smogu wiszącym.w powietrzu ??? Naprawdę mieszkańcy Lublina ,miasta kultury itp ..miasta ludzi wykształconych, mądrych, miasta uniwersytetów.. ..nie czują że się DUSIMY!! !! Musimy dbać o każdy cenny teren zielony!!! Górki to nasze płuca !!!! Ludzie naprawdę tak Wam wszystko "wisi" że nie potraficie sięgnąć po prawdę i zrozumieć oczywistą rzecz?? Przecież z roku na rok jest coraz gorzej.... :-( To miasto zmienia sie z zielonego ,pięknego miejsca w betonową paskudną, sypialnię .... Nie każdego stać na wyprowadzkę w zielone podmiejskie tereny ...tu nas trzyma rodzina, praca ,kredyty.... Tu jest nasze serce.. . Kochamy to miasto dlatego chcemy dla niego dobrze jak dla kogoś bliskiego, chcemy jego "zdrowia" dla NAS WSZYSTKICH.. .. Ale czy głosy rozsądku i mądrości przeważą.. .czy deweloper opłaci biednych studentów ,uczniów -sportowców, których sponsoruje i każe im znowu stać z transparentem aby popierali coś czego nawet nie rozumieją? ?? Kasa, kasa, kasa i cwaniactwo zawsze rządzą światem.... A w naszym miasteczku nigdy nic się nie zmieni dopóki u władzy będą ludzie którzy go nie kochają a jedyne czym kierują się w życiu to "zarobek".. .. Ci ludzie w końcu odejdą a my tu zostaniemy i udusimy się na betonowych płytach "wielkiego miasta". ... Smutne i niestety bardzo prawdziwe. Zdrowia wszystkim życzę ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja jestem za zmianą planu, wolę park po którym można normalnie spacerować i spędzać czas od stu hektarów nieużytku z którego my, mieszkańcy Czechowa, nie mamy żadnego pożytku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od lat 50tych XX wielku teren ten mial byc chroniony bez jakiejkolwiek ingerencji ludzkiej, nawet wlaczony jako część Ogrodu Botanicznego I TAK POWINNO STAC SIE. Skoro Ogrod zostal obciety z uwagi na bud. Al. Warszawskiej, dlaczego nie dac Gorek Czechowskim UMCS I zrobic z tego project EU I wprowadzic calkowitą ochronę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od lat 50tych XX wielku teren ten mial byc chroniony bez jakiejkolwiek ingerencji ludzkiej, nawet wlaczony jako część Ogrodu Botanicznego I TAK POWINNO STAC SIE. Skoro Ogrod zostal obciety z uwagi na bud. Al. Warszawskiej, dlaczego nie dac Gorek Czechowskim UMCS I zrobic z tego project EU I wprowadzic calkowitą ochronę.
 Ale skąd w takim razie Pan Dziuba weźmie 300 mln, które są mu niezbędne do utrzymania odpowiedniego dla niego poziomu życia? Nie bądź samolubem, który myśli tylko o motylkach, chomikach i dżdżownicach - Ludziom z Wypchanymi Portfelami też się coś należy od zycia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dawny organ z rzeczywistością ma jak zwykle baaardzo dużo wspólnego. po 70 plusów dla bloków i po 50 minusów dla przyrody. Nie kupiłbym waszych akcji
 Byłem w SB, jestem w pis i pocałujcie mnie w kaczy zwis.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od lat 50tych XX wielku teren ten mial byc chroniony bez jakiejkolwiek ingerencji ludzkiej, nawet wlaczony jako część Ogrodu Botanicznego I TAK POWINNO STAC SIE. Skoro Ogrod zostal obciety z uwagi na bud. Al. Warszawskiej, dlaczego nie dac Gorek Czechowskim UMCS I zrobic z tego project EU I wprowadzic calkowitą ochronę.
Ale skąd w takim razie Pan Dziuba weźmie 300 mln, które są mu niezbędne do utrzymania odpowiedniego dla niego poziomu życia? Nie bądź samolubem, który myśli tylko o motylkach, chomikach i dżdżownicach - Ludziom z Wypchanymi Portfelami też się coś należy od zycia.
