Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy Końskowoli rezygnują z zielonej energii. Powód? Wyższe koszty

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 stycznia 2018 r. o 14:21 Powrót do artykułu
A Małgosia nie pomoże i nie zainterweniuje w US? A nie przecież przez tę zieloną energię to kury się nie niosą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gmina Końskowola i jej władze. Wszystko jasne. Od 13 lat w plan rozwoju gminy zapisanych jest wiele inwestycji i projektów które nie mogą się doczekać realizacji bo władze wynajdują nowe możliwości wydania pieniędzy w rejonach gdzie sami mieszkają. Dlatego np. budowa drogi gminnej we wsi Rudy nie jest realizowana mimo że już były przyznane na nią środki które ostatecznie zabrano na inwestycje dla Skowieszyna. Ten natomiast jest w ostatnich latach bardzo mocno wspierany bo mają komunikację miejską a teraz dojdzie jeszcze jedna droga do Puław co bardzo usprawni im dojazd do miasta. Mieszkańcy wsi Rudy podziękują wójtowi Gołębiewskiemu i radnym w nadchodzących wyborach. Dziękujemy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No chyba mieszkańcy sami sobie wybierają władzę to do kogo mają pretensję?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam byłem zainteresowany , jednak koszt energii elektrycznej jaką musiałbym pobrać przekracza koszt całorocznej opłaty za gaz do ogrzewania i podgrzewania wody.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za takie pieniądze to można kupić nowoczesny kocioł gazowy i palić nim przez kilka ładnych lat. A te dotowane "ekologiczne" prototypy w tym samym czasie ulegną takiej degradacji, że pozostanie tylko utylizacja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież to okazja. Jeżeli coś przynosi stratę, to warto w to inwestować. Hurra PSL.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do redaktora: za te 12 tys. to co było w zestawie, jaka pompa? ile paneli? w założeniu penela dostarczają prąd do pompy więc jakie mają koszty dodatkowe? szkoda, że takiej inwestycji nie robią w mieście inspiracji (tylko buspasy), bo za 12k. to nie ma nawet dobrej pompy powietrze-powietrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PiS zmienił interpretację na niekorzyść mieszkańców i tyle. Dobra zmiana dla Końskowoli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego nie po tym jak ładnie mówi Sosnowski ale właaśnie po takich działaniach zacznijcie ich ludzie oceniać. Kolejny raz urzędniczo polityczna mafia chciała naciągnąć naiwnego Kowalskiego - coś mu wcisnąć jak tamtym szwajcarskie franki i niech się Polaczyna buja .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to nie pis zmienił przepisy tylko poprzedni rząd. władze koŃskowoli za***one są przepisami, a media pisały o zmianie ustawy o podatku vat już pod koniec 2013 ******biuletyn.bdo.pl/biuletyn/podatki-i-rachunkowosc/bdo-podatki-i-rachunkowosc/vat-i-akcyza/od-nowego-roku-zmieni-sie-podstawa-opodatkowania-vat7001.html dodatkowo rzeczpospolita w 2014 roku ***s://finanse.wp.pl/od-dotacji-nalezy-sie-podatek-6114660335023745a oraz w 2017 r. ******rp.pl/vat/305159997-vat-dotacje-i-subwencje-zwiekszaja-podstawe-opodatkowania.html. ktoś w urzędzie gminy końskowola nie odrobił lekcji. za co bierzecie forsę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To Fakt ze pompa ciepła oraz fotowoltanika za 12 tys. złotych to HEREZJA. Samą pompę kupiłem w 2013 roku za 11500 zł - plus koszty wszystkich dodatków (2500 zł) oraz dostawa, montaż i uruchomienie 2000 zł. W działaniu to SUPER SPRAWA. Latem (kwiecień-pażdziernik) koszt gazu w domu to 30-40 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kiedy to jest tania zielona energia? Najpierw trzeba zatruć środowisko podczas produkcji urządzeń potem trzeba zapłacić kupę kasy za te urzadzenia by po paru latach eksploatacji poddać je utylizacji i znów zatruwac środowisko. Zrobiłem sobie rachunek zysków i strat i podjąłem jak się okazało w grudniu jedyna słuszna decyzję. Dalej będę ogrzewal dom ekologiczym piecem na drewno z własnego lasu który dodatkowo dostarcza tlen do atmosfery.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na odnawialnej energii zarabiają trzy firmy: 1. producent urządzeń (zwykle niemiecki); 2. bank udzielający kredytu na instalacje 3. firma instalująca urządzenia (zwykle polska). Użytkownik tylko traci. Wprawdzie energia niby jest darmowa, ale jak się policzy koszty zakupu, instalacji, corocznego SERWISU oraz CZAS ŻYCIA instalacji - to taki prąd w najlepszym razie będzie w cenie prądu z gniazdka. Ludzie, kiedy wy wreszcie to zrozumiecie i przestaniecie dawać się nabijać w butelkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
to nie pis zmienił przepisy tylko poprzedni rząd.  władze koŃskowoli za***one są przepisami, a media pisały o zmianie ustawy o podatku vat już  pod koniec 2013 ******biuletyn.bdo.pl/biuletyn/podatki-i-rachunkowosc/bdo-podatki-i-rachunkowosc/vat-i-akcyza/od-nowego-roku-zmieni-sie-podstawa-opodatkowania-vat7001.html dodatkowo rzeczpospolita w 2014 roku ***s://finanse.wp.pl/od-dotacji-nalezy-sie-podatek-6114660335023745a oraz w 2017 r. ******rp.pl/vat/305159997-vat-dotacje-i-subwencje-zwiekszaja-podstawe-opodatkowania.html.  ktoś w urzędzie gminy końskowola nie odrobił lekcji. za co bierzecie forsę ?
 PIS rządzi już ponad 2 lata. Zmienił bardzo wiele, w nosie mając Konstytucję. Pytam więc: dlaczego TYM się nie zajął? Czyżby ludzi miał w nosie, a to co zmienia, zmieniał tylko dla siebie? Odpowedz sam. I dwa: jak długo jeszcze wszystko co pis "zawali", a jest tego niemało, będzie tłumaczył winą poprzedników? Może warto już wziąć coś na siebie? Ciągle słyszę i czytam: "wina PO, wina Tuska, poprzednicy też tak robili..." A może naprawdę czas już szanowny PISie za coś samemu odpowiadać????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli zgodnie z tekstem pana POsła KarpińskiegoL ch.. z Polską wschodnią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to macie erę Pisu niech wieś dalej w wyborach wspiera pis.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zielona energia nie może się opłacać bo górnicy wyjdą na ulicę i zaczną palić opony a za nimi reszta Solidarności i po partii rządzącej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem cena i tak jest bardzo atrakcyjna! Taka kwota w wolnym rynku starczy na pół pompy ciepła!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Czas na podpisywanie umów mija w połowie stycznia."- to zdanie z artykułu, który ukazał się 28.01.2018. Czy może mi ktoś wytłumaczyć, skąd ten pośpiech?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Racja. Dwie duże wioski rzucają się na małą wioseczkę i bez skrupułów wydzierają wszystko przy akceptacji Wójta. Pomimo wielkiego oporu radnej i mieszkańców Rud radni z opcji p. Gołębiowskiego przegłosowali i odebrali pieniądze z budżetu na drogę ,,Pompy". Pan wójt liczy na głosy dużych wsi , co tam takie Rudy!  Szkoda zachodu! Może śmierdzieć, można nic nie robić! Oj p. wójt może się przeliczyć a wierni radni również.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...