 O tonjuż dbają odpowiedni kacykowie z programem - "misiewicze na swoim" i rydzykowe plus.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Pitucha nie masz pan wiecej znajomych, żeby jeden hejter musiał stukać 8 komentarzy pod rząd, szkoda chłopa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście mozna zabudować ale równie dobrze TBV może sobie budować na Felinie albo w kierunku Elizówki... ale brak szacunku do przyrody I chęć szybkiego zysku kieruje Panów Pseudobiznesmenów tu gdzie jest potencjalny teren który można nazwać później EKOOSIEDLEM etc.... :-) :-) Równie dobrze można zabetonować Kasprowy I Halę Kondratową bo można tam zrobić Ekoosiedle.... albo poszerzyć drogę nad Morskie Oko I zbudować na morenie Morskiego oka 5cio gwiazdkowy Hotel z widokiem na Kazalnicę, przecież można....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czemu mnie nie dziwi że ten Prezydent lansuje nieobiektywne pytanie. Akurat zabudowy rekreacyjnej jest tam najwięcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście mozna zabudować ale równie dobrze TBV może sobie budować na Felinie albo w kierunku Elizówki... ale brak szacunku do przyrody I chęć szybkiego zysku kieruje Panów Pseudobiznesmenów tu gdzie jest potencjalny teren który można nazwać później EKOOSIEDLEM etc.... :-) :-) Równie dobrze można zabetonować Kasprowy I Halę Kondratową bo można tam zrobić Ekoosiedle.... albo poszerzyć drogę nad Morskie Oko I zbudować na morenie Morskiego oka 5cio gwiazdkowy Hotel z widokiem na Kazalnicę, przecież można....
 Po co hejtować wszystko co się buduje w Lublinie,można nie być hejterem, przecież można.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkanką osiedla Botanik .JESTEM STANOWCZO NA NIE !!!Jeśli chodzi o zabudowę Górek Czechowskich.  Czy tylko ja i moi bliscy dusimy się w codziennym smogu wiszącym.w powietrzu ??? Naprawdę mieszkańcy Lublina ,miasta kultury itp ..miasta ludzi wykształconych, mądrych, miasta uniwersytetów.. ..nie czują że się DUSIMY!! !! Musimy dbać o każdy cenny teren zielony!!!  Górki to nasze płuca !!!! Ludzie naprawdę tak Wam wszystko "wisi" że nie potraficie sięgnąć po prawdę i zrozumieć oczywistą rzecz??  Przecież z roku na rok jest coraz gorzej.... :-(  To miasto zmienia sie z zielonego ,pięknego miejsca w betonową paskudną, sypialnię .... Nie każdego stać na wyprowadzkę w zielone podmiejskie tereny ...tu nas trzyma rodzina, praca ,kredyty.... Tu jest nasze serce.. . Kochamy to miasto dlatego chcemy dla niego dobrze jak dla kogoś bliskiego, chcemy jego "zdrowia"  dla NAS WSZYSTKICH.. .. Ale czy głosy rozsądku i mądrości przeważą.. .czy deweloper opłaci biednych studentów ,uczniów -sportowców, których sponsoruje i każe im znowu stać z transparentem aby popierali coś czego nawet nie rozumieją? ?? Kasa, kasa, kasa i cwaniactwo zawsze rządzą światem....  A w naszym miasteczku nigdy nic się nie zmieni dopóki u władzy będą ludzie którzy go nie kochają a jedyne czym kierują się w życiu to "zarobek".. .. Ci ludzie w końcu odejdą a my tu zostaniemy i udusimy się na betonowych płytach "wielkiego miasta". ... Smutne i niestety bardzo prawdziwe.  Zdrowia wszystkim życzę ....
 Smog był w Lublinie i to o wiele większy jak osiedla z wielkiej płyty były dopiero na planach inżynierów, radze poczytać skad sie bierze to zjawisko a potem sie udzielać na forum a nie łykać "rewelacje" eko pisowskich i innych terrorystów. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Roman, ale potrzeba przestrzeni i czystego powietrza....może domy za górkami zbudować. Nie popieram projektu TBV, chociał buduja ładne osiedla; tym razem zachęcam do szukania innych nieużytków. Roman pomyśl, lepiej poza więzieniem i kratkami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
100 pomników kaczora na 100 lecie Polski a nie jakieś parki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Największym walorem Górek Czechowskich jest wyjątkowo cenny w skali kraju krajobraz falistej wierzchowiny lessowej, rozciętej wąwozami i suchymi dolinkami, porośniętej półnaturalnymi, ciepłolubnymi zbiorowiskami ziołoroślowymi i zaroślowymi, wśród których występuje kilkadziesiąt gatunków roślin leczniczych, wytwarzających bardzo korzystne dla zdrowia olejki eteryczne. To jest niezwykle piękny i bardzo cenny wypoczynkowo zespół krajobrazowy, wymagający w całości ochrony przed zabudową i udostępnienia nie tylko dla wszystkich mieszkańców Lublina, ale także dla odwiedzających nasze miasto turystów. Żadne inne miasto w Polsce nie ma w swoich granicach takiego obszaru. Tadeusz J. Chmielewski UMCS"op.cit.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naprawdę wstyd dla miasta, że ma tak betonowego prezydenta, do którego nie docierają żadne ludzkie argumenty! Wszystko zabetonować! Liczy się tylko kasa, a beton zostaje na wieki! Gdzie ludzkie oblicze miasta? Gdzie planowanie przestrzenne uwzględniające potrzeby mieszkańców? Gdzie jakaś przestrzeń rekreacyjna dla wielotysięcznego Czechowa? To dzielnica traktowana od lat po macoszemu w inwestycjach miejskich, co widać po podjęciu dopiero teraz przebudowy skrzyżowania ul. Ducha, podczas gdy w ciągu lat rządów Żuka wydano miejskie pieniądze na mniej pilne cele. Ile godzin straconych przez kierowców Mamy bardzo słabych radnych z tej dzielnicy, ale gdzie jakaś elementarna uczciwość i odpowiedzialność władzy za całe miasto, a nie za wybrane rejony? Czechowiacy! Nie dajmy sobie odebrać zielonych płuc dla naszych osiedli, położonych przecież przy ruchliwych trasach komunikacyjnych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mało tu konkretów na temat zabudowy, więc rzucę tak tylko dla skali i dla doinformowania – na terenie Górek powstanie osiedle sporo większe od obecnego Felina. Zajmie to ładnych parę lat. Wątpię, żebyśmy po parku pospacerowali prędzej niż za 10 lat. O ile w międzyczasie nie zmieni się plan zagospodarowania i jednak zamiast "parku" będzie Osiedle Park (bo ten plan już się zmieniał - było zero zabudowy, potem oddano 50ha, teraz planowane kolejne 30ha, itd, itd). Sorry, nie ufam deweloperom i tyle. To ważne, żeby patrzeć im na ręce i myśleć samodzielnie, a nie ślepo łykać co nam podrzucą!
Bieżący cel "inwestora" to napompowanie wartości gruntu, które zapewni zmiana zapisów Studium (którą z kolei zapewni ekipa z KŻ, bez względu na wynik "referendum"). Potem się zobaczy. Można np. sprzedać część działek innym deweloperom, tym razem już po rynkowych cenach. Ja obstawiam, że za 10 lat na Górkach będzie paręnaście bloków oraz mnóstwo rozgrzebanych placów budowy poprzerywanych pasmami resztek zdegradowanej zieleni, wśród której postawionych będzie parę ławek próbujących rozpaczliwie wywołać wrażenie "parku".
Słowem, Górki zostaną kompletnie rozDziobane przy aktywnym wsparciu doktora zuka. Ciekawe kiedy lubelskie lemingi sie zorientują, jaką przyszłość zgotował im i ich dzieciom znachor ekonomii sPOd Krasnegostawu.
 Kiedy? Raczej POniewczasie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jesteś za zabudową górek i postawieniem tam bloków oraz oddaniem resztek terenu pod park?
Dodajmy - park, który będziecie musieli sfinansować sami z własnych podatków po to, żeby klienci sprytnego dewelopera mieli z okien widok na "uporządkowaną" zieleń.
Koziogrodzianie to łykną jak pelikany, podobnie jak to miało miejsce z podwyżką za śmieci, dzięki której Maestro Dewelo-rozwoju ma zamiar sfinansować kolejne przedsięwzięcia służące skomunikowaniu deweloperskich banków ziemi.
 Przyszedł czas spłaty, nie ma przeproś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
referndum to marnowanie naszych pieniedzy, mieszkańcy już podjęli decyzji w panelu obywatelskim, że chcemy ZERO ZABUDOWY
Panel, panelem, a deweloperskie musi być na wierzchu.
Co prawda, to prawda. A najlepiej zadba o to dr Zuk.
Mówię: żuk, myślę: deweloperzy.
 A Zuk mówi: Lublin, a myśli: deweloperzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mieszkam z drugiej strony miasta i mam głęboko w d... całe te górki
 Tu chodzi o zdrowe powietrze dla całego Lublina - dlatego zmiana zabudoway jest katastrofalna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 8 z 13

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...